MENÜ

Plaka

Plaka ile ilgili tüm haberleri, son dakika Plaka haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Plaka haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 5.506 Plaka haberi bulunmuştur.

Plaka Haberleri

Ekip otomobilleri bilgisayarlı oluyor

Ekip otomobilleri bilgisayarlı oluyor

Trafik ekip otomobilleri artık Batı'daki örnekleri gibi, özel dizayn edilmiş mobil bilgisayarlarla donatılacak.

5.09.2002Gündem
Plakalara ‘ayvayı yedik’ yazıyorlar

Plakalara ‘ayvayı yedik’ yazıyorlar

Eski düğün geleneklerinin birçoğunun terk edildiği günümüzde, gelin arabalarının plakalarına yazılan yazılar da güncelleniyor.

15.09.2002Gündem
Tanjunun başı yine dertte

Tanju'nun başı yine dertte

Milli futbolcu Tanju Çolak ve iki arkadaşı hakkında, ''sigorta bedelini almak için dolandırıcılık, sahte plaka ve ruhsatname düzenlemek, suç uydurma ve resmi mercileri aldatmak'' suçlarından, 15 yıl 6'şar aya kadar hapis istemiyle dava açıldı.

16.09.2002Spor
Boyayıp kiralayan şebeke yakalandı

Boyayıp kiralayan şebeke yakalandı

İstanbul'da çaldıkları otomobilleri sarıya boyayıp, sahte belge ve plakalar hazırlayarak ‘‘taksi’’ diye aylığı bir milyar liradan kiraya veren 8 kişilik şebeke yakalandı.

19.09.2002Gündem
İspanyada bombalı gece: 2 ölü

İspanya'da bombalı gece: 2 ölü

İspanya'nın Bask bölgesindeki sahil kenti Bilbao'da dün gece meydana gelen patlamada, ayrılıkçı ETA örgütü üyesi olduğu sanılan 2 kişi öldü.

24.09.2002Dünya
12 katrilyonluk kamyon boş yatıyor

12 katrilyonluk kamyon boş yatıyor

Tüm Taşıyıcılar Kooperatifleri Merkez Birliği Başkanı Cemil Ok, ‘‘Türkiye'deki 700 bin kamyondan 300 bini boş yatıyor. Bunlara akan 12 katrilyon lira heba olup gidiyor. Kamyonda plaka tahdidi istiyoruz’’ dedi.

28.09.2002Ekonomi
‘Küskünler’e karşı grup kararı alacağız

‘Küskünler’e karşı grup kararı alacağız

DYP Lideri Tansu Çiller, 1 Ekim'de açılacak olan Meclis'ten seçimlere erteleme kararı çıkmaması için yarın Meclis'te grup kararı alacaklarını söyledi.

29.09.2002Gündem
ABD vizesi alamadı ama ödül kazandı

ABD vizesi alamadı ama ödül kazandı

Türkiye'de de gösterilen "Sarhoş Atlar Zamanı" filminin yönetmeni Bahman Gobadi, "Anavatanımın Şarkıları" (Avazhaye Sarzamine Madariyam) adlı filmi ile 38. Chicago Film Festivali'nde "Altın Plaka" ödülünü kazandı. Gobadi, "Film festivaline gitmek için yaptığı vize başvurusunun Amerikan yönetimi tarafından reddedilmesini protesto için, ödülünü Beyaz Saray'a ve Amerikalı yetkililere vereceğini" söyledi.

16.10.2002Gündem
Köprülere tek-çift uygulaması

Köprülere tek-çift uygulaması

İstanbul Valisi Erol Çakır, Boğaz köprülerindeki trafik yoğunluğuna çözüm bulmak amacıyla haftada bir gün sivil araçların plakalarının son rakamına göre köprülerden geçişlere yasak koymayı düşündüklerini açıkladı.

24.10.2002Gündem
Köprülere tek-çift plaka uygulaması

Köprülere tek-çift plaka uygulaması

İstanbul Valisi Erol Çakır açıkladı: ‘Trafik yoğunluğunu önlemek için plakası 1-2 olanlar pazartesi, 3-4 salı, 5-6 çarşamba, 7-8 perşembe, 9-0 olanlar cuma günü köprülerden geçemeyecek. Bunun üzerinde çalışıyoruz.''

24.10.2002Gündem
Anavatanımın Şarkılarına bir ödül daha

'Anavatanımın Şarkıları'na bir ödül daha

İranlı yönetmen Bahman Gobadi'nin "Anavatanımın Şarkıları" filmi, Brezilya'da, 18-31 Ekim'de yapılan 26. Sao Paulo Uluslararası Film Festivali'nde "En İyi Film" ödülünü aldı. Daha önce de Gobadi'nin "Şarhoş Atlar Zamanı" filmi aynı festivalde "En İyi Film" seçilmişti.

4.11.2002Gündem
Alman polisi suçluları SMSle yakalayacak

Alman polisi suçluları SMS'le yakalayacak

Almanya'da polis, suçluları takip etmek için telefonla kısa mesaj (SMS) servisini kullanacak. Yeni hazırlanan pilot projede, taksi ve otobüs şoförlerinin de polise yardımcı olması sağlanacak. Polis bir şüpheliyi aramaya başladığında, eşgalini SMS'le şoförlere gönderecek.

5.11.2002Gündem
Tanju Çolak ifade verdi

Tanju Çolak ifade verdi

Mercedes kaçakçılığından hüküm giyip uzun süre cezaevinde kalan eski milli futbolcu Tanju Çolak'ın başı bu kez cip yüzünden derde girdi.

7.11.2002Gündem
Çağdaş kent yönetimi yasaklardan geçer

Çağdaş kent yönetimi yasaklardan geçer

İstanbul Valisi Erol Çakır, Boğaziçi Köprüsü'nde uygulanması düşünülen ‘‘Dönüşümlü Plaka Uygulaması’’na ilişkin kendisine yönelik eleştirileri yadırgadığını belirterek, ‘‘Çağdaş bir kent yönetiminin yarısı yasaklardan geçer’’ dedi.

13.11.2002Gündem
Hasta anneye sivil plaka ile ziyaret

Hasta anneye sivil plaka ile ziyaret

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in annesi 81 yaşındaki Hatice Sezer, dün öğle saatlerinde, Dumlupınar Mahallesi'ndeki evinde fenalaştı. Anne Sezer, yakınlarınca Afyon Kocatepe Üniversitesi Ahmet Necdet Sezer Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne kaldırıldı.

15.11.2002Gündem
Oral: 5 Mercedes’i asıl ben durdurdum

Oral: 5 Mercedes’i asıl ben durdurdum

Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın, 57'nci hükümetin son aldığı 5 Mercedes'i satacağını açıklamasına eski Maliye Bakanı Sümer Oral'dan yanıt geldi. Oral, ‘‘Mercedes'lerin devrinin durdurulması talimatını ben verdim’’ dedi.

29.11.2002Ekonomi
Kadın şoförlere tacizden korunma yolları

Kadın şoförlere tacizden korunma yolları

Uzmanlar, özellikle büyük kentlerde trafikte erkek şoförlerin tacizine uğrayan kadın şoförlere defansif teknikler öğretiyor.

6.12.2002Gündem

Yazar Sonuçları

Güzin Abla'nın kızı da magandaların kurbanı oluyordu

Sevgili okurlarım, hep ‘‘Güzin Abla’’ dert dinleyecek değil ya, işte ben de bazı sorunlarımı siz okurlarımla paylaşıp, dert yanıyorum arada bir.

22.10.2002

Ödünleşme

BU kelimeyi yeni duydum ve ilk defa kullanıyorum. Bu kelimeyi öğrenmeden önce, gerektiğinde kavramın İngilizce karşılığı olan ‘‘trade-off’’ tabirini kullanıyordum.

13.11.2002