MENÜ

Pazar Ayini

Pazar Ayini ile ilgili tüm haberleri, son dakika Pazar Ayini haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Pazar Ayini haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 659 Pazar Ayini haberi bulunmuştur.

Pazar Ayini Haberleri

Papa taciz kurbanlarından af dileyecek

Papa taciz kurbanlarından af dileyecek

Papa 16’ncı Benedikt’in bu hafta İngiltere yapacağı ziyarette, din adamlarının tacizine uğrayan insanlarla özel görüşmeler yaparak özür dilemesi bekleniyor.

15.09.2010Gündem
Papa İngilterede taciz affi turuna çıkacak

Papa İngiltere'de taciz affi turuna çıkacak

Papa 16’ncı Benedikt’in bu hafta İngiltere yapacağı ziyarette, din adamlarının tacizine uğrayan insanlarla özel görüşmeler yaparak özür dilemesi bekleniyor.

15.09.2010Gündem
Ramazan oto satışına dokunmadı ağustosta tarihi rekor kırdı

Ramazan oto satışına dokunmadı ağustosta tarihi rekor kırdı

Otomotiv satışları mevsimsel olarak durgun geçmesi beklenen yaz aylarında tarihi rekorlar kırıyor. Temmuz ayında tarihin ikinci büyük satışına ulaşan otomotiv sektörü ağustosta ise Ramazan’ın denk gelmesine rağmen tarihi rekora imza attı. Otomobil satışları geçen yıla göre yüzde 87.4’lük artışla 42 bin 22 adede ulaşırken, toplam pazar ise yüzde 73’lük büyümeyle 61 bin 764 adet oldu.

3.09.2010Ekonomi
Suni de olsa 4 yılda bir kriz yaratıp deri dökmek iyi fikir

Suni de olsa 4 yılda bir kriz yaratıp deri dökmek iyi fikir

Boyner Holding Murahhas Azası Cem Boyner, 2009’un ardından 2010’un ilaç gibi geldiğini belirterek, “Bu yıl yüzde 25 artışla 1 milyar 250 milyon dolar ciro bekliyoruz. Her 4 günde bir mağaza açıyoruz. Yıl sonunda açılan mağaza sayısı 92’ye ulaşacak. Krizlerden güçlenerek çıkıyoruz. Suni de olsa 4 yılda bir kriz yaratıp deri dökmek iyi fikir” dedi.

26.08.2010Ekonomi
Vantilatör için duvarları yıktılar

Vantilatör için duvarları yıktılar

Tarihinin en yüksek sıcaklıkları ile mücadele eden Türkiye'de klima ve vantilatör sıkıntısı yaşanıyor. Vatandaşlar mağaza mağaza gezerek vantilatör ararken üretici bir firma ise artan vantilatör talebine yetişmek ve sevkiyatı hızlandırmak için yükleme alanındaki duvarlarını bile yıktı. Klimada ise ürün sorunu pek yaşanmasa da klima alanlar haftalar sonrasına verilen montaj tarihleriyle karşılaşıyor.

17.08.2010Ekonomi
Tarihi ayin Türkiye’nin AB sürecini canlandırma çabası

Tarihi ayin Türkiye’nin AB sürecini canlandırma çabası

Dün Sümela Manastırı'nda yapılan tarihi ayin, dünya basınının gündeminde ilk haber oldu. Avrupa'nın ve ABD'nin önde gelen gazeteleri ve basın organları bu adımın amacının Türkiye'de din özgürlüğünü geliştirmenin yanı sıra Avrupa Birliği sürecinde Türkiye'nin konumunu güçlendirmek olduğuna dikkat çekti.

16.08.2010Gündem
Sümelada tarihi olay

Sümela'da tarihi olay

Sümela Manastırı’nda Kurtuluş Savaşı’ndan sonra yasaklanan ayinler, 88 yıl sonra, dün ilk kez yapıldı. FENER Rum Patriği Bartholomeos, ayinden önce geldiği Maçka İlçesi’nde önceki akşam iftara katıldı. Bartholomeos, İl Müftü Yardımcısı Zeki Aksoy’a gümüş kapaklı bir Kuran’ı Kerim hediye etti. Patrik Bartholomeos, Sümela Manastırı’na çıkan 400 metrelik patikadan yürürken kendisine kemençe çalan Necdet Çoban’a 100 Euro bahşiş bıraktı.

15.08.2010Gündem
MHP Sumelada ayine tepki gösterdi

MHP Sumela'da ayine tepki gösterdi

MHP Trabzon Milletvekili Süleyman Latif Yunusoğlu, Sumela Manastırı’nda Pazar günü yapılacak ayine tepki gösterdi. Yunusoğlu, yaptığı açıklamada, Pontus devletinin yıkılış tarihi ve Trabzon’un fethinin yıldönümünde ayinin yapılmasını manidar bulduğunu belirterek, “Ayin süresince teşkilatımız ve ben kanunsuz bir şey yapmayacaktır. Ama yetkilileri provokasyonlara karşı uyarıyorum” dedi. Bu arada sosyal paylaşım sitesi Facebook’da ayine karşı kurulan bir sayfaya görüş yazan iki kişinin Emniyet Müdürlüğü’nde ifadesi alındı.

12.08.2010Gündem
Yıl sonuna kadar kültür merkezi

Yıl sonuna kadar kültür merkezi

İki yıl süren restorasyonun ardından, Yenikapı Mevlevihanesi kapılarını açtı. İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti etkinlitleri kapsamında yıl sonuna kadar çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapacak.

13.07.2010Kelebek
Özyeğin, ‘Japon getirdim’ diye sevindi, Sompo ‘kâr’a göz dikti

Özyeğin, ‘Japon getirdim’ diye sevindi, Sompo ‘kâr’a göz dikti

Japonya’nın ilk sigorta şirketi Sompo Japan Insurance, Fiba Sigorta’yı 485 milyon liraya satın alma sözleşmesini imzaladı. Sompo Japan Insurance CEO’su Takeshi Oiwa, “Kârlılığı ve yönetim başarısı nedeniyle Fiba Sigorta’nın yüzde 100’ünü satın aldık” dedi.

7.07.2010Ekonomi
Türk CEO’lara 1-2 hafta tatil yetiyor, çoğu Bodrum’u seçiyor

Türk CEO’lara 1-2 hafta tatil yetiyor, çoğu Bodrum’u seçiyor

İş ve yaşam dengesini sağlamaya özen gösteren CEO’lar artık tatil planlarını çok önceden yapıyor. CEO Life Dergisi’nin düzenlediği, ‘Tatil 2010’ anketine göre, iş dünyası artık sadece tatil beldesini seçmekle kalmıyor, günlerini belirleyip önceden rezervasyon da yaptırıyor. Tatil rotasında Bodrum ve Çeşme ön plana çıkıyor.

3.07.2010Ekonomi
Değişen Balkanların değişen Makedonyası

Değişen Balkanların değişen Makedonya'sı

Tertemiz bir hava, bol bol yeşillik, sokakları dolduran neşeli genç insanlar? Balkanlar yeniden ayağa kalkmaya başladı. Makedonya bölgenin parlayacak yıldızlarından biri olmak için mücadele ediyor. Ülkede hem Osmanlı’nın hem de komünizmin izlerine hala rastlamak mümkün ama Makedonya tam gaz değişmeye devam ediyor. Piyasalar açılıyor, Makedonya küreselleşmeyle yoğruluyor. Görünen o ki, birkaç yıl içerisinde tam bir Avrupa ülkesine dönüşecek. İşte tam da bu süreçte Makedonya’yı görmek de fayda var.

30.05.2010Seyahat
Pazarları azıyor

Pazarları azıyor

Köpekbalıkları saldırı için gün seçiyor. Florida Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma, köpekbalıklarının favori saldırı günlerinin pazar, en sevdikleri ayınsa Ağustos olduğunu ortaya koyuyor.

28.05.2010Dünya
ŞİMDİ MORTGAGE ZAMANI

ŞİMDİ MORTGAGE ZAMANI

Faizler yükselebilir elinizi çabuk tutun. Ev sahibi olabilirsiniz. Bu fırsatı kaçırmayın.

26.05.2010Advertorial
Akdamardaki ilk ayine referandum engeli

Akdamar'daki ilk ayine referandum engeli

YÜKSEK Seçim Kurulu'nun (YSK) anayasa değişikliği paketiyle ilgili referandumun 12 Eylül Pazar günü yapılmasını oybirliğiyle kararlaştırılması, Van'da Akdamar Kilisesi'nde Ermeniler tarafından yaplacak ilk ayini tehlikeye soktu. Van Valisi Münir Karaloğlu, ayinin bir hafta sonra yapılabilmesi için Ermeni cemaati liderleriyle görüşeceğini söyledi.

14.05.2010Gündem
Tribün liderlerine emanetiz

Tribün liderlerine emanetiz

Dün Ankara Emniyeti toplantı düzenliyor...

31.03.2010Yazarlar
Türkiyenin arabuluculuğuna ihtiyacımız var

Türkiye'nin arabuluculuğuna ihtiyacımız var

Son günlerde hakkında açılan davayla ilgili sık sık gündeme gelen Olmert, Tel Aviv Üniversitesi’nde katıldığı konferansta İsrail’in Türkiye, Suriye ve Filistinlilerle kurduğu ilişkilerle ilgili olarak Netanyahu’yu eleştirdi.

15.02.2010Gündem
Dünya basınından manşetler- 15 Şubat

Dünya basınından manşetler- 15 Şubat

İşte dünyanın önde gelen basın organlarının politika ve ekonomi alanında bugünkü manşetleri ve öne çıkardıkları haberler

15.02.2010Gündem
Otomotiv pazarı daralacak

Otomotiv pazarı daralacak

Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, “2009 yılında 6,5 aylık 'Özel bir dönem' (ÖTV-KDV indirimi) yaşamıştık. Bu 'özel dönemi' bu yıl öngörmediğimiz için otomotiv pazarı 2009 yılına göre daralacak” dedi.

1.02.2010Ekonomi
Otomotivin kabus yılı

Otomotivin kabus yılı

Bakmayın son günlerde otomotivde yaşanan hareketliliğe. Bütün firmalar kalan son müşteriyi kapabilmek için silahlarını çekti, çarpışıyor. Ama 2010 ne olur derseniz, çok büyük bir karamsarlık var. Hatta 2010, otomotivin kriz yılı olacak gibi gözüküyor. Üstelik sektörde domino etkisi gibi bir işsizlik dalgası olacak. Hem sanayi hem ticaret hem de yan sanayi tarafında binlerce kişi işini kaybedecek. Otomotiv fiyatlarına gelirsek, 'bir daha asla bu kadar ucuz olmayacak.'

24.12.2009Ekonomi
Saatinizi geri aldınız mı

Saatinizi geri aldınız mı

Yaz saati uygulaması dün gece sona erdi. 29 Mart 2009 tarihinde başlayan yaz saati (ileri saat) uygulaması, çalışma saatlerinin günün güneşli bölümüne alınması suretiyle, gün ışığından daha fazla yararlanılması, elektrik enerjisinin aydınlatmada kullanılan bölümünden tasarruf sağlanması amacıyla yapılıyor.

25.10.2009Gündem
İtalyan Ferroli Türkiye’de kombi üretimine de başlıyor

İtalyan Ferroli Türkiye’de kombi üretimine de başlıyor

Düzce’de 25 milyon Euro yatırımla açtığı fabrikada yıllık 500 bin adet radyatör, 100 bin adet de havlupan üreten İtalyan Ferroli, 2010 yılı başından itibaren kombi üretimine başlayacak. Ferroli Türkiye Genel Müdürü Çetin Çakmakçı, “Ferroli’nin dünyadaki yeni modelini Türkiye’de üretip buradan ihraç edeceğiz” dedi

20.08.2009Ekonomi
Googleda Bing korkusu

Google'da Bing korkusu

Google hala aramanın lideri. Peki Microsoft'un Bing'i bu duruma son verebilir mi? İşte son rakamlar...

6.08.2009Teknoloji
ÖTV indirimi uzatılsın

ÖTV indirimi uzatılsın

Renault Mais Satış ve Şebeke Müdürü Merih Tüzün, ÖTV indiriminin 3'er aylık dönemler yerine bir yıllık süreyi kapsaması gerektiğini belirterek, “üçer aylık süreçler beklenti yaratıyor. Avrupa'daki uygulamalara baktığımızda, bunların en kısa süre olanı neredeyse bir yıllık” dedi.

19.07.2009Ekonomi
Bing Googleın peşinde

Bing Google'ın peşinde

Arama motoru rekabeti kızışıyor: Google yine birinci sırada, ama Microsoft'un Bing'i iddialı geliyor.

13.07.2009Teknoloji
Peugeotnun yeni Crossoveri 3008 Türkiyede

Peugeot'nun yeni Crossover'i 3008 Türkiye'de

Peugeot Otomotiv A.Ş Genel Müdürü Jean-Pierre Vieux, “Türkiye'de otomotiv sektöründe işler iyi gidiyorsa bir çok sektörde işler iyi gidiyor demektir” dedi.

21.06.2009Ekonomi
ÖTV indirimi etkisini yitirmeye başladı

ÖTV indirimi etkisini yitirmeye başladı

Otomotiv sektöründe krizin neden olduğu üretim ve ihracat düşüşü Nisan ayında da sürerken, ÖTV indiriminin etkisiyle satışların artması pazarın geçen yılın aynı ayına göre büyümesini sağladı.

9.05.2009Ekonomi
Oyak: Kriz yokken şampanya içmedik, şimdi suya düşmeyiz

Oyak: Kriz yokken şampanya içmedik, şimdi suya düşmeyiz

Oyak Çimento Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Celal Çağlar, şirketlerinde tasarrufun her zaman ön planda olduğunu belirterek, "Küresel krizle ilgili özel olarak aldığımız bir önlem yok. Kriz yokken nasıl şampanya içmediysek, ’kriz var’ diye de su içmeyeceğiz" dedi.

10.04.2009Ekonomi
Kampanya rüzgarı hızlandı, en ucuz oto için son 2 haftaya girildi

Kampanya rüzgarı hızlandı, en ucuz oto için son 2 haftaya girildi

Tüketiciler açısından yılın son 2 haftası çok önemli fırsat sunuyor. Bir taraftan son 3 ayda dövizde yaşanan yüzde 20’lik artış otomobil fiyatlarına yansıtılmazken, diğer taraftan düzenlenen kapmanyalarla, son 2 yılın en ucuz otomobilleri satılıyor. Otomotiv sektörü yetkilileri, fiyatların Ocak ayından itibaren bugünkü seviyesini koruyabilmesinin çok zor olacağını belirtiyor. Yani tüketiciler için ucuz otomobil almak için son 14 güne girmiş bulunuyoruz.

16.12.2008Gündem
İstinyePark’tan kiracıları rahatlatacak üç ayaklı plan

İstinyePark’tan kiracıları rahatlatacak üç ayaklı plan

Perakendede markalar ve alışveriş merkezleri arasında iplerin gerildiği bir ortamda, son altı aydır pazarlama desteği vererek büyük takdir toplayan İstinyePark Alışveriş Merkezi, 2009 yılında uygulayacağı 3 ayaklı bir plan hazırladı. Kuru sabitleyen, genel giderlerin yüzde 25’ini üstlenen alışveriş merkezi, kiracısı markalara cirolarına göre yüzde 5-15 pazarlama desteği de verecek.

8.12.2008Ekonomi
Stoklar bitince fiyatlar yükselecek

Stoklar bitince fiyatlar yükselecek

Toyotasa Genel Müdürü İbrahim Orhon ile daralan otomotiv pazarını, fiyatları ve Toyota'nın yeni hedeflerini konuştuk. Röportaj üç gün boyunca devam edecek...

16.11.2008Ekonomi
Hastalığa şut atıp auta gönderiyorum bakalım kim galip gelecek göreceğiz

Hastalığa şut atıp auta gönderiyorum bakalım kim galip gelecek göreceğiz

Başkanlığı döneminde yöneticiliği bazı kesimler tarafından eleştirilse de Özhan Canaydın’la ilgili bir konsensüs var: Dürüst, medeni ve centilmen bir adam. Futbol camiasında seviliyor ve sayılıyor. Geçen haftasonu 6 yıllık GS yöneticiliği boyunca onun için çalışmış, ona destek vermiş arkadaşlarına Bursa’da 400 kişilik bir yemek verdi. Onlara hem hizmetleri için teşekkür etti, hem de veda etti. Kadehlerin "Özhan Ağabey" ve Galatasaray için kalktığı bir gece...

15.11.2008Kelebek
Pan Ortodoks anlaşma

Pan Ortodoks anlaşma

İstanbul’da buluşan 14 Ortodoks kilisesinin temsilcisi, aralarındaki sorunların çözümü için müzakerelerde bulunulması konusunda fikir birliğine vardı. Zirvede diğer dinlerle diyalog ve Ortodoks kilisenin çevre koruma çabalarını desteklemesi de kararlaştırıldı.

12.10.2008Gündem
Dünyayı hangisi yönetecek

Dünyayı hangisi yönetecek

Ön seçim sırasında aşağı yukarı bir yıl, "O Demokrat mı olsun öteki Demokrat mı" diye Barack Obama ile Hillary Clinton’ı yarıştırdılar. Asıl seçime, "Bir Demokrat mı olsun yoksa bir Cumhuriyetçi mi" sorusuna ise üç ay zaman bıraktılar. Konuyu ana hatlarıyla artık siz de biliyorsunuz: Biri 72 yaşında, öteki 47. Biri beyaz, diğeri melez. Cumhuriyetçi olanı şahin, Demokrat olanı şahin gibi görünmeyen. Biri Vietnam gazisi, öteki Harvard’lı...

4.10.2008Kelebek
Avrupadaki daralma ihracatı etkileyecek

Avrupa'daki daralma ihracatı etkileyecek

TOFAŞ Üst Yöneticisi (CEO) Ali Pandır, yılın ikinci yarısında Avrupa pazarında yaşanan talep düşüklüğünün, ihracat performanslarında bir miktar azalmaya yol açmasını beklediklerini bildirdi.

12.09.2008Ekonomi

Yazar Sonuçları

İstediği alınmadığında ortalığı yıkan çocuklar

Alışveriş sırasında çocuğunuz her şeyi istemeye başlayınca eliniz ayağınız birbirine karışıyor, ne yapacağınızı bilemez hale mi geliyorsunuz? Psikolog İlkay Gedik, çocuğunuzla alışverişi nasıl keyifli hale getirebileceğinizi anlatıyor...

3.09.2010

İzmir’de herkes sabır sınavında

KİM ne derse desin İzmir çok zor günlere gebe.

21.06.2010

Hürriyet takıntısı seni bitiriyor Fehmi Abi

FEHMİ Abi...

“Taha Kıvanç” kimliğinle dünkü yazında şunu iddia etmişsin:

“Ağlayan İsrail komandoları fotoğraflarını Hürriyet’e İsrail verdi.”

7.06.2010

Hayaller, zamlar ve müzikholler

Bu diyarda insanlar uzun yıllar sonra ilk kez mart ayında o eski hayalleri kurmuyorlar. Paskalya kapıda ama insanların derdi konut ya da tüketim kredilerini nasıl ödeyecekleri... Yine de bir müzikholde boş yer bulmak zor.

6.03.2010

5 dakikada değişir bu işler

Şubat ayının puan durumunda, G.Saray ve Bursaspor 8 puanla zirvede. Beşiktaş 7 puanla takipte. Trabzon 6, Kayserispor 4 puan topladı. Ocak ayının lideri Fenerbahçe ise 2 puanla son sırada.

1.03.2010

Dip dipe yaşamak aşkı öldürür mü?

Cuma günkü yazıma yine bir sürü e-posta geldi sizlerden. Bir kısmını yayınlıyorum; buyurun buradan okuyun…

17.01.2010

Dünyada en pahalı şekeri yiyoruz kaçağa 100 milyon dolar gidiyor

PANCARA destek için 2001’de başlatılan kota, dünyada ton fiyatı 550 dolar olan şekeri Türkiye’de 1200 dolara yükseltti.

14.11.2009

Krizden kadınlar güçlenerek çıkacak

Dünyanın önde gelen danışmanlık şirketlerinden Boston Consulting Group’un uzmanları uzunca süredir önemli bir araştırma yürütüyorlardı.

14.09.2009

Dönek mi, dalak mı

SIRTINIZA ille de şu iki etiketten biri yapıştırılacaksa, hangisini tercih ederdiniz?

"Dönek mi" olmak daha iyi yoksa "Dalak" mı?

25.05.2009

Dualar Seren’e...

Çok üzüldüm Seren Serengil’e...

10.04.2009

Otomobilde satmak 2 kat daha zor

Sanayiden gelen rakamlar gerçekten ürkütücü… Aralık ayına yönelik beklentiler yüzde 15’in üzerinde düşüş idi

13.02.2009

Otomotivin tüm umudu bu fuarda

Amerika’da yaşanan finansal krizlere, Avrupa’da otomobil satışlarındaki düşüşe rağmen, Türkiye’de bu yıl toplam otomotiv pazarının geçen yılın aynı dönemi ile karşılaştırıldığında yüzde 6 oranında büyüdüğünü görüyoruz.

7.10.2008