MENÜ

Pazar Ayini

Pazar Ayini ile ilgili tüm haberleri, son dakika Pazar Ayini haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Pazar Ayini haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 662 Pazar Ayini haberi bulunmuştur.

Pazar Ayini Haberleri

Yeni azınlıklar

Yeni azınlıklar

2012 Uluslararası Din Özgürlüğü raporuna göre Türkiye’de Afrika ve Filipinlerden gelen Katolikler, kaçak Ermeniler ve Rus Ortodokslar yeni dini azınlıkları oluşturuyor. Akdeniz kıyılarını mesken tutan ve sayıları 30 bine ulaşan Rusların önümüzdeki 10 yılda 100 bin nüfusa ulaşması öngörülüyor.

26.05.2013Gündem
Dolunayı çiçekler, şarkılarla kutsadılar

Dolunayı çiçekler, şarkılarla kutsadılar

Geçen cumartesi dolunay Mumbai’de şölenlerle kutlandı. Doğum günü nedeniyle Buda’ya ve kaplumbağa kılığına girip dağı kurtaran bir başka tanrıya şükranlarını sundu halk. Bu görülmeye değer şöleni okurumuz Gülşah Konak Robertson yazdı.

26.05.2013Seyahat
Vatan şereftir şerefsize verilmez

Vatan şereftir şerefsize verilmez

MHP Lideri Devlet Bahçeli, “Kurtuluş” ve “Bayrak” mitinglerinin ardından dün de Adana’da düzenlenen “Vatan” mitinginde 80 bin kişiye seslendi. Hükümetin barış süreci politikasına sert çıkan Bahçeli, “Vatan şerefimizdir, şerefsizlere bırakılmayacaktır” dedi.

25.05.2013Gündem
Her Yerde Opedo

Her Yerde Opedo

Bundan sonra OPET gördüğünüz her yerde OPEDO da olacak.

23.05.2013Advertorial
40ımı geçtiğim için bana bebek vermiyorlar

40'ımı geçtiğim için bana bebek vermiyorlar

“Sabah 08.00’de işine giden, akşam 20.00’de evine dönen bir kocam olsun” diye dua ediyordu. Dileği kabul oldu, Okan Kurt’la tam da hayal ettiği gibi bir hayat kurdu. Şimdi tek bir isteği var, o da evliliklerini taçlandıracak bir bebek. Demet Akalın, bebek özlemini ve hakkında merak edilen her şeyi Elele dergisine anlattı.

29.03.2013Kelebek
Orta sınıfın aklını çelecek

Orta sınıfın aklını çelecek

Mercedes 4 kapılı coupe formunda geliştirdiği yeni modeli CLA ile Türkiye’de satış rekoru kurmayı hedefliyor. CLA, mayıs ayında Türkiye’de satışa sunulacak.

14.01.2013Ekonomi
Papa 16. Benediktusun Beyrut ziyareti sona erdi

Papa 16. Benediktus'un Beyrut ziyareti sona erdi

Beş günlük resmi gezisinin son gününde 85 yaşındaki Papa Benedikt, bu sabah, yüz binlerce kişinin toplandığı Beyrut'un sahil bölgesine geldi. Papa 16. Benedikt, özel olarak yapılan ve kurşun geçirmez camla kaplı aracından kendisini görmeye gelenleri selamladı.

16.09.2012Gündem
Suriye temsilcisi: Görevim neredeyse imkansız

Suriye temsilcisi: Görevim neredeyse imkansız

Birleşmiş Milletler'in yeni Suriye Özel Temsilcisi Lakhdar Brahimi kendisine verilen görevin neredeyse imkansız olduğunu söyledi.

3.09.2012Gündem
Windsurf şöleni Alaçatıda

Windsurf şöleni Alaçatı'da

Windsurf sporuna 6 yıldır verdiği kesintisiz destekle rüzgarın çocuklarının ve Alaçatı sahillerinin vazgeçilmez markası olan Pegasus Airlines sponsorluğunda düzenlenen PWA Windsurf Dünya Kupası ve Surf & Sound Festivali’nin, tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

15.08.2012Spor
Bayan Dürer, bana Nürnberg’i anlatır mısınız

Bayan Dürer, bana Nürnberg’i anlatır mısınız

Leonardo da Vinci’nin çağdaşı, Almanların gururu Albrecht Dürer, Nürnberg’de yaşamıştı. Sarayın giriş kapısındaki üç katlı evinde bugün ziyaretçileri eşi Agnes’i canlandıran bir rehber karşılıyor, bilgi veriyor. İki hafta önce, İstanbul’un sıcaktan kavrulduğu bir pazar günü, Nürnberg’in serin sokaklarında Dürer’in ayak izinden yürüdüm. Ulusal Müze’de son 40 yılın en büyük Dürer sergisini gezdim. Luitpoldhain Parkı’nda piknik yapan 60 bin kişiyle Nürnberg Senfoni’yi dinledim. Şehrin en turistik köprüsü Fleish’te tablo gibi manav tezgahı kuran Tuncelili gurbetçiyle sohbet ettim.

5.08.2012Seyahat
Japonya’da köpek olmak

Japonya’da köpek olmak

Uzakdoğu ve köpek denince akla hemen kötü şeyler gelmesin! Mesela Japonya’daki kral muamelesi görüyorlar. Köpeklere yönelik yogadan organik yemek restoranlarına, kıyafetlerden kuaföre kadar çok sayıda hizmet var. Anlaşamayan çiftler boşanmıyor, köpek alıyor; yaşlı çiftlerse torun yerine köpek istiyor.

25.05.2012Kelebek
Kent: Gelişmekte olan ülkelerle rakip gibi mücadele etmemiz lazım

Kent: Gelişmekte olan ülkelerle rakip gibi mücadele etmemiz lazım

Coca Cola Company Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Muhtar Kent, dünyadaki bütün gelişmekte olan ülkelerin Türkiye'nin rakibi olduğunu belirterek, “Rakiple piyasada nasıl mücadele ediyorsak, o rakiplerle de aynı şekilde mücadele etmemiz lazım. Bisiklet gibi... Durduğunuz anda düşersiniz” dedi.

10.05.2012Ekonomi
Otomotive Sevdalı CEO

Otomotive Sevdalı CEO

Malatya'da doğmuş ama Adana'da büyümüş, okumuş, aşık olmuş…

30.04.2012Gündem
Pegasusun pazar payı yüzde 24e ulaştı

Pegasus'un pazar payı yüzde 24'e ulaştı

Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, Pegasus’un yurtiçi hatlarda Pazar payının yüzde 24’e ulaştığını, yakında açıklayacakları 2016-2024 dönemi yatırım programıyla sektörde yeni bir rekabet getireceklerini belirterek “Bu programla sektörü biraz daha hırpalayacağız” dedi. Şimdiye kadar 3.2 milyar dolar yatırımla 30 uçağa ulaştıklarını ifade eden Sabancı, Türkiye’nin en genç uçak filosuna sahip olduklarını kaydetti.

12.04.2012Ekonomi
Avrupa’nın başına bir Türk’ü getirmezler herhalde

Avrupa’nın başına bir Türk’ü getirmezler herhalde

Şubat ayında İngiltere, Almanya, İsviçre gibi 16 ülkeyi kapsayan Ericsson Batı ve Orta Avrupa Bölgesi Satış Organizasyonundan Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine atanan Özgür Tohumcu (39), Türkiye’den atanan en üst düzey Türk oldu. Tohumcu, Londra’ya iş görüşmesine “ya ben bir gideyim herhalde Avrupa’nın başına da bir Türk getirmezler” diyerek gittiğini anlatıyor.

Kadıköyde müziğe ve tiyatroya doyacaksınız

Kadıköy'de müziğe ve tiyatroya doyacaksınız

Kadıköy'ün yeni mekanı Living Room, sanat dünyasının seçkin ve değerli sanatçılarını dinleme ve izleme fırsatını bulacağınız bir adres.

2.03.2012Gündem
Noel ağacı, Türk aileyi yaktı

Noel ağacı, Türk aileyi yaktı

Brüksel’de alt komşunun yaktığı mumların Noel ağacını tutuşturmasıyla çıkan yangın, üst katta oturan Türk aileyi yaktı. Alevlerin alt katı sarması üzerine iki bebekleriyle ikinci kattan atlayan ailede anne öldü, baba ağır yaralı.

26.12.2011Gündem
Otomotiv üretimi 1 milyonu aştı rekora sadece 64 bin araç kaldı

Otomotiv üretimi 1 milyonu aştı rekora sadece 64 bin araç kaldı

Avrupa’da yaşanan krize 2011 yılında iç pazarla direnen Türk otomotiv sanayi 2011 yılı sonunda tarihi rekora koşuyor. 11 ay sonunda yüzde 10’luk artışma 1 milyon 84 bin adetlik üretime ulaşan sektör bu ay 64 bin adet üretim yapsa bile 2008’deki 1 milyon 147 bin adetlik rekoru kıracak.

9.12.2011Ekonomi
Çizmenin burnuna yolculuk

Çizmenin burnuna yolculuk

Sicilya’nın yanı başında, Etna Yanardağı manzaralı bir sahil şehri: Reggio di Calabria. Ve onun başını çektiği Calabria bölgesinin birbirinden güzel kasabaları, köyleri... Tarantella dansının, siyah makarna stroncatura’nın, kuru domatesin, Hint incirinin sıcak iklimine, İtalya’nın belki de bize en çok benzeyen köşesine yolculuk!

6.11.2011Seyahat
Deva Holding satışlarını artırdı

Deva Holding satışlarını artırdı

Deva Holding, 2011 yılının ilk yarısında yapılan 338 milyon TL tutarında satışla, 2010 yılının aynı dönemine göre yüzde 12’lik bir büyüme gerçekleştirdiğini, kutu sıralamasında ise dördüncülüğü koruduğunu açıkladı.

23.08.2011Ekonomi
Ekonomik kriz Sümela Ayinini de vurdu

Ekonomik kriz Sümela Ayinini de vurdu

TRABZON’un Maçka İlçesi’ndeki dünyaca ünlü Sümela Manastırı, Pazartesi günü Fener Rum Patriği Bartholomeos’un yönetiminde yapılacak ayine hazırlanırken, başta Yunanistan olmak üzere dünyayı saran ekonomik krizin katılımcı sayısının beklenenin çok altında kalmasına neden olduğu ifade edildi.

11.08.2011Gündem
Otur oturduğun yerde lüks ev almaya kalkma

Otur oturduğun yerde lüks ev almaya kalkma

Başbakan Tayyip Erdoğan, küresel bazda yaşanan son gelişmelerin, bu kez Türkiye’yi teğet bile geçmeyeceği sözünü tekrarlarken, vatandaşa uyarılarda bulundu. Erdoğan, “Ramazan ayını da imkan bilerek lütfen israftan kaçınalım. Araba ve ev konusunda lüks sayılacak harcama yapmayalım” dedi.

10.08.2011Ekonomi
Bence bu dönemde lüks eve girme

'Bence bu dönemde lüks eve girme'

Başbakan Erdoğan, parti genel merkezinde AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda gündeme dair önemli değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan, ''Kriz yoksa niye toplantı yapıyorlar'' diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na ''Bunlar çırak bile olamazlar'' yanıtını verdi. Krize de değinen Başbakan Erdoğan, krizin bu kez teğet geçmeyeceğini söyledi ve ekledi: ''Lütfen israf yapmayalım. Bence bu dönemde lüks bir eve girme.''. Şu dönemde Suriye'de yaşananların yürek dağladığını belirten Erdoğan, muhalefetin ''Davutoğlu başka bir ülkenin mesajını götürdü'' iddialarına da sert yanıt verdi: ''Davutoğlu sadece Türkiye'nin mesajını götürdü. Bu ülkeyi İsrail'e ve sosyalist enternasyonele şikayet edecek kadar alçaldılar.''

10.08.2011Gündem
7 aylık ihracat 77 milyar doları gördü, yıllık rekor umudu güçlendi

7 aylık ihracat 77 milyar doları gördü, yıllık rekor umudu güçlendi

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) Çanakkale’de açıkladığı verilere göre, temmuz ayında ihracat geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 23.02 artışla 11 milyar 538 milyon dolar olurken, bu yılın 7 aylık döneminde yüzde 20.05 artışla 77 milyar 170 milyon dolar seviyesine ulaştı.

1.08.2011Ekonomi
Kolombiya’nın nadide mücevheri

Kolombiya’nın nadide mücevheri

Karayip Denizi kıyısındaki 900 bin nüfuslu Cartagena’nın geçmişi günümüzden altı bin yıl öncesine gidiyor. Özgün mimari karakterini, 16’ıncı yüzyılda şehri ele geçirip yeniden kuran İspanyollar kazandırmış.

17.07.2011Seyahat
Çocukluk kahramanının ailesiyle buluştu

Çocukluk kahramanının ailesiyle buluştu

Turhan KA., Niğde’de geçen çocukluk yıllarında karşılaşmıştı ‘Sesleri Alan: Marko Buduris’ ile. Mahallenin yazlık sinemasında tesadüf etmişlerdi birbirlerine. Türk sinemasının bini aşkın filminin ses kayıtlarına imzasını atmıştı Marko aslında ama bizim gibi Turhan KA. da habersizdi bundan.

3.06.2011Kelebek
Patrik Bartholomeos Nevşehirde ayin yönetecek

Patrik Bartholomeos Nevşehir'de ayin yönetecek

FENER Rum Patriği Bartholomeos, yarın ve pazar günü Ürgüp İlçsi’ne bağlı Mustafapaşa Beldesi ile Gülşehir İlçesi’ndeki tarihi Rum kilisesindeki geleneksel bahar ayinine katılacak.

13.05.2011Gündem
İkinci el pazarı kurumsallaşıyor

İkinci el pazarı kurumsallaşıyor

Doğuş Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Ali Bilaloğlu, Türkiye binek pazarı büyüdükçe, ikinci el araç ticaretinin de artacağını belirterek, “Türkiye orta vadede iki milyonluk ikinci el pazarına ulaşabilecektir” dedi.

16.02.2011 Ekonomi
Atlantik’i tekneyle geçtim, Karayipler’de reggae dinledim

Atlantik’i tekneyle geçtim, Karayipler’de reggae dinledim

İstanbul’da yaşayan Hakan Gönenli (45) bilişim sektöründe yönetici. Dalış, sualtı fotoğrafçılığı, yelken, dağ yürüyüşü, fotoğrafçılıkla ilgileniyor. Gönenli, kış başında Atlantic Rally for Cruisers 2010 yarışına katıldı. Yelkenliyle Kanarya Adaları’ndan yola çıkıp Atlantik Okyanusu’nu geçti, Karayip Adası St. Lucia’ya ulaştı. Gönenli “St. Lucia’nın tepelerini gördüğüm anki mutluluğumu hayatım boyunca unutamam” diyor.

13.02.2011Seyahat
Mısırda Hıristiyanlar hükümete ateş püskürüyor

Mısır'da Hıristiyanlar hükümete ateş püskürüyor

Yılbaşı günü Mısır'da bir kiliseye düzenlenen bombalı saldırı, ülkede giderek artan mezhep çatışmalarını daha da tehlikeli bir boyuta taşıdı.

3.01.2011Gündem
Mısırda Hıristiyanlar hükümete ateş püskürüyor

Mısır'da Hıristiyanlar hükümete ateş püskürüyor

Yılbaşı günü Mısır'da bir kiliseye düzenlenen bombalı saldırı, ülkede giderek artan mezhep çatışmalarını daha da tehlikeli bir boyuta taşıdı.

3.01.2011Gündem
İddaa’nın hasılatı 3.3 milyarı geçti, pazar rekor ikramiye dağıttı

İddaa’nın hasılatı 3.3 milyarı geçti, pazar rekor ikramiye dağıttı

İddaa tarihinin en büyük ikramiyesini pazar günü dağıttı. Bir günde 25 milyon liralık hasılata ulaşan İddaa, aynı gün 33.5 milyon lira ikramiye verdi. İddaa’nın 2010 hasılatı da 3.3 milyar TL’yi geçti.

6.12.2010Ekonomi
Hiç bu kadar muhteşem olmamıştı

Hiç bu kadar muhteşem olmamıştı

Ünlü ressam İsmail Acar yeni sergisini Çırağan Sarayı'nda açtı. Acar'ın özellikle photo-real tekniğiyle yaptığı resimler dikkat çekti. Serginin ilk gününde birçok eser alıcı bulurken, satılan eserlerin fiyatları 8 bin ile 15 bin lira arasında değişiyor.

1.12.2010Gündem
İstanbul çok farklı

'İstanbul çok farklı'

İsmail Acar'ın ''Üç İstanbul'' Sergisi 1 Aralık 2010- 4 Ocak 2011 tarihleri arasında Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nde sanatseverleri bekliyor.

1.12.2010Gündem
Ayhan Bermekin Uzakdoğu başarısı

Ayhan Bermek'in Uzakdoğu başarısı

İşadamı Ayhan Bermek, Uzakdoğu'da büyük başarılara imza atıyor. Bermek, suşi için canlı balık satarak girdiği Japonya pazarında bugün ünlü restoran ve havayolu şirketlerine Türk gıda ürünlerini satan bir marka haline geldi.

8.11.2010Ekonomi
500’ü aşkın eser satışa çıktı, sanata 25 milyon lira akacak

500’ü aşkın eser satışa çıktı, sanata 25 milyon lira akacak

Dünyada çağdaş sanat eseri satışında ilk 10’a yerleşen Türkiye’nin bu alandaki potansiyeli hızla artarken, çağdaş sanat piyasası, kasım ayında 2 büyük müzayedeyle hareketlenecek. Beyaz Müzayede’nin 333 eserlik, Antik A.Ş’nin ise 185 eserlik koleksiyonlarıyla bir haftada 500’ü aşkın eser sanatseverlerle buluşacak. Tamamı açılış fiyatı üzerinden satılsa bile çağdaş sanata 25 milyon lira aktarılacak.

31.10.2010Ekonomi

Yazar Sonuçları

Çeliği ‘Renkçi’ Türk’e emanet etti, Manisa’yı davlumbaz üssü yaptı

FRANKE Türkiye Genel Müdürü ve Güneydoğu Avrupa Bölge Direktörü Özgen Özkan’ın ev sahipliğinde Zürih’e (İsviçre) indikten sonra Franke’nin de bağlı olduğu Artemis Group’un Aarburg’daki merkezine gittik.

3.03.2013

165 milyon Euro yatıracak Özal’ın ‘Esaslı bir şey’ vasiyeti yerine gelecek

1987 yılı nisan ayıydı... Dönemin Başbakanı Turgut Özal, Bandırma’da Bagfaş’ın (Bandırma Gübre Fabrikaları) kurucusu Recep Gençer’e içinden geçeni söyledi:

28.02.2013

Aşk karın doyuruyor

Geçtiğimiz günlerde genç bir hanım size “Aşk karın doyurmaz” diye yazmıştı. Ben de size bunun aksini anlatmak istedim.

20.02.2013

RTÜK artık iyice şaşırdı

Böyle giderse RTÜK’ün kestiği cezalar için kanallardan Hazine’ye yağan paralarla Türkiye’nin cari açığı kapanacak.

17.10.2012

THY, 3 milyon dolar harcadı ramazan turisti yüzde 33 arttı

TÜRKİYE İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı ve Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Büyükekşi, Akdeniz İhracatçı Birlikleri’nin (AKİB) Mersin’de düzenlediği tören sonrasında Adana’dan İstanbul’a dönerken Skylife dergisinin eki bir broşürü gösterdi:

1.08.2012

Arda’nın pantolonu ve Tarkan’ın kuzu saçları

Erkeklerin renkli pantolonla ortalıkta dolaşmaya başlamaları Türkiye açısından geçen yaza tekabül ediyor.

24.04.2012

Geliyor 23 Nisan neşe doluyor insan

Ya algıda seçicilik ya da gerçekten böyle bu yıl 23 Nisan her zamankinden daha coşkulu geçecek sanki. Disney daha şimdiden tüm Nisan’ı Prenses ayı ilan etti. Yeni bir Mickey gösterisi yolda... Trump Towers’ta çocuklara özel bir katın olduğu AVM kapılarını 20 Nisan’da Donald Trump’un katılımıyla açacak

6.04.2012

Davayla ilgisi olmayan bir soru

İNTERNET Andıcı davasında eski Genelkurmay Başkanı emekli orgeneral İlker Başbuğ’a mahkemede bir yargıcın sorduğu bir soru dikkatimi çekti.

28.03.2012

Kılıçdaroğlu başarılı mı değil mi?

ÖYLE anlaşılıyor ki, CHP’nin 12 Haziran’da sandıkta elde ettiği artışın başarı mı yoksa başarısızlık mı olarak nitelendirilmesi gerektiği önümüzdeki dönemde Türk kamuoyunun en önemli tartışma konularından birini oluşturacak.

15.06.2011

Yetiş Ayşe

Lütfen artık birileri sesimi duysun, oğlumu arıyorum

8.05.2011

Ayin bitmeden

BİR, iki, üç... Yedi, sekiz, dokuz... Onbir, oniki, onüç...

18.02.2011

Allah’tan piyasalar Kılıçdaroğlu’nu ciddiye almıyor, yoksa faiz fırlar

DEVLET Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, önceki gün öğleden sonra İstanbul’da Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nun (DEİK) genel kuruluna katıldı, akşam da bir grup gazeteciyle buluştu.

29.12.2010