MENÜ

Pentegram

Pentegram ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Pentegram haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 30 Pentegram haberi bulunmuştur.

Pentegram Haberleri

Yıl 2017, hâlâ ‘Bu şeytan icadı, çalmayın’ diyenler var

Yıl 2017, hâlâ ‘Bu şeytan icadı, çalmayın’ diyenler var!

Dile kolay, 30 yıldır Türkiye’de ‘heavy metal’ müzik yapıyorlar. Türkiye’nin en uzun ömürlü metal grubu Pentagram, 30. yılında sevilen şarkılarını yeniden yorumladığı ‘Pentagram Akustik’ adlı bir albümüyle yeniden sahnelerde... Tüm dünyada albüm satışlarının düştüğü, Türkiye’de metal müzik dinleyicisinin gitgide azaldığı bir dönemde efsane bir kadroyla gümbür gümbür gelen Pentagram, “İnsanların söyleyecek sözleri olduğu sürece heavy metal yaşamaya devam edecek” diyor. Grubun üyeleriyle bir araya geldik, hayatı ve müziği konuştuk.

11.03.2017Keyif
Zeytinli’de rock şenliği

Zeytinli’de rock şenliği

Edremit’in Zeytinli Beldesi, 14-17 Ağustos’ta 23 ünlü rock grubunun katılacağı festival düzenleyecek.

26.07.2008Ege
Edremit’te rock festivali

Edremit’te rock festivali

Balıkesir’in Edremit İlçesi’ne bağlı Zeytinli Beldesi’nde, rock festivali düzenlenecek. 2-5 Ağustos tarihlerinde Dalyan sahillerinde gerçekleşecek festivalde, 6 Saat, Adelaide, Almora, Anima, Aylin Aslım, Bulutsuzluk Özlemi, Dinar Bandosu, Hayko Cepkin, Karapaks, Kargo, Moğollar, Nekropsi, Nev, Ogün Şanlısoy, Pentegram, Rampage, Rashid, Soda, Umut Kuzey, Yüksek Sadakat ve Zardanadam gibi ünlü rock grupları ve sanatçıları sahne alacak.

27.07.2007Ege
Zeytinliye gidiyoruz

Zeytinli'ye gidiyoruz

Ağustos ayının ilk günlerinde sırt çantanızı hazırlayın, istikamet Zeytinli. Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Zeytinli Rock Festivali bir kez daha Zeytinli Dalyan sahilinde yapılacak.<1>Bluejean

10.07.2007Gündem
Atatürk büstüne çirkin saldırı

Atatürk büstüne çirkin saldırı

KIRKLARELİ Ahmet Yener İlköğretim Okulu'nun bahçesindeki Atatürk büstünü siyah sprey boyayla boyayan saldırganlar, altına şeytan yazıp, pentagram işareti çizdi.

11.11.2006Gündem
Bu albüm kısık ateşte yavaş yavaş pişti

Bu albüm kısık ateşte yavaş yavaş pişti

Onu Pentagram Grubu’nun solisti olarak tanıdık. 96 yılında tek başına yoluna devam etmeye karar veren Ogün Sanlısoy, 1999 yılında ilk albümü ‘Korkma’yı çıkardı ama dönemin getirdiği aksilikler yüzünden adını duyurmayı başaramadı. Ardından gelen zor ve ağır dönem onu müzikten soğutmadı. Dört yıl sonra, geçtiğimiz hafta Sony Müzik etiketiyle müzikseverlerle buluştu. Albümün adı ‘O gün.’

30.04.2004Kelebek
Satanistler arasında 5 yıl

Satanistler arasında 5 yıl

13 yaşında satanizmle tanışan D.Ç. 5 yıl boyunca kedi kanı içilen korkunç ayinlere katıldı, eroin kullandı. ‘‘Kábus gibi’’ dediği bu yaşamdan 5 ay önce kurtulan genç kız, satanizmi anlatıyor.

18.10.2003Gündem
Larayı yıkan aşk

Lara'yı yıkan aşk

Boğaziçi Köprüsü'nden atlayarak yaşamına son veren Özel Üsküdar Amerikan Koleji öğrencisi Lara Falay'ın bilgisayar ve chat kayıtlarını inceleyen polis, genç kızı ölüme taşıyan gizli dünyasının sırlarını bir bir ortaya çıkarıyor. Polis şimdi de, Lara'nın gizli ve platonik aşkı, C'ye ulaştı.

25.01.2002Gündem

Yazar Sonuçları

Vakti geldi

Önceki hafta Metin Türkcan ile yeni albümü ‘Vakti Geldi’ için bir araya geldik. Yakın zamanda piyasaya çıkan Şebnem Ferah, Pamela, Hayko Cepkin, Aylin Aslım, Harun Tekin gibi birbirinden önemli vokallerin yer aldığı Vakti Geldi’ albümünün tüm detayları üzerine konuştuk.

27.05.2016

Amy Winehouse artık ölümsüz

Ölümünün üzerinden 3 yıl sonra Camden’da Amy Winehouse heykeli sanatçının 31. doğum günü olan 14 Eylül’de törenle tanıtıldı. Heykeltıraş Scott Eaton tarafından yapılan heykel için çok uzun süredir çalıştığını belirten Eaton, heykelin en mükemmel hali için çok sayıda eskiz yaptığını belirtmiş.

16.09.2014

Kedi katilini takmayanlara açık mektup

Deliysem eğer istediğim suçu işleyebilirim, öyle mi?

13.08.2014

İstanbul'un ajandası doldu taştı

Birkaç aydır yazdığım konser ve festival haberlerinde mutlu sona artık yaklaştık.

2.05.2014

Ankara’da bir efsane Hürriyet ile yeniden

YAŞAM anlıktır çoğu zaman, hatta yaşamak ’an’ın ta kendisidir belki. Efsane, yaşam içinde o ’an’ın ötesine geçmeyi başarabilen öykülere verilen isimdir. Yaşar Sökmensüer’in talimatı ile Ateş Yalazan’la Liselerarası Genç Nota Müzik Yarışması’nı hazırlarken, çok özel olacağını biliyorduk, ancak bu kadar kısa sürede efsane olacağı, çok da sık aklımıza gelen bir ihtimal değildi.

13.06.2008