MENÜ

Ptt Başvuru

Ptt Başvuru ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ptt Başvuru haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 154 Ptt Başvuru haberi bulunmuştur.

Ptt Başvuru Haberleri

Edevlet soyağacı sorgulama için talep uyarısı Alt üst soy sorgulama şifresi nasıl alınır

Edevlet soyağacı sorgulama için talep uyarısı! Alt üst soy sorgulama şifresi nasıl alınır?

E Devlet soy ağacı sorgulama işlemi dün akşam saatlerinden bu yana yoğun talep görüyor. Şanslı olanların 1800'lü yılların başına kadar gidebildiği E-Devlet soy ağacı sorgulama hizmetinde, yoğunluğun ortadan kalkması için talep oluşturma hizmeti devreye alındı. Peki, henüz şifre sahibi olmayanların sorgulayamadıkları alt üst soy hizmetine giriş için E Devlet şifresi internet üzerinden nasıl alınacak? İşte, o detaylar

14.02.2018Gündem
Askerlik yerleri 370. kısa dönem ve yedek subay sınıflandırma sonucu... Askerlik yeri sorgulama sayfası

Askerlik yerleri 370. kısa dönem ve yedek subay sınıflandırma sonucu... Askerlik yeri sorgulama sayfası

Askerlik yerleri sorgulama ekranı, 370. kısa dönem ve yedek subay sınıflandırma sonucu bilgisini merak eden vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. E-Devlet üzerinden kolayca sorgulanabilecek olan yedek subay sınıflandırma sonucu, kısa dönem askerlik yapmak isteyen birçok kişinin araştırdığı konu oldu. Peki, 370. kısa dönem askerlik yerleri sorgulama işlemi nasıl yapılacak? İşte, yedek subay sınıflandırma sonucu

24.01.2018Gündem
Mor Beyin yazılımı mağdurları bu tarihe kadar başvuru yapabilecek

"Mor Beyin" yazılımı mağdurları bu tarihe kadar başvuru yapabilecek

OHAL Komisyonu, ByLock mağdurlarının görevlerine iade edilmeleri için çıkarılan KHK'ya başvuruların 12 Mart pazartesi günü mesai bitiminde son bulacağını açıkladı.

13.01.2018Gündem
98/1 celp dönemi askerlik yerleri Milli Savunma Bakanlığı tarafından açıklandı... Askerlik yeri nasıl sorgulanır

98/1 celp dönemi askerlik yerleri Milli Savunma Bakanlığı tarafından açıklandı... Askerlik yeri nasıl sorgulanır?

Askerlik yerlerinin açıklanmasıyla birlikte günün en çok ziyaret edilen sayfası 'E- devlet askerlik yerleri sorgulama' oldu. 'Yedek Subay Sınıflandırma Sonucu' ya da 'Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama' butonuna tıklayacak olan asker adayları, askerlik yapacağı birliği kolayca öğrenebilecek. İşte E- devlet askerlik yerleri sorgulama sayfası!

12.01.2018Gündem
Askerlik yeri sorgulama sayfası - 98/1 Askerlik yerleri belli oldu mu

Askerlik yeri sorgulama sayfası - 98/1 Askerlik yerleri belli oldu mu?

Er adayları için beklenen gün geldi, Milli Savunma Bakanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden verilen bilgiye göre şubat ayı askerlik yerleri bugün e-devlet üzerinden açıklanacak. Yedek subay, kısa dönem ve uzun dönem er adayları e- devlet şifresiyle askerlik yeri sorgulaması yapabilecek. Peki 98/1 askerlik yerleri nasıl öğrenilir?

11.01.2018Gündem
e-Devlet giriş sayfası... e-Devlet üzerinden hangi işlemleri yapabilirim

e-Devlet giriş sayfası... e-Devlet üzerinden hangi işlemleri yapabilirim?

e-Devlet üzerinden birçok işlemi oldukça kolay ve pratik bir yolla halledebilirsiniz. Kurulduğu günden itibaren milyonlarca vatandaşın işlerini kolaylaştıran e-Devlet kapısı yeniliklerle gelmeye devam ediyor. e-Devlet üzerinden e-bordro takibi yapabilir ve maaş gelirinizi düzenli bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Peki, e-Devlet üzerinden başka hangi işlemleri yapabilirim?

9.01.2018Gündem
98/1 askerlik yerleri açıklandı mı Askerlik yeri sorgulama

98/1 askerlik yerleri açıklandı mı? Askerlik yeri sorgulama

98/1 Askerlik yeri sorgulama işlemi, vatan görevini yapmak için yeterli yaşa gelmiş ve üniversite eğitimlerinin ardından kısa dönem asker olarak bu kutsal ocağa katılmak için tecilini bozduran vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Peki, 98/1 askerlik yeri sorgulama işlemi nasıl ve ne zaman gerçekleştirilecek. İşte, vatandaşların merakla araştırdığı askerlik yeri sorgulama konusu hakkında detaylı bilgiler

28.12.2017Gündem
Bakan Arslandan PTT mağdurlarına müjde

Bakan Arslan'dan "PTT mağdurlarına" müjde

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, uzun süredir bekleyen ve PTT'de çalışmaya başlamak için sabırsızlanan bin 750 adayın hukuki sorununu çözdüklerinin müjdesini vererek adayların işe başlatılacağını bildirdi.

24.12.2017Ekonomi
‘E- devlet şifremi unuttum’ E- devlet şifresini geri almak için yapılması gerekenler

‘E- devlet şifremi unuttum?’ E- devlet şifresini geri almak için yapılması gerekenler

PTT Merkez müdürlüklerinden veya yetkili şubelerden alınan e-devlet şifresi, zaman zaman unutulabiliyor. Şifrenin unutulması halinde e-devlet sistemine giriş yapılamıyor ve sistemin sunduğu hizmetlerden faydalanılamıyor. Peki E- devlet şifresini geri almak için yapılması gerekenler neler?

6.12.2017Gündem
E-Devlet şifresi nasıl alınır Şifremi unuttum nasıl alırım

E-Devlet şifresi nasıl alınır? Şifremi unuttum nasıl alırım?

E-Devlet şifresi nasıl alınır sorusunun yanıtını merak eden yüz binlerce vatandaş konuyla alakalı araştırma ve sorgulama yapmaya devam ediyorlar. E-Devlet şifresi almak çok kolay bir şekilde gerçekleşiyor. Öte yandan e-Devlet şifresini unutan vatandaşlar ise 'şifremi unuttum' uygulamasıyla kolay yeni şifrelerine sahip olabiliyorlar.

27.11.2017Gündem
Doğum parası sorgulama işlemi nasıl yapılır E-Devlet doğum parası sorgulama

Doğum parası sorgulama işlemi nasıl yapılır? E-Devlet doğum parası sorgulama

Doğum parası sorgulama işleminin nasıl yapılacağını merak eden vatandaşlar araştırmalarını sürdürüyorlar. E-Devlet üzerinden doğum parası sorgulama işlemi artık çok kolay. Öte yandan doğum parasının miktarı çocuk sayısına göre değişiklik gösteriyor. Yasal düzenlemeye göre; birinci çocuk için 300 Türk Lirası, ikinci çocuk için 400 Türk Lirası, üçüncü çocuk için ise 600 Türk Lirası ödenmektedir.

7.11.2017Gündem
E-Devlet üzerinden doğum parası sorgulama işlemi nasıl yapılır

E-Devlet üzerinden doğum parası sorgulama işlemi nasıl yapılır?

E-Devlet üzerinden doğum parası sorgulama işleminin nasıl yapılacağı birçok kişi tarafından en çok araştırılan ve sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. Devlet tarafından yapılan doğum parası yardımı çocuk sayısına göre değişmektedir. Peki, E-Devlet üzerinden doğum parası sorgulama işlemi nasıl yapılır? İstenen şartlar nelerdir?

1.11.2017Gündem
E- devlet üzerinden askerlik yeri nasıl öğrenilir E- devlet şifresi nasıl alınır

E- devlet üzerinden askerlik yeri nasıl öğrenilir? E- devlet şifresi nasıl alınır?

E-devlet üzerinden yapılabilen işlemlerin başında ‘askerlik yeri öğrenme’ geliyor. Nerede askerlik yapacağını merak eden adaylar, E-devlet şifreleri ve kişisel bilgileri ile sorgulamalarını gerçekleştirebiliyor. Peki E- devlet üzerinden askerlik yeri nasıl öğrenilir? E- devlet şifresi nasıl alınır?

23.10.2017Gündem
E- devlet üzerinden askerlik yerleri sorgulama

E- devlet üzerinden askerlik yerleri sorgulama

Yedek Subay adayları ve 369.dönem tertipleri büyük bir heyecanla sınıflandırma sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. 20 Ekim saat 10:30'da e-devlet üzerinden açıklanacağı duyurulan Yedek Subay adaylarının aradığı cevap henüz netleşmedi. Askerlik yeri sorgulama işlemi nereden ve nasıl yapılır?

20.10.2017Gündem
e-Devlet girişi nasıl yapılır e-Devlet şifresi nasıl alınır

e-Devlet girişi nasıl yapılır? e-Devlet şifresi nasıl alınır?

e-Devlet girişi nasıl yapılır sorusu yüz binlerce vatandaş tarafından en çok aranan ve sorgulanan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. e-Devlet sistemi vatandaşlara iki binin üzerinde hizmete erişim imkanı sağlıyor. e-Devlet sistemine giriş yapıldıktan sonra istenilen hizmet ile ilgili olarak işlemler gerçekleştirilebiliyor. Peki, e-Devlet girişi nasıl yapılır? e-Devlet şifresi nasıl alınır?

17.10.2017Gündem
HGS bakiye ve geçiş ihlali sorgulama işlemi nasıl yapılır e-Devlet bakiye sorgulama sayfası

HGS bakiye ve geçiş ihlali sorgulama işlemi nasıl yapılır? e-Devlet bakiye sorgulama sayfası

HGS bakiye ve geçiş ihlali sorgulama işleminin nasıl yapılacağı yüz binlerce araç sahibi vatandaş tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. HGS bakiye sorgulamak için; e-devlet, PTT, telefon ve bankalar HGS sorgulama işlemlerinize aracılık eder. Bunların hiçbirine gerek kalmadan bankalara verilecek otomatik ödeme talimatı ile de bakiyenin yetersiz kalması durumunun önüne geçilebilir. Peki, HGS bakiye ve geçiş ihlali sorgulama işlemi nasıl yapılır?

17.10.2017Gündem
97/4 askerlik yeri sorgulama nasıl yapılır Askerlik yeri öğrenme işlemi

97/4 askerlik yeri sorgulama nasıl yapılır? Askerlik yeri öğrenme işlemi!

97/4 askerlik yerleri e-devlet üzerinden açıklandı. Kasım ayı itibariyle celp altına alınacak bireyler, 13 Ekim'den itibaren (Tarih değişkenlik gösterebilir) askere ne zaman gidebileceklerini öğrenebiliyor. Peki askerlik yeri sorgulama işlemi nasıl yapılır? İşte 97/4 askerlik yeri sorgulama sayfası ve detaylar!

14.10.2017Gündem
SGKdan paranızı almayı unutmayın 5 yıl içinde...

SGK'dan paranızı almayı unutmayın! 5 yıl içinde...

Yapılan onca uyarı ve bilgilendirmeye rağmen vatandaş SGK’dan parasını almıyor ya da alacağını unutuyor. Ancak bu hakları almak için geç değil 5 yıllık süre içinde talepte bulunmak mümkün.

2.10.2017Ekonomi
PTTden personel alımına ilişkin flaş açıklama... Durduruldu

PTT'den personel alımına ilişkin flaş açıklama... Durduruldu

PTT AŞ tarafından, Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu tarafından verilen kararla yapılan bazı personel alımlarının yürütmesinin durdurulduğu, ihtiyaç duyulan personelin istihdamı için gerekli düzenlemeler yapılarak yeniden personel alımı ilanına çıkılacağı bildirildi.

24.09.2017Ekonomi
E-Devlet şifresi olmadan giriş yapılabilir mi

E-Devlet şifresi olmadan giriş yapılabilir mi?

E-devlet sistemi devlet kapısında gerçekleştirilen pek çok işlemin online sistem üzerinden zaman kaybetmeden yapılmasını sağlıyor. Emeklilik hizmet dökümü, yurt başvurusu, üniversite kayıt işlemi... E-devlet'ten alınan evraklar birçok kuruluşta resmi evrak statüsünde işlem görebiliyor. Peki e-Devlet şifresi nasıl alınır? E-devlet şifresi olmadan giriş yapılabilir mi?

15.08.2017Gündem
PTT cumartesi günü açık mı PTT çalışma saatleri

PTT cumartesi günü açık mı? PTT çalışma saatleri

PTT cumartesi günü açık mı konusu, para gönderim ve alım işlemlerini gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar için merak konusu oldu. Kamu kurumu statüsünde yer alması dolayısıyla hafta sonları açık olup olmadığı merak edilen PTT, cumartesi günü işi olanlar tarafından mesai saatleri ile sorgulandı. Peki, PTT cumartesi günleri açık mı? İşte, konuyla ilgili bazı bilgiler

28.07.2017Gündem
Yeni kimlik alacaklar dikkat

Yeni kimlik alacaklar dikkat!

Sinop İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Dursun Hızarcıoğlu, başvuru sonucu hazırlanan ancak bir aylık süre içerisinde teslim alınmayan çipli kimlik kartlarının imha edildiğini açıkladı.

13.06.2017Teknoloji
PTT personel alımında sürpriz gelişme: PTT’ye 2500 alım daha yapılacak

PTT personel alımında sürpriz gelişme: PTT’ye 2500 alım daha yapılacak

Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Ahmet Arslan, PTT personel alımlarıyla ilgili sürpriz bir açıklamada bulundu. Arslan, PTT’ye 5 bin yeni çalışan alınacağını ve PTT’nin şube sayısının 15 bine çıkarılacağını açıkladı. Peki, bir önceki alımlarda şartlar nelerdi? İşte, PTT personel alımı şartları!

25.05.2017Gündem
97/2 askerlik yeri sorgulama işlemi nasıl yapılır Askerlik yerleri sorgulama sayfası

97/2 askerlik yeri sorgulama işlemi nasıl yapılır? Askerlik yerleri sorgulama sayfası

97/2 askerlik yerleri bugün itibariyle açıklandı. 97/2 askerlik yeri sorgulama işlemi nasıl yapılacağını merak eden binlerce vatandaş, haberimizin içinde bulunan linkten kolayca askerlik yerlerini sorgulayabilirler. İşte, 97/2 askerlik yerleri sorgulama sayfası.

27.04.2017Gündem
PTT personel alımı başvuru sonuçları açıklandı Şimdi hangi işlemler yapılacak

PTT personel alımı başvuru sonuçları açıklandı! Şimdi hangi işlemler yapılacak?

PTT personel alımı başvuru sonuçları kurumun internet sitesi üzerinden açıklandı. Türkiye genelinde birçok noktaya yapılacak olan PTT personel alımı sonuçları, adayların erişimine açıldı. İşte, PTT personel alımı sonuçları ve atamanın ardından gerçekleştirilmesi gereken işlemler hakkında detaylı bilgiler

25.04.2017Ekonomi
PTT personel alımı için son günler PTT başvuru şartları neler

PTT personel alımı için son günler! PTT başvuru şartları neler?

PTT personel alımı başvurusu için son viraja giriliyor. Devlet Personel Başkanlığı internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada, toplam 1750 kişinin alınacağı kadro hakkında detaylı bilgiler yer aldı. Dağıtıcı, büro ve gişe kadrolarına yapılacak olan PTT personel alımı başvurusu, 23 Nisan tarihine kadar devam edecek. Peki, toplam 1750 kişinin alınacağı PTT personel alımı başvuru şartları neler olacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

21.04.2017Ekonomi
PTT personel alımı başvurusu nasıl yapılacak İşte, PTT başvuru şartları

PTT personel alımı başvurusu nasıl yapılacak? İşte, PTT başvuru şartları

PTT personel alımı başvurusu kurumun internet sitesi ve Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla ilgili kişilere duyuruldu. Kadronun gençleştirilmesi ve genişletilmesi amacıyla yapılacak olan PTT personel alımı, ilgi çekmeye devam ediyor. Peki, PTT personel alımı başvurusu nasıl yapılacak? İşte, personel alımı şartları ve 1750 kişinin alımının yapılacağı branşlar hakkında detaylı bilgiler

20.04.2017Ekonomi
PTT personel alımı başvuruları başladı - 1750 PTT personel alımı için şartlar neler

PTT personel alımı başvuruları başladı - 1750 PTT personel alımı için şartlar neler?

PTT 2017'de 1750 tane personel alımı yapacağını duyurdu. PTT Gişe ve Büro Görevlisi ve İdari Hizmet Sözleşmeli Personel alanlarında faaliyet gösterecek olan personellerin bir takım şartlara uygun olması gerekiyor. Belirlenen koşulları sağlamış olan adaylar sınavı geçmeleri halinde göreve başlayabilecek. Peki, 1750 PTT personel alımı için şartlar neler? PTT personel alımı başvurusu nasıl yapılır?

19.04.2017Ekonomi
97/2 askerlik yeri sorgulama ekranı ne zaman açılacak

97/2 askerlik yeri sorgulama ekranı ne zaman açılacak?

Askerlik yeri sorgulama işlemi ile birlikte nerede oy kullanacağım sorusuna yanıt bulacak olan gençler, 97/2 askerlik yeri sorgulama işleminin nereden yapılacağını araştırmaya başladı. E-Devlet üzerinden kolayca gerçekleştirebilecekleri 97/2 askerlik yeri sorgulama işleminin ne zaman erişime açılacağını sorgulayan er ve yedek subay adayları, tarihi merakla bekliyor. İşte, 97/2 askerlik yeri sorgulama işlemi ve detayları

18.04.2017Gündem
97/2 askerlik yeri sorgulama işlemi ne zaman yapılacak İşte, o tarih

97/2 askerlik yeri sorgulama işlemi ne zaman yapılacak? İşte, o tarih

Askerlik yeri sorgulama işlemi konusunda detayları araştıran yüz binlerce er adayı, Milli Savunma Bakanlığı'nın yapacağı açıklamaya kilitlendi. 14 Nisan tarihi itibariyle adaylara duyurulması beklenen sınıflandırma sonuçlarının ileri bir tarihte açıklanacağı öğrenildi. Peki, 97/2 askerlik yeri sorgulama işlemi nasıl yapılır? İşte, yüz binlerce gencin merakla araştırdığı 97/2 askerlik yeri sorgulama işlemi ve detaylı bilgiler

15.04.2017Gündem
Büyükanne maaşı ödemeleri hesaplara yatırıldı

Büyükanne maaşı ödemeleri hesaplara yatırıldı

Büyükanne maaşı için ilk ödemeler gerçekleştirildi. Tekirdağ ve diğer illerin pilot olarak belirlendiği büyükanne maaşı için PTT üzerinden ödeme yapan Çalşma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, ödemelerin 12 ay boyunca devam edeceğini duyurdu. Proje, şimdilik yalnızca pilot illerde hayata geçirildi. İşte, büyükanne maaşı hakkında bazı detaylar

14.04.2017Ekonomi
Büyükanne maaşı ödemeleri başladı İlk ödemeler yapıldı

Büyükanne maaşı ödemeleri başladı! İlk ödemeler yapıldı

Büyükanne maaşı ödemeleri bugün başladı. Türkiye çapında pilot olarak 10 ilde başlatılan büyükanne maaşı ödemeleri, başvuru yapan vatandaşlara yatırıldı. Torununa bakan büyükannelere verilecek olan maaş 12 ay boyunca devam edecek. İşte, on binlerce başvurunun yapıldığı büyükanne maaşı hakkında detaylı bilgiler ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun açıklamaları

14.04.2017Ekonomi
97/2 askerlik yeri sorgulama ne zaman yapılacak

97/2 askerlik yeri sorgulama ne zaman yapılacak?

Askerlik yeri sorgulama işlemiyle birlikte 97/2 celp döneminde nerede askerlik yapacağını öğrenecek olan gençler, yedek subay ve er sınıflandırma sonuçları için geri sayıma geçti. Vatani görevlerini yerine getirip, hayatlarına kaldığı yerden devam etmek isteyen yüz binlerce genç, askerlik yeri sorgulama işlemiyle birlikte bu konuya cevap bulacak. Peki, 97/2 askerlik yeri sorgulama işlemi ne zaman yapılabilecek? İşte, detaylı bilgiler

10.04.2017Gündem
Ne zaman emekli olurum | e-Devlet emeklilik sorgulama

Ne zaman emekli olurum? | e-Devlet emeklilik sorgulama

Binlerce vatandaş "ne zaman emekli olurum?" sorusunun yanıtını e-Devlet sorgulama sistemiyle araştırmaya başladı. Kamu hizmetlerinden vatandaşların daha hızlı yararlanmasını sağlayan e-Devlet, hem vatandaşlara hem de devlete büyük bir katkı sağlamaktadır. Çalışanlar emeklilik tarihlerini e-Devlet üzerinden öğrenebiliyor. İşte, e-Devlet emeklilik sorgulama sistemi.

22.03.2017Gündem
Sosyal medyada yazınca yakalandı

Sosyal medyada yazınca yakalandı!

Diyarbakır’ın Ergani ilçesine bağlı Yukarı Bitikçi köyünde köy dışındaki evine elektrik çekilmesi için başvuruda bulunan şahıs, Dicle Elektrik Dağıtımı beklemeden ana şebekeden kaçak hat çekti. Hat çekme görüntüleri sosyal medyada, “Kopan teller onarılmayınca vatandaş çözümü kendi imkanları ile gidermeye çalışıyor’’ diye yer alınca, enerji şirketi buraya hemen ekip gönderdi. Yapılan kontroller sonunda şebekenin baştan aşağı kaçak olduğu belirlendi.

22.03.2017Gündem
PTT memur alımı başvuru formu nereden doldurulacak

PTT memur alımı başvuru formu nereden doldurulacak?

PTT memur alımı başvuru formunu doldurarak devlet memurluğu için ilk adımı atmak isteyen on binlerce vatandaş, Ulaştırma ve Habercilik Bakanı Ahmet Arslan'ın duyurduğu alım için müracaatların nasıl yapılacağını araştırıyor. PTT personel alımı duyurusu ile yıl sonuna kadar toplam 2 bin 500 memurun istihdam edileceğini duyuran Bakan Arslan, bu alımların ilk etabını başlatmış oldu. Peki, PTT memur alımı başvurusu nasıl yapılır? Başvuru formuna nereden ulaşılır? İşte, merak edilen detaylar

17.02.2017Ekonomi
PTT personel alımı şartları neler İşte, PTT personel alımı başvurularının son gün tarihi

PTT personel alımı şartları neler? İşte, PTT personel alımı başvurularının son gün tarihi

PTT personel alımı şartları ve başvuru tarihleri devlet dairesinde çalışmak isteyenlerin gündeminde yer almaya devam ediyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 2017 yılı içerisinde PTT'ye 2 bin 500 personel alacaklarını açıklamış, açıklamadan kısa süre sonra başvurular başlamıştı. Peki, PTT personel alımı başvurularında son gün ne zaman, başvuru şartları neler? İşte, tüm detaylar!

17.02.2017Ekonomi
PTT personel alımı başvurusu nasıl yapılacak PTT iş başvurusu şartları

PTT personel alımı başvurusu nasıl yapılacak? PTT iş başvurusu şartları

PTT insan kaynaklarında personel alımı başvuru yoğunluğu yaşanıyor. Devlet Personel Başkanlığı internet sitesi üzerinden yayımlanan PTT personel alımı ilanı için detaylar belli oldu. KPSS puanının geçerli olacağı PTT personel alımı başvurusu, kurumun internet sitesi üzerinden yapılacak. Peki, başvuru şartları ve formu nereden edinilebilecek? İşte, merak edilen detaylar

14.02.2017Ekonomi
PTT personel alım başvuru şartları.. PTT ne zaman personel alacak

PTT personel alım başvuru şartları.. PTT ne zaman personel alacak?

PTT personel alımı yapacak haberi iş arayan vatandaşları heyecanlandırdı. Yapılan resmi açıklama ile birlikte PTT'nin 2500 kişi alacağı duyuruldu. PTT personeli olabilmek için bir takım şartlar bulunuyor. Peki PTT başvuru şartları nedir, ne zaman personel alınacak? İşte merak edilen soruların cevapları

10.02.2017Ekonomi
PTT 2500 personel alımı başvurusu nasıl yapılacak

PTT 2500 personel alımı başvurusu nasıl yapılacak?

PTT 2500 personel alımı duyurusu, 2017 yılı içerisinde kamuya personel alımı için beklentilerini sürdüren vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın salı günü yapmış olduğu PTT'ye 2500 personel alımı açıklamasının ardından birçok vatandaş, başvuru sürecinin detaylarını araştırmaya başladı. İşte, PTT 2500 personel alımı hakkında detaylı bilgiler

8.02.2017Ekonomi
Hac kurası ne zaman çekilecek Kayıt yenileme nasıl yapılır

Hac kurası ne zaman çekilecek? Kayıt yenileme nasıl yapılır?

Hac kurası ne zaman çekilecek sorusu, son günlerde kutsal görevlerini yerine getirmek isteyen hacı adayları tarafından sıkça sorulan sorular arasında yer aldı. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın garantisinde gerçekleştirilecek hac kurası, 2017 kayıt yenileme işlemlerini tamamlayan adaylar tarafından merak edilmeye başlandı. Peki, hac kurası ne zaman çekilecek? Kayıt yenileme işlemleri ne zaman sona erecek? İşte, merak edilen soruların cevabı

29.01.2017Ekonomi
Askerlik yerleri ve yedek subay sınıflandırma sonuçları ne zaman açıklanacak

Askerlik yerleri ve yedek subay sınıflandırma sonuçları ne zaman açıklanacak?

Askerlik yerleri ne zaman açıklanacak sorusu yanıt buldu. Yedek subay ve er sınıflandırma sonuçları neticesinde, askerlik yapacakları yeri öğrenecek olan on binlerce er adayı, Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılacak açıklamayı merakla bekliyor. E-Devlet kapısı üzerinden yapılacak olan açıklama, askerlik yerleri ve yedek subay sınıflandırma sonuçları ne zaman belli olacak sorularına cevap arayan birçok kişiyi yakından ilgilendiriyor. İşte, askerlik yeri öğrenme işlemi

20.01.2017Gündem
Hac kayıt yenileme işlemi nasıl yapılır 2017 kura çekimi

Hac kayıt yenileme işlemi nasıl yapılır? 2017 kura çekimi

Hac kayıt yenileme işleminin nasıl yapılacağı sorusu binlerce hacca gitmek isteyen vatandaş tarafından merak edildi. Türkiye’den hacca gitmek için bu yıl 335 bin kişi yeni kayıt yaptırdı. Daha önce başvuranlarla birlikte hac görevini yapmak isteyenlerin sayısının bu sene 2 milyonu aşacağı belirtildi. Dini vazifelerini yerine getirmek isteyen vatandaşlar bu yıl 80 bin kişi arasından kura çekimine katılarak seçilmeye çalışacak. Pek, hac kayıt yenileme işlemi nasıl yapılır? 2017 kura çekimi hakkında detaylar.

19.01.2017Ekonomi
Askerlik yerleri açıklandı mı 97/1 askerlik yeri sorgulama

Askerlik yerleri açıklandı mı? 97/1 askerlik yeri sorgulama

Askerlik yerleri açıklandı mı sorusunun yanıtını binlerce vatandaş merak ediyor. TSK tarafından beklenen askerlik yerleriyle ilgili açıklamayı merak eden vatandaşlar, her gün bu konu hakkında araştırma yapıyorlar. Celp dönemlerine göre farklılık gösteren asker alım tarihi, 97/1 celp döneminde askere gitmek isteyen vatandaşların ilgisini çekiyor. Peki, askerlik yerleri açıklandı mı? İşte, 97/1 askerlik yeri sorgulama.

16.01.2017Gündem
e-Devlet girişi için şifre nasıl alınır

e-Devlet girişi için şifre nasıl alınır?

e-Devlet girişi için şifrenin nasıl alınacağı vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. e-Devlet kapısı, kamu hizmetlerine tek bir noktadan erişim imkanı sağlayan bir internet sitesidir. Kapı’nın amacı kamu hizmetlerini vatandaşlara, işletmelere, kamu kurumlarına bilgi ve iletişim teknolojileriyle etkin ve verimli bir şekilde sunmaktır. Peki, bu hizmetten yararlanmak isteyen vatandaşlar, e-Devlet şifrelerini nasıl alabilir? İşte detaylar.

16.01.2017Gündem
Askerlik yerleri açıklandı mı Askerlik yerleri nasıl öğrenilecek - 97/1 askerlik yeri sorgulama

Askerlik yerleri açıklandı mı? Askerlik yerleri nasıl öğrenilecek? - 97/1 askerlik yeri sorgulama

Askerlik yerlerinin açıklanmasını bekleyen binlerce vatandaş bu konu hakkında sorgulamalarını sürdürüyorlar. Türk Silahlı Kuvvetleri'nde askerlik vazifesini yerine getirmek isteyen adaylar 97/1 askerlik yerlerini öğrenmeye çalışıyorlar. Celp dönemlerine göre farklılık gösteren asker alım tarihi, 97/1 celp döneminde askere gitmek isteyen vatandaşların ilgisini çekiyor. Şubat ayı itibariyle celp altına alınacak olan bireyler, askerlik yerlerini oldukça merak ediyorlar. Peki, askerlik yerleri açıklandı mı? Askerlik yerleri nasıl öğrenilecek? İşte, 97/1 askerlik yeri sorgulama sayfası.

13.01.2017Gündem
Hac kayıt sorgulaması nasıl yapılıyor İşte, Hac kayıt yenilemesi için yapılacaklar

Hac kayıt sorgulaması nasıl yapılıyor? İşte, Hac kayıt yenilemesi için yapılacaklar

Hac kayıt yenileme ve sorgulama için süreç devam ediyor. İlk kez başvuruda bulunan vatandaşlar, yenileme işleminin nasıl yapılacağını araştırırken; süreç için gerekli adımları atan hacı adayları, Hac kayıt sorgulaması yapıyor. Peki, yenileme işlemini gerçekleştirirken nelere dikkat etmek gerekiyor, sorgulama işlemi nereden ve nasıl yapılıyor? İşte, Hac kayıt sorgulama sayfası!

11.01.2017Ekonomi
HGS kaçak geçiş sorgulama nasıl yapılır

HGS kaçak geçiş sorgulama nasıl yapılır?

HGS cezası, kaçak geçiş sonucunda verilmektedir. Online olarak HGS ceza sorgulama işlemleri yapılabilir. HGS geçiş ihlali yani kaçak geçişleri sorgulama ve HGS bakiye sorgulayıp öğrenmek için PTT kurumlarından yapabilirsiniz ve arycıa PTT online işlemlerden de HGS kaçak geçiş şüpheniz varsa sorgulayabilirsiniz. HGS kaçak geçiş sorgulama ve HGS bakiye sorgulamak için ilgili kurumun müşteri hizmetleride size bu konuda yardımcı olabilir. Peki HGS kaçak geçiş sorgulama işlemi nasıl yapılıyor?

4.04.2016Kelebek