MENÜ

Peugeot

Peugeot ile ilgili tüm haberleri, son dakika Peugeot haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Peugeot haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 3.455 Peugeot haberi bulunmuştur.

Peugeot Haberleri

Opel Fransada aklandı

Opel Fransa'da aklandı

Opel Fransa'da dizel emisyon testinde hile yapmaktan aklandı.

20.03.2017Ekonomi
Opel’i satmış Cadillac neye yarar

Opel’i satmış Cadillac neye yarar

General Motors (GM), Opel’i PSA Grubu’na sattıktan sonra, Avrupa’da Cadillac ve Chevrolet’n spor otomobilleriyle lüks sınıfta büyümek istiyor. Bu duruma ilişkin bazı uzmanlar, “Avrupa’da biraz varlığa sahip olmak, hiçbir varlığa sahip olmamaktan daha iyidir” yorumunu yaparken, bazıları ise bu 2 markayı tutmanın GM’e hiç bir yarar sağlamayacağı görüşünde.

12.03.2017Ekonomi
Otomotiv dünyasını sarsacak açıklama

Otomotiv dünyasını sarsacak açıklama

Bugün ortaya atılan bu iddia tam olarak oyunun kurallarını tamamen değişitirebilecek bir iddia. Peugeot Citroen Grubu'nun General Motors'un Opel - Vauxhall birimini satın almasının ardından sektörde ikinci büyük değişmişti. Fakat şimdi, doğrudan Fiat'ın patronundan gelen bir iddia sektörün birincisinde de büyük bir operasyonun gerçekleşmesi demek.

9.03.2017Ekonomi
Evlilik rüzgârı

Evlilik rüzgârı!

Cenevre fuarında, Fransız PSA Grubu’nun Opel’i almasından sonra ikinci büyük evliliğin Volkswagen ve Fiat Chrysler Grubu arasında olabileceği iddia edildi. İddianın sahibi ise 2 yıl önce GM’e evlilik teklif eden ama reddedilen Fiat Chrysler Automobiles’in (FCA) CEO’su Sergio Marchionne.

8.03.2017Ekonomi
Aslan kükredi

Aslan kükredi!

Dünyada tüm markaların katıldığı tek otomobil şovu unvanını alan ‘Cenevre Otomobil Fuarı’ kapılarını 87’nci kez açtı. Fuara 3 yıl önce iflasın eşiğinden dönerek Çinli Dongfeng ve Fransız hükümetinin desteğiyle yükselişe geçen Peugeot Citroen Grubu’nun (PSA) hem Opel’i alıp hem de  ‘Avrupa’da Yılın Otomobili’ seçilmesi damgasını vurdu.

7.03.2017Ekonomi
GTA 5 için en iyi araç modları

GTA 5 için en iyi araç modları

GTA 5'te kendi istediğiniz aracı kullanmak istiyorsanız kolay var; araç modları sayesinde isteyen istediği gibi araba modelini altına çekebiliyor. Peki bu modlar nasıl indiriliyor? İşte kapsamlı bir GTA 5 araç modu rehberi...

7.03.2017Teknoloji
PSA garajı dörtledi

PSA garajı dörtledi

Çatısı altında Peugeot, Citroen ve DS markalarını bulunduran otomotiv üreticisi PSA, Fransız hükümetinin desteği ve Çinli Dongfeng’in desteğiyle atağa kalkarak, Opel’i General Motors’tan (GM) satın aldı. 2.2 milyar Euro bedelle tamamlanan satış anlaşması, PSA Grubu’nu Avrupa’da ikinciliğe taşıdı. GM ise Avrupa’ya veda etti.

6.03.2017Ekonomi
Opel satıldı, Peugeota kardeş oldu

Opel satıldı, Peugeot'a kardeş oldu!

Opel, Fransız şirket PSA Group'a resmen satıldı. Bir süredir devam eden General Motors'un Opel'i satışa çıkaracağı konusu, bugün resmiyete kavuştu. Fransız şirket PSA'ya 2.2 milyar Euro karşılığında satılan Opel, Peugeot ve Citroen ile aynı çatı altına girdi. İşte, Opel'in satışına yönelik detaylı bilgiler

6.03.2017Ekonomi
İşte Türkiyede en beğenilen 7 otomobil

İşte Türkiye'de en beğenilen 7 otomobil

OTOMOTİV Gazetecileri Derneği (OGD) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “Türkiye’de Yılın Otomobili” yarışmasının finalistleri belli oldu.

5.03.2017Ekonomi
Otomobil devinin satışı resmen tamamlandı

Otomobil devinin satışı resmen tamamlandı

General Motors ve PSA, Opel'in satışı için anlaştı. Resmi açıklama pazartesi günü yapılacak. 

4.03.2017Ekonomi
PSA: İşten çıkarmalar söz konusu değil

PSA: İşten çıkarmalar söz konusu değil

Peugeot ve Citroen markalarını bünyesinde bulunduran PSA, Opel’in satışıyla ilgili görüşmelerin olumlu bir şekilde devam ettiğini, mart ayının ilk haftasında satışın gerçekleşebileceğini duyurdu.

24.02.2017Ekonomi
Merkel, Peugeot Başkanı Tavares’le görüştü

Merkel, Peugeot Başkanı Tavares’le görüştü

Alman Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, Almanya Başbakanı Angela Merkel’in Fransız Peugeot Societe Anonyme (PSA) Yönetim Kurulu Başkanı Carlos Tavares ile telefon görüşmesi yaptığını açıkladı.

21.02.2017Ekonomi
Türkiye’de üretse Opeli satmazdı

Türkiye’de üretse Opel'i satmazdı

Avrupa’da son 16 yıldır sürekli zarar eden Amerikan General Motors (GM) çözümü Opel’i satmakta görürken, Ford ise 2011-2014 yılları arasında zararını Türkiye’de üretimle kâra çevirdi. Uluslararası uzmanlar GM’e Avrupa’da kârlılık için Ford örneğini verirken, Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, “Mütevazı olmayacağım. Hem Türkiye’nin en büyük sanayi şirketi olup hem de Ford’u Avrupa’da ticari araçta lider yapıp kâra geçirmeyi başardık” dedi.

20.02.2017Ekonomi
Opel’in satışı üç hafta içinde gerçekleşebilir

Opel’in satışı üç hafta içinde gerçekleşebilir

Bünyesinde General Motors, Peugeot, Citroen ve DS modellerini bulunduran Fransız PSA Grubu’nun, Opel’in satışı konusunda yaptıkları görüşmelerde sona gelindi. Satışın önümüzdeki üç hafta içinde gerçekleşmesi bekleniyor.

19.02.2017Ekonomi
General Motors, Opel’i yeniden satışa çıkardı

General Motors, Opel’i yeniden satışa çıkardı

Amerikan otomotiv devi General Motors (GM) 8 yıl sonra Opel’i yeniden satışa çıkardı. GM CEO’su Mary Barra’nın yatırımcılara verdiği, “Kâr etmeyen pazar ve işleri terk edeceğiz” sözünün ardından uzun süredir zarar eden Opel’in gözden çıkarıldığı, Fransız Peugeot Citroen Grubu’nun (PSA) da almak için talip olduğu açıklandı. PSA CEO’su Carlos Tavares’in ise Opel’i alarak kendisini kovan Renault CEO’su Carlos Ghosn’dan intikam alacağı belirtiliyor.

15.02.2017Ekonomi
Son dakika: Opel efsanesi sona mı eriyor

Son dakika: Opel efsanesi sona mı eriyor?

Çinlilere satılmayan Opel Fransızlara mı gidiyor? GM'in daha önce Çinlilere kaptırmadığı Opel bu kez PSA grubunun pençesinde.

14.02.2017Otomobil
Alman devi Fransızlara satılıyor

Alman devi Fransızlara satılıyor

General Motors, Avrupa operasyonu Opel'i rakibi PSA Peugeot Citroen'e satmak için görüşmeler yapıyor.

14.02.2017Ekonomi
İşte ‘Türkiye’de Yılın Otomobili’ adayları

İşte ‘Türkiye’de Yılın Otomobili’ adayları

OTOMOTİV Gazetecileri Derneği (OGD), tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek “Türkiye’de Yılın Otomobili” seçimi için adaylar belirlendi. İlki büyük bir ilgi ve heyecanla karşılanan “Yılın Otomobili” yarışmasına bu yıl Ocak 2016–Şubat 2017 tarihleri arasında satışa sunulmuş olan 25 “yeni” model katılacak. İki aşamalı seçim sonrasında birinci seçilen otomobil, 11 Nisan 2017’de düzenlenecek gala gecesiyle kamuoyuna açıklanacak.

5.02.2017Ekonomi
Nissan ve Dacia yatırımına hazırız

Nissan ve Dacia yatırımına hazırız

Otomotiv sektöründe OYAK Renault ve Renault Mais ile faaliyet gösteren OYAK Grubu, yeni yönetim kadrosuyla birlikte çıtayı yükseltti. Fransız ortağı Renault Grubu’nu Türkiye’de daha fazla yatırım yapmaya davet eden OYAK, Nissan ve Dacia markalarını da üretmek arzusunda olduklarını paylaştı.

22.01.2017Ekonomi
Her şeye  rağmen  GELİYORLAR...

Her şeye rağmen GELİYORLAR...

2017’de Türkiye’de 70’e yakın yeni model yollara çıkacak.

15.01.2017Ekonomi
Trump’a özendi Bursayı riske soktu

Trump’a özendi Bursa'yı riske soktu

Fransa’da cumhurbaşkanı adayı Marine Le Pen, ABD Başkanı seçilen Donald Trump gibi otomobil sektörünün üretimlerini ülke içinde yapmasını, aksi takdirde özel vergi getireceği uyarısında bulundu. Trump’ın aksine Le Pen’in bu uyarısı Fransız Renault’nun Bursa’da yatırımı olduğu için Türkiye’yi de yakından ilgilendiriyor. Le Pen’in seçilmesi halinde Oyak Renault’nun Bursa fabrikasının geleceği tehlikeye girebilir.

11.01.2017Ekonomi
Le Penden otomotiv sektörüne uyarı

Le Pen'den otomotiv sektörüne uyarı!

Aşırı sağcı lider Le Pen, Fransa dışında üretim yapan otomotiv firmalarını uyardı. Le Pen, cumhurbaşkanı seçilirse, yurt dışında üretim yapan firmaları Fransa'ya çağıracağını, gelmeyenlere özel vergi uygulayacağını söyledi.

10.01.2017Ekonomi
Seçimi kazanırsa Trump gibi yapacak

Seçimi kazanırsa Trump gibi yapacak

Fransa’nın cumhurbaşkanı adaylarından aşırı sağcı Marine Le Pen, başkan seçilirse, ABD’de Donald Trump’ın yapmak istediği gibi, dışarıda yapılan Fransız otomotiv ve diğer sanayi malları üretimini ülkeye geri getirmek istediğini söyledi.

10.01.2017Dünya
Geçen yıl satılan her 4 otomobilden 3ü ithal

Geçen yıl satılan her 4 otomobilden 3'ü ithal

Türkiye pazarında 2016'da satılan 983 bin 720 otomobil ve hafif ticari aracın yüzde 68,40'ı (672 bin 856) ithal, yüzde 31,60'ı (310 bin 864) ise yerli üretimle karşılanırken, otomobil satışlarında ise ithaller yerlileri üçe katladı.

9.01.2017Ekonomi
Geçen yıl satılan her 4 otomobilden 3ü ithal

Geçen yıl satılan her 4 otomobilden 3'ü ithal

Türkiye pazarında 2016'da satılan 983 bin 720 otomobil ve hafif ticari aracın yüzde 68,40'ı (672 bin 856) ithal, yüzde 31,60'ı (310 bin 864) ise yerli üretimle karşılanırken, otomobil satışlarında ise ithaller yerlileri üçe katladı.

8.01.2017Ekonomi
Yine kırılacak rekor bırakmadı

Yine kırılacak rekor bırakmadı

Ekonominin lokomotifi otomotiv sektörü 2016’da garantilediği üretim ve ihracat rekorlarından sonra iç pazarda yılı rekorla tamamladı. Toplam otomobil ve hafif ticari araç satışları 2015’e göre yüzde 1.6 büyüyerek 984 bin adede yükselirken, ağır vasıtalar eklendiğinde üst üste iki yıl 1 milyon adetlik baraj aşıldı. 2017’de ise ÖTV ve kur artışlarıyla pazarın yüzde 10 daralması öngörülüyor.

6.01.2017Ekonomi
Ferrari ve Aston Martin’in başı dertte

Ferrari ve Aston Martin’in başı dertte

AB’nin emisyon düzenlemelerine riayet etmeyen Ferrari ve Aston Martin, toplamda 500,000 Euro ceza alabilir.

21.12.2016Otomobil
Skodanın iddialı SUVsi Kodiaq test sürüşünde

Skoda'nın iddialı SUV'si Kodiaq test sürüşünde

Skoda, iddialı SUV'si Kodiaq ile pazara sağlam bir giriş yapıyor.

28.11.2016Otomobil
2017de otomobil almak zorlaşacak..Zam kaçınılmaz ÖTV ertelensin

2017'de otomobil almak zorlaşacak..Zam kaçınılmaz ÖTV ertelensin

Son 1 ay içinde dolarda yüzde 10.35’lik, Euro’da ise yüzde 6.53’lük artış yaşandı. Son 3 aydaki artış ise daha fazla. Kurlardaki bu hızlı artışın en çok etkilediği sektörlerin başında ise otomotiv geliyor. Kurlar yükseldikçe sektörün maliyetleri artıyor, bu da doğal olarak fiyatlara yansıyor. Yani önümüzdeki günlerde otomobil fiyatlarında zam kaçınılmaz gibi görünüyor. Bu zam firmadan firmaya değişirken elinde düşük kurdan aldığı stoku bulunanlar kısa bir süreliğine daha avantajlı duruma geçecek. Ama açıklamalardan aralıkta birçok markanın en az yüzde 3 ila 5 arasında zam yapacağı anlaşılıyor. Diğer taraftan kurlarla mücadele edilen bir ortamda gündemdeki ÖTV değişikliği de kafaları karıştırıyor. Çünkü kur artışının üzerine sektör bir de ÖTV artışı yaşarsa bırakın aralık ayını 2017 yılı hem otomotiv hem ekonomi adına çok zor geçer. Bu yüzden otomotiv yetkilileri değişikliklerin en azından şubattan sonra ele alınması noktasında birleşiyor. İşte hem kurdaki artış hem de ÖTV değişikliğine ilişkin otomotiv yetkililerin yaptığı açıklamalar...

20.11.2016Ekonomi
Yeni Citroen C3 IIInin ilk test sürüşü

Yeni Citroen C3 III'nin ilk test sürüşü

Yeni Citroën C3 bu sonbaharda geliyor!

17.11.2016Otomobil
Aslan bu kez kükreyecek

Aslan bu kez kükreyecek

Aslan logolu Fransız otomotiv devi Peugeot, uzun yıllardır sessiz kaldığı Türkiye’de büyük atağa kalkıyor. Peugeot Türkiye Pazarlama Direktörü Mehmet Akın, çıkış yıllarının 2017 olacağını belirterek, “Özellikle yeni 3008 ve yeni 5008 ile Aslan 2017’de kükreyecek dersek tam yerinde olur. 2017 bizim için dört dörtlük bir yıl olacak ve 40 bin adetlik psikolojik sınırı rahat aşacağız. Hedefimiz yüzde 6 pazar payı yani 55 bin adetlerin üzeri” dedi.

13.11.2016Ekonomi
Ceza değil destek gerek

Ceza değil destek gerek!

2016 yılında ekonomiyi sırtlayan Türk otomotiv sektörü, yılın kendileri için en kritik son 2 ayında bir taraftan artan kurun şokunu, diğer taraftan da Maliye Bakanlığı’nın ÖTV’de yapmayı planladığı değişikliğin paniğini yaşıyor. Hürriyet gazetesinin düzenlediği zirvede konuşan sektör temsilcileri, “Artık otomotive yönelik ÖTV artışı Maliye’nin gündeminden çıkmalı. Bu sektörün cezaya değil desteğe ihtiyacı var” çağrısını yaptı.

9.11.2016Ekonomi
Fas Rallisini Al-Attiyah kazandı

Fas Rallisini Al-Attiyah kazandı

Nasser Al-Attiyah Fas Rallisini rakibi Carlos Sainz'ın önünde rahat bir şekilde kazandı. İspanyol efsane Carlos Sainz ise ralliyi ikinci sırada tamamladı.

13.10.2016Motor Sporları
Daha güçlü Peugeot 3008 doğuyor

Daha güçlü Peugeot 3008 doğuyor

Peugaot, 3008'in yeni modelinden daha güçlü bir GTI versiyonunu ortaya çıkartabilir.

11.10.2016Otomobil
Sadece zenginler binmeyecek

Sadece zenginler binmeyecek

Geleceği şekillendirmesi beklenen otonom (sürücüsüz) otomobiller artık zenginlerin tekelinden çıkıyor. Bugüne kadar maliyetleri nedeniyle sadece lüks otomobil markaları tarafından geliştiriler otonom araç teknolojileri artık orta ve küçük sınıf araçlara da girdi. Bu alanda bir ilke imza atan Japon Nissan’ın geliştirdiği otonom Qashqai 2017 yılı ortasında Türkiye’de ulaşılabilir bir fiyatla satışa sunulacak.

2.10.2016Oto

Yazar Sonuçları

Marchionne Mueller ile resmen dalga geçiyor

FRANSIZ Peugeot Citroen Grubu’nun (PSA) Opel’i almasının ardından Avrupa’da dengeler biraz şaştı.

19.03.2017

Opel Türkiye’ye geri dönsün

General Motors; Opel’i Fransız Peugeot Citroen Grubu’na sattı.

16.03.2017

Tavares, Torbalı’daki arsayı satar mı?

AMERİKAN General Motors’un (GM) bünyesindeki Alman Opel’i, Fransız Peugeot Citroen Grubu’na (PSA) satması Türkiye’de de tüm dengeleri değiştirecek. Bu hem satış hem de yönetimsel olarak yakında kendini gösterecektir.

12.03.2017

Biryıldız’ın yerine kim gelecek?

BORUSAN Otomotiv’in sektör tarafından da sevilen esprili mizaca sahip CEO’su Eşref Biryıldız bu aralar görevinde uzatmaları oynuyor.

5.03.2017

Ferit Şahenk otomobilden vazgeçer mi?

GEÇTİĞİMİZ hafta Doğuş Grubu’nun Garanti Bankası’nda kalan yüzde 10’luk hissesinin 9.95’ini 3.3 milyar TL’ye İspanyol BBVA’ya satmasından kısa süre sonra telefonuma önemli bir işadamından mesaj geldi.

26.02.2017

Otomotivin tek kurtuluşu var o da...

GEÇEN hafta yazdığım ‘Lobi yapan kazandı’ başlıklı analiz haberim hem otomotiv sektörü içinde hem de Maliye Bakanlığı nezdinde tartışma yarattı.

12.02.2017

Autoshow fuarının geleceği tehlikede

EYLÜL ayının sonunda tam da Paris otomobil fuarından önce, bazı otomobil fuarlarının geleceğinin tehlike altında olduğunu yazmıştım.

11.12.2016