MENÜ

Piyanist Verda Erman

Piyanist Verda Erman ile ilgili tüm haberleri, son dakika Piyanist Verda Erman haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Piyanist Verda Erman haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 32 Piyanist Verda Erman haberi bulunmuştur.

Piyanist Verda Erman Haberleri

KKTCde Bellapais Müzik Festivali sürüyor

KKTC'de Bellapais Müzik Festivali sürüyor

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde bu yıl altıncı kez düzenlenen Bellapais Uluslararası Müzik Festivali sürüyor. Devlet Sanatçısı piyanist Verda Erman'ın konseriyle başlayan festival dünyanın çeşitli ülkelerinden sanatçı ve toplulukların katılımıyla 23 Haziran tarihine kadar sürecek. Festivalin bu akşamki (24 Mayıs) konuğu Kıbrıslı mezzosoprano Beyhan Demirdağ Alkan olacak.

23.05.2002Gündem
İdil Biretli açılış

İdil Biret'li açılış

Dünyanın en köklü orkestralarından olan Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO), yeni konser sezonuna yarın akşam ünlü piyanist İdil Biret'in vereceği konserle “merhaba” diyecek.

7.10.2009Gündem
Artık müzikte ne istersem yaparım

Artık müzikte ne istersem yaparım

Caz piyanisti ve besteci Selen Gülün geçen haftalarda yeni albümü ‘Başka’yı çıkardı. Gülün, “‘Bu albümde ‘Başkası dinler mi? Sever mi?’ durumu o kadar umurumda olmadı ki... İstediğimi yapabilme aşamasına geldim” diyor. Merve Dalar / mervedalar@gmail.com

4.05.2013Kelebek
Piyanist Verda Erman hayatını kaybetti

Piyanist Verda Erman hayatını kaybetti

Devlet sanatçısı piyanist Verda Erman, Fransa’nın başkenti Paris’te, kan kanserinden 70 yaşında yaşamını yitirdi.

21.07.2014Keyif
Dostları Erman’ı Paris’te andı

Dostları Erman’ı Paris’te andı

DEVLET Sanatçısı, dünyaca ünlü Türk piyanist Verda Erman için yakın dostları ve müzisyen arkadaşları Paris’teki Aydar Tiyatrosu’nda bir anma gecesi düzenlediler.

21.12.2015Gündem
Dostları Erman’ı Paris’te andı

Dostları Erman’ı Paris’te andı

Devlet Sanatçısı, dünyaca ünlü Türk piyanist Verda Erman için yakın dostları ve müzisyen arkadaşları Paris’teki Aydar Tiyatrosu’nda bir anma gecesi düzenlediler.

22.12.2015Avrupa
Etkinliklerden etkinlik beğenin

Etkinliklerden etkinlik beğenin!

Müzikten tiyatroya, edebiyat matinelerinden sergilere ve sinemaya, sanatın her alanına uzanan bir etkinlik programı İş Sanat'ta sanatseverleri bekliyor. Al Di Meola, Maria del Mar Bonet, Cesaria Evora, Charlie Haden, Gonzalo Rubalcaba, Emir Kusturica, Aziza Mustafa Zadeh konuklardan bazıları.

19.10.2001Gündem
Dünyanın tanıdığı Türkler

Dünyanın tanıdığı Türkler

Türkiye sadece futbolda değil kültür -sanat, moda ve bilim alanında da adını uluslararası platformda a duyuran yeteneklere sahip.

7.12.2002Gündem
Tokyo alkışladı, sıra İstanbulda

Tokyo alkışladı, sıra İstanbul'da

31 yıllık tarihinde Avrupa ve Amerika'nın önde gelen kentlerinde sayısız konser veren İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası geçen hafta ilk kez yurtdışında önemli bir uluslararası festivalin açılışını yaptı.

10.10.2003Gündem
İslam Eserleri Müzesi’nde çeşit çeşit Agarta

İslam Eserleri Müzesi’nde çeşit çeşit Agarta

Türkiye gündeminin ufkunu saran Ergenekon soruşturması, Agarta efsanesi şeklindeki toz bulutunun dışına çıkıp sakin bir gün geçireyim düşüncesiyle hafta içi Sultanahmet’in yolunu tuttum.

19.07.2008Kelebek

Yazar Sonuçları

Türkiye’de klasik müzik dergileri

TÜRKİYE’DE yayımlanan günlük gazeteler, haftalık dergiler, televizyon programları, Türkiye’den ve dünyadan klasik müzikle ilgili haberlere yer vermediğinden, bu müziği dinleyenlerin Türkiye’de çıkan klasik müzik dergilerini okuma zorunluluğu vardır.

8.09.2014

Verda Erman’ın anısına

İyi Türk piyanisti Verda Arman’ın (1944-2014) anısına iki CD’den oluşan bir albüm ve kitapçık yayımlandı.

17.03.2019