MENÜ

Prof.dr.mikdat Kadıoğlu

Prof.dr.mikdat Kadıoğlu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Prof.dr.mikdat Kadıoğlu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 148 Prof.dr.mikdat Kadıoğlu haberi bulunmuştur.

Prof.dr.mikdat Kadıoğlu Haberleri

Ege Denizindeki depremler için uzmanlar ne diyor

Ege Denizi'ndeki depremler için uzmanlar ne diyor

Ege Denizi'nde meydana gelen depremlerle ilgili uzmanlar hurriyet.com.tr'ye konuştu. Deprem konusunda duayen isimlerden Prof. Dr. Övgün Ahmet Ercan, 'İki atom bombası gücünde bir enerji boşalmıştır' dedi. Afet Yönetim Uzmanı Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu 'Afet yönetimi halka kadar inmeli' derken, Sakarya Üniversitesi Jeofizik Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof.Dr. Levent Gülen ise artçı depremlerin aylarca sürebileceğini ve vatandaşların hasarlı binalara dikkat etmeleri gerektiğini söyledi. Prof. Dr. Oğuz Gündoğdu da bunun beklenen bir deprem olduğunu belirterek, artçı sarsıntılar konusunda uyardı.

12.6.2017Gündem
Kandillideki deprem toplantısında Çanakkale açıklaması

Kandilli'deki deprem toplantısında "Çanakkale" açıklaması

Kandilli'deki deprem toplantısında "Çanakkale" açıklaması

16.2.2017İstanbul
En iyi belediye ödülü verildi

En iyi belediye ödülü verildi

En iyi belediye olma yolunda hızlı ve emin adımlarla ilerlediklerini her alanda dile getiren Cahit Altunay başkanlığındaki Sultangazi Belediyesi, Marmara Belediyeler Birliği Altın Karınca Belediyecilik ödülüne hak kazandı.

17.1.2017Gündem
İlkokulların gözdesi Vasip Şahin, üniversitelilerin ise MEF Rektörü

İlkokulların gözdesi Vasip Şahin, üniversitelilerin ise MEF Rektörü

İstanbul’da her kar yağışında öğrenciler gözünü Vali Vasip Şahin’e çevirerek, tatil twetleriyle sıkıştırıyorlar. Sonunda istediğini aldıklarında da Vali Şahin’e duydukları sevgiyi dile getiriyorlar. Son kar tatiliyle de üniversitelilerin yeni ‘sosyal medya fenomeni’ MEF Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin oldu. MEF’li öğrencilere kar tatili haberini sosyal medya üzerinden buzda kayan penguenli resimlerle vermeye başlayan Rektör Şahin, Cem Karaca’nın ‘Bu son olsun’ şarkısıyla şimdilik noktayı koydu ve paylaşımlarıyla üniversitelilerin gönlünde taht kurdu.

11.1.2017Eğitim
‘TIR’larda kış lastiği zorunlu değil’

‘TIR’larda kış lastiği zorunlu değil’

İstanbul'da belediye ekiplerinin çalışmalarıyla şehrin içindeki ana yollar kardan temizlenirken, TEM otoyolu ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü bağlantı yolu TIR’ların kayması nedeniyle kapandı.

7.1.2017Gündem
9 Ocak Pazartesi günü okullar tatil olacak mı Kar yağışı ne kadar sürecek

9 Ocak Pazartesi günü okullar tatil olacak mı? Kar yağışı ne kadar sürecek?

İstanbul’da 9 Ocak Pazartesi günü okullar tatil edilecek mi sorusu, uzun süredir bekledikleri karın tadını çıkaran öğrenciler için merak konusu oldu. Cuma akşamından bu yana süren kar yağışı İstanbul’da hayatı olumsuz etkilerken, öğrencilerde pazartesi günü için soru işareti oluşturdu. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Afet Yönetimi Uzmanı Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, tatil durumunun ilçe belediyelerinin çalışmalarına bağlı olduğunu ifade etti. Peki 9 Ocak Pazartesi günü okullar tatil olacak mı? İşte konuyla ilgili detaylar

7.1.2017Gündem
Prof. Kadıoğlu uyardı: Sakın kar yemeyin

Prof. Kadıoğlu uyardı: Sakın kar yemeyin

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, sanayiden kaynaklanan kirleticiler artık tüm dünyayı dolaştığı için karın yere düşmeden kirlendiğini belirterek, "Artık 'Köyde yaşıyorum, havamız temiz' demeyin. Sakın kar yemeyin." dedi.

16.12.2016Gündem
Whatsapptaki telefonunuzu kapatın mesajı asparagas çıktı

Whatsapp'taki 'telefonunuzu kapatın' mesajı asparagas çıktı

Sosyal medya ve özellikle de Whatsapp kullanıcıları dün akşam ilginç bir mesajla karşılaştı. Mesaja göre, gece 00.30 - 03.30 saatleri arasında telefon, hücresel cihaz, tablet vb. cihazların kapatılmaması durumunda radyasyon tehlikesiyle karşı karşıya kalınacağı söyleniyordu. Konuyla ilgili Hurriyet.com.tr'ye açıklama yapan Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, "Böyle bir tehlike olsa bunu mutlaka NASA Space Weather tahminlerinden görebiliriz, Singapur TV’sinden değil." dedi.

14.11.2016Gündem
Kıyamet-i Suğra Marmara için korkutan deprem tahmini...

Kıyamet-i Suğra! Marmara için korkutan deprem tahmini...

Marmara Belediyeler Birliği’nin düzenlediği Akıllı Belediyecilik Zirvesi’nin ikinci gününde afet yönetimi ve Marmara faylarının deprem potansiyeli konuşuldu. 5 bin kilometrenin üzerinde sismik veriyi yaklaşık 5 yılda inceleyip haritalandırdıklarını söyleyen Prof. Dr. Cenk Yaltırak, 1509’da meydana gelen Kıyamet-i Suğra’nın (Küçük Kıyamet) aynısının meydana geleceğini, nüfusun yüzde 10’u ve şehirlerin yüzde 30’unun yok olacağını ileri sürdü.

9.11.2016Gündem
Akhisar depremi konuşuldu

Akhisar depremi konuşuldu

Akhisar depremi konuşuldu

8.10.2016Manisa
Yağmur Hasadı konferansı umut verdi

Yağmur Hasadı konferansı umut verdi

Yağmur Hasadı konferansı umut verdi

4.10.2016Ankara
#AçıkAçıkın ilk konuğu Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu

#AçıkAçık'ın ilk konuğu Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu

Hurriyet.com.tr'nin yepyeni Facebook programı #AçıkAçık'ın ilk konuğu Afet Yönetimi Uzmanı Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu oldu. Prof. Dr. Kadıoğlu, son günlerde yeniden gündeme gelen büyük Marmara depremiyle ilgili sorulara açık açık yanıtlar verdi. İşte Hürriyet Sosyal Medya İçerik Müdürü Cemal İve moderatörlüğündeki canlı yayından detaylar...

29.8.2016Gündem
YGSde iki yanlış daha mı var

YGS'de iki yanlış daha mı var

13 Mart’ta yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ardından iki coğrafya sorusunun daha hatalı olduğu iddia edildi.

20.3.2016Eğitim
Keşan Belediye Başkanı: Hava kirliliği duyarsızlığın neticesi

Keşan Belediye Başkanı: Hava kirliliği duyarsızlığın neticesi

Edirne’nin Keşan Belediye Başkanı CHP’li Mehmet Özcan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ölçümlerine göre, Türkiye’de en kirli havaya sahip yerleşim yerinin Keşan ilçesi olarak tespit edilmesiyle ilgili, "Bunlar, arka arkaya duyarsızlığın neticesidir" dedi.

24.12.2015Gündem
Türkiyenin en kirli havası Keşanda

Türkiye'nin en kirli havası Keşan'da

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ölçümlerine göre, Türkiye’de en kirli havasına sahip Edirne’nin Keşan İlçesi’nde insanlar nefes almakta bile güçlük çekiyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ölçümlerine göre, Türkiye’de en kirli havaya sahip yerleşim bölgesi Edirne’nin Keşan İlçesi olarak belirlendi. Keşan’da son yıllarda alınan önlemlere rağmen hava kirliliğinin önüne geçilemedi.

23.12.2015Gündem
İstanbulda kuvvetli yağış uyarısı

İstanbul'da kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul için kuvvetli yağış uyarısında bulundu. Hava sıcaklığı batı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak. Yağış 3 saat boyunca aralıklarla devam edecek. Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, hurriyet.com.tr'ye yaptığı açıklamada, 'İnsanlar 3 saat içinde dışarı çıkması gerekmiyorsa çıkmasınlar, 3 saat yağış olacak çünkü' dedi. Öte yandan meteoroloji hava durumunu tahminini güncelleyerek yağışlara karşı tekrar uyardı.

6.10.2015Gündem
Mikdat Kadıoğlu: Asıl afet bu...

Mikdat Kadıoğlu: Asıl afet bu...

İklim değişiklikleri konusunda yaptığı çalışmalarla tanınan meteoroloji mühendisi Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, suçun 'iklime' atılmasına tepki gösteriyor. Yanlış yerleşim politikalarına dikkat çeken Kadıoğlu, "Meteorolojinin başında inşaat mühendisi var. İklim değişikliği müzakerelerini yürüten kişi de inşaat mühendisi. İşte asıl afet bu" dedi.

31.8.2015Gündem
Ağustos için kuvvetli sıcak uyarısı

Ağustos için kuvvetli sıcak uyarısı

Son günlerde ülke genelinde yaşanan kuvvetli sıcaklara, Büyük Okyanus'taki deniz suyu yüzey sıcaklığının artmasından kaynaklanan ve en son 2009'da görülen "El Nino" (yaramaz çocuk) atmosfer olayının neden olduğu ve ilerleyen dönemde kuraklık görülme ihtimali bulunduğu bildirildi. ''Bu yıl daha önce hiç yaşanmayan bir durum var. Çok ilginç bir şekilde, ülkenin kuzey kesimleri, Akdeniz bölgesinden daha sıcak durumda. Bu alışılmış bir durum değil'' diyen Prof. Dr. Orhan Şen, önümüzdeki hafta yeni bir sıcak hava dalgasının etkili olacağını söyledi. Prof. Dr. Şen uyardı: ''Türkiye Ağustos'u da sıcak olarak geçirecek''

30.7.2015Gündem
Türkiye 3 gün kavrulacak

Türkiye 3 gün kavrulacak

Türkiye, Avrupa’yı kavuran sıcak hava dalgasının etkisine girdi. Bugünden itibaren 3 gün boyunca sıcaklık İstanbul başta olmak üzere Marmara Bölgesi’nde ortalama 30 derecenin üzerinde olacak. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde birçok kentte termometreler 40-41 dereceyi gösterecek.

7.7.2015Gündem
Şehir selleri ekonomiyi vuruyor

Şehir selleri ekonomiyi vuruyor

Depremden sonra en büyük ekonomik kaybın, şehir selleri ile oluştuğunu belirten İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, “Karayolları, demiryolları, havaalanları, elektrik hatları, su yolları ve kanalizasyon sistemlerinde bozulmalar maydana geliyor. Seller, doğal bitki örtüsünün yok edilmesi nedeniyle artıyor” dedi.

28.6.2015Ankara
CHPli vekilden Soma eleştirisi

CHP'li vekilden Soma eleştirisi

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Manisa Milletvetkili Özgür Özel, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) Soma'da geçen 13 Mayıs'ta meydana gelen, 301 kişinin yaşamını yitirdiği maden faciasında tel tel döküldüğünü ileri sürdü. Özel, AFAD'nın risk yerine krizi yönetmeyi tercih ettiğini de öne sürdü.

15.12.2014Ege
Ege yedi saat sallandı

Ege yedi saat sallandı

EGE Denizi’nde dün saat 03.45’te 5.1 büyüklüğünde bir deprem oldu. Ardından saat 08.20’de 4.9 büyüklüğünde bir sarsıntı daha kaydedildi.

6.12.2014Gündem
DASK Anadolu Buluşmaları

DASK Anadolu Buluşmaları

- DASK Yönetim Kurulu Üyesi Çağlar: "Dünyanın en çok poliçe üreten üçüncü ülkesi konumuna gelmiş vaziyetteyiz" - "DASK poliçesi olarak 2.9 milyar liraya ulaşmış olmamıza rağmen uluslararası finansal enstrümanları kullanarak ulaştığımız güvence rakamımız 12 milyar lira"

26.11.2014Sivas
Kadıoğlu: Hortum oluyor ama...

Kadıoğlu: Hortum oluyor ama...

İstanbul dün şiddetli yağış, dolu ve hortum dehşeti yaşadı. Villalar harabeye döndü, ağaçlar söküldü, tekneler havalara uçtu. Vatandaşlar korku dolu saatler yaşadı. Peki nedir bu hortum? Türkiye'de daha önce yaşanıyor muydu? Hortum olağanüstü bir durum mu? Hortum neden olur? Bunların hepsinin cevabını Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu hürriyet.com.tr için cevapladı.

20.6.2014Gündem
İstanbul yanıyor, tarihin en sıcak 13 Şubatı

İstanbul yanıyor, tarihin en sıcak 13 Şubat'ı

İstanbul'da mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava nedeniyle erken bahar yaşanıyor. Hatta İstanbul, 19 derece ile tarihin en sıcak 13 Şubat gününü yaşadı.

13.2.2014Ekonomi
Dağda, nehirde ve barajda çılgın fark

Dağda, nehirde ve barajda çılgın fark

Aslında bu bir hava durumu haberi. Ancak gözünüzde iyi canlansın diye uzun boylu bir basketbolcumuz üzerinden kapak yaptık. 1 metre 88 santimetre olan Milli basketbolcumuz Ender Arslan geçen yıl bugün Uludağ'a gitmiş olsaydı boyuyla birlikte kara gömülecekti. Bugün Uludağ'da olsa kar sadece ayak bileklerini örterdi. Barajlardaki durum ise daha da kritik.

13.1.2014Gündem
Yağışlar, son 50 yılın ortalamasının altına düştü

Yağışlar, son 50 yılın ortalamasının altına düştü

İstanbul’un su ihtiyacını karşılayan 10 barajın doluluk oranı dün yüzde 34.89’a kadar düşerek, Ocak ayları karşılaştırmasında son 10 yıldaki ikinci en düşük seviyeye indi.

10.1.2014Gündem
Susuz istanbul

Susuz istanbul

İTÜ Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, Twitter’da, Alibeyköy Barajı’nın fotoğrafını paylaşarak, “8 Ocak 2014 sabahı İstanbul Alibeyköy Barajı. Bu meteorolojik kuraklığın hidrolojik kuraklığa dönüştüğünün fotoğrafıdır” diye yazdı.

9.1.2014Gündem
İstanbulluları korkutan gürültünün nedeni

İstanbulluları korkutan gürültünün nedeni

İstanbul'da dün geceden itibaren yağan kar her yeri beyaza bürüdü. Anadolu ve Avrupa yakasında başlayan kar yağışıyla birlikte şimşek ve gökgürültüsü İstanbulluları korkuttu. Genelde yağış zamanlarında karşılaştığımız şimşek ve gök gürültüsü dün kar yağışıyla birlikte geldi. Bunun nedenini Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu hurriyet.com.tr'ye açıkladı.

11.12.2013 Gündem
Bu yaz çok sıcak olacak

Bu yaz çok sıcak olacak

İklim ve Toplum İçin Uluslararası Araştırma Enstitüsü'nün tahminlerine göre, 2013 yazında hava sıcaklıkları yüzde 75 mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.

20.3.2013Gündem
Gelecek yıl tam yandık

Gelecek yıl tam yandık

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Afet Yönetimi Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, Güneş’teki leke artışının Mart 2013’te tepe noktasına ulaşacağını belirterek, “Buna küresel ısınma ve El Nino’yu da eklersek 2013’ün dünyanın en sıcak yıllarından biri olması bekleniyor” dedi.

5.9.2012Gündem
KPSSde adaylar didik arandı

KPSS'de adaylar didik arandı

Öğretmenlik ve kamudaki B grubu kadrolar için Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) heyecanı başladı. Sınav merkezlerinde güvenlik önlemleri abartıldı. Her aday neredeyse 2 ila 5 dakika arasında didik didik aranıyor. Yaka içleri, saç dipleri derken şişe sularının ambalajları bile arandı. Sınava giren adaylar değerli eşyalarını bırakabileceği bir yer olmamasına isyan ederken, bazı okullarda ise kantincileri emanet işlemini cüzi ücretler karşılığında yaptı.

7.7.2012Gündem
Irmak kenarına Fransız balkonu

Irmak kenarına Fransız balkonu

Sel, Samsun’un Canik ilçesinde faciaya yol açtı. TOKİ’nin Mert Irmağı’nın kenarına yaptığı evlerin zemin katları sular altında kaldı. Faciada 5’i, “Yıldız gibi parlayan proje” diye tanıtılan Fransız balkonlu evlerde olmak üzere, 9 kişi öldü. 1 çocuk kayıp.

4.7.2012Gündem
Daha sık ve şiddetli hortumlar olacak

Daha sık ve şiddetli hortumlar olacak

İstanbul Teknik Üniversitesi Meteoroloji Mühendisliği Bölüm Başkanı, Afet Yönetimi Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’de de küresel iklim değişikliği nedeniyle kuraklık, sıcak hava dalgaları, ani seller, deniz suyu seviyesinde yükselme gibi meteorolojik afetlerin artmasının beklendiğini belirterek, “Türkiye’de gelecekte hortumların sayısı, şiddeti ve etkili olduğu sürede artış olacak” dedi.

5.5.2012Gündem
Korkutan haber bugün de Silifkeden geldi

Korkutan haber bugün de Silifke'den geldi

Elazığ’ın Maden İlçesi’nde önceki gün meydana gelen hortumda 6 kişi ölmüş, 7 kişi de yaralanmıştı. Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, dün hurriyet.com.tr'ye yaptığı açıklamada, hortumların sayısının ve şiddetinin artacağını, vatandaşların bu konuda bilinçlendirilmesi gerektiğini açıklamıştı. Bugün bir hortum haberi de Silifke'den geldi. Silifke'de Taşucu beldesinde meydana gelen hortum, Şanlıurfa'dan gelen tarım işçilerinin kaldığı çadırların bir bölümünü yıktı.

11.4.2012Gündem
Prof. Kadıoğlundan flaş açıklama: Daha çok ve şiddetli olacak

Prof. Kadıoğlu'ndan flaş açıklama: Daha çok ve şiddetli olacak

Elazığ’da hortum işçilerin yemek yediği plastik konteyneri uçurdu, 6 işçi öldü. Yaşanan bu facia hortum gerçeğini gündeme getirdi. Türkiye'de hortum ne kadar tehlikeli, hortum nedir, nasıl oluşur? Bunların hepsinin cevabını Türk Meteoroloji ve Afet Yönetimi Profesörü ve Hürriyet Gazetesi yazarı Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, hurriyet.com.tr için verdi.

9.4.2012Gündem

'İstanbul'un hasarı Van'ın 20 katı olur'

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Tanıl Küçük, iyi yönetilmediği takdirde İstanbul'dan sanayinin taşınmasının, kentin ekonomik ve sosyal yapısında ciddi sorunlar yaşanmasına neden olabileceğini söyledi.

29.2.2012Ekonomi
27 Şubat: 2 metre 60 cm, 29 Şubat: 3 metre 20 santim

27 Şubat: 2 metre 60 cm, 29 Şubat: 3 metre 20 santim

Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden Uludağ rekor kar seviyesine ulaşmak üzere. Dün yapılan ölçümlere göre Uludağ’da kar kalınlığı 3 metre 20 santime ulaştı. 27 Şubat’ta Uludağ’da ölçülen kar kalınlığı ise 2 metre 60 santim oldu. Peki bu durumun sebebi nedir?. Meteoroloji Uzmanı Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, yoğun kar yağışının gerisinde yatan sebepleri açıkladı.

29.2.2012Gündem
5 artı 5 eksi

5 artı 5 eksi

Karadeniz’de inşa edilen HES’ler, nükleer santral projeleri, su değil zehir taşıyan nehirler, iklim değişikliği, sel felaketleri, siyanürle altın arama faaliyetleri... Türkiye’nin karşı karşıya olduğu onlarca çevre sorunu var. Ancak hayatını çevre meselelerine adamış isimlere göre birinci sırada, ülkenin doğru düzgün bir çevre politikasına sahip olmaması geliyor. Tünelin sonundaki ışığa dair umutları ise pek az.

14.10.2011Gündem
En sıcak yaz yaklaşıyor

En sıcak yaz yaklaşıyor

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Afet Yönetim Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, “Küresel iklim değişikliğinden dolayı, yağışlar kısa sürede şiddetli düşüyor. Bundan dolayı şehirlerdeki altyapılar bu yağışları taşıyamıyor. Tüm dünyada şehir sellerinde artış yaşanıyor ve bu olaylar daha da artacak” dedi.

20.6.2011Gündem
Yeni tehlike şehir selleri

Yeni tehlike şehir selleri

Kısa süreli, şiddetli olduğu için yollardaki mazgallar şiddetli yağışları kaldıramıyor. Kısa süreli sağanak yağışlardan sonra caddeler dereye dönüşüyor. Buna şehir selleri diyor. Dünyada artan en büyük problemlerden biri olmasına rağmen Türkiye’de henüz bu kavram bilinmiyor.

4.6.2011Ankara
İklim değişikliği ile gelen tehlike

İklim değişikliği ile gelen tehlike

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Afet Yönetimi Uygulama Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, iklim değişikliğiyle birlikte dünyada artan en büyük sorunlardan birinin kısa süreli sağanak yağışlardan sonra oluşan “şehir selleri” olduğunu, ancak Türkiye'de henüz bu kavramın bilinmediğini söyledi.

29.5.2011Gündem

Yazar Sonuçları

Garo (Zakaryan) neredesin

'Garo (Zakaryan) neredesin?'

YABANCI ülkelerde ringe Türk bayrağı sarınarak çıkmayı âdet edinmiş bir milli sporcu, Türkiye’nin ilk profesyoneli, seksenli yaşlarını sürerken Milli Takım arkadaşının cenazesine gider ve üzerinde al bayrak örtülü tabutu görür, “Adım Garbis Zakaryan, ben de milli sporcuyum, öldüğümde tabutuma Türk bayrağını örterler mi?” der gazetecilere.

23.5.2017Yalçın BAYER
Depreme ya kentsel dönüşümün tam göbeğinde yakalanırsak

Depreme ya kentsel dönüşümün tam göbeğinde yakalanırsak?

DÜN yine sancılı bir Türkiye’ye uyandık.

18.8.2016Gila BENMAYOR
Artvin’de 8 kişi doğal afet yüzünden ölmedi

Artvin’de 8 kişi doğal afet yüzünden ölmedi

EVET memleketin büyük sorunları var.

25.8.2015İsmet BERKAN
Türbülans artacak mı, azalacak mı

Türbülans artacak mı, azalacak mı?

Uçuş korkusunu oluşturan en büyük nedenlerden biri de havada yaşanan türbülans. İklim değişikliği ile birlikte türbülans artacak mı? Türkiye’de durum ne olacak? Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu cevapladı.

1.8.2015Uğur CEBECİ
Sıcak, daha da sıcak olacak...

Sıcak, daha da sıcak olacak...

OTOMOBİLİMİN göstergesinde dış hava sıcaklığının 19.5 derece olduğunu gördüğümde gözlerime inanamadım.

13.2.2014İsmet BERKAN
Prof.Dr.Mikdat Kadıoğlu

Prof.Dr.Mikdat Kadıoğlu

Yazarımız izinde.

19.8.2012Prof.Dr. Mikdat KADIOĞLU
Yağmur Ankara’ya boyun eğdiriyor

Yağmur Ankara’ya boyun eğdiriyor

BAŞKENT son haftalarda ciddi sel felaketleri ile burun buruna geldi.

17.6.2011Ateş Yalazan