MENÜ

Ptt

Ptt ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ptt haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ptt haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.677 Ptt haberi bulunmuştur.

Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü ya da kısa adıyla PTT, Türkiye'nin posta örgütüdür. 2013 yılı Mayıs ayında TBMM'de kabul edilen tasarı ile Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi haline gelmiştir. Ptt genel müdürlüğüne Kenan Bozgeyik getirilmiştir.

Ptt Haberleri

Bankalar ve PTT bugün açık mı EFT ne zaman hesaba geçer

Bankalar ve PTT bugün açık mı? EFT ne zaman hesaba geçer?

Banka ve PTT işlemleri için pazartesi gününü bekleyen vatandaşların kafasında soru işareti var. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü sebebiyle pek çok kamu kurum ve kuruluşu 1 günlük tatil yapıyor. Banka ve PTT'lerin kapısından dönmek istemeyen vatandaşlar internet üzerinden araştırma yapıyor. Peki, Bankalar bugün açık mı? Bankalar ve PTT'lerde işlem yapılıyor mu?

15.07.2019Gündem
15 Temmuz’da (yarın) bankalar ve PTTler açık mı

15 Temmuz’da (yarın) bankalar ve PTT'ler açık mı?

15 Temmuz 2017'den bu yana resmi tatil. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü öncesinde en çok merak edilen konulardan biri de bankalar ve PTT'lerin durumu oldu. Havale, EFT ve gönderip takip işlemlerini yapmak isteyen vatandaşlar internet üzerinden banka ve PTT'lerin mesaisini araştırıyor. Peki, 15 Temmuz’da (yarın) bankalar ve PTT'ler açık mı?

14.07.2019Gündem
Deniz Postası İstanbulda hizmete başladı

Deniz Postası İstanbul'da hizmete başladı

PTT'nin Deniz Postası hizmeti İstanbul'da sunulmaya başlandı. Mobilize deniz taşıtlarında, karadaki PTT şubelerinde yapılan tüm işlemler yapılabilecek.

5.07.2019Ekonomi
Posta ve hızlı kargo taşımacılığında gümrük düzenlemesi

Posta ve hızlı kargo taşımacılığında gümrük düzenlemesi

Miktarı brüt 300 kilogramı, değeri 15 bin avroyu geçmeyen posta ve hızlı kargo taşımacılığıyla gelen eşyaların beyanı operatörler tarafından yapılabilecek.

29.06.2019Ekonomi
Elektronik tebligatla 70 milyon lira cepte kaldı

Elektronik tebligatla 70 milyon lira cepte kaldı

Adalet Bakanlığının çalışmalarıyla yeni yılla birlikte uygulanmaya başlanan elektronik tebligatla yaklaşık 70 milyon lira tasarruf sağlandı.

6.06.2019Ekonomi
PTT ve kargo bugün açık mı Kargolar ne zaman çalışmaya başlayacak

PTT ve kargo bugün açık mı? Kargolar ne zaman çalışmaya başlayacak?

Ramazan Bayramı sona erdi ancak resmi kurum ve kuruluşların tatili devam ediyor. Tatili boyunca en çok merak edilen konulardan biri de PTT ve kargoların mesai durumu oldu. PTT ve kargolar üzerinden çeşitli işlemlerini gerçekleştirecek olan vatandaşlar, internet üzerinden araştırma yapıyor. Peki, PTT ve kargolar bugün açık mı?

6.06.2019Gündem
PTT personel alımı ne zaman PTT personel alımı yapacak mı

PTT personel alımı ne zaman? PTT personel alımı yapacak mı?

PTT AŞ'nin personel alımına ilişkin detaylar, geride bıraktığımız 2018 yılının son aylarından bu yana gündemde yer alıyor. PTT AŞ Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, PTT AŞ'nin bu yıl personel alımı yapacağına ilişkin iddialar hakkında konuştu. Peki, PTT personel alımı ne zaman? PTT personel alımı yapacak mı?

4.06.2019Gündem
Arefe günü (Bugün) PTT açık mı Postane (PTT) bayramda çalışıyor mu

Arefe günü (Bugün) PTT açık mı? Postane (PTT) bayramda çalışıyor mu?

Bayramda PTT açık mı sorusu, bu zaman diliminde işlemlerini gerçekleştirmek isteyen binlerce kişinin gündemindeki konu olmaya başladı. Arefe günü ve bayramda PTT çalışıyor mu sorusuna alacakları cevaba göre hareket edecek olan vatandaşlar, böylece şubelere gidecek ya da teslimat bekleyecek. Peki, birçok kişinin merakla araştırdığı arefe günü PTT açık mı? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

3.06.2019Gündem
Posta ve kargo sektöründe standartlı dönüşüm

Posta ve kargo sektöründe "standart"lı dönüşüm

PTT AŞ Genel Müdürü Kenan Bozgeyik "PTT AŞ ile Mesleki Yeterlilik Kurumu arasında imzalanan iş birliği protokolüyle posta ve kargo sektörünün meslek standartlarını belirleyeceğiz" dedi.

2.06.2019Ekonomi
PTTde bayram seferberliği

PTT'de bayram seferberliği

PTT AŞ tarafından Ramazan Bayramı dolayısıyla postada hizmetlerin aksatılmadan yürütülmesi amacıyla personel takviyesi yapılarak, 1-3 Haziran'da kayıtlı/kayıtsız tüm gönderilerin dağıtımı bitirilecek.

31.05.2019Ekonomi
Gurbetçi genç kızın zor anları... Ağlayarak geldi şarkı söyleyerek ayrıldı

Gurbetçi genç kızın zor anları... Ağlayarak geldi şarkı söyleyerek ayrıldı

Almanya'dan geldiği Adana'da darbedildiği ileri sürülen ve Türkçe bilmediği için polislerle iletişim kurmakta güçlük yaşayan gurbetçi genç kız hastanede tedavi edildi. Kimseden şikayetçi olmadığı öğrenilen Evin Y'nin ağlayarak girdiği hastaneden şarkı söyleyerek ayrılması dikkati çekti.

30.05.2019Gündem
PTT Tüketici Kredisi hizmete sunuldu

"PTT Tüketici Kredisi" hizmete sunuldu

PTT AŞ, daha önce sadece kurum çalışanlarına ve emeklilerine sağladığı "Tüketici Kredisi" hizmetini, müşterilerine de sunmaya başladı.

30.05.2019Ekonomi
Posta kodu nedir Türkiye geneli posta kodu sorgulama

Posta kodu nedir? Türkiye geneli posta kodu sorgulama

Posta kodu, bir merkezden diğerine posta gönderisi gerçekleştirecek olan vatandaşlardan istenen rakamlar bütünüdür. 1875 yılında, Osmanlı Devleti zamanında dahil olunan Dünya Posta Birliği, PTT'yi yetkili kuruluş olarak tanımıştır. İşte, posta kodu hakkında merak edilen bazı detaylar

22.05.2019Gündem
PTTnin Milli Mücadelenin 100. yıl dönümü etkinlikleri tanıtıldı

PTT'nin Milli Mücadele'nin 100. yıl dönümü etkinlikleri tanıtıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan "Milli Mücadele destanının yazılmasında her bir ferdin her bir kurumumuz gibi Posta ve Telgraf Teşkilatımız da çok önemli vazifeler ifa etmiştir. Öyle ki Posta ve Telgraf Teşkilatımızın vazifesi, harbin sonucuna doğrudan etki etmiştir" dedi.

16.05.2019Ekonomi
75 milyar $’lık Afrika heyecanı

75 milyar $’lık Afrika heyecanı

Afrika'da e-ticaretin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla bu kapsamda hayata geçirilen Ecom@Africa projesinin Türkiye’nin ihracatına ve lojistiğine de katkı yapması bekleniyor.

15.05.2019Ekonomi
HGSde iş birliği

HGS'de iş birliği

PTT AŞ ve Türkiye'nin tamamı yerli sermayeli en büyük kiralama şirketlerinden DRD Filo Kiralama arasında iş birliği protokolü imzalandı.

12.05.2019Ekonomi
FETÖ şüphelisi gizli bölmeden kaçmaya çalışırken yakalandı

FETÖ şüphelisi gizli bölmeden kaçmaya çalışırken yakalandı

Samsun'da FETÖ/PDY üyesi olduğu iddiasıyla aranan PTT eski müdürü Coşkun K., saklandığı evin gizli bölmesinden kaçmaya çalışırken yakalandı.

10.05.2019Gündem
Dehşeti 13 yıl sonra itiraf etti Hamile olduğunu öğrenince...

Dehşeti 13 yıl sonra itiraf etti! Hamile olduğunu öğrenince...

KAYSERİ'nin Develi ilçesinde 13 yıl önce polise kayıp başvurusu yapılan, o zaman 32 yaşında olan Saliha Toker'in, sevgilisi Hasan B. tarafından, hamile olduğunu söylemesi üzerine boğularak öldürüldüğü ortaya çıktı. 70 yaşındaki Hasan B. gözaltına alınırken, Toker'in cesedi bulunamadı.

6.05.2019Gündem
AK Parti YSK Temsilcisi Recep Özel: Gelen raporlarla YSK yanıltılmak istendi

AK Parti YSK Temsilcisi Recep Özel: Gelen raporlarla YSK yanıltılmak istendi

AK Parti YSK Temsilcisi Recep Özel, YSK başvurusuyla ilgili son bilgileri paylaştı. AK Partili Özel'in A Haber'de yaptığı açıklamalar şöyle:

6.05.2019Gündem
Bakan Turhan: Havacılıkta hedefimiz 450 milyon yolcuya ulaşmak

Bakan Turhan: Havacılıkta hedefimiz 450 milyon yolcuya ulaşmak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan "(Havacılıkta) 34 milyon olan yolcu sayımız son 15 yılda 210 milyona ulaştı. Hedefimiz 450 milyona ulaşmak" dedi.

4.05.2019Ekonomi
Türkiye ile Tunus arasında e-ticaret iş birliği anlaşması

Türkiye ile Tunus arasında e-ticaret iş birliği anlaşması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan "PTT'nin e-ticaret sistemine Afrika'da daha kapsayıcı bir şekilde erişim sağlanabilmesi ve Afrika menşeili ürünlerin dünyaya sunulması noktasında önemli roller üstleneceği kanaatindeyim" dedi.

3.05.2019Ekonomi
Online trafik cezası sorgulama işlemi nasıl yapılır | E -Devlet ve EGM üzerinden plakadan ceza öğrenme

Online trafik cezası sorgulama işlemi nasıl yapılır? | E -Devlet ve EGM üzerinden plakadan ceza öğrenme

Milyonlarca sürücü, online trafik cezası sorgulama ve ödeme işlemlerini öğrenmek için internetten sık sık araştırma yapıyor. Trafikte ışık ve şerit ihlali nedeniyle ceza alan sürücüler, trafik cezalarını E-Devlet yada Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) üzerinden kolaylıkla öğrenebiliyor. Peki, Online trafik cezası sorgulama işlemi nasıl yapılır? İşte, E-Devlet ve EGM üzerinden plaka no ile trafik cezası sorgulama ekranı.

1.05.2019Gündem
1 Mayıs çarşamba günü banka ve PTTler çalışıyor mu

1 Mayıs çarşamba günü banka ve PTT'ler çalışıyor mu?

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı (yarın) dünya çapında ve ülkemizde düzenlenen programlar çerçevesinde kutlanacak. 1 Mayıs dünyada birçok ülkede resmi tatil kabul ediliyor. 1 Mayıs'ın hafta içine denk gelmesi ile beraber, özellikle ödeme, havale, EFT, finans gibi işlemlerini tamamlayacak olan vatandaşlar 1 Mayıs'ta PTT ve bankaların açık olup olmadığını sorguluyor. Peki, 1 Mayıs çarşamba günü banka ve PTT'ler çalışıyor mu? İşte, merak edilenler...

30.04.2019Gündem
PTT ile GTO arasında iş birliği protokolü

PTT ile GTO arasında iş birliği protokolü

PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, "GTO ile Fırat Kalkanı bölgesindeki yörelerle, Gaziantep ve dışından ticaret yapan iş adamlarımızın para transferlerini gerçekleştirebilmeleri üzerine çalışma yaptık. Hükümetimizin destekleriyle bunu gerçekleştirebilir hale geldik" açıklamasında bulundu.

22.04.2019Ekonomi
PTT 23 Nisan’da (bugün) çalışıyor mu PTT çalışma saatleri

PTT 23 Nisan’da (bugün) çalışıyor mu? PTT çalışma saatleri

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın bu yıl hafta içine denk gelmesi nedeniyle devlet kurumlarının çalışma saatleri merak konusu oldu. Özellikle gönderilerin ve ödemelerin yapıldığı PTT’nin 23 Nisan’daki çalışma saatleri gündeme geldi. Peki, PTT 23 Nisan’da çalışıyor mu?

22.04.2019Gündem
Baksı Müzesi posta pulunda

Baksı Müzesi posta pulunda

PTT Genel Müdürlüğü, geleneksel sanatlarla modern sanatları buluşturan Baksı Müzesi için anma pulu ve posta kartı hazırladı.

18.04.2019Kitap Sanat
Posta sektöründe ücret sistemi değişikliği yolda

Posta sektöründe "ücret sistemi" değişikliği yolda

PTT AŞ Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, "Başkanlığını yürüttüğümüz UPU İdari Konsey Genel Kurulunda, global posta ağı için büyük önem arz eden varış gideri ücretlendirme sistemine ilişkin olağanüstü kongre düzenlenmesi kararlaştırıldı. Olağanüstü kongrenin eylülde yapılması ülkelerin onayına sunulacak. Söz konusu kararın onaylanması halinde alınacak kararla söz konusu ücretlendirme sistemi yeniden belirlenecek. Birliğin ve sektörün geleceğini şekillendirecek çalışmaların, ülkemiz çıkarlarına en uygun şekilde sonuçlandırılması için yoğun çalışma yürütüyoruz" açıklamasında bulundu.

13.04.2019Ekonomi
PTTler saat kaçta kapanıyor | İşte PTT şubelerinin öğle tatili saatleri

PTT'ler saat kaçta kapanıyor? | İşte PTT şubelerinin öğle tatili saatleri

Para yatırma ya da ödeme, belge işlemleri, kargo, havale ve farklı süreçler için vatandaşlar PTT şubelerinde işlemlerini tamamlayabiliyor. Bununla beraber bazı internet kullanıcıları da PTT şubelerinin çalışma saatlerini sıkça sorguluyor. Peki, PTT'ler saat kaçta kapanıyor? PTT'ler sabah kaçta açılıyor? İşte, PTT şubelerinin öğle tatili dahil mesai saatleri...

10.04.2019Gündem
Mayıs celbi askerlik sevk yerleri erişime açıldı | 99/2 askerlik yeri sorgulama ekranı

Mayıs celbi askerlik sevk yerleri erişime açıldı | 99/2 askerlik yeri sorgulama ekranı

Mayıs ayı itibari ile TSK kapsamında vatani görevini yapmak üzere silah altına alınacak 99/2 askerlik yerleri E-Devlet üzerinden erişime açıldı. Askerlik şubelerinde başvurularını tamamlayan adaylar sevk tarihlerini ve yerlerini öğrenebilecekler. Peki, 99/2 askerlik yerleri nasıl öğrenilir? İşte, Milli Savunma Bakanlığı'nın E-Devlet üzerinden yayımladığı Mayıs ayı askerlik celbi sevk yerleri ve sorgulama ekranı...

9.04.2019Gündem
Denizlispor pul bastırdı

Denizlispor pul bastırdı

Abalı Denizlispor ve PTT Genel Müdürlüğü Denizli PTT Başmüdürlüğü arasında imzalanan protokolle, yeşil-siyahlı kulüp ve taraftarlarına özel pul basılıp, bu pullardan Denizlispor’a gelir sağlanacak.

5.04.2019Futbol
Kira gelir beyanname ödemesi nasıl yapılır Kira gelir beyannamesi için son gün ne zaman

Kira gelir beyanname ödemesi nasıl yapılır? Kira gelir beyannamesi için son gün ne zaman?

Geçen yıl işyeri ve meskeninden kira geliri elde edenler için beyan dönemi 1 Mart itibariyle başladı. Kira gelirlerinden kişiye tahakkuk eden vergiler mart ve temmuz aylarında iki eşit taksitte ödenebilecek. Peki, kira gelir beyannamesi için son gün ne zaman?

22.03.2019Ekonomi
Yerel seçimler için malzeme teslimatı başladı

Yerel seçimler için malzeme teslimatı başladı

Türkiye'de 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde kullanılacak seçim zarfları ve diğer malzemeler PTT AŞ tarafından seçim kurullarına teslim ediliyor.

21.03.2019Ekonomi
Oy pusulalarını PTT taşıyacak

Oy pusulalarını PTT taşıyacak

Türkiye'de 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler için hazırlanan oy pusulaları PTT AŞ tarafından taşınacak.

17.03.2019Ekonomi
Böyle yakalandı.... Soygunda silah detayı

Böyle yakalandı.... Soygunda silah detayı

Bursa’da PTT şubesini silahla soyan soyguncu yakalandı. Soygundan 2 saat önce sokağa gelerek beklemeye başlayan zanlının silahı oyuncak çıktı.

14.03.2019Gündem
PTT, esir mektuplarını ailelere ulaştıracak

PTT, esir mektuplarını ailelere ulaştıracak

PTT AŞ Genel Müdürü Kenan Bozgeyik "PTT AŞ ile Türk Kızılay arasında imzalanan protokol kapsamında, 1912'den Kurtuluş Savaşı sonuna kadarki süreçte esir düşenlerin ve ailelerinin yazdıkları 30 bin mektup, PTT tarafından ailelere ulaştırılacak" dedi.

14.03.2019Ekonomi
Bursada PTT şubesinde silahlı soygun

Bursa'da PTT şubesinde silahlı soygun

Bursa'da PTT şubesine silahıyla giren kimliği belirsiz kişi, kasadaki 3 bin TL'yi alarak kaçtı. Soygun anı güvenlik kamerasına yansıdı.

14.03.2019Gündem
Finansın merkezi Ataşehir olacak

Finansın merkezi Ataşehir olacak

Cumhur ittifakının Ataşehir belediye başkan adayı İsmail Erdem, seçildiği takdirde Ataşehir’e finansın merkezi olarak kimlik oluşturulacağını söyledi. “Ataşehir’e bir finans müzesi kuracağız. Finans müzesi de gerçek anlamda belge niteliğinde bir kimlik oluşturacak” diyen AK Partili Erdem, imar, yeşil alan, kültür ve sanat merkezleri, spor alanlarıyla ilgili projelerini anlattı.

10.03.2019Gündem
Datçadaki dolandırıcılık mağdurları konuştu: Ailece şok olduk, yaşlı rolü yapmışlar

Datça'daki dolandırıcılık mağdurları konuştu: 'Ailece şok olduk, yaşlı rolü yapmışlar'

MUĞLA Datça’da, filmlere bile konu olabilecek türden yaşanan dolandırıcılık olayının mağduru iki kız kardeş, başlarına gelenleri anlattı.

2.03.2019Gündem
Yurt dışından yasa dışı alışverişin önü kesilecek

Yurt dışından yasa dışı alışverişin önü kesilecek

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın vergi sinyali verdiği yurt dışı alışverişleri gittikçe artıyor. 2018’de ülkeye ‘mektup’ adı altında 60 milyon ticari ürün girdi. Bunların değeri 20 milyarı buluyor.

1.03.2019Ekonomi
Elektrik desteği ödemesi nedir Elektrik desteğinden kimler yararlanabilir

Elektrik desteği ödemesi nedir? Elektrik desteğinden kimler yararlanabilir?

İhtiyaç sahibi hanelere elektrik tüketim desteği verilmesine yönelik Cumhurbaşkanı kararı, Resmi Gazete'de yer aldı. Elektrik tüketim desteği, öncelikle Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu kaynakları kullanılarak yapılacak. Peki, elektrik desteği ödemesi nedir? Elektrik desteğinden kimler yararlanabilir?

28.02.2019Gündem
Köprü cezası iade başvurusu için son gün

Köprü cezası iade başvurusu için son gün

İstanbul'da bulunan köprülerden geçen ve aks aralığı 3.20 metrenin üzerinde olan araçlara kesilen cezalara ilişkin iade için son gün bugün. Başvuru yaparak ödenmiş olan cezalar geri alınabilir.

28.02.2019Ekonomi
PTTde görev değişikliği yok

PTT'de görev değişikliği yok

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanlığı’nda son dönemde gündeme gelen üst düzey bürokrat değişiklikleri arasında PTT Genel Müdürü’nün olmadığı öğrenildi.

27.02.2019Gündem

Yazar Sonuçları

‘Aile hukunda arabuluculuk hak ihlallerine yol açar’ uyarısı

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Yargı Reformu Strateji Belgesi’nde yer alan, “Şiddet içermeyen uyuşmazlıklarda aile arabuluculuğu getirilecek” maddesi için İstanbul Barosu Başkan Yardımcısı, İKKB Koordinatörü Nazan Moroğlu, “Aile hukukunda arabuluculuk hak ihlallerine yol açar” diyor.

6.06.2019

Bayramda köprü geçişlerine dikkat! Nakit para bulundurun

KEMAL Anadol’un dünkü ‘Osmangazi’de ücreti neden nakit alıyorlar?’ yazısı üzerine okurumuz Mustafa Bozdağ da yaşadığı benzer olayı anlatıyor:

31.05.2019

65 yaş üstü vatandaş ‘bedavacı’ değil ki!

ÖZEL halk otobüslerine (ÖHA) ücretsiz biniş hakkı olan 65 yaş ve üzerindeki yolcular rencide edici tavırlarla karşılaşıyor.

30.05.2019

E-devlet’e alkışlar

Dünyada başka bir ülkede bizdeki gibi kapsamlı ve iyi çalışan bir ‘e-devlet’ sistemi var mı emin değilim...

23.03.2019

Beyannameler Maliye’ye nasıl ulaştırılacak?

KİRA gelirlerinde, verginin hesaplanmasında kritik noktaları çarşambadan itibaren ayrıntılarıyla ele aldık.

5.03.2019