MENÜ

Pesco

Pesco ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Pesco haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 20 Pesco haberi bulunmuştur.

Pesco Haberleri

Hidrokarbon değil egemenlik meselesi

'Hidrokarbon değil egemenlik meselesi'

Doğu Akdeniz’de sondaj ve doğal kaynakların kullanımıyla ilgili kriz tırmanıyor. KKTC Cumhurbaşkanı doğal kaynakların ortak bir komiteyle yönetilmesini teklif etti. Rum tarafının ne cevap vereceği merak ediliyor. Akdeniz Stratejik Araştırmalar Merkezi Genel Sekreteri Gökhan Güler’e göre mesele hidrokarbon değil egemenlik meselesi… AB, Rum tarafı lehine müdahil olmaya kalkarsa o zaman hukuken işgalci olur diyen Güler, ABD’nin, bekçiliği karşılığında enerji zenginliğinden büyük pay alacağını söylüyor.

15.07.2019Gündem
AB savunma projeleri ile ilgili yeni çalışma

AB savunma projeleri ile ilgili yeni çalışma

Avrupa Birliği, ortak savunma projelerini, önemli katma değer sağlaması koşuluyla üye olmayan ülkelere açmaya hazırlanıyor.

17.06.2019Dünya
Rumlar üs için Fransa’ya gitti

Rumlar üs için Fransa’ya gitti

Türkiye’nin Fatih gemisinin sondaj çalışmalarına başlaması sonrasında Kıbrıslı Rumlar, Fransa’nın adada askeri üs kurma planını hızlandırmak için harekete geçti.

21.05.2019Dünya
ABDden ABye misilleme tehdidi

ABD'den AB'ye misilleme tehdidi

ABD Savunma Bakanlığı, Avrupa Birliği'nin (AB) tek başına yürüttüğü savunma projelerini sürdürmesi halinde misilleme yapılacağı tehdidinde bulundu.

13.05.2019Dünya
Rum tarafı Fransa’ya deniz üssü verecek

Rum tarafı Fransa’ya deniz üssü verecek

Doğu Akdeniz’i Türkiye ve KKTC’nin itirazlarına rağmen tek yanlı parselleyerek uluslararası şirketlere kiralayan Rum yönetimi, kendi topraklarında Fransa’ya daimi deniz üssü vermeye hazırlanıyor. Deniz üssü Avrupa ordusu Pesco projesi çerçevesinde inşa edilecek ve maliyetini Fransa karşılayacak.

2.02.2019Dünya
Avrupa Birliği ortak ajan okulu kuruyor

Avrupa Birliği ortak ajan okulu kuruyor

Avrupa Birliği (AB) ajan yetiştirmek için istihbarat okulu açma konusunda üye ülkelerle anlaştı. İstihbarat akademisinin öncülüğünü Yunanistan ve Güney Kıbrıs üstlenecek.

24.11.2018Dünya
AB Liderler Zirvesi sonuç bildirgesi yayımlandı

AB Liderler Zirvesi sonuç bildirgesi yayımlandı

Avrupa Birliği (AB) liderleri, göç, Rusya, güvenlik ve ticaret gibi konular hakkında kararların bulunduğu AB Liderler Zirvesi sonuç bildirgesini yayımladı.

29.06.2018Dünya
NATOdan Türkiyeye destek çağrısı

NATO'dan Türkiye'ye destek çağrısı

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, NATO'nun destek için Türkiye'de ciddi bir mevcudiyeti olduğuna dikkati çekerek "Tüm müttefiklere Türkiye'ye daha fazla destek sağlamaları konusunda çağrıda bulunuyorum." dedi.

15.04.2018Dünya
Avrupa’da yeni askeri işbirliği Avrupa Birliği Ordusu kuruluyor mu

Avrupa’da yeni askeri işbirliği! Avrupa Birliği Ordusu kuruluyor mu?

Kurulduğu günden bu yana savunma alanında büyük ölçüde ABD’ye muhtaç olan ve NATO şemsiyesinden yararlanan Avrupa Birliği, askeri alanda kendisine takılan ‘kâğıttan kaplan’ benzetmesinden kurtulmak için önemli bir adım attı. AB üyesi 23 ülke, ‘savunma alanındaki işbirliğini daimi yapıya kavuşturmak’ (PESCO) ve bir üst düzeye taşımak için niyet beyanında bulundu.

13.11.2017Dünya
Sosyal medya şirketlerine ‘terör’ uyarısı

Sosyal medya şirketlerine ‘terör’ uyarısı

Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin liderleri, terörle mücadele kapsamında sanal ortamdaki terörist materyallerin otomatik olarak tespit edilip, kaldırılması için sosyal medya şirketlerinden araçlar geliştirmesinin istenmesi, ihtiyaç halinde de yasal düzenleme yapılmasına karar verdi.

23.06.2017Dünya
Queen, İş Sanat’ta yeniden doğacak

Queen, İş Sanat’ta yeniden doğacak

İş Sanat, 2005-2006 sezonunu nostaljik bir Queen deneyimiyle sonlandırıyor. Craig Pesco (Freddie Mercury), Travis Hair (Brian May), Brett Millican (Roger Taylor) ve Sean Nolan’dan (John Deacon) oluşan "Queen It’s a Kinda Magic" topluluğu, Queen grubunun muhteşem sahne şovlarını canlandırmak üzere 26 Mayıs’ta sahnede olacak.

23.05.2006Kelebek
Queenin büyüsüyle sezona veda

Queen'in büyüsüyle sezona veda

Yıl boyunca İstanbullu müzikseverleri ünlü sanatçı ve topluluklarla buluşturan İş Sanat, nostaljik bir Queen buluşmasıyla sezonu bitiriyor. Craig Pesco, Travis Hair, Brett Millican ve Sean Nolan’dan oluşan “Queen - It’s a Kinda Magic”, 26 Mayıs saat 20:00'den itibaren göz alcı bir gösteri ile Queen hayranlarının hayal güçlerini fethediyor.

15.05.2006Kelebek
Avrupa vejetaryen ABD obez oluyor

Avrupa vejetaryen ABD obez oluyor

ABD'de obez oranı sanılandan fazla çıkarken, Avrupa'da yükselişe geçen vejetaryenlik trendi Time Dergisi'ne kapak oldu. Gençler ''cool'' olduğu için vejetaryenliği seçerken, sadece sebze ve meyvelerle hazırlanmış yemek yapan restoranların sayısı hızla artıyor.

Avrupa vejetaryen ABD obez oluyor

Avrupa vejetaryen ABD obez oluyor

ABD'de obez oranı sanılandan fazla çıkarken, Avrupa'da yükselişe geçen vejetaryenlik trendi Time Dergisi'ne kapak oldu. Gençler ‘‘cool’’ olduğu için vejetaryenliği seçerken, sadece sebze ve meyvelerle hazırlanmış yemek yapan restoranların sayısı hızla artıyor.

9.10.2002Gündem

Yazar Sonuçları

Avrupa'nın yeni ortak güvenlik ve savunma politikası

Birleşik Krallık'ın Avrupa Birliği'nden (AB) ayrılması ile sonuçlanacağı söylenen ve "Brexit" olarak anılan süreç Lizbon Anlaşması'nın 50. Maddesi uyarınca Mart 2017'de başlatıldı.

15.11.2017