MENÜ

Polis Meslek Eğitim Merkezleri

Polis Meslek Eğitim Merkezleri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Polis Meslek Eğitim Merkezleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 135 Polis Meslek Eğitim Merkezleri haberi bulunmuştur.

Polis Meslek Eğitim Merkezleri Haberleri

POMEM başvuruları ne zaman hangi gün yapılacak Tarih belli oldu mu

POMEM başvuruları ne zaman hangi gün yapılacak? Tarih belli oldu mu?

23. Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) başvurularının ne zaman başlayacağı çok sayıda kişi tarafından merak ediliyor. Polis Akademisi Başkanlığının internet sitesinden yapılan duyuruları kontrol eden vatandaşlar, konu hakkında bilgi sahibi olmak istiyor. Peki, 23. Dönem POMEM başvuruları ne zaman?

4.09.2018Gündem
22. Dönem POMEM sonuçları açıklandı | POMEM sonuç sayfası

22. Dönem POMEM sonuçları açıklandı | POMEM sonuç sayfası

22. Dönem POMEM sonuçları açıklandı. Binlerce adayın başvuruda bulunduğu Polis Akademi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen 22. Dönem POMEM sınav sonuçları Polis Akademisi Başkanlığının 'http://www.pa.edu.tr' internet sitesinden görüntülenebilir. İşte, POMEM sonuç sorgulama ekranı ve sürece dair merak edilen detaylar...

4.08.2018Gündem
Polis okullarında sağlık raporu düzenlemesi

Polis okullarında 'sağlık raporu' düzenlemesi

Polis Amirleri Eğitimi Merkezi (PAEM), Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) ve Polis Meslek Yüksekokulları (PMYO) yönetmeliklerinde yapılan değişiklikle daha önce sağlık kurulu raporu olumsuz olan adayların, ilişiklerinin kesildiği tarihten itibaren bir yıl içerisinde "sağlık durumunun düzeldiğine" ilişkin rapor almaları halinde "bir defaya mahsus olmak üzere" yeniden sağlık kurulu raporu almak üzere hastaneye sevk işlemleri gerçekleştirilecek.

24.05.2018Gündem
POMEM 22. Dönem başvuru sonuçları açıklandı - POMEM başvuru sonuçları e-Devlet sorgulama ekranı

POMEM 22. Dönem başvuru sonuçları açıklandı - POMEM başvuru sonuçları e-Devlet sorgulama ekranı

POMEM sonuçları için bekleyiş son buldu. Polis Akademisi Başkanlığı, resmi sayfasındaki duyurular bölümünden 22. Dönem POMEM sonuçlarının açıklandığını duyurdu. Adaylar, lisans ve ön lisans POMEM başvurularının sonuçlarını e Devlet girişi yaparak görüntüleyebiliyor.

20.04.2018Gündem
POMEM başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak 22. Dönem polis alımı sonuçları

POMEM başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? 22. Dönem polis alımı sonuçları

Polis Akademisi Başkanlığı’nın 22. Dönem POMEM fiziki yeterlilik sınav talimatı ve parkuru ile ilgili bilgilendirmesi ardından sonuç araştırmaları hız kazandı. Polis Akademisi Başkanlığına bağlı POMEM'lere alınacak 10 bin öğrenci için başvurular, 23 Mart'ta sona ermişti. Peki POMEM başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

20.04.2018Gündem
10 bin polis alınacak

10 bin polis alınacak

Beklenen açıklama geldi ve Emniyet Genel Müdürlüğü 9 bini erkek, bini de kadın olmak üzere 10 bin polis alımı yapacağını duyurdu. Böylece 2018 yılı için polis alımı da başlamış oldu.

16.03.2018İK/Yeni Ekonomi
Ceylanpınarda sporculara kurs

Ceylanpınar'da sporculara kurs

Ceylanpınar'da sporculara kurs

15.03.2018Ceylanpınar
Polis alımı başvuru şartları neler 22.Dönem POMEM Polis Akademisi yaş ve boy şartları

Polis alımı başvuru şartları neler? 22.Dönem POMEM Polis Akademisi yaş ve boy şartları

Polis olmak isteyen vatandaşların merakla araştırdığı 22. Dönem POMEM polis alımı başvurusu, 23 Mart tarihine kadar devam edecek. 10 bin polisi kadrosuna dahil edecek olan Emniyet Genel Müdürlüğü, Polis Akademisi aracılığıyla eğitimlerini verecek. Peki, 22. Dönem POMEM polis alımı başvuru şartları neler olacak? İşte, on binlerce adayın merakla araştırdığı süreç hakkında merakla araştırılan yaş, boy ve puan detayları

11.03.2018Gündem
Polis Akademisi 10 bin polis adayı alınacak

Polis Akademisi 10 bin polis adayı alınacak

Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine, lisans mezunu 7 bin 200'ü erkek, 800'ü kadın ile ön lisans mezunu 1800'ü erkek, 200'ü kadın olmak üzere toplam 10 bin öğrenci alınacak.

8.03.2018Gündem
POMEM başvuru şartları neler 10 bin polis alımı ilanı verildi

POMEM başvuru şartları neler? 10 bin polis alımı ilanı verildi

22. Dönem POMEM polis memuru alımlarının detayları bugün Polis Akademisi Başkanlığı'nın resmi sayfasından duyuruldu. 22'nci Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezleri öğrenci adaylığına başvurmak isteyen adaylarda aranan en önemli şartlardan biri KPSS puanı. Peki polis alımında KPSS puan şartı kaç? KPSS dışında POMEM başvuru şartları neler?

8.03.2018Gündem
Önlisans mezunları polis olabilir mi

Önlisans mezunları polis olabilir mi?

Polis olmak isteyenlere müjde! Polis Meslek Eğitim Merkezleri, önlisans mezunlarını da alacak. POMEM başvuruları ne zaman? POMEM önlisans şartları nelerdir?

9.02.2018Kampüs
POMEM 21. dönem mülakat giriş sınavı ne zaman yapılacak İşte POMEM sınav giriş yerleri

POMEM 21. dönem mülakat giriş sınavı ne zaman yapılacak? İşte POMEM sınav giriş yerleri

POMEM 21. dönem mülakat sınavı için sınav giriş yerleri ve tarihi yayımlandı. Polis Akademisi tarafından açıklanan POMEM 21. dönem mülakat sınavı giriş yerleri ile adaylar, sınava dahil olacakları merkezi ve tarihleri görüntüleyebilecek. İşte, Ön Lisans ve Lisans mezunları için yayımlanan sınav giriş belgeleri ve detaylı bilgiler

26.01.2018Gündem
2018 POMEM başvuruları ne zaman yapılacak Önlisans mezunları POMEMe başvurabilecek mi

2018 POMEM başvuruları ne zaman yapılacak? Önlisans mezunları POMEM'e başvurabilecek mi?

POMEM ile ilgili son gelişme önlisans mezunlarının yüzünü güldürdü. "Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" Resmi Gazete'de yayımlandı. İlan edilen bu gelişmeden sonra ön lisans mezunlarının POMEM’e başvurma hakkı elde etmiş oldu. Peki 2018 POMEM başvuruları belli oldu mu?

23.01.2018Gündem
Ön lisans mezunları POMEMlere başvurabilecek

Ön lisans mezunları POMEM'lere başvurabilecek

‘Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik’ ile ‘Polis Meslek Yüksekokulları Giriş Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik’ Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, daha önceden sadece lisans mezunları ile bunlara denkliği YÖK tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanların müracaat edebildiği POMEM'lere artık ön lisans mezunları da başvuruda bulunabilecek.

20.01.2018Eğitim
Karaman GHSİM’den polis olmak isteyen gençlere ücretsiz kurs

Karaman GHSİM’den polis olmak isteyen gençlere ücretsiz kurs

Karaman GHSİM’den polis olmak isteyen gençlere ücretsiz kurs

6.10.2017Karaman
10 bin polis alımı lise mezunları arasından mı yapılacak Bakan duyurdu

10 bin polis alımı lise mezunları arasından mı yapılacak? Bakan duyurdu!

10 bin polis alımı için müjdeyi veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bu haberi bekleyen birçok vatandaşı heyecanlandırmayı başardı. Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde yer almak isteyen birçok kişinin merak ettiği 10 bin polis alımı şartları, araştırılmaya devam ediyor. Başvurunun ne zaman yapılacağını araştıran vatandaşlar, 10 bin polis alımının lise mezunları arasından yapılıp yapılmayacağını araştırıyor. İşte, detaylı bilgiler

31.03.2017Gündem
10 bin polis alımı ne zaman yapılacak Bakan Soyludan açıklamalar

10 bin polis alımı ne zaman yapılacak? Bakan Soylu'dan açıklamalar

2017 yılı 10 bin polis alımının ne zaman yapılacağını merak eden binlerce vatandaş, bu konuyla ilgili araştırmalarına devam ediyor. Karaman Polis Meslek Yüksekokulu mezuniyet törenine katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, burada polis adaylarına konuşma yaptı. Peki, 10 bin polis alımının ne zaman yapılacağı belli oldu mu? İşte, Bakan Soylu'nun açıklamaları ve konuyla ilgili detaylar.

29.03.2017Gündem
Polis alımı konusunda heyecanlandıran açıklama

Polis alımı konusunda heyecanlandıran açıklama!

Polis alımı konusunda bazı bilgiler veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, polis meslek yüksek okulunda katıldığı mezuniyet töreni esnasında birçok kişiyi heyecanlandıracak söylemlerde bulundu.10 bin polis alımı yapılacağını duyuran İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bu alımlarla ilgili detayların yakın zaman içerisinde ilana çıkacağını belirtti. Peki, 10 bin polis alımı ne zaman yapılacak? İşte, birçok kişinin merak ettiği konunun detayları

24.03.2017Gündem
Polis Özel Harekat sözlü mülakat sınav giriş yerleri açıklandı.. Sınav giriş yerleri sorgulama sayfası

Polis Özel Harekat sözlü mülakat sınav giriş yerleri açıklandı.. Sınav giriş yerleri sorgulama sayfası

Polis Özel Harekat sözlü mülakat tarihleri merakla bekleniyordu. Adayların meraklı bekleyişi gelen açıklama ile son buldu. Polis Özel Harekat sözlü mülakat giriş sınavına katılmaya hak kazananların listesi açıklandı. Peki Polis Özel Harekat sözlü mülakat sınav giriş yerleri nasıl sorgulanacak?

25.02.2017Gündem
POMEM eğitim süresi ne kadar İşte Resmi Gazetede yer alan süre

POMEM eğitim süresi ne kadar? İşte Resmi Gazete'de yer alan süre

POMEM'in eğitim süresi kısaldıEğitim süresinin 6 aydan 4 aya indirilmesine ilişkin yönetmelik değişikliği Resmi Gazete'de yer aldı.

6.01.2017Gündem
Başvuru patladı sınav zorlaştı

Başvuru patladı sınav zorlaştı

POLİS Akademisi, Polis Meslek Eğitim Merkezleri’ne (POMEM), Polis Özel Harekâtçı (PÖH) yetiştirmek üzere 10 bin erkek aday alacağını duyurdu.

29.12.2016Gündem
Özel harekatçı olmak için eğitim görüyorlar

Özel harekatçı olmak için eğitim görüyorlar

Özel harekatçı olmak için eğitim görüyorlar

17.11.2016Hatay
10 bin özel harekat polisi alımı için başvuru tarihi belli oldu

10 bin özel harekat polisi alımı için başvuru tarihi belli oldu

Polis Akademisi'ne bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezleri'nde özel harekat polisi olarak yetiştirilecek 10 bin aday için başvuru tarihi 2 Kasım olarak açıklandı.

31.10.2016Gündem
10 bin özel harekat polisi için başvuru tarihi belli oldu

10 bin özel harekat polisi için başvuru tarihi belli oldu

Polis Akademisine bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezleri'ne özel harekat polisi yetiştirmek üzere alınacak 10 bin erkek öğrenci adayı için başvurular, 10 Ekim'de yapılmaya başlanacak.

20.09.2016Gündem
Onlar artık komiser yardımcısı

Onlar artık komiser yardımcısı

Emniyet Genel Müdürlüğünün amir ihtiyacını karşılamak üzere emniyet bünyesinden alınarak yetiştirilen 999 komiser yardımcısı, Polis Akademisinin Gölbaşı yerleşkesinde düzenlenen törenle mezun oldu. Emniyet Genel Müdürlüğünün amir ihtiyacını karşılamak üzere emniyet bünyesinden alınarak yetiştirilen 999 komiser yardımcısı, Polis Akademisinin Gölbaşı yerleşkesinde düzenlenen törenle mezun oldu

10.06.2016Gündem
4 bin özel harekat polisi alınacak

4 bin özel harekat polisi alınacak

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Polis Meslek Eğitim Merkezleri'ne 30 yaşından gün almamış lisans mezunu 4 bin yeni özel harekat polisi alınacağı duyuruldu.

22.02.2016Gündem
POMEM 2016 mülakat sonuçları açıklandı | Polis Meslek Yüksek Okulu başvuru şartları

POMEM 2016 mülakat sonuçları açıklandı | Polis Meslek Yüksek Okulu başvuru şartları

POMEM 2016 mülakat sonuçları açıklandı. Polis Meslek Yüksek Okulu için başvuru şartları nelerdir? POMEM sınavına ön başvuru nasıl yapılır? EGM 'nin 6 bin kişiyi alacağı polis alımları için detaylı bilgi için haberimize bakabilirsiniz.

13.01.2016Gündem
POMEM mülakatları ne zaman yapılacak | POMEM başvuru şartları neler

POMEM mülakatları ne zaman yapılacak? | POMEM başvuru şartları neler?

POMEM başvuruları başladı. Emniyet Genel Müdürlüğü'nden (EGM) yapılan açıklamaya göre bu sene 6 bin polis alımı gerçekleştirilecek. Peki, binlerce kişiyi ilgilendiren bu alım ne zaman hangi şartlarla yapılacak? POMEM başvuru şartları neler?

29.12.2015Gündem
POMEM mülakatları ne zaman yapılacak | POMEM başvuru şartları neler

POMEM mülakatları ne zaman yapılacak? | POMEM başvuru şartları neler?

POMEM başvuruları başladı. Emniyet Genel Müdürlüğü'nden (EGM) yapılan açıklamaya göre bu sene 6 bin polis alımı gerçekleştirilecek. Peki, binlerce kişiyi ilgilendiren bu alım ne zaman hangi şartlarla yapılacak? POMEM başvuru şartları neler?

15.12.2015Gündem
POMEM 16.dönem başvuruları için son gün | POMEM mülakat sınavları ne zaman

POMEM 16.dönem başvuruları için son gün | POMEM mülakat sınavları ne zaman?

POMEM 16.Dönem polis alım başvuruları bitti mi? POMEM için son tarih ne zaman? POMEM sınav giriş belgeleri nereden alınabilir? POMEM mülakat sınavı ne zaman yapılacak?

11.12.2015Bilgi
POMEM 16.dönem başvuruları için son gün | Sınav giriş belgesi nereden alınır

POMEM 16.dönem başvuruları için son gün | Sınav giriş belgesi nereden alınır?

POMEM 16.Dönem polis alım başvuruları bitti mi? POMEM için son tarih ne zaman? POMEM sınav giriş belgeleri nereden alınabilir?

3.12.2015Bilgi
Emniyet 6 bin polis adayı alacak

Emniyet 6 bin polis adayı alacak

EMNİYET Genel Müdürlüğü (EGM), Polis Meslek Eğitim Merkezlerine 4 bin 900 erkek ve bin 100 kadın olmak üzere toplam 6 bin öğrenci alınacağını duyurdu.

8.11.2015Gündem
POMEMe yeni eğitim-öğretim yönetmeliği

POMEM'e yeni eğitim-öğretim yönetmeliği

Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) Eğitim-Öğretim Yönetmeliği'ne göre, POMEM'i başarı ile tamamlayarak meslek eğitim sertifikası verilecek öğrencilerin, aday memur olarak atanabilmeleri için eğitim sonu sınavını da geçmeleri gerekecek.

15.07.2015Eğitim
POMEM sonuçları açıklandı İşte sonuçlar

POMEM sonuçları açıklandı! İşte sonuçlar

2015 POMEM sonuçları bugün açıklanıyor. Üniversite mezunu adayların başvurabildiği POMEM'e girebilmek için karşı cinsle aynı evde yaşamıyor olmak gerekiyor.

15.01.2015Gündem
POMEM mülakat yerleri ve sınav tarihleri açıklandı (Giriş Belgesi)

POMEM mülakat yerleri ve sınav tarihleri açıklandı (Giriş Belgesi)

Polis adayların sınava dair bilgileri ve POMEM Mülakat yerleri açıklandı. POMEM 14. bölüm polisleri sınava nerede girecekler? Polis Meslek Eğitim Merkezleri için her yıl yapılan öğrenci alım sınavı bu yıl da yapılacak. İşte POMEM Mülakat yerleri ve başvuru şartları...

9.12.2014Gündem
Emineyete 6 bin 500 polis adayı alınacak

Emineyete 6 bin 500 polis adayı alınacak

Emniyet Genel Müdürlüğü, Polis Meslek Eğitim Merkezlerine 6 bin 500 polis adayı alınacağını duyurdu.

23.10.2014Gündem
Emniyette 25 yıl sonra bir ilk

Emniyet'te 25 yıl sonra bir ilk

Emniyet Genel Müdürlüğünden (EGM), teşkilatın alt kademe amir ihtiyacını karşılamak üzere fakülte ve yüksekokullara bu yıldan itibaren İzmir ve İstanbul'dan da öğrenci alınacağı belirtildi.

28.09.2014Gündem
Üniversitelilerin umudu polislikte

Üniversitelilerin umudu polislikte

Üniversite diplomasıyla eğitim gördüğü alanda iş bulamayanların umudu polis okulları oldu. Lise ya da üniversite mezunu olarak sınavlara giren gençler, meslek eğitimi veren polis okullarına yerleşebilmek için ter döküyor.

14.11.2010Ege
Polisliğe giriş için yaş sınırı değişti

Polisliğe giriş için yaş sınırı değişti

Polis Meslek Eğitim Merkezleri Giriş Yönetmeliğinde yapılan değişiklikle erkek ve kadın adaylarda yaş sınırı değiştirildi.

28.09.2010Ekonomi
Trafik kazaları günde 22 can aldı

Trafik kazaları günde 22 can aldı

Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü İsmail Çalışkan, Emniyet Teşkilatının polis memuru ihtiyacını karşılamak üzere 2007 yılı içerisinde toplam 9 bin 500 polis memuru adayının 6 aylık polis meslek eğitimine alınacağını bildirdi.

11.08.2006Gündem
Emniyete 10 bin polis alınacak

Emniyete 10 bin polis alınacak

Polis Eğitim Merkezleri kurulması ve 10 bin yeni polis alınmasını öngören yasa tasarısı, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, 1 Mart Salı günü görüşülecek.

26.02.2005Gündem
İlahiyat mezunlarına polislik yolu

İlahiyat mezunlarına polislik yolu

AB üyesi ülkelerde 250 kişiye bir polis düşmesine karşın, bu oranın Türkiye’de 302 olduğu gerekçesiyle hazırlanan ve Emniyet Genel Müdürlüğü’ne, 4 yıl ve üzeri üniversite eğitimi almış 10 bin yeni polis kadrosu ihdas eden yasa tasarısı TBMM’ye sunuldu. Ancak tasarı uyarınca, ilahiyat fakültesi mezunları da polisliğe başvurabilecek. Tasarıda, alınacak öğrencilerde aranacak koşulların daha sonra çıkarılacak yönetmelikte belirleneceği hükmü de yer alıyor.

15.02.2005Gündem
Kayseride emniyetten Dilencilikle Mücadele Eylem Planı

Kayseri'de emniyetten 'Dilencilikle Mücadele Eylem Planı'

Kayseri'de emniyetten 'Dilencilikle Mücadele Eylem Planı'

21.08.2018Kayseri
Turkcell gelirinin yüzde 1ini sosyal sorumluluğa ayırıyor

Turkcell gelirinin yüzde 1'ini sosyal sorumluluğa ayırıyor

Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akça, "Dezavantajlı kitlelere fayda sağlamayı ve topluma yatırım yapmayı en önemli öncelik olarak görüyoruz. Turkcell olarak gelirlerimizin yüzde 1’ini topluma katkı projeleri için ayırıyoruz. Bu, karın yüzde 10’una, yaklaşık 150-200 milyon lira arasında bir rakama karşılık geliyor." dedi.

15.04.2018Teknoloji
2018 POMEM başvurusu nasıl yapılır POMEM başvuruları için aranan şartlar neler

2018 POMEM başvurusu nasıl yapılır? POMEM başvuruları için aranan şartlar neler?

Polis alımı başvuru sürecinde son 1 haftaya giriliyor. 10 bin kişiyi istihdam edecek olan Polis Akademisi, resmi internet sitesi üzerinden şartları yayımlamıştı. POMEM 22. Dönem polis alımı başvurusu için E Devlet sistemine yönlendirme yapan Polis Akademisi, 22. Dönem POMEM başvurusu için öncelikle banka dekontunun yatırılmasını şart koşuyor. Peki, POMEM Lisans ve Ön Lisans polis alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte, banka ödemesi ve detaylı bilgiler

15.03.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Polis mi paramiliter güç mü

YOZGAT Polis Meslek Eğitim Merkezi’nde (POMEM) kadın polislere ettirilen bir yemin CHP’li Zeynep Altıok tarafından bir soru önergesiyle gündeme getirildi.

25.04.2017

10 bin polis adayı aranıyor

Polis olmak isteyenler 19 Ağustos’a kadar başvurabilecek. Sınavda başarılı olan, Polis Meslek Eğitim Merkezleri’nde eğitim görenler polis memuru olarak atanacak.

12.08.2016