MENÜ

Posta

Posta ile ilgili tüm haberleri, son dakika Posta haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Posta haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 43.026 Posta haberi bulunmuştur.

Posta, doküman ve küçük kolilerin müşterilerin isteği doğrultusunda, dağıtım sistemine denir. Türkiye'de bu işlemlerin yıllarca PTT tarafından yapılmasına karşın, daha sonra yapılan yasal düzenlemelerle birlikte yerel ve uluslararası şirketler bu konuda çalışmaktadırlar.

POSTA (GAZETE)
Posta, Doğan Yayın Holding'e bağlı günlük Türkçe bir gazetedir. Rauf Tamer, Erdoğan Aktaş, Hakan Çelik ve Mesut Yar yazarları arasındadır. 6 Eylül 2015 tarihi itibari ile, günlük ortalama tirajı 329.740 adet ile Zaman, Hürriyet ve Sözcü gazetelerinin ardından en çok Tiraja sahip dördüncü gazetedir

Posta Haberleri

Bedelli askerlik başvurusu nasıl yapılır İşte, E-Devlet askerlik başvuru süreci

Bedelli askerlik başvurusu nasıl yapılır? İşte, E-Devlet askerlik başvuru süreci

Bedelli askerlik başvurusu için Milli Savunma Bakanlığı'nın belirlediği takvim başladı. Bedelli askerlik kapsamında silahaltına alınmak isteyen vatandaşlar, 16-31 Temmuz tarihleri arasında başvurularını tamamlayabilecek. Diğer taraftan aynı tarihlerde er/erbaş, yedek subay ve yedek astsubay adayları da tercihlerini gerçekleştirebilecek. Peki, bedelli askerlik ve yeni askerlik sistemi kapsamında tercihler nasıl yapılabilecek? İşte, Milli Savunma Bakanlığı'nın yayımladığı o bilgiler ve bedelli askerlik kura süreci hakkında bazı bilgiler

16.07.2019Gündem
Bankalar ve PTT bugün açık mı EFT ne zaman hesaba geçer

Bankalar ve PTT bugün açık mı? EFT ne zaman hesaba geçer?

Banka ve PTT işlemleri için pazartesi gününü bekleyen vatandaşların kafasında soru işareti var. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü sebebiyle pek çok kamu kurum ve kuruluşu 1 günlük tatil yapıyor. Banka ve PTT'lerin kapısından dönmek istemeyen vatandaşlar internet üzerinden araştırma yapıyor. Peki, Bankalar bugün açık mı? Bankalar ve PTT'lerde işlem yapılıyor mu?

15.07.2019Gündem
İngiliz elçinin gizli yazışmaları... Sızıntıda ‘nükleer anlaşma’ detayı

İngiliz elçinin gizli yazışmaları... Sızıntıda ‘nükleer anlaşma’ detayı

ABD ve İngiltere arasındaki diplomatik yazışma geriliminde ikinci perde. Trump için ‘beceriksiz’ ifadesini kullandığı ortaya çıkan İngiltere’nin eski Washington Büyükelçisi Darroch’un Trump’ın nükleer anlaşmadan çekilmesini ‘diplomatik vandallık’ olarak değerlendirdiği belirtildi.

15.07.2019Dünya
‘Gazi Meclis’te O Gece’ kitabı karekod ile yayınlandı

‘Gazi Meclis’te O Gece’ kitabı karekod ile yayınlandı

15 Temmuz FETÖ’nün darbe girişimini “Gazi Meclis’te O Gece” isimli kitabında anlatan eski AK Parti Milletvekili Necdet Ünüvar ilginç de bir yönteme başvurdu.

15.07.2019Gündem
Enes Ünalın salı günü Real Valladolidin kampına katılması bekleniyor

Enes Ünal'ın salı günü Real Valladolid'in kampına katılması bekleniyor

ABD vizesinin yetişememesinden ötürü Madrid'de kalan Milli futbolcu Enes Ünal, yarın pasaportunu alarak kulübü Real Valladolid'in ABD'nin Kaliforniya eyaletinde sürdürdüğü kampına dahil olacak.

14.07.2019Futbol
Burcu Esmersoy: Kocanla da olsa aynı evde yaşamak çok zor

Burcu Esmersoy: Kocanla da olsa aynı evde yaşamak çok zor

Burcu Esmersoy bir yıl önce New York'ta iş insanı Berk Suyabatmaz ile evlendi. Posta'dan Bekir Saçar'a konuşan Esmersoy'dan ilginç açıklamalar:

14.07.2019Magazin
Bedelli askerlik başvurusu nasıl yapılır Bedelli askerlik ücreti ne kadar

Bedelli askerlik başvurusu nasıl yapılır? Bedelli askerlik ücreti ne kadar?

Milli Savunma Bakanlığı Askeralma Genel Müdürlüğünce 7179 Sayılı Askeralma Kanunu'na ilişkin duyuru yayımlandı. Duyuruda, Kanun gereğince Askeralma Yönetmeliği yürürlüğe girinceye kadar yükümlüler tarafından yapılacak işlemler ve uygulanacak faaliyetler açıklandı. Peki, bedelli askerlik başvurusu nasıl yapılır? Bedelli askerlik ücreti ne kadar?

13.07.2019Gündem
Son dakika... Bedelli askerlik başvurularının tarihi ve ücreti belli oldu

Son dakika... Bedelli askerlik başvurularının tarihi ve ücreti belli oldu

Milli Savunma Bakanlığı, bedelli askerliğe ilişkin başvuru tarihi ve ücretleri açıkladı. Bedelli askerlikten yararlanacak yükümlülerin başvuruları 16 Temmuz'da alınmaya başlanacak, kura işlemi 2020 ocak ayında yapılacak. Bedelli askerlik 2019 yılı bedeli 33 bin 230 TL, dövizle askerlik ücreti 5 bin 442 Avro olacak.

13.07.2019Gündem
Ürdünde Haçlılara direnen Aclun Kalesi

Ürdün'de Haçlılara direnen Aclun Kalesi

Ürdün'ün başkenti Amman'a 76 kilometre mesafedeki Aclun Kalesi, gerek bulunduğu bölgenin doğal güzelliği gerekse özgün İslami mimarisiyle dikkatleri çekiyor.

12.07.2019Seyahat
Trump, nüfus sayımında vatandaşlık sorusundan vazgeçti

Trump, nüfus sayımında vatandaşlık sorusundan vazgeçti

ABD Başkanı Donald Trump, 2020'de yapılacak nüfus sayımına vatandaşlık sorusu eklenmesi yönündeki çabalarına son verdi.

12.07.2019Dünya
Adanadaki 4 milyon 795 bin Euroluk soygunda yeni gelişme: 2 kardeş gözaltına alındı

Adana'daki 4 milyon 795 bin Euro'luk soygunda yeni gelişme: 2 kardeş gözaltına alındı

Adana'da banka ve kurumlar arası para transferi yapan bir firmadan nakil için yükleme yapıldığı sırada 4 milyon 795 bin Euro'nun çalınmasıyla ilgili gözaltına alınan 2 kardeşten biri tutuklandı.

12.07.2019Gündem
İçişleri Bakanlığı sözleşmeli bilişim personeli alacak Başvuru şartları neler

İçişleri Bakanlığı sözleşmeli bilişim personeli alacak! Başvuru şartları neler?

İçişleri Bakanlığı, fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun vatandaşlar arasından sözleşmeli bilişim personeli istihdam edecek. Peki, İçişleri Bakanlığı sözleşmeli bilim personeli alımı başvuru şartları neler?

11.07.2019Gündem
Esenboğa Havalimanında 6 ayda 7 milyon yolcuya hizmet verildi

Esenboğa Havalimanı'nda 6 ayda 7 milyon yolcuya hizmet verildi

Ankara Esenboğa Havalimanı'nda geçen ay 1 milyon 180 bin, 6 ayda ise yaklaşık 7 milyon yolcuya hizmet verildi.

11.07.2019Ekonomi
FinSpy, gizlice telefonunuza girip her şeyinizi izliyor

FinSpy, gizlice telefonunuza girip her şeyinizi izliyor!

Siber güvenlik uzmanları gelişmiş zararlı izleme aracı FinSpy’ın yeni sürümlerini keşfetti. Yeni sürümler iOS ve Android cihazlarında çalışıyor ve şifrelenmiş olanlar da dahil, neredeyse tüm mesajlaşma servislerindeki hareketleri izleyebiliyor. Yeni sürümler ayrıca izlerini eskisinden de iyi gizliyor. Bu araç saldırganlara cihazdaki tüm faaliyetleri izleme ve GPS, konum, mesajlar, resimler ve aramalar gibi hassas verileri çalma olanağı veriyor.

11.07.2019Teknoloji
Tenefüs 5 dakika uzadı

Tenefüs 5 dakika uzadı

Resmi Gazete’de yayımlanan Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği değişikliğiyle ilk ve ortaokulda teneffüs süreleri 5 dakika uzatılarak 15 dakikaya çıkarıldı. Ayrıca devamsızlık yapanın durumu veliye SMS ve e-postayla bildirilecek.

11.07.2019Eğitim
Yapı kooperatifleri artık e-Devlet üzerinden kurulabilecek

Yapı kooperatifleri artık "e-Devlet" üzerinden kurulabilecek

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yapılan değişiklikle, yapı kooperatifleri artık il müdürlüklerine gitmeye gerek kalmadan "e-Devlet kapısı" üzerinden kurulabilecek.

10.07.2019Ekonomi
Son dakika MEB’den yönetmelik değişikliği... Teneffüs süreleri uzadı

Son dakika! MEB’den yönetmelik değişikliği... Teneffüs süreleri uzadı

‘Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik’ Resmi Gazete’de yayımlandı. Okula başlama yaşı, ara tatiller gibi yeni düzenlemeler yönetmelikte yer aldı. İlk ve ortaokullarda teneffüs süreleri 10 dakikadan 15’e çıkarıldı. İkili eğitim yapılan okullarda ise en az 10 dakika olacak.

10.07.2019Eğitim
Ehliyet değiştirmede son tarih ne zaman

Ehliyet değiştirmede son tarih ne zaman?

Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren ehliyet yenileme işlemi sürüyor. Hala yeni ehliyetlerini almayan yüz binlerce sürücü, ehliyet yenileme için belirlenen son tarihi ve başvuru işlemi için gerekli olan belgeleri araştırıyor. Peki, ehliyet değiştirmede son tarih ne zaman? Ehliyet değiştirirken hangi belgeler gerekli?

10.07.2019Gündem
Sodin adındaki yeni fidye yazılımı işlemcinize sızabilir

Sodin adındaki yeni fidye yazılımı işlemcinize sızabilir

Siber güvenlik araştırmacıları Sodin adlı yeni bir şifreleyici fidye yazılımı keşfetti. Yakın zaman önce keşfedilen bir Windows sıfır gün açığını kullanarak bulaştığı sistemde üst düzey yetki elde eden Sodin, tespit edilmekten kaçınmak için işlemcinin mimarisinden yararlanıyor. Bu özelliğe daha önce fidye yazılımlarda pek rastlanmıyordu. Bazı durumlarda ise saldırganlar zararlı yazılımı zayıf sunuculara yükleyerek kullanıcı etkileşimi olmadan da bulaştırabiliyor.

10.07.2019Teknoloji
Sosyal medyada şirketinizin itibarının sıfırlanmaması için bunları yapın

Sosyal medyada şirketinizin itibarının sıfırlanmaması için bunları yapın

Şirketiniz hakkında sosyal medyada paylaşılan olumsuz içerikler markanıza olan güveni dakikalar içinde yerle bir edebilir. Peki hackerlar, mutsuz müşteriler veya bir paylaşımınıza tepki veren insanlardan gelebilecek bu içeriklere yol açmamak için nelere dikkat etmek lazım?

10.07.2019Teknoloji
THY 6 ayda 35,1 milyon yolcu taşıdı

THY 6 ayda 35,1 milyon yolcu taşıdı

Türk Hava Yolları(THY) 6 ayda 35,1 milyon yolcu taşıdığını açıkladı.

9.07.2019Ekonomi
11.15’te patlayacak camiyi boşaltın’: DİTİB Genel Merkezi’ne bomba ihbarı asılsız çıktı

'11.15’te patlayacak camiyi boşaltın’: DİTİB Genel Merkezi’ne bomba ihbarı asılsız çıktı

Köln’deki Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Genel Merkezine saat 09.30 civarında gönderilen elektronik posta ile cami girişine bomba konulduğu ve saat 11.15’te patlayacağı ihbarı yapıldı. Olay yerine gelen polis camiyi boşaltıp caddeleri trafiğe kapattı, metro ve tramvay seferleri durduruldu. Dedektör köpeklerle yapılan arama sonucunda ihbarın asılsız çıktığı duyuruldu.

9.07.2019Avrupa
Almanyadaki Diyanet Merkezi bomba ihbarı nedeniyle boşaltıldı

Almanya'daki Diyanet Merkezi bomba ihbarı nedeniyle boşaltıldı

Almanya'nın Köln kentinde bulunan Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Genel Merkezi, bomba ihbarı nedeniyle boşaltıldı. Daha sonra yapılan açıklamada bomba ihbarının asılsız çıktığı bildirildi.

9.07.2019Dünya
Elektrikler ne zaman gelecek BEDAŞ ve AYEDAŞ kesinti programı

Elektrikler ne zaman gelecek? BEDAŞ ve AYEDAŞ kesinti programı

BEDAŞ ve AYEDAŞ, vatandaşları elektrik kesintisi konusunda bilgilendirdi. 9 Temmuz tarihli elektrik kesintisi programına göre, Avrupa ve Anadolu Yakası'ndaki birçok İstanbul ilçesine elektrik verilemeyecek. Kesintiler bazı ilçelerde erken saatlerden itibaren başladı, günlük işlerinde aksamalar olan vatandaşlar internet üzerinden araştırma yapıyor. Peki, elektrikler ne zaman gelecek? İşte BEDAŞ ve AYEDAŞ kesinti programı

9.07.2019Gündem
e-postadan gelen gizli tehlike: Sayısı milyarı aştı

e-postadan gelen gizli tehlike: Sayısı milyarı aştı

e-posta üzerinden siber saldırı düzenleme sıklığında yıllara göre bir azalış olsa da, halen hacker'lar için gözde bir yöntem. Sadece oltalama yöntemiyle yapılan saldırıların bir gün içinde 3.4 milyar sahte e-posta ortaya çıkarması ise durumun ciddiyetini gözler önüne seriyor.

9.07.2019Teknoloji
Adalet Bakanlığı İcra İşleri Dairesi Başkanlığı personel alımı yapıyor İcra katibi başvuru şartları neler

Adalet Bakanlığı İcra İşleri Dairesi Başkanlığı personel alımı yapıyor! İcra katibi başvuru şartları neler?

Adalet Bakanlığı bu yıl 12 bin 713 personel alacak. Bu kapsamda, İcra İşleri Dairesi Başkanlığı'nda bin 99 sözleşmeli icra katibi istihdam edilecek. Yapılacak alımlarda KPSS şartının yanı sıra başka şartlar da aranacak. Peki, Adalet Bakanlığı icra katibi alımı başvuru şartları neler?

8.07.2019Gündem
AÖF diplomaları ne zaman verilir 20 gün detayı

AÖF diplomaları ne zaman verilir? 20 gün detayı!

AÖF diplomaları ne zaman verilir sorusu, mezuniyet için önünde engel kalmayan öğrencilerin araştırdığı konu olmaya başladı. Sınav sonuçları sonrasında gündemde yer alacak olan AÖF diplomaları, kurumdan alınabilecek. Öğrencilere diploma gönderimi ise gerçekleştirilmeyecek. Peki, AÖF diplomaları ne zaman ve kaç gün içerisinde alınabiliyor? İşte, o konu hakkında kurumdan yapılan açıklamalar

8.07.2019Eğitim
Yerli ve milli kriptoya teşvik

Yerli ve milli kriptoya teşvik

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan genelgeye göre, kritik kurum ve kuruluşların üst yöneticileri ile kritik öneme sahip personel hakkında güvenlik soruşturması veya arşiv araştırması yaptırılacak.

8.07.2019Gündem
Arabası olan herkesi ilgilendiriyor Sigortada teminatlar değişti

Arabası olan herkesi ilgilendiriyor! Sigortada teminatlar değişti

Zorunlu Trafik Sigortası'ndaki teminatlar 1 Temmuz 2019 tarihi itibariyle yüzde 8-8.5 aralığında arttı. Böylece bir kaza anında 36 bin lira olan hasar karşılama tazminatı 39 bin liraya yükseldi.

8.07.2019Ekonomi
İçişleri Bakanlığı personel alımı yapıyor Başvuru şartları neler

İçişleri Bakanlığı personel alımı yapıyor! Başvuru şartları neler?

İçişleri Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere, 21 sözleşmeli bilim personeli alımı yapılacak. Yazılı ve sözlü sınav başarı sırasına göre yapılacak alımlarda, başvuru yapabilmek için belirlenen şartları taşımak gerekiyor. Peki, İçişleri Bakanlığı sözleşmeli bilim personeli alımı başvuru şartları neler?

7.07.2019Gündem
Adalet Bakanlığı infaz koruma memuru alımı başvuru şartları neler

Adalet Bakanlığı infaz koruma memuru alımı başvuru şartları neler?

Adalet Bakanlığı bu yıl 12 bin 713 personel alacak. Bu kapsamda, 6 bin 126 kişiyle en fazla personel infaz ve koruma memurluğu kadrosuna alınacak. Vatandaşlar tarafından 'gardiyan' olarak da adlandırılan infaz koruma memurluğu ilanına başvurular 1 Temmuz'da başladı ve 16 Temmuz'a kadar sürecek. Peki, Adalet Bakanlığı infaz koruma memuru alımı başvuru şartları neler?

7.07.2019Gündem
Tabutla çekilen o fotoğraf Enisin ölümünden çok konuşuldu

Tabutla çekilen o fotoğraf Enis'in ölümünden çok konuşuldu!

Türk tiyatrosunun usta ismi Enis Fosforoğlu 22 Haziran'da 71 yaşında hayatını kaybetti. Usta oyuncunun eşi Feride Fosforoğlu, Hamdi Alkan ve Selen Görgüzel'in çok konuşulan fotoğrafı hakkındaki düşüncelerini Posta Gazetesi'nden Alev Gürsoy Cimin'e anlattı.

7.07.2019Magazin
Ehliyet ve kimliğini değiştirmeyenler dikkat Zaman daralıyor

Ehliyet ve kimliğini değiştirmeyenler dikkat! Zaman daralıyor

Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren kimlik ve ehliyet yenileme işlemi sürüyor. Hala çipli kimliklerini almayan ve ehliyetini değiştirmeyenler acele edin.

7.07.2019Ekonomi
Nehir kıyısındaki hedonist: 36  saatte Bordeaux

Nehir kıyısındaki hedonist: 36 saatte Bordeaux

Bağları ve şaraplarıyla ünlü köylerin, istiridye çiftliklerinin yanı başındaki Fransız şehri Bordeaux, restoranları, sanat merkezleriyle de iddialı. Havaalanı ve iki saatte başkent Paris’e ulaşan yüksek hızlı treni sayesinde ulaşım açısından da çok avantajlı.

7.07.2019Seyahat
İçişleri Bakanlığı 21 sözleşmeli bilişim personel alımı yapacak

İçişleri Bakanlığı 21 sözleşmeli bilişim personel alımı yapacak

İçişleri Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi sayfası üzerinden personel alımı ilanı yayımladı. Başvurular e-Devlet şifresi ile yapılacağından, adayların (www.turkiye.gov.tr) hesabının bulunması zorunlu. Söz konusu hesabın kullanılabilmesi için, adayların e-Devlet şifresi almaları gerekmektedir. Adaylar, e-Devlet şifresini içeren zarfı, PTT Merkez Müdürlüklerinden, şahsen başvuru ile üzerinde T.C. Kimlik numarasının bulunduğu kimliğini ibraz ederek temin edebilirler. İşte, İçişleri Bakanlığı 21 sözleşmeli bilişim personel alımı ilanında yer alan detaylar

6.07.2019Ekonomi
Erdoğandan Bilgi ve İletişim Güvenliği Tedbirleri genelgesi

Erdoğan'dan "Bilgi ve İletişim Güvenliği Tedbirleri" genelgesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milli güvenliği tehdit edebilecek veya kamu düzeninin bozulmasına yol açabilecek kritik türdeki verilerin güvenliğinin sağlanması amacıyla "Bilgi ve İletişim Güvenliği Tedbirleri"ne ilişkin genelge yayımladı.

6.07.2019Gündem
Çağan’ın vedası

Çağan’ın vedası

SATIŞ ve pazarlama uzmanı Zeynep Perens’e, 7 yıl önce ağız kanseri teşhisi kondu. Yeni bir kariyer planlayan Zeynep Perens, el yapımı deri aksesuar üreten Galen Leather’i kurup dünyaya açıldı.

6.07.2019Gündem
İstanbul Havalimanının son hali havadan görüntülendi

İstanbul Havalimanı'nın son hali havadan görüntülendi

İstanbul Havalimanı'nda haziran ayında 38 bin 1 uçağa ve 5 milyon 984 bin 245 yolcuya hizmet verildi. İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA, tek çatı altında dünyanın en büyük terminaline sahip yeni havalimanının, günün farklı saatlerinde havadan çekilen özel fotoğrafları paylaştı.

5.07.2019Gündem
Deniz Postası İstanbulda hizmete başladı

Deniz Postası İstanbul'da hizmete başladı

PTT'nin Deniz Postası hizmeti İstanbul'da sunulmaya başlandı. Mobilize deniz taşıtlarında, karadaki PTT şubelerinde yapılan tüm işlemler yapılabilecek.

5.07.2019Ekonomi
TCDD 38 personel alımı yapacak – İşte başvuru şartları

TCDD 38 personel alımı yapacak – İşte başvuru şartları

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları(TCDD) Devlet Personel Başkanlığı üzerinden personel alımı ilanı yayımladı. Yayımlanan ilana göre, TCDD farklı branşlarda ve şehirlerde istihdam edilmek üzere 38 personel alımı yapacak. Peki, TCDD personel alımı başvuru şartları neler, başvurular nasıl yapılacak?

5.07.2019Gündem
May’den Johnson’a ‘hassas istihbarat’ engeli

May’den Johnson’a ‘hassas istihbarat’ engeli

BBC’nin haberine göre, İngiltere Başbakanı Theresa May, 2 yıl Dışişleri Bakanlığı görevini yürüten Boris Johnson’ın ‘hassas istihbarat’ bilgilerine ulaşmasına izin vermedi.

5.07.2019Avrupa
Mirasçılara İnternet Vergi Dairesi kolaylığı

Mirasçılara "İnternet Vergi Dairesi" kolaylığı

Mirasçılar, ölen yakınlarından intikal eden mal varlığı için veraset ve intikal vergisi beyannamesini İnteraktif Vergi Dairesi üzerinden gönderebilecek.

5.07.2019Teknoloji
Çalışanların üçte biri eski iş yerlerinin dosyalarına erişebiliyor

Çalışanların üçte biri eski iş yerlerinin dosyalarına erişebiliyor

Mevcut ve eski çalışanlarının hareketlerini kısıtlamayan şirketler veri kaybı riskiyle karşı karşıya. Kaspersky tarafından yapılan “İş yerlerindeki dijital dağınıklığı düzeltmek” başlıklı araştırmada, Türkiye’de çalışanların yaklaşık üçte birinin (%30) bir önceki iş yerinin dosya ve belgelerine erişebildiği ortaya çıktı. Bu durum şirketlerin veri bütünlüğünü ve çalışmalarını tehlikeye atıyor. Eski çalışanlar bu veriyi yeni iş yerlerinde kendi amaçları için kullanabiliyor, yanlışlıkla silebiliyor veya verilere hasar verebiliyorlar. Sonuç olarak, daha faydalı işler için harcanabilecek olan zaman ve çaba veri kurtarmaya ayrılmak zorunda kalıyor.

5.07.2019Teknoloji
Adanadaki 4 milyon Euroluk soygunda son dakika gelişmesi: Kıskıvrak yakalandı

Adana'daki 4 milyon Euro'luk soygunda son dakika gelişmesi: Kıskıvrak yakalandı

Adana’da geçtiğimiz hafta gerçekleşen 4 milyon 795 bin Euro'luk vurgunda zanlıların kaçtığı lüks otomobili kullanan şahıs, saklandığı evde kıskıvrak yakalandı.

5.07.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Odunu değil ustayı bulun

Döner ilgimi iyi bilenler her hafta “Döner yaz” diye e-posta yolluyorlar. Her gün döner yiyebilirim ama her gün döner okunur mu emin değilim. Çok sık yazmasam da ara ara yine dönere değiniyorum, işte bugün onlardan biri…

13.07.2019

Papalık devletinin dirilişi

Bundan tam 90 yıl önce Vatikan Papalık Devleti kuruldu. İtalya’nın birleşiminden beri Roma’daki St. Giovanni di Laterano Katedrali’ne çekilen papalar bu anlaşmayla devlet hayatına dönüyorlardı.

7.07.2019

Yeni bir Adana, yeni bir Gaziantep

Çok değil, bundan 15 yıl kadar önce, ülke içinde tamamen gastronomi odaklı seyahat edenlerin sayısı oldukça azdı. Gaziantep va Adana’nın mutfağı ülkede takdir görür ve bilinir olmasına rağmen gelen turistin sayısı bugünün artık “temel” kabul edilen yerleri olan İmam Çağdaş, Kolcuoğlu gibi işletmelerin efsaneleşmesine yetiyordu. Adana’ya göre daha “koşar adım” giden Gaziantep, uçak seyahatindeki yaygınlaşmanın da neticesi olarak son on yılda bu temellerin yanına yeni pek çok isim eklemeyi başardı. Adana’daki pek çok yerel dükkan da son birkaç yılda ülkenin pek çok yerine yayılma şansını ele geçirdi.

6.07.2019