MENÜ

Pedagojik Formasyon Nedir

Pedagojik Formasyon Nedir ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Pedagojik Formasyon Nedir haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 40 Pedagojik Formasyon Nedir haberi bulunmuştur.

Pedagojik formasyon, akademik tanımların, öğrenmeye açık bireylerin algılayabileceği dilde, farklı şekillerde anlatılabilmesi için alınan bir çeşit formasyon eğitimi. Üniversitelerin fen-edebiyat fakültelerindeki herhangi bir bölümden alınmış eğitimden sonra, o bölüm mezunlarının öğretmenlik yapabilmesi için tasarlanmıştır. Sınıf yönetimi, öğretmenlik mesleğine giriş gibi derslerden oluşmaktadır.

Yükseköğretim Kurumu, 2010-2011 yılından itibaren bu öğretmenlik eğitimini Tezsiz Yüksek Lisans adı altından çıkarıp Pedagojik formasyon eğitimi olarak değiştirmiştir. Eskiden ALES notuna göre sıralama yapılırken 2010-2011 yılından itibaren diploma not ortalamasına göre sıralama yapılmakta ve üniversiteler bu ortalamalara göre öğrenci almaktadırlar.

05 Nisan 2012 tarihinde alınan karar bu program kaldırılmış, gerekçe olarak ortaya çıkan öğretmen fazlası gösterilmiştir. Pedagojik formasyon, pedagoji biliminde eğitim pedagojisi ile ilgili bilgilerin verilmesini kapsar.

Pedagojik Formasyon Nedir Haberleri

Formasyon kalktı mı Pedagojik formasyon nedir

Formasyon kalktı mı? Pedagojik formasyon nedir?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) yaptığı çalışma ile, öğretmen adaylarını ilgilendiren pedagojik formasyon düzenlemesi, gündemde yer almaya devam ediyor. Yapılan düzenleme ile, öğretmen ihtiyacı olarak ilan edilen kadrolara başvuruda pedagojik formasyon istenmeyecek. Peki, internette sık sık öğretmen adaylarının konu ile ilgili araştırma yaptığı pedagojik formasyon kalktı mı? İşte, o konuyla ilgili detaylar.

11.06.2019Gündem
Pedagojik formasyon nedir Pedagojik formasyon ne zaman kalkacak

Pedagojik formasyon nedir? Pedagojik formasyon ne zaman kalkacak?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) yaptığı çalışmalar ile öğretmen ihtiyacı olarak ilan ettiği kadrolara başvuruda pedagojik formasyon belgesi şartını kaldırmaya hazırlanıyor. Açıklamanın ardından, pedagojik formasyonun ne zaman kaldırılacağı merak konusu oldu. Peki, pedagojik formasyon ne zaman kalkacak? İşte, o konu ile ilgili detaylar.

8.06.2019Gündem
Pedagojik formasyonda yeni dönem

Pedagojik formasyonda yeni dönem

MEB, öğretmen olmada pedagojik formasyon belgesi olma koşulunu kaldırmak için harekete geçmeye başladı.

4.05.2019Eğitim
Formasyon ne zaman kalkıyor Formasyon kaldırıldı mı

Formasyon ne zaman kalkıyor? Formasyon kaldırıldı mı?

Formasyon kalktı mı sorusuna yanıt arayan binlerce öğretmen adayı, konuyla ilgili internet üzerinden araştırmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz aylarda Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2023 Eğitim Vizyonu toplantısında açıkladığı konular arasında yer alan pedagojik formasyonun kaldırılması, öğretmen adaylarının da gündeminde yer aldı. Peki, formasyon kalktı mı? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

1.12.2018Gündem
Formasyon kalkıyor mu Pedagojik formasyonda yüksek lisans programı

Formasyon kalkıyor mu? Pedagojik formasyonda yüksek lisans programı

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2023 Eğitim Vizyonu toplantısında açıkladığı formasyonun kalkacağı yönündeki açıklamaların ardından öğretmen adaylarının internet üzerinden sorgulamaları başladı. İleriki vadede pedagojik formasyon yerine lisansüstü düzeyde bir program açılacağını duyuran Milli Eğitim Bakanlığı, bunun 'Öğretmenlik Mesleği Uzmanlık Programı' adı altında gerçekleşeceğini duyurdu. İşte, kalkacağı duyurulan pedagojik formasyon hakkında bazı bilgiler

30.10.2018Eğitim
Pedagojik formasyon şartı kalktı mı Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Pedagojik formasyon şartı kalktı mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Öğretmenliğe kabulde uygulanan pedagojik formasyon şartı hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli bir açıklama geldi. Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyon Belgesi Toplantısı'nda katılan Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, uzun süredir uygulamada olan pedagojik formasyon şartına da değindi. İşte, Erdoğan'ın konuya ilişkin açıklaması...

23.10.2018Gündem
Formasyon nedir Pedagojik formasyon nasıl alınır

Formasyon nedir? Pedagojik formasyon nasıl alınır?

Eğitim fakültesi mezunu olmayıp öğretmenlik mesleğini yapmak isteyen kişilerin almak için çaba sarf ettiği pedagojik formasyonun ne olduğu merak konusu oldu. Her yıl belirlenen üniversitelerde sınırlı sayıda kontenjan belirlenen pedagojik formasyon için başvuru şartlarını merak eden vatandaşlar, 'Pedagojik formasyon nasıl alınır?' sorusuna yanıt arıyor. Peki, formasyon nedir? Pedagojik formasyon nasıl alınır?

8.08.2018Gündem
2 bin TLye öğretmen sertifikası

2 bin TL'ye öğretmen sertifikası

Öğretmenlikte ‘acı karne’nin nedenleri tartışılırken gözler her yıl yaklaşık 100 bin üniversiteli ve mezuna verilen ‘pedagojik formasyon’ eğitimine çevrildi. Açıköğretim fakültesi mezunlarının da kabul edilmesi ve 2 bin TL’ye verilen eğitimler sonucunda sertifikayı alanların ‘öğretmenlik’ için atama beklemesi Milli Eğitim Bakanlığı’nın kapısındaki yığılmayı daha da artırıyor.

5.02.2017Eğitim
Pedagojik Formasyon veren üniversiteler hangileri

Pedagojik Formasyon veren üniversiteler hangileri?

Pedagojik Formasyon Nedir ? 2016 Yılında Pedagojik Formasyon veren üniversiteler ve kontenjanları. Öğretmen olmak için alınması gereken bir eğitim olan Pedagojik formasyon eğitimi için eğitim imkanı sunan Üniversiteler hangileridir?

28.12.2015Eğitim
Pedagojik formasyon başvuruları ne zaman

Pedagojik formasyon başvuruları ne zaman?

Pedagojik formasyon, öğretmenlik mesleğini yapabilmek için eğitim ile ilgili dersleri kapsamaktadır. Öğretmen olmak isteyenlerin pedagojik formasyon eğitiminden geçmesi önem taşımaktadır.

24.12.2015Eğitim
Pedagojik Formasyon Veren Üniversiteler ve Kontenjanları

Pedagojik Formasyon Veren Üniversiteler ve Kontenjanları

Pedagojik Formasyon veren Üniversiteler hangileri? Pedagojik Formasyon ne kadar sürede alınır? YÖK Pedagojik Formasyon veren üniversiteler ve kontenjanları ile ilgili merak ettiğiniz tüm detaylar haberimizde…

18.12.2015Eğitim
2016 - Pedagojik Formasyon veren üniversiteler hangileri, başvurular başladı mı

2016 - Pedagojik Formasyon veren üniversiteler hangileri, başvurular başladı mı?

Öğretmen olmak için alınması gereken bir eğitim olan Pedagojik formasyon eğitimi için başvurular başladı mı? Pedagojik Formasyon veren üniversiteler hangileri?

7.12.2015Bilgi
Pedagojik Formasyon başvuruları başladı | Pedagojik Formasyon veren Üniversiteler

Pedagojik Formasyon başvuruları başladı! | Pedagojik Formasyon veren Üniversiteler

Pedagojik Formasyon eğitimleri bugün İstanbul Üniversitesi'nde başladı. Öğretmen olmak için gerekli bir eğitim olan Pedagojik Formasyon eğitimi, hangi üniversitelerde veriliyor?

2.12.2015Bilgi
YÖK Pedagojik formasyon veren üniversiteler | İstanbul Üniversitesi başvuruları yarın başlıyor

YÖK Pedagojik formasyon veren üniversiteler | İstanbul Üniversitesi başvuruları yarın başlıyor!

Öğretmen olmak için alınması gereken bir eğitim olan Pedagojik formasyon eğitimi için başvurular başladı mı? Pedagojik Formasyon veren üniversiteler hangileri? İstanbul Üniversitesi kontenjanı ne kadar, başvurular ne zaman başlıyor?

1.12.2015Bilgi
Pedagojik formasyon başvuruları başladı mı

Pedagojik formasyon başvuruları başladı mı?

Öğretmen olmak isteyip eğitim fakültelerinden mezun olmayan adayları ilgilendiren Pedagojik Formasyon eğitimi başvuruları başladı mı? Hangi üniversitede ne kadar kontenjan var?

25.11.2015Bilgi
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Öğretmen atama branşları 9 Kasımda belli olacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: Öğretmen atama branşları 9 Kasım'da belli olacak

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, NTV canlı yayına konuk oldu. 2023 Eğitim Vizyonu’yla ilgili önemli açıklamalarda bulunan Bakan Selçuk, 20 bin öğretmen atamasının sözlü sınavlarının 10 Aralık - 31 Aralık tarihinde yapılacağını söyledi. 9 Kasım'da ise atama branşlarının belirleneceğini belirten Bakan Selçuk'un açıklamalarından satır başları şöyle:

26.10.2018Eğitim
Ya bu olay benim başıma gelseydi...

Ya bu olay benim başıma gelseydi...

Zeynep Özder, ısrarlar üzerine başladığı oyunculuk serüveninde ilerliyor. “4N1K İlk Aşk”ta eski eşinin kaçırdığı oğluna kavuşma çabasındaki Ela öğretmeni oynayan Özder, “Ben de bir anneyim. Bu olay benim başıma gelseydi ne hissederdim diye çok düşündüm” diyor.

15.08.2018Magazin
KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı 13. ek yurt sonuçları

KYK yurt başvuru sonuçları açıklandı! 13. ek yurt sonuçları

KYK yurt başvuru sonuçları kurumun internet sitesi üzerinden açıklandı. Üniversite eğitimini almaya hak kazanan yerli ve yabancı öğrencilerin başvuruda bulunduğu KYK yurt başvurusu, sonuçları ile sorgulanmaya başlandı. İşte, yabancı öğrencilerin başvurduğu KYK yurt başvuru sonuçları ve ek yurt sonuçları hakkında detaylı bilgiler

23.10.2017Eğitim
KYK 11. yedek yurt sonuçları açıklandı Bir sonraki yerleştirme ne zaman

KYK 11. yedek yurt sonuçları açıklandı! Bir sonraki yerleştirme ne zaman?

KYK yedek yurt sonuçları, henüz barınma sorununu çözememiş öğrenciler tarafından araştırılmaya başlandı. Binlerce kişinin merakla araştırdığı konular arasında yer alan KYK yedek yurt sonuçları, Kredi ve Yurtlar Kurumu internet sitesi üzerinden açıklandı. İşte, KYK 11. yedek yurt sonuçları hakkında detaylı bilgiler

16.10.2017Eğitim
KYK 10. yedek ve ek kontenjan yurt sonuçları açıklandı

KYK 10. yedek ve ek kontenjan yurt sonuçları açıklandı

KYK 10. yedek ve ek kontenjan yurt sonuçları, kurumun internet sitesi üzerinden açıklandı. Ek kontenjan için başvuruda bulunan öğrenciler, ve ilk kayıt esnasında herhangi bir yurda yerleşemeyen öğrencilerin başvurduğu KYK yedek yurt sonuçları Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun sonuç açıklama sayfası üzerinden duyuruldu. İşte, sonuç açıklama sayfaları ve detaylı bilgiler

12.10.2017Eğitim
KYK 9. yedek yurt sonuçları açıklandı  Misafir öğrenci nedir

KYK 9. yedek yurt sonuçları açıklandı! Misafir öğrenci nedir?

KYK 9. yedek yurt sonuçları Kredi ve Yurtlar Kurumu internet sitesi üzerinden açıklandı. Öğrenimlerini görecekleri kentte, barınma ihtiyacını karşılamak isteyen öğrenciler, devlet yurtlarını tercih ediyor. KYK 9. yedek yurt sonuçları ile boş kontenjanlarda değerlendirilen öğrenciler, yurt hizmetinden faydalanabilecek. Peki, KYK 9. yedek yurt sonuçları nasıl öğrenilebilecek? İşte, detaylı bilgiler

9.10.2017Eğitim
KYK 7. yurt sonuçları açıklandı Yerleşmesi yapılmayanlar ne olacak

KYK 7. yurt sonuçları açıklandı! Yerleşmesi yapılmayanlar ne olacak?

KYK 7. yurt sonuçları Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun internet sitesi üzerinden yayınlandı. Öğrenim gördükleri kentte barınma problemini aşmak isteyen öğrenciler, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın her perşembe ve pazartesi günleri yaptığı değerlendirme sonrası KYK yurt sonuçları bilgisini öğrenebilecek. İşte, öğrencilerin merakla beklediği KYK 7. yedek yurt sonuçları ve detayları

2.10.2017Eğitim
KYK yedek yurt sonuçları açıklandı... Yurt başvuruları devam edecek mi

KYK yedek yurt sonuçları açıklandı... Yurt başvuruları devam edecek mi?

KYK yedek yurt başvuruları devam ediyor. 6.yedek yurt sonuçları bugün KYK'nin resmi sayfası üzerinden erişime açıldı. Peki gençlerin barınma talebini karşılamaya yönelik yıl içerisinde de yurt açma faaliyetlerini sürdüren KYK ne zamana kadar başvuru alacak? İşte sürece ilişkin detaylar!

28.09.2017Gündem
KYK 5. yedek yurt sonuçları açıklandı Yerleşemeyenler ne yapacak

KYK 5. yedek yurt sonuçları açıklandı! Yerleşemeyenler ne yapacak?

KYK 5. yedek yurt sonuçları barınma imkanı için bekleyişini sürdüren öğrencilerin erişimine açıldı. Okudukları kentte barınma konusuna çözüm getiremeyen on binlerce öğrencinin araştırdığı KYK 5. yedek yurt sonuçları, YURTKUR resmi internet sitesi üzerinden öğrenilebilecek. İşte, öğrenci ve velilerin merakla araştırdığı KYK 5. yedek yurt sonuçları ve sonraki süreç hakkında detaylı bilgiler

25.09.2017Gündem
Milli Savunma Bakanlığı açıktan öğretmen alımı yapacak

Milli Savunma Bakanlığı açıktan öğretmen alımı yapacak!

Milli Savunma Bakanlığı yeni açılan üniversite bünyesine yapılacak olan alımlar için duyuru yayımladı. Yeni açılan Milli Savunma Üniversitesi için yapılacak olan İngilizce ile Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği alımı, bazı koşullar dahilinde gerçekleşecek. Peki, Milli Savunma Bakanlığı öğretmen alımı başvurusu için detaylar ne olacak? İşte, toplam 161 kişinin istihdam edileceği Milli Savunma Bakanlığı öğretmen alımı hakkında detaylı bilgiler

10.07.2017Eğitim
Pedagojik Formasyon başvuruları başladı mı | Pedagojik Formasyon veren üniversiteler

Pedagojik Formasyon başvuruları başladı mı? | Pedagojik Formasyon veren üniversiteler

YÖK pedagojik formasyonda yeni bir sisteme geçti. Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı için kontenjan durumu nedir? Hangi üniversiteler pedagojik formasyon veriyor? YÖK'ün yayınladığı listeye nasıl ulaşabilirim?

10.12.2015Bilgi
Pedagojik Formasyon başvuruları başladı | Pedagojik formasyonda yeni sistem

Pedagojik Formasyon başvuruları başladı | Pedagojik formasyonda yeni sistem

YÖK pedagojik formasyonda yeni bir sisteme geçti. Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı için kontenjan durumu nedir? Hangi üniversiteler pedagojik formasyon veriyor? YÖK'ün yayınladığı listeye nasıl ulaşabilirim?

27.11.2015Bilgi
Pedagojik formasyon veren üniversiteler neresi | YÖK kontenjan listesi

Pedagojik formasyon veren üniversiteler neresi? | YÖK kontenjan listesi

Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifika Programı için kontenjan durumu nedir? Hangi üniversiteler pedagojik formasyon veriyor? YÖK'ün yayınladığı listeye nasıl ulaşabilirim?

13.11.2015Bilgi
Nabi Avcı: “ÖSYM’nin soru hazırlığında öğretmenlerimiz de yer alacak”

Nabi Avcı: “ÖSYM’nin soru hazırlığında öğretmenlerimiz de yer alacak”

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, konuk olduğu bir televizyon programında eğitim sistemiyle ilgili soruları yanıtladı. Avcı üniversite giriş sistemiyle ilgili ise, “ÖSYM’nin soru hazırlama kurullarında lise öğretmenlerimiz de yer alacak” bilgisini verdi.

1.06.2015Eğitim
Öğretmen sistemin kalbi

Öğretmen sistemin kalbi

Eğitimle ilgili herhalde pek çok kişinin hemfikir olduğu görüş “sistemin sürekli değişiyor” olduğudur.

26.05.2014Eğitim
Çocuğun ödevini yapan aile ona kötülük ediyor

Çocuğun ödevini yapan aile ona kötülük ediyor

Prof. Dr. Sefer Ada, “Ev ödevlerinin en önemli yanı öğrencide sorumluluk duygusunu geliştirmesi, özgüven ve başarıyı desteklemesi. Ödevleri anne-baba yaparsa öğrenciye kötülük eder” diyor.

14.04.2014Eğitim
Ders çalışmama bahaneleri: Ben akıllı değilim, öğretmen çok sıkıcı, çalışmaya vaktim yok...

Ders çalışmama bahaneleri: Ben akıllı değilim, öğretmen çok sıkıcı, çalışmaya vaktim yok...

Çalışmayı sevmeyen her insan gibi, başarılı olmayan her öğrencinin de mutlaka bunun için bir bahanesi olur. Psikolojik Danışman Dr. Nevin Dölek, bazı derslerde başarı göstermeyen öğrencilerin çeşitli bahanelere sığındığı düşüncesinde. Dölek, “Ben akıllı değilim, çalışmaya vaktim yok, öğretmen çok sıkıcı demeyin, motive olup ders çalışın” dedi. Dölek’in önerileri şöyle:

17.02.2014Eğitim
Her yıl sınava giren 500 bin aday, bölümünü beğenmiyor

Her yıl sınava giren 500 bin aday, bölümünü beğenmiyor

Sınav sonuç kâğıdını doğru okumak ve tercihte bulunmak, sınav kadar zor. Hangi bölüme, hangi puanla yerleşeceğini, üniversitelerin imkânlarını, özel şartları bilmeden, ölü tercih yapmadan bir seçimde bulunmak için sınav kâğıdınızdaki bilgilerin ne anlama geldiğini iyi bilmeniz gerekir. Tercih yaparken izlemeniz gereken 7 adım var. Bu adımları dikkatle atın ve listenizi kontrol edin.

8.11.2013Eğitim
Yeniçağa genetik ve dijital alan damgasını vuracak

Yeniçağa genetik ve dijital alan damgasını vuracak

Gelecekte hangi meslekler ön plana çıkacak, hangi mesleklerin önemi azalacak? Üniversite öğrencileri tercihlerini yaparken neleri gözönünde bulundursunlar?

18.02.2013Eğitim
Seçtiğiniz bölümün geleceğini araştırın

Seçtiğiniz bölümün geleceğini araştırın

ÜNİVERSİTE tercihlerini yaparken sadece dört yıllık üniversite hayatını değil, bütün geleceğini etkileyecek kararı veren adaylar oldukça zorlanıyor.

24.07.2012Gündem
PANO

PANO

11.07.1999Gündem

Yazar Sonuçları

Pedagojik formasyonda yeni dönem

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen olmada pedagojik formasyon belgesi olma koşulunu kaldırmak için harekete geçmeye başladı.

4.05.2019

Eğitim-Sen ’in açtığı dava

YÜKSEK Öğretim Kurumu (YÖK) zaten bozuk olan eğitim-öğretim düzenini daha da bozmayı sürdürüyor. YÖK Başkanlığı, saat tamirciliğine kalkışan bir çocuğa benziyor. Nasıl mı? Bakın anlatayım:

22.02.2010