MENÜ

Prof. Dr. Haluk Özen

Prof. Dr. Haluk Özen ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Prof. Dr. Haluk Özen haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 140 Prof. Dr. Haluk Özen haberi bulunmuştur.

Prof. Dr. Haluk Özen Haberleri

Anadolunun gizli DNA hazinesini bulacak ilk laboratuvar

Anadolu'nun gizli 'DNA' hazinesini bulacak ilk laboratuvar

Anadolu'da son 10-15 bin yıldaki uygarlıklardan kalma mumyalaşmış insan kalıntılarının DNA analizlerini yaparak geçmiş dönemlere ışık tutacak "Antik DNA Laboratuvarı" Hacettepe Üniversitesi bünyesinde açılacak.

19.04.2019Teknoloji
Hacettepe tuvale dönüşecek

Hacettepe tuvale dönüşecek

Hacettepe Üniversitesi tarafından kampüsü sanatla buluşturmak amacıyla ilk kez düzenlenecek Kampüsanat etkinliğinde, amfi duvarları tuval, otobüs durakları tiyatro sahnesi olacak. Arkeolojik kazı alanı canlandırmasından söyleşilere, konserlerden çalıştaylara kadar birçok etkinliğin yer alacağı ve tüm Ankaralılara açık olacak Kampüsanat, 17-19 Nisan'da yapılacak.

15.04.2019Eğitim
MEB ‘geleceğin sınıfı’ için en iyi tasarımları belirledi

MEB ‘geleceğin sınıfı’ için en iyi tasarımları belirledi

MEB ile Hacettepe Üniversitesi arasındaki iş birliği kapsamında yenilikçi sınıf tasarımlarının oluşturulması için yapılan 3 boyutlu modellerin en iyileri belirlendi.

11.04.2019Eğitim
Rektörlerden YÖKün yağmacı dergi önlemine destek

Rektörlerden YÖK'ün 'yağmacı dergi' önlemine destek

ODTÜ ile Bilkent, Ankara, Hacettepe ve İstanbul üniversitelerinin rektörleri, para karşılığı yayın yaptığından 'yağmacı', 'şaibeli' veya 'predatör' olarak adlandırılan açık erişimli dergilerde yayımlanan bilimsel makalelerin, akademik yükseltmelerde dikkate alınmaması kararına destek verdi.

10.03.2019Eğitim
Acılı eşten hayat dersi

Acılı eşten hayat dersi

Öğrencisi tarafından katledilen araştırma görevlisi Ceren Damar Şenel, dün gözyaşlarıyla uğurlandı. Çankaya Üniversitesi’ndeki törende, öldürülen eşinin yerine konuştuğunu söyleyen Levent Şenel, öğrencilere “Hiçbir zaman kötülüğe kötülükle cevap vermeyin. Eşim eğitim şehidi. Bu olayla da eğitim sistemindeki bazı yanlışlıklar ve pek çok konuda farkındalık oluşacaktır” diye seslendi.

4.01.2019Gündem
‘Geleceğin Sınıfını Tasarlama İş Birliği Protokolü’ imzalandı

‘Geleceğin Sınıfını Tasarlama İş Birliği Protokolü’ imzalandı

MEB ile Hacettepe Üniversitesi arasında imzalanan ‘Geleceğin Sınıfını Tasarlama İş Birliği Protokolü’ kapsamında yapılacak yenilikçi sınıf tasarımları 3 boyutlu olarak modellendirilecek.

3.01.2019Eğitim
Prof. Dr. Seza Özene uluslararası ödül

Prof. Dr. Seza Özen'e uluslararası ödül

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Romatolojisi Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Seza Özen, Dünya Bilimler Akademisi 2018 Tıp Ödülü'nün sahibi oldu.

30.11.2018Teknoloji
Tütünsüz üniversite

Tütünsüz üniversite

21.11.2018Ankara
Üniversitelerde tütünsüz kampüs dönemi

Üniversitelerde tütünsüz kampüs dönemi

Başkentteki üç üniversite tarafından yürütülen proje kapsamında, kampüslerde tütün ürünlerinin kullanım alanları sınırlandırıldı.

20.11.2018Eğitim
Türkiyeyi 5Gye taşıyacak laboratuvarlar kuruluyor

Türkiye'yi 5G'ye taşıyacak laboratuvarlar kuruluyor

Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Özen, "Servis sağlayıcıların büyük gayret ve kaynak aktarmasıyla 5G laboratuvarları, üçgen alana (Hacettepe, Bilkent, ODTÜ) kurulmaya başlandı." dedi.

5.10.2018Teknoloji
Hacettepeli doktorlar tıp dünyasına adlarını yazdırdı

Hacettepeli doktorlar tıp dünyasına adlarını yazdırdı

Hacettepe Üniversitesi (HÜ), 46 bilim insanıyla "Tıp Bilimine Yön Veren 100 Türk" araştırmasına adını yazdırarak, dünya tıp bilimine damgasını vurdu.

1.10.2018Teknoloji
Öğretmen eğitimi yeniden yapılandırılacak

Öğretmen eğitimi yeniden yapılandırılacak

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran, "Öğretmen eğitimleri, MEB, YÖK ve eğitim fakülteleriyle birlikte yapılandırılacak" dedi.

24.09.2018Eğitim
5G kampusta

5G kampusta

5G teknolojisinde dünyayla yarışabilmek için Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) çalışmalarına Ankara’da üç üniversite de dahil oluyor. Hacettepe, Bilkent ve ODTÜ öğrencileri 5G Vadisi Açık Test Sahası’nda yeni teknolojiyi kullanacak ve üniversitelerin teknokentleri bu konuda çalışacak.

28.07.2018Ekonomi
Öğrenci yurdunda kedi vahşeti Üniversitesiyi karıştıran olay

Öğrenci yurdunda kedi vahşeti! Üniversitesiyi karıştıran olay

Ankara’da Hacettepe Üniversitesi’nin Beytepe Öğrenci Evleri’nde yaşayan iki kedi, 5’inci kattan aşağıya atıldı. Kedilerden biri öldü, diğeri ağır yaralandı. Sosyal medyada #hacettepedehayvancinayeti etiketiyle paylaşımda bulunan öğrenciler, şimdi tüm üniversitede olayın failini arıyor.

25.05.2018Gündem
ÖSYM’de TUS mesaisi

ÖSYM’de TUS mesaisi

ÖSYM’de düzenlenen toplantıda, TUS’a yönelik alternatif yaklaşımlar, e-Sınav imkanı ve sonuç açıklama süreçlerinin iyileştirilmesi konularında toplantı yapıldı.

19.01.2018Eğitim
Üniversiteliler kendi alanlarında eğitim alacak

Üniversiteliler kendi alanlarında eğitim alacak

Hacettepe Üniversitesi ile Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ/TAI), üniversite öğrencilerinin aldıkları eğitime uygun pratik yapabilmeleri amacıyla iş birliğine gitti.

11.01.2018Eğitim
Doktorlar, internette bu fotoğraflarını görünce şoke oldu

Doktorlar, internette bu fotoğraflarını görünce şoke oldu!

İnternetten 90 TL’ye “şeyh-i şifa” adı altında sözde prostat tedavi eden bitkisel ilaç satanlar, “Doktorlar tavsiye ediyor” diyerek ürologların fotoğraflarını kullandı. Fotoğraflarını internette gören doktorlar ise dava açtı. Prof. Dr. Sinan Sözen, “Fotoğrafı görünce şok olduk. Birini kapattırıyoruz diğeri açılıyor. Bu ürünler insanların sağlığını riske atabilir. Yasal tedbirlerin bir an önce alınması gerekiyor" diye konuştu.

27.11.2017Gündem
Sitede fotoğraflarımızı görünce şoke olduk Tavsiyeli dolandırıcılık

'Sitede fotoğraflarımızı görünce şoke olduk' Tavsiyeli dolandırıcılık

İnternetten bitkisel ürün satışı yapan bazı uyanıklar “şeyh-i şifa” adını verdikleri karışımla prostat tedavisi yaptıklarını iddia ediyor.

27.11.2017Gündem
Baraj engeline takılmayın

Baraj engeline takılmayın

Tıp, hukuk, mühendislik, mimarlık ve eğitim fakültelerini yazacaklar başarı sırasına dikkat! Bu alanlarda tercih yapabilmek için taban puan barajını geçmek gerekiyor.

18.07.2017Eğitim
Caz sihirli bir şey

Caz sihirli bir şey

11.05.2017Ankara
e-Gameshow Fuarı kapılarını açtı

e-Gameshow Fuarı kapılarını açtı

Oyun sektörünü meraklılarıyla buluşturan "e-Gameshow Oyun Yazılım ve Donanımları Fuarı" kapılarını açtı.

11.05.2017Teknoloji
50. yıla 500 fidan

50. yıla 500 fidan

6.04.2017Ankara
Hacettepeden kadınlara interaktif destek

Hacettepe'den kadınlara interaktif destek

HACETTEPE Üniversitesi ile Bill&Melinda Gates Vakfı işbirliğiyle ülke genelindeki yaklaşık 200 belediye kütüphanesinden ücretsiz bilgi erişimi sağlayan “Herkes İçin Kütüphane” projesine bağlı yeni bir sosyal inovasyon projesi daha hayata geçirildi.

22.12.2016Gündem
Hacettepede 4 yıl sonra öğrencili açılış

Hacettepe'de 4 yıl sonra öğrencili açılış

Hacettepe Üniversitesi’nin bugünkü açılışına, 4 yıl aradan sonra öğrenciler de alınacak. Rektör Prof. Dr. Haluk Özen, “Öğrencisiz açılış şaka gibi. Hem hocalarımız hem öğrencilerimiz bir arada olacaklar” dedi, ‘nizamiyesiz bir üniversite’ hedeflediklerini söyledi.

10.10.2016Eğitim
Nobelim Atanın sayesinde

Nobel'im Ata'nın sayesinde

İnönü Ailesi, Nobelli bilim insanı Aziz Sancar için bir davet verdi. Sancar, lise öğretmeninin davet edilmesini istedi. Öğretmen ile öğrencisi 50 yıl sonra Pembe Köşk’te buluştu

17.05.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Yeni Cerenlerimiz ölmesin diye

Çankaya Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olan Ceren Damar Şenel’in, kopya çekerken yakaladığı Hukuk Fakültesi 4. sınıf öğrencisi Hasan İsmail Hikmet tarafından vahşice katledilmesi, üniversitelerimizdeki şiddet sorununu gündeme getirmişti.

21.01.2019

Fotoğraf baharı

Başkent Ankara, baharın renkli günlerini, renkli fotoğraf etkinlikleri ile yaşıyor.

23.05.2017