MENÜ

Pazarlama

Pazarlama ile ilgili tüm haberleri, son dakika Pazarlama haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Pazarlama haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 30.382 Pazarlama haberi bulunmuştur.

Pazarlama Haberleri

Ünlü sinema sanatçısı Selda Alkordan film yapımcılarına sitem

Ünlü sinema sanatçısı Selda Alkor'dan film yapımcılarına sitem

Ünlü sinema sanatçısı Selda Alkor, güzel filmlere imza atıldığını ancak içinde kendilerinin olmadığını belirterek, "Genelde ne hikmetse bazı yapımcılar hep genç insanlarla hikayelerini sürdürmek istiyor. Her insanın, her yaşta insanın hikayesi var. Yaşayan, ayakta duran herkesin rol alması gereken bir nokta var." dedi.

6.12.2019Keyif
Son dakika... Bakan Pakdemirliden hayvan ithalatı açıklaması

Son dakika... Bakan Pakdemirli'den hayvan ithalatı açıklaması

Son dakika... Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli: "Hayvan ithalatının sonlandırılması konusunda son derece kararlıyız. Kimsenin, besicimizin, üreticimizin, yetiştiricimizin ekmeğiyle oynamasına müsade etmeyeceğiz" açıklamasında bulundu.

6.12.2019Ekonomi
Kız Kardeşim Projesi’nden yerel lezzetleri yaşatan girişimci kadınlara destek

Kız Kardeşim Projesi’nden yerel lezzetleri yaşatan girişimci kadınlara destek

Kız Kardeşim Projesi kapsamında yerel lezzetler üzerine çalışan girişimci kadınların desteklenmesi amacıyla hayata geçirilen Yerel Lezzet Girişimciliği Destek Programı kazananları düzenlenen toplantı ile tanıtıldı. Toplantıda belirlenen kriterlere göre iş geliştirme hibesi almaya hak kazanan 11 girişimci kadına Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Coca-Cola Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Bölgesi Başkanı Evguenia Stoichkova, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca ve Habitat Derneği Başkanı Sezai Hazır tarafından ödül verildi. Program kapsamında Türkiye genelinden 29 ilden restoran sahibi olan ve yerel lezzetler üzerine çalışan 114 girişimci kadının başvuruları değerlendirildi.

6.12.2019Ekonomi
Bulut teknolojileri konusunda yolun başındayız

'Bulut teknolojileri konusunda yolun başındayız'

Bulut teknolojilerine olan yatırım günden güne artsa da, işletmelerin BT departmanlarının yatırımlarının çok az bir kısmı bu alana kayıyor. Las Vegas'da düzenlenen re:Invent etkinliğinde Hürriyet'e 'Henüz yolun başındayız' diyen AWS (Amazon Web Services) Ürün Pazarlama Başkan Yardımcısı Brian Hall, Hürriyet'e önemli açıklamalarda bulundu.

6.12.2019Teknoloji
NetMotion, Panasonic ve Microsoft, bir tableti stratosfere gönderdi

NetMotion, Panasonic ve Microsoft, bir tableti stratosfere gönderdi

NetMotion, Panasonic ve Microsoft, TOUGHBOOK'u dayanıklılık testine tabi tutarak uzaya gönderdi. İngiltere'nin kırsallarında gerçekleşen bu testte ürünün dayanıklılığının, ağ bağlantısının ve uygulama performansı test edildi.

5.12.2019Teknoloji
Dünya kültürel zenginliğinin peşinde

Dünya kültürel zenginliğinin peşinde

Çalıştığı işinden kalan günlerini dünyayı gezmeye ayıran Seymen Bozaslan, gezip gördüğü yerleri fotoğraflayıp farklı mecralarda meraklılarına anlatıyor -

5.12.2019Keyif
Bakan Pekcan: Esnaf için model oluşturduk

Bakan Pekcan: Esnaf için model oluşturduk

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan "Zincir mağazalarla rekabet etmekte zorlanan perakendeci esnafımızın maliyetlerini düşürecek bir sistem üzerinde çalıştık ve Tedarik ve Dağıtım Kooperatifi modelini oluşturduk" dedi.

5.12.2019Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: NATOnun güvenlik kodlarının güncellenmesi kaçınılmazdır

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: NATO'nun güvenlik kodlarının güncellenmesi kaçınılmazdır

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Ülkemize yönelik tehditler göz önüne alındığında NATO’nun güvenlik kodlarının güncellenmesi kaçınılmazdır." dedi.

5.12.2019Gündem
Son dakika... Bakan Pekcan açıkladı: Yeni modeli oluşturduk

Son dakika... Bakan Pekcan açıkladı: Yeni modeli oluşturduk

Son dakika... Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan Pekcan, "Zincir mağazalarla rekabet etmekte zorlanan perakendeci esnafın maliyetlerini düşürecek Tedarik ve Dağıtım Kooperatifi modelini oluşturduk" açıklamasında bulundu.

5.12.2019Ekonomi
AWS re:Invent, geliştiricileri doğru kişilerle buluşturan ortam sağlıyor

'AWS re:Invent, geliştiricileri doğru kişilerle buluşturan ortam sağlıyor'

Amazon Web Services (AWS) tarafından düzenlenen re:Invent etkinliği, binlerce geliştiricinin yanı sıra AWS altyapsını kullanan veya ilgi duyan girişimlere de ev sahipliği yaptı. Bunlardan biri de Türk girişimcilerin kurduğu Opsgenie isimli yazılım şirketi. Söz konusu işletmede yazılım mühendisi olarak çalışan ve aynı zamanda AWS Community Hero seçilen Serhat Can ile bir araya geldik ve hem etkinliği konuştuk, hem de ortamın sunduğu fırsatları masaya yatırdık.

4.12.2019Teknoloji
Öğretim görevlisinin üzücü sonu

Öğretim görevlisinin üzücü sonu

BARTIN Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda görevli Dr. Güneş Günay S. (35), 5 katlı okul binasının en üst katından atlayarak, yaşamına son verdi.

4.12.2019Gündem
Samsung, Çocukların Teknoloji Kullanımında Ebeveynlerin Rollerine Dikkat Çekiyor

Samsung, Çocukların Teknoloji Kullanımında Ebeveynlerin Rollerine Dikkat Çekiyor

İnterneti sorumlu kullanma konusunda toplumsal bir farkındalık yaratmayı amaçlayan Samsung Electronics Türkiye, ‘İnterneti Tadında Kullan’ kampanyası kapsamında hazırladığı ‘Çocuğunla Arana Ekran Koyma’ adlı üçüncü videosunu dijital platformlarda paylaştı.

4.12.2019Teknoloji
Şenol Güneş: Galler ve İsviçreyi yendiğimizde 6 puan ile çıkarız

Şenol Güneş: "Galler ve İsviçre'yi yendiğimizde 6 puan ile çıkarız"

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Şenol Güneş, 2020 Avrupa Şampiyonası'ndaki (EURO 2020) hedeflerine ilişkin, "Gruptan mı çıkarız ne yaparız bilmiyorum ama keşke final oynasak. Bunu hayal ediyorum. Bunu herkes istiyor. Ortak hayalimiz bu olsun." dedi.

4.12.2019Futbol
Roberto Carlos, Türkiyeye mi dönüyor

Roberto Carlos, Türkiye'ye mi dönüyor?

Real Madrid’in efsane isimlerinden Roberto Carlos’un adı son günlerde Türk takımlarıyla anılmaya başlandı.

3.12.2019Futbol
Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı kimdir

Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı kimdir?

Süper Lig'in ve Kayserispor'un ilk kadın kulüp başkanı Berna Gözbaşı, kamuoyunun merak ettiği isimler arasında yer almaya başladı. Kayserispor'un kadın başkanı Berna Gözbaşı hakkında bilgi edinmek isteyen vatandaşlar, internet üzerinden detayları araştırmaya başladı. Peki, Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı kimdir ve nereli? İşte, Berna Gözbaşı hakkında bazı bilgiler

3.12.2019Spor Arena
Ekonomide canlılık artıyor... Yüzde 5lik büyümeye odaklanacağız

Ekonomide canlılık artıyor... 'Yüzde 5'lik büyümeye odaklanacağız'

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, “Yüzde 5’lik büyüme hedefimiz için sanayi katma değerini arttırmaya, özellikle yatırımlar tarafındaki toparlanmayı hızlandırmaya, üretim ve istihdam odaklı sektörleri güçlendirmeye odaklanacağız” dedi. TİCARET Bakanı Ruhsar Pekcan, kasım ayı ihracatının 16.2 milyar dolar olarak gerçekleştiğini açıkladı.

3.12.2019Ekonomi
İstihdam planında başrolde imalat ve sağlık turizmi var

İstihdam planında başrolde imalat ve sağlık turizmi var

Ekonomide istihdam yaratacak öncelikli sektörleri belirleme çalışması yapan hükümet, ‘imalat sektörü ve sağlık turizmi’ başlıklarında yeni teşvikler planlıyor. Yurt dışında sağlık turizmi tanıtım ve pazarlama harekatı başlatılacak. İnşaat sektörü yeni yatırım alanı olarak görülmüyor. Bu alanda doyma noktasına ulaşıldığı belirtiliyor.

3.12.2019Ekonomi
Cyber Monday nedir

Cyber Monday nedir?

Black Friday ardından gözler bir diğer alışveriş çılgınlığı Cyber Monday’a çevrildi. Tüm dünyanın yeni fırsat trendi olan dev indirim günü Cyber Monday, son yıllarda Türkiye’de popüler oldu. Peki, Cyber Monday nedir?

2.12.2019Gündem
Dijital oyun sektörü, reklam verenlere ne vadediyor

Dijital oyun sektörü, reklam verenlere ne vadediyor?

Markalar her geçen gün geleneksel mecralara yaptığı yatırımları azaltıyor ve kendilerine yeni pazarlama kanalları arıyor. Son dönemin gözdesi de oyun sektörü. Peki, oyun sektörü nasıl bir potansiyele sahip ve markalara neler vadediyor?

2.12.2019Teknoloji
Veliye güven veren okulların işi kolaylaşır

Veliye güven veren okulların işi kolaylaşır

Nevzat Kulaberoğlu, Rize’de ilk ve ortaöğrenimini tamamladıktan sonra Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi fizik öğretmenliğini tamamladı. Öğretmenlikten yöneticiliğe kadar eğitimin hemen hemen her kademesinde görev yapan Kulaberoğlu, yaklaşık 3 yıldır da Uğur Okulları Genel Müdürlüğü yapıyor.

2.12.2019Eğitim
Ahmet Ağaoğlunu sinirlendiren Sörloth sorusu

Ahmet Ağaoğlu'nu sinirlendiren Sörloth sorusu

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Galatasaray beraberliğinin ardından, "İnşallah sezon sonu son dakikalarda kaybettiğimiz puanları aramayız" dedi. Aağoğlu Sörloth'un bonservisinin alınması gerektiğini söyleyenlere tepki gösterdi.

1.12.2019Futbol
Kividen Ordu ekonomisine 30 milyon liralık katkı

Kividen Ordu ekonomisine 30 milyon liralık katkı

Ordu Kivi Üreticileri Birliği Başkanı Yusuf Uzunlar "Ordulu üreticilerimiz bu yıl kividen yaklaşık 30 milyon lira gelir elde etti. Bu da Ordu ekonomisine çok ciddi katkı demek" dedi.

1.12.2019Ekonomi
Gelir İdaresinden sektörlere kayıt dışı takibi

Gelir İdaresinden sektörlere kayıt dışı takibi

Gelir İdaresi Başkanlığı, kayıt dışı ekonomiyle mücadele çalışmaları kapsamında belirli alanlar ve sektörlere odaklandı.

1.12.2019Ekonomi
229 yıllık marka Türklerin oldu

229 yıllık marka Türklerin oldu

Karaca Home, Jumbo, Emsan ve Cook Plus’ı çatısı altında bulunduran Karaca, bir yıl süren görüşmelerden sonra Almanya’nın en köklü porselen markalarından biri olan Weimar’ı satın aldı.

1.12.2019Ekonomi
TANAP Avrupa’ya bağlandı

TANAP Avrupa’ya bağlandı

Türkiye enerjide stratejik bir adımın daha merkezinde yer alıyor. ‘Enerjinin İpek Yolu’ olarak adlandırılan TANAP ile Azeri gazı Anadolu’dan geçerek Avrupa’ya ulaştı. İpsala’dan ilk gazı veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu proje bölgesel barışın sembolüdür. Biz üstümüze düşeni yaparak Avrupa’ya ilk gazı veriyoruz. Artık sorumluluk sınırın öbür tarafında” dedi.

1.12.2019Ekonomi
Black Friday çılgınlığı sona erdi: 2 milyon 265 bin ürün satıldı

Black Friday çılgınlığı sona erdi: 2 milyon 265 bin ürün satıldı

“Black Friday” rüzgarı dijital pazarlama dünyasını da etkisi altına aldı. Bu yolla kampanya geliştiren markalar, satışlarını geçen yıla oranla ikiye katladı. Bu kapsamda Related Digital, Black Friday’e ilişkin çarpıcı veriler açıkladı. Yayınlanan ilgili araştırmaya göre, bu yıl kampanyalarla ilgili 92 milyon e-posta gönderildi, bu sayı geçtiğimiz yıl 65 milyondu. Bu yıl satın alınan ürün sayısında da yüzde 45’lik artış yaşandı. Geçen yıl 1 milyon 564 bin olan satılan ürün sayısı, bu yıl 2 milyon 265 bine ulaştı. Markaların cirolarını en fazla etkileyen ürünler “giyim ve kozmetik” kategorisinde yer alırken, kullanıcıların büyük bir çoğunluğu sipariş için 00:00-01:00 saat aralığını bekledi.

30.11.2019Teknoloji
Küçük işletmeler ve girişimciler farklı alan adı uzantıları ile yaratıcı ve verimli olabilir

Küçük işletmeler ve girişimciler farklı alan adı uzantıları ile yaratıcı ve verimli olabilir

Küçük işletme sahipleri ve girişimcilerin farklı alan adı uzantılarını kullanarak işlerini yaratıcı bir şekilde pazarlayabileceğini belirten GoDaddy, uygun alan adı uzantısı seçimine dair ipuçları paylaştı.

30.11.2019Teknoloji
Cumhurbaşkanlığı’ndan YÖKe itiraz

Cumhurbaşkanlığı’ndan YÖK'e itiraz

"Sanat ve spor programları özel yetenekle ilgili...  Bu nedenle merkezi sınav yerine yetenek sınavı uygulanmalı"

30.11.2019Gündem
Black Friday: Büyük indirim günü nasıl ortaya çıktı

Black Friday: Büyük indirim günü nasıl ortaya çıktı?

Bugün, dünya çapında pek çok marka ve firmanın indirim yaptığı, müşterilerin indirimlerden faydalanabilmek için mağazalarda izdiham yarattığı gün olan Black Friday (Kara Cuma), ya da Türkiye'deki adıyla "Efsane Cuma".

29.11.2019Teknoloji
Bakan Selçuk: Kadınların katılımıyla ülkemizi dünyanın 10 ekonomisinden biri yapacağız

Bakan Selçuk: Kadınların katılımıyla ülkemizi dünyanın 10 ekonomisinden biri yapacağız

AİLE, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "İnşallah kadınlarımızın işgücüne katılımını destekleyerek, 2023'te ülkemizi dünyanın en iyi 10 ekonomisinden biri yapacağız" dedi.

29.11.2019Ekonomi
Doya Doya Moda jüri üyeleri kimler İşte Doya Doya Moda jürileri hakkında bilgiler

Doya Doya Moda jüri üyeleri kimler? İşte Doya Doya Moda jürileri hakkında bilgiler

Doya Doya Moda yarışması formatı ve yarışmacıları kadar jüri üyeleriyle de dikkatleri üzerine çekiyor. Hafta içi her gün yayınlanan Doya Doya Moda yarışmasının jüri koltuğunda moda dünyasının tanıdık isimleri yer alıyor. Doya Doya Moda jüri üyeleri kimler? İşte Doya Doya Moda jürileri hakkında bilgiler

29.11.2019Televizyon
Türkiye, Avustralyanın doğal taştaki ikinci büyük tedarikçisi

Türkiye, Avustralya'nın doğal taştaki ikinci büyük tedarikçisi

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB) Başkanı Aydın Dinçer, Avustralya'nın Türkiye'nin doğal taş ihracatındaki payının yüzde 2,9 olduğunu, Avustralya'nın doğal taş ithalatında ise Türkiye'nin Çin'in ardından yüzde 16,6'lık pay ile ikinci sırada yer aldığını bildirdi.

28.11.2019Ekonomi
AliExpress ve İHKİB, KOBİleri e-ihracatla dünyaya açacak

AliExpress ve İHKİB, KOBİ'leri e-ihracatla dünyaya açacak

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB), AliExpress ve AliExpress Türkiye resmi iş ortağı İhracatname, KOBİ'lerin yurt dışındaki tüketicilere doğrudan ulaşmasını sağlayacak bir anlaşma imzaladı.

28.11.2019Teknoloji
Dünyanın en büyük vurgunlarından birini yapıp nasıl milyarlarca euro ile kaçtı

Dünyanın en büyük vurgunlarından birini yapıp nasıl milyarlarca euro ile kaçtı?

Ruja Ignatova kendine Kripto Kraliçe adını takmıştı. Bitcoin'e rakip olacak bir kripto para birimi geliştirdiğini söyleyerek insanların milyarlarca eurosunu aldı. İki yıl sonra sırra kadem bastı. 'Kayıp Kripto Kraliçe' podcast yayınını hazırlayan Jamie Bartlett, Ignatova'nın bunu nasıl başardığını ve şimdi nerede saklanıyor olabileceğini araştırdı.

28.11.2019Teknoloji
MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan: ‘Geciken oyun dışı kalır’

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan: ‘Geciken oyun dışı kalır’

Dijital dönüşümün hız algılarını değiştirdiğini söyleyen MÜSİAD Başkanı Abdurrahman Kaan, “Geçmişi iyi okumalıyız. Çünkü gelecek aslında geçmişin bir envanteridir. Bizi bekleyen yeni dünyadaki tehditleri iyi okumalıyız. Bu kez bambaşka bir dünya bizi bekliyor. Geç kalan oyunun dışında kalır” dedi.

28.11.2019 Ekonomi
Sinan Büdeyri kimdir, kaç yaşındadır

Sinan Büdeyri kimdir, kaç yaşındadır?

Kanal D ekranlarında yeni başlayacak Chef's Arena adlı programda yer alan şef Sinan Büdeyri hakkındaki kişisel bilgiler merak ediliyor. Peki Sinan Büdeyri kimdir, kaç yaşındadır?

27.11.2019Televizyon
Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebiden İlker Aycı’ya ziyaret

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'den İlker Aycı’ya ziyaret

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı’yı makamında ziyaret etti.

27.11.2019Futbol
İTO Başkanı Avdagiç: Dijital geleceği başarmak zorundayız

İTO Başkanı Avdagiç: Dijital geleceği başarmak zorundayız

İTO Başkanı Şekib Avdagiç "Dijital geleceği başarmak zorundayız. Çünkü artık küresel rekabetin yeni bir boyutu, yeni bir ismi var. O da tüm zaman, mekan, üretim ve pazarlama imkanlarını değiştiren sanal rekabettir" dedi.

27.11.2019Ekonomi
Derin Mermerci kimdir, kaç yaşında

Derin Mermerci kimdir, kaç yaşında?

Cemiyet hayatının tanınmış ismi Derin Mermerci ile Cem Aydın evliliklerini bitirme kararı aldı. Resmi olarak boşanma islemlerini başlatan Mermerci ile Aydın'ın 2013'te filizlenen sürpriz aşkları ve evlilikleri toplam 6 yıl sürdü. Boşanma haberleri ardından gözler bir kez daha Türkiye'nin en zengin kadınlarından Derin Mermerci'nin hayatına çevrildi. Peki, Derin Mermerci kimdir, kaç yaşında?

27.11.2019Magazin
300 milyon Euro yatırım yolda

300 milyon Euro yatırım yolda

45 yıllık altyapı ve üstyapı tecrübesini gayrimenkul sektörüne taşıyan Kalyon Holding yeni yatırımlar için çalışmalarını hızlandırdı.

27.11.2019Ekonomi
Kayserisporun kulüp başkanı Berna Gözbaşı kimdir

Kayserispor'un kulüp başkanı Berna Gözbaşı kimdir?

Berna Gözbaşı, son günlerin en çok konuşulan ismi oldu. Süper Lig’in ilk kadın kulüp başkanı Berna Gözbaşı, açıklamalarıyla merak uyandırdı. Aynı zamanda bir iş kadını olan Kayserispor'un kulüp başkanı Berna Gözbaşı, 2006 yılından bu yana yatak üretimi yapıyor. Peki, Kayserispor'un kulüp başkanı Berna Gözbaşı kimdir?

27.11.2019Spor Arena
ONeill: Türkiyenin ilk 10a girme şansı var

O'Neill: Türkiye'nin ilk 10'a girme şansı var

Chatham House Konsey Başkanı Jim O'Neill'den Türkiye değerlendirmesi "Basite indirgenmiş, genel ekonomik gözlemlerin tersine Türkiye, geçen 2 yıl içerisinde gerçekleşseydi (etkileri) çok kötü olabilecek bir krizi şu ana kadar makul ve iyi bir şekilde geride bırakmış görünüyor" dedi.

26.11.2019Ekonomi
Teknolojinin mutfağında 10 kişiden sadece biri kadın

"Teknolojinin mutfağında" 10 kişiden sadece biri kadın

Teknolojide Kadın Derneği (wtech) Yönetim Kurulu Başkanı Zehra Öney, kadınların teknoloji sektörünün mutfağında yeterli seviyede yer almadığını belirterek, "2023'e kadar teknoloji sektöründe yüzde 9,91 olan istihdam rakamını yüzde 100 artırmak konusunda güçlü bir destek vermeyi hedefliyoruz." dedi.

26.11.2019Teknoloji

Brent petrolün varili 63,31 dolar

Brent petrolün varili uluslararası piyasalarda 63,31 dolardan işlem görüyor.

26.11.2019Ekonomi
16.2 milyar $’lık ‘lüks’ satış

16.2 milyar $’lık ‘lüks’ satış

Dünyanın en büyük lüks ürünler şirketleri arasında yer alan Fransız Louis Vuitton (LVMH), nişan yüzükleri, beyaz pırlanta kolyeleri ve mavi kutularıyla ünlü Amerikalı Tiffany’i 16.2 milyar dolara satın aldı

26.11.2019Ekonomi
Dünyanın en genç seri girişimcisi Ankara’ya geliyor

Dünyanın en genç seri girişimcisi Ankara’ya geliyor

Ankara Ticaret Odası (ATO) tarafından düzenlenen, yurt içi ve yurt dışından alanında marka olmuş iki yüzden fazla konuşmacının katılacağı Uluslararası Ankara Marka Buluşmalarında geri sayım devam ediyor. İlk kez 2015 yılında ‘Ankara Marka Festivali’ adıyla düzenlenmeye başlayan Türkiye’nin en kapsamlı marka buluşması organizasyonu 28-30 Kasım 2019’da ATO Congresium International Convention & Exhibition Center’da gerçekleştirilecek.

25.11.2019Teknoloji
Tarım girişimcisine 50 milyon avroluk IPARD-II hibesi verilecek

Tarım girişimcisine 50 milyon avroluk IPARD-II hibesi verilecek

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "IPARD 8'inci Başvuru Çağrısı ile işleme ve pazarlama sektörlerinde, 50 milyon avro yani 320 milyon liralık hibe paketini üretici, yetiştirici ve yatırımcılara sunuyoruz" dedi.

25.11.2019Ekonomi

Yazar Sonuçları

Uçtukça ihanet ediyoruz

Şu karbon salınımını hiç de önemsemiyoruz. Her uçuş aslında kirlenmiş dünyamıza daha fazla zarar veriyor. Karbon dengeleme konusunda yeterli çalışmalar yok. Üzerimize düşenin ne olduğunu tam olarak bilmiyoruz.

4.12.2019

Uludağ üvey evlat muamelesi görmüş

Uludağ’daki işletmeler, 1 Aralık itibariyle farklı tarihlerde kapılarını açmaya hazırlanıyor. İşletmeler yeni sezon hazırlıklarını tamamlarken, dağ genelindeki bazı eksiklikleri de dile getirdi. Bof Hotels Turizm Genel Koordinatörü Altuğ Kargı, 6 yıl Erzurum’da çalıştığını hatırlatarak, “Uludağ, üvey evlat muamelesi görmüş diye düşünüyorum. Erciyes’in 5 yıl önceki durumu ile şimdiki durumu arasında dünya kadar fark var. 2011 Üniversite Kış Oyunları öncesi ile şimdiki Erzurum’u mukayese ettiğimizde buz sporları, kayak sporları ve yüksek irtifa kamplar açısından inanılmaz bir sıçrama sağlandı” dedi.

3.12.2019

4 ay değil, 12 ay Uludağ

Uludağ’ın sadece Aralık ve Mart ayı arasında değerlendirilecek bir bölge olarak ele alınmasından yakınan turizmciler, festivaller, trekking parkurları, bisiklet ve kontrollü kamp alanları gibi alternatiflerle 12 ay değerlendirilmesi gerektiğinin altını çiziyor.

2.12.2019