MENÜ

Piyale Paşa Camisi

Piyale Paşa Camisi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Piyale Paşa Camisi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 17 Piyale Paşa Camisi haberi bulunmuştur.

Piyale Paşa Camisi Haberleri

Hangisi sahte

Hangisi sahte

Kasımpaşa’daki Piyale Paşa Camisi’nden çalınarak yurtdışına götürülen 8 çini panonun 3 tanesi Louvre Müzesi’nde bulunuyor. Çinilerin peşine düşen Prof. Dr. Erdinç Bakla aynı seriden çeşitli müzelerde 8 pano daha tespit etti. Bu da dünyanın önemli müzelerinde sergilenen toplam 11 panodan üçünün sahte olduğunu gösteriyor.

9.07.2019Gündem
Sinanın mimari sırrı asırlardır çözülemiyor

Sinan'ın mimari sırrı asırlardır çözülemiyor

Mimarlık tarihinin mihenk taşı Mimar Sinan, eserlerindeki ustalık, mühendislik, ince işçilik ve asırlardır çözülemeyen mimari dehasıyla hayranlık uyandırıyor. İşte size mimar Sinan’ın şaheserleri…

10.04.2018Seyahat
Adnan Polat: Büyümek istesek devletle çalışırdık

Adnan Polat: Büyümek istesek devletle çalışırdık

Polat Holding Başkanı Adnan Polat, devletle hiç iş yapmadıklarını söyleyerek, “Bu bilinçli bir tercihti. Çünkü devletle belli bir büyüklükte iş yaptığınızda siyasetin de içine girmeniz lazım. Biz çok büyük olma peşinde hiç olmadık” dedi. 1999 yılında CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduğunu söyleyen Polat 'Siyasi hayatım üç ay. İyi ki seçilmemişim. İstanbul'u yönetmek ömür törpüsü' diye konuştu.

6.07.2014Ekonomi
Tarihi eserlere yakın markaj

Tarihi eserlere yakın markaj

Kültür ve Turizm Bakanlığı aralarında İskoçya’daki Altın Çelenk, İngiltere’deki Eros Başı ve Almanya’daki İhtiyar Balıkçı heykelinin de bulunduğu ve geçen yıl yurtdışından iadesi için yakın markaja alınan tarihi eserlerin listesini açıkladı.

3.05.2014Gündem
Bütün gençlere yazık

Bütün gençlere yazık

Berkin Elvan’ın cenazesinin ardından Kasımpaşa’da iki grup arasındaki çatışmada başından vuralarak hayatını kaybeden 22 yaşındaki Burakcan Karamanoğlu’nun babası Halil Karamanoğlu, “Kör kurşun gelip isabet ediyor. Bedava ölüm, bedava... Bütün gençlere yazık” diyerek, gözyaşlarına boğuldu. Burakcan’ın cenazesi toprağa verilmek üzere memleketi Giresun’un Alucra ilçesine götürüldü.

13.03.2014Gündem
Sen de gideceksin

Sen de gideceksin

Başbakan Tayyip Erdoğan, Suriye Devlet Başkanı Esad’ın, “Gerekirse savaşarak ölürüm” sözlerine sert yanıt verdi.

21.11.2011Gündem
Erdoğana İstanbulda yoğun ilgi

Erdoğan'a İstanbul'da yoğun ilgi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını Kasımpaşa'daki Büyük Piyale Paşa Camisi'nde kıldı.

30.01.2009Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan 50 bin konut müjdesi: Yarın başlıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 50 bin konut müjdesi: Yarın başlıyoruz

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün TOKİ'nin 50 bin yeni sosyal konut projesinin müjdesini verdiğini belirterek, "Yarın, Ziraat Bankası ve Halk Bankası aracılığıyla talep toplamaya başlıyoruz. Talep toplama işi, 45 gün sürecek. Ondan sonra da hızla diğer süreçlere geçiyoruz." dedi.

5.03.2019Gündem
Gazeteciler hedefteydi

Gazeteciler hedefteydi

İstanbul’da Burakcan Karamanoğlu’nun cenazesi sırasında, Ankara da ise Berkin Elvan için düzenlenen eylemde gazeteciler hedefteydi.

14.03.2014Gündem
Göstericilerden gazetecilere tepki

Göstericilerden gazetecilere tepki

Burakcan Karamanoğlu'nun cenaze töreni sırasında Piyale Paşa Caddesi üzerinde yürümek isteyen grubun önünü polisler kesti. Grup daha sonra yaya geçidi üzerinde çekim yapan gazetecilere taş attı. Daha sonra bir gösterici çekim yapan gazeteciye yumruklarla saldırdı. Olay büyümeden polis müdahale ederek ortalığı yatıştırdı.

14.03.2014Gündem
Yarın Regaip Kandili

Yarın Regaip Kandili

Müslümanlar için önemli gün ve gecelerle Ramazan ayının da içinde bulunduğu üç ayların başlamasını müjdeleyen Regaip Kandili, yarın kutlanacak.

1.06.2011Gündem
Vakıf mallarına talan

Vakıf mallarına talan

Vakıflar'ın sorumluluğundaki tarihi eserlerin, mevzuat ve uygulama aksaklığı nedeniyle adeta hırsızlara ve bu eserlerin yok olmasına davetiye çıkardığı bildirildi.

1.06.2004Gündem

Yazar Sonuçları

Bayındırlık ders almıyor

İhalelerde gene tezgáhlar kuruluyor

ANKARA'dan, çeşitli kurumların trafo ihalelerine giren müteahhit Ahmet Akgün, telefonda anlatıyor:

10.04.2002