MENÜ

Prp Uygulaması

Prp Uygulaması ile ilgili tüm haberleri, son dakika Prp Uygulaması haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Prp Uygulaması haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 61 Prp Uygulaması haberi bulunmuştur.

Prp Uygulaması Haberleri

Yumurta Rezervi Azalmış Kadınlarda PRP Uygulaması: Gerçek Bir Tedavi mi, Hayal mi

Yumurta Rezervi Azalmış Kadınlarda PRP Uygulaması: Gerçek Bir Tedavi mi, Hayal mi?

Bebek sahibi olmak isteyen ancak düşük yumurta rezervine sahip kadınlar için günümüzde birçok yöntem gelişmektedir. Bu yöntemlerden biri de; PRP uygulaması. Peki, PRP uygulaması nedir, nasıl yapılır? Tüm bu soruları Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Doç. Dr. Yavuz Şimşek, sizler için tüm ayrıntılarıyla anlattı.

Yaşlı Görünen Ellere Karşı Kök Hücre

Yaşlı Görünen Ellere Karşı Kök Hücre

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahı Op. Dr. Evrim Uçkunkaya, “Genç ve güzel görünmek için elleriniz önceliklerinizden biri olsun. Çimdik testiyle ellerinizin yaşını test ederek işe başlayın” diyor. Yaşlı görünen ellere karşı neler uygulanabilir?

Saç Dökülmelerine Kendi Hücrelerinizle Dur Deyin

Saç Dökülmelerine Kendi Hücrelerinizle 'Dur' Deyin!

Sağlıksız beslenme, kronik hastalıklar, stres, endişe, uyku düzeninin bozulması gibi farklı faktörler saç sağlığımızı da olumsuz etkiliyor. Özellikle yaz aylarında, çok sevdiğimiz deniz, kum, güneş üçlüsü de saçlarımızı epeyi yıpratıyor. Şimdi onlar için bakım zamanı!

18.11.2019Saç
Yumurta Gençleştirme Tedavisi Nedir

Yumurta Gençleştirme Tedavisi Nedir?

Yumurta gençleştirme yöntemi olarak dünyada kullanılmaya başlanan Trombositten Zengin Plazma (PRP) artık Türkiye’de de kullanılıyor. Hatta bu yöntemle başarılı sonuçlar da elde edilmeye başlandı. Cilt gençleştirme için daha çok estetikte kullanılan PRP yönteminin, tüp bebek tedavisinde de başarı ile uygulandığını belirten Kadın Hastalıkları-Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Dr. Can Koşal, konuyla ilgili bilgiler verdi.

PRP Uygulaması Hakkında Merak Edilenler

PRP Uygulaması Hakkında Merak Edilenler

PRP uygulaması ile cilt lekelerinin, ciltteki çatlakların ve yaraların tedavisinde, cilt gençleştirme de olumlu etkiler görülmektedir. Peki bu gençleşme nasıl oluyor ? Medikal Estetik Uzmanı Doktor Jale Şenyurt konu ile ilgili bilgiler verdi.

10.01.2019Kişisel Bakım
Kadınlarda genital bölge İçin PRP tedavileri

Kadınlarda genital bölge İçin PRP tedavileri

Günümüzde PRP’nin uygulama alanları giderek genişliyor. Genital bölgeye uygulanan PRP kadınlarda idrar kaçırma problemine çare olabiliyor.

19.02.2018Sağlık
Meryem Uzerli para karşılığı Arap şeyhle çıktığı akşam yemeğini anlattı...

Meryem Uzerli para karşılığı Arap şeyhle çıktığı akşam yemeğini anlattı...

Meryem Uzerli, hiç tanışmadıysanız 5 dakikada arkadaş olacağınız, tanışıklığınız varsa görüşmeseniz de arkadaşlığınızı kaldığı yerden sürdüreceğiniz biridir. Öylesine cana yakın ve sıcakkanlıdır. Şimdilerde Kenan İmirzalıoğlu’yla rol aldığı “Cingöz Recai” filmiyle gündemde. Meryem’le daha önce de röportajlar yaptım ama en iyisi, en keyiflisi bu oldu. Çünkü kızının babasından doğru aşkı bulmaya kadar her konudaki sorumu içtenlikle yanıtladı. Hatta laf lafı açtı, para karşılığı Dubaili şeyhle çıktığı akşam yemeğini bile anlattı...

21.10.2017Magazin
PRP denir, Hangi hastalıkların tedavisi kullanılır

PRP denir, Hangi hastalıkların tedavisi kullanılır?

Fizik Tedavi veRehabilitasyon Uzmanı / Proloterapi eğitmeni Uzm. Dr. Ülkü Sarpkaya cevapladı; PRPdenir - Hangi hastalıkların tedavisi kullanılır?Prp uygulaması için kişilerden bir miktar kan alınır. Özelbir santrifüj yardımıyla serum hazırlanır. Bu serumun içerisine konsantrebüyüme faktörleri ve zengin amino asit, vitamin ve mineraller vardır.

En Güvenilir Cilt Gençleştirme Terapisi: PRP

En Güvenilir Cilt Gençleştirme Terapisi: PRP

Yıllara meydan okumak, genç, diri ve güzel bir cilde sahip olmak için, ameliyat olmak istemeyen kişilerin tercih ettiği yöntemlerin başında PRP geliyor.

Devlet hastanelerinde botoks dönemi

Devlet hastanelerinde botoks dönemi

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde açılan ve "kamuda ilk" olma özelliği taşıyan kozmetik polikliniğinde, botokstan dolguya, kimyasal peelingden saç ve cilt sorunlarını gidermek için uygulanan Platelet Rich Plazma (PRP) işlemine kadar birçok hizmet devlet güvencesiyle veriliyor.

7.12.2015Sağlık
Kireçlenmeye PRP önerisi

Kireçlenmeye PRP önerisi

Kireçlenme tedavisinde PRP ve kortizon da kullanılıyor. Yeni bilinen PRP tedavisi hakkında Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doç. Dr. Cengiz Bahadır önemli bilgiler verdi.

24.05.2013Sağlık
Kemik ve kaslar için kan dopingi

Kemik ve kaslar için kan dopingi

Kan, ortopedinin tendon, bağ yaralanmaları, kireçlenme, kemik sorunlarının tedavisinde de kullanılıyor. Hastanın kendi kanından elde edilen trombosit, zedelenen bölgelere enjekte ediliyor. Trombobit hızlı ve güçlü bir şekilde hedef bölgeyi onarıyor.

18.12.2012Sağlık
Bu haber her Türk kadınını ilgilendiriyor

Bu haber her Türk kadınını ilgilendiriyor

Tıp dünyasında, kök hücrelerin yenilenmesi amacıyla hastalardan alınan kanın hücrelere ayrılıp pıhtılaşan kısmının yeniden hastaya verilmesi yöntemi olarak nitelendirilen PRP uygulaması, özellikle menopoz sonrasında kadınları etkileyen ve dizlerinde kireçlenme problemi yaşayan hastalar için de umut oldu.

5.06.2012Sağlık
Estetikte Altın Oran Uygulamaları

Estetikte Altın Oran Uygulamaları

Günümüzde kusursuz bir güzelliğe sahip olmak herkesin hayali. İnsanoğlu yüzyıllar boyunca sağlıklı, güzel ve kusursuz bir bedene sahip olmak için sayısız çözümler geliştirdi. Her defasında mükemmel vücut oranlarına biraz daha yaklaştı ve sonunda altın orana ulaşmanın yolunu estetikle keşfetti. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Çağdaş Orman, estetik uygulamalarla ilgili bilgiler verdi.

16.01.2020Kişisel Bakım
Kök Hücre Tedavisi Kozmetik Amaçlarla Kullanılabilir Mi

Kök Hücre Tedavisi Kozmetik Amaçlarla Kullanılabilir Mi?

Kök hücre tedavisi birçok hastalığın tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Peki kök hücre tedavisi kozmetik amaçlarla kullanılabilir mi? Algoloji ve Ağrı Uzmanı Prof. Dr. Nurettin Lüleci, kök hücreyle yüz ve vücut gençleştirme ve saç dökülmesi tedavisini anlattı.

11.12.2019İyi Yaşam
PRP nedir PRP tedavisi ne işe yarar

PRP nedir? PRP tedavisi ne işe yarar?

PRP (Platelet Rich Plasma) tedavisi, kozmetik anlamda son yıllarda ön plana çıkan yöntemler arasında yer almaktadır. Çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılan PRP tedavisi, daha çok kozmetik ve anti-aging amaçlı ortaya çıkmıştır. Peki, son dönemlerde kas ve iskelet sistemi hastalıklarında da kullanılmaya başlanan PRP tedavisi nedir ve ne işe yarar? İşte, o konuda bazı bilgiler

9.12.2019 Sağlık
Yüz Gençleştirme Yöntemleri Neler

Yüz Gençleştirme Yöntemleri Neler?

Yer çekimi, stres, çevre, genetik, cilt özellikleri, beslenme ve uyku bozuklukları gibi birçok faktörün cildin yaşlanmasını hızlandırdığını belirten Plastik ve Rekonstüriktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Fulya Fındıkçıoğlu, yüz yenileme ve gençleştirme yöntemlerini anlattı.

30.08.2019Kişisel Bakım
Düğün Estetiğinde En Çok Tercih Edilen 5 Uygulama

Düğün Estetiğinde En Çok Tercih Edilen 5 Uygulama

Düğün sezonunun açılmasıyla başlayan hazırlık telaşı ve koşturmaca, gelin adaylarının ciltlerinin yorgun ve cansız bir hale gelmesine neden olabiliyor. Halbuki tüm gelinler en özel günlerinde kendilerinin en iyi haline ulaşmayı ve mutluluklarının yüzlerine yansımasını istiyor. Medikal küçük dokunuşlarla düğün günü kusursuz görünmenin mümkün olduğunu belirten Dermatoloji Uzmanı Dr. Ebru Sağlık, sizler için anlattı.

21.05.2019Kişisel Bakım
Vücuttaki Leke ve Çatlaklar Nasıl Tedavi Edilir

Vücuttaki Leke ve Çatlaklar Nasıl Tedavi Edilir?

Ciltteki yara izi, ameliyat izi, sivilce izi, lekeler, kilo alıp vermeye bağlı olarak oluşan çatlaklar ve kırışıklıklar gibi sorunlar radyofrekans tekniği ile tedavi edilebiliyor. Deri Hastalıkları Uzmanı Dr. Figen Akın, konuyla ilgili bilgiler verdi.

Seyahat öncesi cilt bakım önerileri

Seyahat öncesi cilt bakım önerileri

“Yaz ayları cildimizi korumamız açısından en dikkatli olmamız gereken zamanlardır” diyen Dermatoloji Uzmanı Dr. Emine Özge Ayabakan, seyahat planı yapanlara yaz tatili öncesi cilt bakımı önerilerinde bulundu.

Gelinlere sihirli dokunuş

Gelinlere sihirli dokunuş

Gelin olmak her kadının hayatındaki en unutulmaz anlardan biri… Düğün dönemindeki en önemli kısım ise gelinlerin kişisel hazırlık süreci. Düğün mekânından, davetli listesine, saçtan makyaja uzanan hazırlıklar bittikten sonra sıra nasıl bir gelin olunacağına gelir. Bu noktada gelinlik seçimi ve kişisel bakım hazırlıkları sürecin belki de en stresli kısmı oluşturur. İşte hayallerinizi süsleyen bu masaldaki peri için Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu'nun önemli öneriler…

26.04.2017Kelebek
Merdiven altı güzelliğe dikkat

Merdiven altı güzelliğe dikkat!

Ameliyatsız güzellik uygulamaları hakkında açıklamalarda bulunan Highend Clinic Uzmanlarından Dermatolog Dr. Seçil Engin Uysal, bu konuda dermatoloji veya plastik cerrahi hekimlerinin önemine dikkat çekti.

5.02.2017Sağlık
Prp Tedavileri

Prp Tedavileri

PRP tedavisi hakkında açıklamalarda bulunan Medikal Estetik Hekimi Dr. Meral Seyman, PRP’nin medikal estetik alanında nasıl kullanıldığını anlattı.

30.01.2017Kişisel Bakım
Masaldaki Peri Siz Olun

Masaldaki Peri Siz Olun!

Estetik Cerrah Dr. Serdar B. Bayraktaroğlu düğün öncesi keyifli ama heyecanlı süreçte gelinleri ufak ve sihirli dokunuşlarla nasıl güzelleştirdiklerini anlattı!

11.09.2015Kişisel Bakım

Yazar Sonuçları

Bu Uygulamalarla Zamanı Tersine Çevirebilirsiniz

Cildimiz tüm vücut sisteminde, diğer organlarımızda gördüğümüz gibi yaşlanmaya yıpranmaya programlanmıştır. Zaman içinde cildimizde lekelenmeler, kılcal damar, kızarıklık artışı, volüm kaybı ile birlikte sarkmalar görülmektedir. Cilt gençleşmesinde yapılan işlemler, mevcut olan cildi korumakla birlikte oluşan cilt problemlerini ortadan kaldırmayı amaçlar.

14.03.2019

Saç dökülmesi tedavisinde yenilikler

Saç dökülmesinin, birçok nedeni olabilir. Temel madde ve beslenme yetersizlikleri (Demir, B12 vitamini, folik asit, D3 vitamini, çinko), hormonal düzensizlikler (Troid ve androjenik hormonların bozuklukları), genetik ve çevresel faktörler, fiziksel ve kozmetik uygulamalar, kullanılan naslar, geçirilen hastalıklar bunlardan bazılarıdır.

19.01.2019

'Kızımın babasından hiçbir beklentim yok'

Meryem Uzerli, hiç tanışmadıysanız 5 dakikada arkadaş olacağınız, tanışıklığınız varsa görüşmeseniz de arkadaşlığınızı kaldığı yerden sürdüreceğiniz biridir. Öylesine cana yakın ve sıcakkanlıdır. Şimdilerde Kenan İmirzalıoğlu’yla rol aldığı “Cingöz Recai” filmiyle gündemde. Meryem’le daha önce de röportajlar yaptım ama en iyisi, en keyiflisi bu oldu. Çünkü kızının babasından doğru aşkı bulmaya kadar her konudaki sorumu içtenlikle yanıtladı. Hatta laf lafı açtı, para karşılığı Dubaili şeyhle çıktığı akşam yemeğini bile anlattı...

21.10.2017

PRP ve Ağrı

Ameliyat olan ya da olması gerekmeyen “bel fıtığına bağlı ağrılarda” PRP uygulaması yapılabilmektedir...

2.12.2016

Saçlarınız Cansızlaştı mı?

Bakım denildiğinde genellikle akla cilt bakımı geliyor. Oysa saçlarımız da bakım olmadan zamanla güçsüzleşir, cansızlaşır ve koparak dökülür.

8.02.2016

Daha Sağlıklı Saçların Çaresi Saç Mezoterapisi

Biz kadınları da erkekleri de daha güzel ve yakışıklı gösteren saçlarımızın her zaman sağlıklı ve bakımlı olsun istiyoruz. Ama ne yazık ki zamanla dış etkenlerden ya da yanlış bakımdan dolayı saçlarımız zayıflayıp tek tek dökülmeye başlıyor

6.04.2015

DAHA GÜÇLÜ VE DAHA SAĞLIKLI SAÇLAR

Gösteri dünyasının başarılı, güzel ve bakımlı kadınlarına baktığımızda aklımızda kalan saçları oluyor. Parlak, sağlıklı, güçlü ve oldukça gür saçlara sahip ünlülere hayran kalmıyor değiliz...

16.09.2014

Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Sivilceler iyileşirken ciltte çukur ya da lekelenme tarzında izler bırakarak iyileşir. Sivilce izleri kozmetik bir sorun oluşturmasının yanında ruh sağlığını ve sosyal hayatı da olumsuz yönde etkileyebilir. Zamanla can sıkıcı bir hal alan sivilce izlerini geçirmek için kullanılan yöntemler; sivilcelerin büyüklüğü ve yaygınlığıyla ilgilidir. Seçilecek yöntem de buna göre belirlenir.

7.01.2020

Yumurtalık Dokusu Gençleştirme

Genel olarak 1 yıl boyunca düzenli ve korunmadan ilişkiye rağmen (haftada 2-3 kez) gebelik elde edilememesi, infertilite (kısırlık) olarak adlandırılır. İnfertilite dünya genelinde her geçen gün daha fazla çifti ilgilendiren bir sorun olmaktadır.

31.12.2019

Cildimiz Her Yaşta Ayrı Bakım İster

Derimiz genetik, güneş, alerjiler, sigara, stres, kötü beslenme ve nicesiyle doğumdan itibaren karşılaşarak bir ömür sorunlar yaşar. Yaşla beraber yıpranan cildin ihtiyaçları da farklılaşır. Gençliğimizi uzun yıllar boyunca korumak için yaşımıza uygun doğru ve bilinçli cilt bakımını ihmal etmemeliyiz. Çünkü cilt değişkendir, her yaşta ayrı bakıma ihtiyaç duyar.

3.12.2019

Eklem kireçlenmelerinde kök hücre tedavisi

Genellikle ilerleyen yaşlarda daha sık görülen, aşırı kilo, enfeksiyonlar, genetik yatkınlık gibi nedenlerle ortaya çıkan, vücudun hemen hemen her bölgesinde olabilen kalsiyum birikmesine kireçlenme (kalsifikasyon), eğer eklemlerde olursa osteoartit veya artroz yani eklem kireçlenmesi denir.

5.01.2019

Kadınlarda saç ve kaş dökülmesi

Fiziksel görünüşün günümüz sosyal yaşantısında ve iş hayatının rekabetçi ortamındaki önemi biliniyor. Kadın olsun, erkek olsun cinsler arasında da hemen hemen fark yok gibi. Saçsızlık genel olarak erkek rahatsızlığı gibi algılansa da, muzdarip olan kadınlarda belki de daha üzücü olmakta.Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Erdal Tuğsel, 20 yıllık tecrübesi ışığında konuyu değerlendirdi;

2.04.2016