MENÜ

Prens Philip

Prens Philip ile ilgili tüm haberleri, son dakika Prens Philip haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Prens Philip haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 420 Prens Philip haberi bulunmuştur.

Prens Philip Haberleri

Kraliçe 2nci Elizabeth villasını satıyor

Kraliçe 2'nci Elizabeth villasını satıyor

İngiltere Kraliçesi 2'nci Elizabeth'in Malta'daki eski evi Villa Guardamangia, yaklaşık 6 milyon euroya (40 milyon TL) satışa çıkarıldı.

12.06.2019Ekonomi
Kraliçe II. Elizabeth 93 yaşında

Kraliçe II. Elizabeth 93 yaşında

Bugün 93 yaşına giren Kraliçe II. Elizabeth, tahtta olduğu süre içinde 13'ü İngiltere'de olmak üzere kendisini hükümdar kabul eden ülkelerde 150'den fazla başbakanla çalıştı.

21.04.2019Dünya
Yüzünüze En Uygun Burun Tipi Hangisi En Yaygın 12 Burun Şekli

Yüzünüze En Uygun Burun Tipi Hangisi? En Yaygın 12 Burun Şekli

Burun, yüzün dudakları, yanak ve gözlerle ilişkide olması muhtemel muhtemel estetik algımızın oluşmasında önemli bir yer tutar. Bir burun değil, burun tipini tercih etmelisiniz. Estetik Cerrah Op. Alper Mete Uğurlu, en yaygın 12 burun şeklini anlattı.

28.03.2019Kişisel Bakım
Prens Philip ehliyeti teslim etti

Prens Philip ehliyeti teslim etti

Geçen ay cipiyle içinde biri bebek üç kişinin bulunduğu bir arabaya çarpan İngiltere Kraliçesi 2’nci Elizabeth’in 97 yaşındaki eşi Edinburgh Dükü Prens Philip, ehliyetini kendi isteğiyle polise teslim etti.

11.02.2019Dünya
Prens Philip ehliyetini polise teslim etti

Prens Philip ehliyetini polise teslim etti

İngiltere Kraliçesi 2'nci Elizabeth'in 97 yaşındaki eşi Edinburgh Dükü Prens Philip, ehliyetini polise teslim etti.

10.02.2019Dünya
97’lik Prens’in kaza sorunsalı

97’lik Prens’in kaza sorunsalı

İngiltere Emniyeti, geçen hafta aracıyla kaza yapan ve önceki gün emniyet kemeri takmadan direksiyon başında görüntülenen Kraliçe II. Elizabeth’in eşi Prens Philip’i uyardı.

21.01.2019Dünya
Prens, emniyet kemersiz araba kullanırken yakalandı

Prens, emniyet kemersiz araba kullanırken yakalandı!

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in eşi Prens Philip, yara almadan kurtulduğu trafik kazasından 48 saat sonra, emniyet kemeri takmadan araba kullanırken görüntülendi. Polis, 97 yaşındaki Prens'i 'uyardığını' açıkladı.

20.01.2019Dünya
97 yaşında kaza yaptı Ülke ayağa kalktı

97 yaşında kaza yaptı! Ülke ayağa kalktı

İngiltere Kraliçesi II. Elizabethin eşi Prens Philip Mountbatten, Norfolkta trafik kazası geçirdi. 97 yaşındaki Edinburgh Dükü, kazadan yara almadan kurtuldu. Yerel basın, insanların "97 yaşında neden hala araç kullanıyor" diye sorduğunu yazdı.

18.01.2019Dünya
97 yaşındaki Prens Philip trafik kazası geçirdi

97 yaşındaki Prens Philip trafik kazası geçirdi

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in eşi Prens Philip, bugün Norfolk Kontluğu’na bağlı Sandringham kasabasındaki malikanelerinin yakınlarında trafik kazası geçirdi. 97 yaşındaki Edinburgh Dükü’nün çarpışma şeklinde gerçekleşen kazadan yara almadan kurtulduğu açıklandı.

17.01.2019Dünya
Başbakan reveransı yine abarttı

Başbakan reveransı yine abarttı

İngiltere Başbakanı Theresa May, dün Fransa’daki Amiens Katedrali’nde Prens William’ı karşılarken yaptığı reveransı abartarak İngiliz basını ve sosyal medyada yine alay konusu oldu.

9.08.2018Avrupa
Sarayın telefonları kilitlendi Öldü mü

Sarayın telefonları kilitlendi! Öldü mü?

Sosyal medyada İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in eşi Prens Philip'in öldüğü iddiasının çığ gibi yayılmasının ardından Buckingham Sarayı'nın telefonlarının kilitlendiği ortaya çıktı.

24.07.2018Dünya
Kraliyet ailesine şok: Cinsel sırları ortaya döküldü

Kraliyet ailesine şok: Cinsel sırları ortaya döküldü

İngiliz kraliyet ailesine şok! Kraliçe 2. Elizabeth ile kocası Prens Philip'in cinsel hayatına ilişkin iddiaların yer aldığı kitap büyük gürültü kopardı.

29.06.2018Magazin
Bin yıllık ücret açığı

Bin yıllık ücret açığı

ABD’de halka açık şirketlerin bu yıl yürürlüğe giren bir yasa kapsamında CEO’ların ve çalışanların aldıkları ortalama ücretleri açıklamaları ücret eşitsizliği konusunu yeniden gündeme taşıdı. Paylaşılan rakamlara göre, bazı şirketlerde çalışanların CEO’larının şu anki maaşına ulaşabilmeleri için bin yıldan fazla çalışmaları gerekiyor.

Yılın düğünü: Prens Harry ve Meghan Markle evlendi

Yılın düğünü: Prens Harry ve Meghan Markle evlendi

Dünya bugün bir kez daha bir peri masalına tanıklık etti. Rol aldığı Suits dizisiyle ün kazanan oyuncu Meghan Markle, Prens Harry ile Windsor’daki St George Şapeli’nde evlendi. Böylelikle Prens Harry Sussex Dükü, müstakbel eşi Meghan Markle da Sussex Düşesi oldu.

19.05.2018Dünya
Kraliyetin yeni bebeğinin ismi belli oldu

Kraliyetin yeni bebeğinin ismi belli oldu!

Kraliyet ailesinin üçüncü bebeğinin ismi belli oldu. Prens William ile Kate, yeni çocuklarına Louis Arthur Charles adını verdi.

27.04.2018Dünya
Kral ve Kraliçeler bu hastanede tedavi oluyor

Kral ve Kraliçeler bu hastanede tedavi oluyor

Kral, Kraliçe, Prens ya da Prenses olmanız, hastalanmanızı ne yazık ki engelleyemiyor. Ancak bu ünvanlara sahip olmanız, tedavi gördüğünüz hastaneyi belirleyebilir. İşte İngiliz Kraliyet Ailesi’nin tedavi gördüğü ultra lüks hastanenin içinden görüntüler...

19.04.2018Dünya
Eski 10 sterlinler yarın kullanımdan kalkıyor

Eski 10 sterlinler yarın kullanımdan kalkıyor

İngiltere’de üzerinde ünlü İngiliz kadın yazar Jane Austen’in resminin yer alacağı yeni polimer 10 sterlin banknot 18 Eylül'de tedavüle girmişti. Eski 10 sterlinlerin yarından itibaren tarih olacağı açıklandı.

28.02.2018Ekonomi
Kraliyet ailesinde neler oluyor Kraliçenin odasında bir tek onların fotoğrafı yok

Kraliyet ailesinde neler oluyor? Kraliçenin odasında bir tek onların fotoğrafı yok

Kraliçe Elizabeth geleneksel Noel konuşması için odasında kameralar karşısına geçti. Odada tüm aile bireylerinin hatta yeni gelin Meghan Markle'nin bile fotoğrafları görünebiliyordu, iki kişi hariç...

27.12.2017Dünya
Vatandaşlık istiyorsa bu teste girecek

Vatandaşlık istiyorsa bu teste girecek

Prens Harry’nin geçen hafta nişanlandığı ABD’li aktris Meghan Markle’nin yakında İngiliz vatandaşlığına geçmesi bekleniyor. Markle vatandaşlık başvurusu yaparsa ‘İngiltere’de Yaşam’ testine girecek.

4.12.2017Dünya
İngiltere Kraliçesinin günlük menüsü görenleri şaşırtıyor

İngiltere Kraliçesi'nin günlük menüsü görenleri şaşırtıyor

Çeşit çeşit yemeklerle donatılmış mükellef sofralar için Türkçede krallara ya da kraliçelere layık denir. Peki kraliçeler her zaman böyle yemekler mi yer? Diğerlerini bilemiyoruz ama İngiltere Kraliçesi 2'nci Elizabeth için durum böyle değilmiş.

20 yılda 27 milyon TL kazandı

20 yılda 27 milyon TL kazandı

Birleşik Krallık Kraliçesi II. Elizabeth'in atlardan kazandığı meblağın 27 milyon TL civarında olduğu belirtildi.

25.10.2017Diğer
Ben her zaman asiydim, sadece anlamamışlardı

Ben her zaman asiydim, sadece anlamamışlardı

“Prensle evlendi ve sonsuza kadar mutlu yaşadı” klişesini yerle yeksan eden hüzünlü gözler kapanalı az buz değil, 20 yıl oldu. Ama hâlâ hakkında konuşmaya doyamıyoruz. 31 Ağustos 1997’de Paris’te şaibeli bir kazaya kurban giden Lady Diana, yeni yayımlanan belgeselde, peri masalının iç yüzünü anlatıyor.

26.08.2017Hürriyet Pazar
Flaş iddia... Prens Charles 3 yıl sonra Kral olacak

Flaş iddia... Prens Charles 3 yıl sonra Kral olacak

1952’den beri tahtta bulunan 92 yaşındaki İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in 95 yaşına geldiğinde emekli olup tahtı oğlu Prens Charles’a bırakacağı iddia edildi

15.08.2017Dünya
İngiltere Kraliçesinin eşi Philip emekliye ayrıldı

İngiltere Kraliçesi'nin eşi Philip emekliye ayrıldı

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in eşi Edinburgh Dükü Prens Philip, kraliyet görevlerini bıraktı.

3.08.2017Dünya
Son dakika Prens Philip hastaneye kaldırıldı

Son dakika! Prens Philip hastaneye kaldırıldı

İngiltere Kraliçesi Elizabeth'in kocası Prens Philip'in hastaneye kaldırıldığı açıklandı.

21.06.2017Dünya
Prenslikten emekli

'Prenslik'ten emekli

İngiltere’de krallık çalışanlarının sabaha karşı Buckingham Sarayı’nda acil toplantıya çağrılması ülkede hareketli saatler yaşanmasına neden olurken, ilerleyen saatlerde 95 yaşındaki Prens Philip’in emekliye ayrıldığı açıklandı.

4.05.2017Dünya
Son dakika... Prens Philip bütün görevlerinden istifa etti

Son dakika... Prens Philip bütün görevlerinden istifa etti!

İngiltere Kraliyet Sarayı Buckingham'da tüm yetkililer gece yarısı 3 sularında acil toplantıya çağrıldı. Acil durumun nedeninin ise Prens Philip'in Kraliyet ailesindeki bütün görevlerinden ayrılma kararı olduğu ortaya çıktı. Prens'in görevlerinden sonbahar itibarıyla ayrılacağı belirtiliyor.

4.05.2017Dünya
Kraliçe II. Elizabeth torunlarını utandırdı

Kraliçe II. Elizabeth torunlarını utandırdı

İngiltere’de Kraliyet ailesi üyesi olmanın ayrıcalıkları kadar büyük sorumlulukları da var. Her bir Kraliyet üyesinin mutlaka hayır dernekleri ve yardım kuruluşları için çalışması, gerektiğinde düzenlenen etkinliklere katılması gerekiyor. Katıldıkları etkinlikler ise kayıt altında tutuluyor ve yıl sonunda kayıtlar açıklandığında ‘en çalışkan’ üyelerle ‘en tembel’ üyeler ortaya çıkıyor.

29.12.2016Dünya
Uluslararası ödül programına başvurular başlıyor

Uluslararası ödül programına başvurular başlıyor

1956 yılında Edinburgh Dükü Prens Philip tarafından başlatılan, bugüne kadar 140 ülkede uygulanan ve 8 milyonu aşkın gencin katıldığı The Duke Of Edinburgh's Uluslararası Ödül Programı başlıyor.

16.11.2016Eğitim
Murat Ülker, Türkiye’ye 5 milyar TL yatırım yapacaklarını açıkladı

Murat Ülker, Türkiye’ye 5 milyar TL yatırım yapacaklarını açıkladı

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, pladis’in Türkiye’de büyüyen global bir marka olacağını belirterek, Türkiye’ye 5 milyar TL yatırım yapılacağını açıkladı. Ülker “Yatırımlarda Türkiye bir tarafa global bir tarafa” dedi.

4.09.2016Ekonomi
Taziye ve şok

Taziye ve şok

İstanbul Atatürk Havalimanı’na önceki gece düzenlenen terörist saldırıya dünyadan çok sayıda taziye mesajı, tepki ve kınama geldi.

29.06.2016Dünya
Obamadan Erdoğana taziye telefonu

Obama'dan Erdoğan'a taziye telefonu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Barack Obama ile telefonda görüştü.

29.06.2016Dünya
İngiltere kraliçesi, doğum gününü sokak partisiyle kutladı

İngiltere kraliçesi, doğum gününü sokak partisiyle kutladı

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in 90. yaş günü kutlamaları, Londra’da 10 bin kişinin katıldığı sokak partisi ile sona erdi.

13.06.2016Dünya
Kraliçenin aşk mektubuna 60 bin TL

Kraliçe'nin aşk mektubuna 60 bin TL

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in eşi Prens Philip'e evlenmeden önce yazdığı aşk mektubu, yapılan açık artırmada 14 bin 400 sterlin'e (yaklaşık 60 bin TL) alıcı buldu.

26.04.2016Hayat
Prens George ABD Başkanı Obama ile tanıştı

Prens George ABD Başkanı Obama ile tanıştı

İngiltere’ye 3 günlük ziyarete için giden ABD Başkanı Barack Obama, Londra temasları çerçevesinde kraliyet tahtının ikinci sıradaki varisi Cambridge Dükü William ve eşi Kate ile bir araya geldi. Kensington Sarayı'nda akşam yemeğine katılan Obama'nın Prens George'la tanıştığı fotoğraflar basına yansıdı. Üzerinde bornozu ve pijamalarıyla Obama'yı karşılayan küçük Prens'in bu fotoğrafı sosyal medyanın da en çok konuşulanları arasına girdi.

22.04.2016Dünya
Obama 1915 Olayları için yine Meds Yeghern dedi

Obama 1915 Olayları için yine 'Meds Yeghern' dedi

ABD Başkanı Barack Obama, 1915 Olayları’na dair sekiz yıllık başkanlığının bitmesinden önce yayınladığı sekizinci ve son mesajında da “Soykırım” demedi ve bu konuda kendi döneminin defterini kapadı.

22.04.2016Dünya
Edinburg Dükü gençlik ödülleri sahiplerini bulacak

Edinburg Dükü gençlik ödülleri sahiplerini bulacak

Edinburgh Dükü Uluslararası Gençlik Ödül Programı Gümüş ve Bronz Ödülleri 4 Aralık’ta verilecek.

3.12.2015Eğitim
Prens, İstanbul’da öğrencileri ödüllendirdi

Prens, İstanbul’da öğrencileri ödüllendirdi

Edinburgh Dükü Uluslararası Gençlik Ödülü Programı kapsamında bu yıl 11’incisi verilen ‘Ulusal Altın Ödül Töreni’nde 21 katılımcı sertifikalarını, Birleşik Krallık Wessex Kontu Prens Edward’ın elinden aldı. Prens Edward yaptığı konuşmada yeni ödül sahiplerini kutladı.

15.10.2015Eğitim
Kraliçe’nin videosunu Buckingham sızdırdı iddiası

Kraliçe’nin videosunu Buckingham sızdırdı iddiası

İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth, 7 yaşındayken çekilmiş Nazi Selamı verirken videosunu sızdıranı mahkemeye vereceğini açıklamıştı. Kraliyet arşivinden filmi Buckingham Sarayı’nın yanlışlıkla sızdırdığı ileri sürüldü.

20.07.2015Avrupa
İsveç Prensi Carl Philip eski fotomodel Hellqvist ile evlendi

İsveç Prensi Carl Philip eski fotomodel Hellqvist ile evlendi

İsveç’te tahtın üçüncü varisi olan Prens Carl Philip, geçmişte fotomodellik yapan Sofia Hellqvist ile dün gerçekleştirilen törenle evlendi.

15.06.2015Avrupa
Kraliçe şehitleri andı

Kraliçe şehitleri andı

İNGİLTERE’nin başkenti Londra’da 100 yıl önce Çanakkale Savaşı’nda hayatını kaybedenler görkemli bir törenle anıldı.

25.04.2015Gündem
Beyaz Sarayın sırları

Beyaz Saray'ın sırları

Beyaz Saray muhabiri Kate Andersen Brower, konut çalışanlarının aktardığı ‘sırları’ kitaplaştırdı. Kitaba göre Clintonlar çalışanlara güvenmedi, hatta Gizli Servis’e “domuz” diye hitap edildi.

12.04.2015Hayat
140 ülkenin kapısını açabilirsiniz

140 ülkenin kapısını açabilirsiniz

Artık dijital bir çağda yaşıyoruz. Zaman hızla akıp gidiyor. Özellikle ilk gençlik yıllarımızdan itibaren kendimizi donanımlı bir gelecek için yoğun bir koşturmacanın içinde buluyoruz. Hepimizin ortak beklentisini donanımlı bir üniversite eğitimi almak, hayalimizdeki mesleği yapmak, beraberinde iyi bir kariyer yolu çizmek ve güzel bir hayat yaşamak olarak sıralayabiliriz.

6.04.2015Eğitim
Kraliçe Almanyaya geliyor

Kraliçe Almanya'ya geliyor

İngiltere Kraliçesi 2'nci Elizabeth haziran ayında Almanya'ya gelecek.

5.01.2015Avrupa

Yazar Sonuçları

Yanlışlıkla Kraliçe'yle tanıştım

“En iyi film” dalında Oscar adayı olan “The Favourite” (Sarayın Gözdesi) adlı film önceki gün vizyona girdi. Barbaros Tapan filmin başrol oyuncularından, Olivia Colman ve filmin yönetmeni Yorgos Lanthimos’la bir araya geldi. İkili filmle ilgili merak edilenleri anlattı.

10.02.2019

DiCaprio’dan hayatta kalma rehberi!

Yılın en iddialı yapımlarından ‘Diriliş’ huzurlarımızda.

22.01.2016

Güle güle Leyla Umar

BEN epey uzun zamandır röportaj yapıyorum.

17.11.2015

Prens Edward, 20 bin genç hedefini tetiklemeye geldi

AKFEN Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Edinburgh Dükü Uluslararası Gençlik Ödülü Ulusal Komite Başkan Yardımcısı Pelin Akın ve Ulusal Komite Başkanı Sultan Yılmaz’dan gelen davet üzerine 2012 Kasım ayı sonlarını anımsadım.

16.10.2015

Bir yorgunluk reçetesi

Yorgun musunuz? Kendinizi güçsüz, halsiz, bazen de “pili bitmiş!” gibi mi hissediyorsunuz? Lütfen hemen vitaminlere, minerallere, ginsenglere, rhodiolalara filan sarılmayın.

15.09.2015