MENÜ

Pazar Ayini

Pazar Ayini ile ilgili tüm haberleri, son dakika Pazar Ayini haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Pazar Ayini haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 668 Pazar Ayini haberi bulunmuştur.

Pazar Ayini Haberleri

36 milyar dolar yatırdık turiste güzel sevgili olalım

36 milyar dolar yatırdık turiste güzel sevgili olalım

Bugüne kadar Türkiye’nin turizm sektörüne yaptığı yatırımın 36 milyar dolara ulaştığını belirten TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, "Turist için güzel sevgili olalım, hedeflerimize ulaşalım. Sevgilisi güzel olanın gözüne uyku girmez. Turisti çekecek doğa, kültür ve tarihi varlıklarımızı tahrip ediyoruz. Yabancı uçakta 5 yıldızlı uçuyor. 5 yıldızlı otelde konaklıyor. Ancak otelin dışına çıktığında her şey 2 yıldızlıya dönüyor" dedi.

16.07.2006Ekonomi
Otomotivde yüzde 50 daralma

Otomotivde yüzde 50 daralma

Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Taşar, Temmuz ayında otomotiv pazarında yüzde 50 civarında daralma olduğunu bildirdi.

28.07.2006Ekonomi
Dalgayla duran otomobil satışına Formula 1 dopingi

Dalgayla duran otomobil satışına Formula 1 dopingi

Döviz kurlarında yaşanan dalgalanmanın etkisiyle haziran ve temmuz ayında darbe yiyen otomotiv sektöründe özellikle otomobil satışları Formula 1’in yarattığı havayla canlandı. Formula 1’le otomotiv sektörünün son birkaç gündür gündemde olması, şirketlerin kampanyalarıyla birleşince ağustos ayında satışların yüzde 35’e varan artışa ulaşacağı beklentisi yarattı.

25.08.2006Ekonomi
Evlenseydim, Sagalassos’u bu haliyle göremeyecektiniz

Evlenseydim, Sagalassos’u bu haliyle göremeyecektiniz

Burdur’un Ağlasun ilçesinden 7 km uzakta, dağların tepesinde, tırmana tırmana bitmeyecek gibi duran bir yerde Sagalassos Antik Kenti. Ağustos sıcağında nefes nefese antik tiyatronun üst noktasına çıktığımızda anlıyoruz ki, tepeden aşağıya bakmak kadar keyifli bir şey yok.

3.09.2006Seyahat
Eylül fırtınası

Eylül fırtınası

Beşiktaş, G.Saray ve Trabzon, peş peşe birbirleriyle karşılaşacak ve Avrupa kupalarında 2’şer maç oynayacak. Fikstürü daha kolay olan F.Bahçe, bu durumu iyi değerlendirirse zirvede puan farkı yapar.

8.09.2006Spor
Irakta 3 Amerikan askeri öldü

Irak'ta 3 Amerikan askeri öldü

Amerikan ordusundan yapılan açıklamada, Irak'ta hafta sonunda 3 Amerikan askerinin öldüğü bildirildi.

6.11.2006Gündem
Meryem Ana Evinde Papadan önceki son ayin

Meryem Ana Evi'nde Papa'dan önceki son ayin

PAPA 16'ıncı Benedikt, Meryem Ana Evi'nde ayin yönetecek. Papa'nın gelişi öncesindeki son ayin, pazar günü 30 Katoliğin katımıyla yapıldı.

27.11.2006Gündem
7 yılda dizelin payı 32 kat arttı

7 yılda dizelin payı 32 kat arttı

Türk tüketicisi, gerek akaryakıt fiyatlarındaki yükseliş gerek pazara sunulan yeni modellerin de etkisiyle otomobil tercihinde Avrupalı gibi davranmaya başladı. Dizelin payı toplam otomobil satışlarında son 7 yılda tam 32 kat artarak yüzde 49’a yükselirken, bu oran Türkiye’nin dizel otomobil satışlarında dünya ortalamasını geçip, Avrupa’yı yakalamasını sağladı. 1999 yılında Türkiye’de satılan her 100 otomobilden sadece 1 veya 2’si dizelken bugün bu oran 49’a ulaştı.

28.11.2006Ekonomi
Mevlana anma törenleri başladı

Mevlana anma törenleri başladı

MEVLANA’nın ölümünün 733’üncü yıldönümü anma törenleri, ‘Mevlana Hoşgörü ve Sevgi Yürüyşüşü’ ile başladı. Mehter Takımı eşliğindeki yürüyüşe sikke ve tennure giyen semazenlerin yanı sıra Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen ve Mevlana'nın 21'inci kuşaktan torunu Esin Çelebi de katıldı.

1.12.2006Gündem
Başbakan Erdoğan, Şeb-i Arus törenine katılacak

Başbakan Erdoğan, Şeb-i Arus törenine katılacak

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, Mevlana'nın 733'üncü Vuslat Yıldönümü etkinlerinin son günü olan 17 Aralık'taki ‘Şeb-i Arus’ törenine katılacak.

13.12.2006Gündem
Otomotiv sektörü gelecek yıl daha iyi olur

'Otomotiv sektörü gelecek yıl daha iyi olur'

Toyotasa Genel Müdürü İbrahim Orhon, otomotiv pazarının bu yılı geçen senenin yüzde 14-15 kadar altında tamamlayacak gibi göründüğünü kaydetti.

17.12.2006Ekonomi
Hasret bitti

Hasret bitti

1 Mart gününden bu yana oynanamayan oyun, gerekli yasal düzenlemelerin hızla tamamlanmasının ardından kaldığı yerden devam ediyor.

16.03.2007Spor
Knorr, pazarı büyütmeyi hedefliyor

Knorr, pazarı büyütmeyi hedefliyor

Unilever Türkiye Gıda Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Seçkin, yaklaşık 6 ay önce başlattıkları doğallık kampanyası ile hazır çorbada yanlış tüketici algısını düzelterek pazarı büyütmek istediklerini bildirdi.

19.04.2007Gündem
ABD otomotiv pazarını ithal araçlara kaptırdı

ABD otomotiv pazarını ithal araçlara kaptırdı

ABD tarihinde ilk kez ithal araç satışları, yerli araç satışlarının üzerine çıktı.

2.08.2007Ekonomi
Kampanya yapan kazançlı çıktı

Kampanya yapan kazançlı çıktı

Dünyanın genelinde olduğu gibi Türkiye’de de otomotiv markaları, tüketicilerin satın alma tercihlerini etkilemek amacıyla kampanyalardan yararlanıyorlar. Peki, otomotiv firmalarının satışlarını artırmak uğruna girdikleri bu ezeli kampanya yarışında kazanan kim oluyor?

11.12.2007Gündem
Reebok, Adidas’la yeniden canlanacak

Reebok, Adidas’la yeniden canlanacak

Türkiye’de varlığını 2006 yılına kadar distribütörlerle sürdüren spor giyim markası Reebok, kaybettiği pazar payını bünyesine girdiği Adidas’la yeniden kazanmayı hedefliyor.

22.02.2008Kelebek
Papa, Müslümanları yine kızdıracak

Papa, Müslümanları yine kızdıracak

Gelecek hafta ABD’ye tarihi bir ziyaret gerçekleştirecek olan Papa 16’ncı Benedikt, New York’ta, bir zamanlar İkiz Kuleler’in yükseldiği noktada edeceği duayla Müslümanları yine kızdıracak.

12.04.2008Dünya
AvivaSA tüketimden tasarrufa geçmeye çağırıyor

AvivaSA tüketimden tasarrufa geçmeye çağırıyor

AvivaSA Genel Müdürü Meral Egemen, “Geleceğini Biriktir” adlı yeni projede, bireysel ve toplumsal tasarrufu teşvik etmeyi hedeflediklerini, tasarruf disiplininin yaratılmasına destek olunacağını söyledi.

22.04.2008Gündem
İstikbalden Rusya ve Ukraynaya yatırım atağı

İstikbal'den Rusya ve Ukrayna'ya yatırım atağı

İstikbal Mobilya, yurt dışında ilk yatırımını Rusya ve Ukrayna'da yapmaya hazırlanıyor.

30.06.2008Gündem
İkinci elin gözde araçları

İkinci elin gözde araçları

DOD Genel Müdürü İlhami Eksin ile yaptığımız röportajın ilk bölümünü dün yayınlamıştık. Bugün ise ikinci bölümü okuyabilirsiniz...

1.07.2008Gündem
Hard rock gitaristi Galley kansere yenildi

Hard rock gitaristi Galley kansere yenildi

Hard rock grubu "Whitesnake"in eski gitaristi Mel Galley, 60 yaşında kansere yenik düştü.

3.07.2008Dünya
Dilek Abla sen çok güzelsin üniversitelere gider şirin ayakkabılar giyersin

Dilek Abla sen çok güzelsin üniversitelere gider şirin ayakkabılar giyersin

Başlıktaki sözler, Sulukuleli çocuklardan birinin, gönüllü öğretmenleri genç Dilek Turan için yazdığı rap şarkısının sözleri. Sulukuleli çocukların eğitimle arası pek iyi değil. Şu sırada devam eden kentsel dönüşüm projesi uyarınca, evler birer birer yıkılıyor, bu da onları etkiliyor. Bu yüzden pek çoğu okullarını bırakmış. Çocukların şimdi eğitimle ilgili en önemli bağları yüksek lisans öğrencisi Dilek Turan.

8.08.2008Kelebek
Yaz saati uygulamasında sona doğru

Yaz saati uygulamasında sona doğru

Leyla Ataman Özel - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, yıl boyunca aynı saat diliminde kalınması (yaz saati uygulamasının kaldırılması) ve zamanın belirlendiği referans meridyenin değiştirilmesi konusunda kurum ve kuruluşlarla konsensüs sağladı.

10.08.2008Gündem
10 liraya yoga

10 liraya yoga

Hayatınızda hiç yoga yaptınız mı? Bu kadar insan yaptığına göre bir kerameti var. Ne menem bir şeymiş ben de bir göreyim derseniz, işte fırsat, denemesi 10 lira.

28.08.2008Kelebek
Esnafın Ramazan ümidi devam ediyor

Esnafın Ramazan ümidi devam ediyor

Gaziantep Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (GESOB) Başkanı Ömer Küsbeoğlu, Ramazan ayının bereketli bir ay olduğunu, esnafın önümüzdeki hafta satışlarda hareketliliğin olmasını beklediğini söyledi.

3.09.2008Ekonomi
Avrupadaki daralma ihracatı etkileyecek

Avrupa'daki daralma ihracatı etkileyecek

TOFAŞ Üst Yöneticisi (CEO) Ali Pandır, yılın ikinci yarısında Avrupa pazarında yaşanan talep düşüklüğünün, ihracat performanslarında bir miktar azalmaya yol açmasını beklediklerini bildirdi.

12.09.2008Ekonomi
Dünyayı hangisi yönetecek

Dünyayı hangisi yönetecek

Ön seçim sırasında aşağı yukarı bir yıl, "O Demokrat mı olsun öteki Demokrat mı" diye Barack Obama ile Hillary Clinton’ı yarıştırdılar. Asıl seçime, "Bir Demokrat mı olsun yoksa bir Cumhuriyetçi mi" sorusuna ise üç ay zaman bıraktılar. Konuyu ana hatlarıyla artık siz de biliyorsunuz: Biri 72 yaşında, öteki 47. Biri beyaz, diğeri melez. Cumhuriyetçi olanı şahin, Demokrat olanı şahin gibi görünmeyen. Biri Vietnam gazisi, öteki Harvard’lı...

4.10.2008Kelebek
Pan Ortodoks anlaşma

Pan Ortodoks anlaşma

İstanbul’da buluşan 14 Ortodoks kilisesinin temsilcisi, aralarındaki sorunların çözümü için müzakerelerde bulunulması konusunda fikir birliğine vardı. Zirvede diğer dinlerle diyalog ve Ortodoks kilisenin çevre koruma çabalarını desteklemesi de kararlaştırıldı.

12.10.2008Gündem
Hastalığa şut atıp auta gönderiyorum bakalım kim galip gelecek göreceğiz

Hastalığa şut atıp auta gönderiyorum bakalım kim galip gelecek göreceğiz

Başkanlığı döneminde yöneticiliği bazı kesimler tarafından eleştirilse de Özhan Canaydın’la ilgili bir konsensüs var: Dürüst, medeni ve centilmen bir adam. Futbol camiasında seviliyor ve sayılıyor. Geçen haftasonu 6 yıllık GS yöneticiliği boyunca onun için çalışmış, ona destek vermiş arkadaşlarına Bursa’da 400 kişilik bir yemek verdi. Onlara hem hizmetleri için teşekkür etti, hem de veda etti. Kadehlerin "Özhan Ağabey" ve Galatasaray için kalktığı bir gece...

15.11.2008Kelebek

Stoklar bitince fiyatlar yükselecek

Toyotasa Genel Müdürü İbrahim Orhon ile daralan otomotiv pazarını, fiyatları ve Toyota'nın yeni hedeflerini konuştuk. Röportaj üç gün boyunca devam edecek...

16.11.2008Ekonomi
İstinyePark’tan kiracıları rahatlatacak üç ayaklı plan

İstinyePark’tan kiracıları rahatlatacak üç ayaklı plan

Perakendede markalar ve alışveriş merkezleri arasında iplerin gerildiği bir ortamda, son altı aydır pazarlama desteği vererek büyük takdir toplayan İstinyePark Alışveriş Merkezi, 2009 yılında uygulayacağı 3 ayaklı bir plan hazırladı. Kuru sabitleyen, genel giderlerin yüzde 25’ini üstlenen alışveriş merkezi, kiracısı markalara cirolarına göre yüzde 5-15 pazarlama desteği de verecek.

8.12.2008Ekonomi
Kampanya rüzgarı hızlandı, en ucuz oto için son 2 haftaya girildi

Kampanya rüzgarı hızlandı, en ucuz oto için son 2 haftaya girildi

Tüketiciler açısından yılın son 2 haftası çok önemli fırsat sunuyor. Bir taraftan son 3 ayda dövizde yaşanan yüzde 20’lik artış otomobil fiyatlarına yansıtılmazken, diğer taraftan düzenlenen kapmanyalarla, son 2 yılın en ucuz otomobilleri satılıyor. Otomotiv sektörü yetkilileri, fiyatların Ocak ayından itibaren bugünkü seviyesini koruyabilmesinin çok zor olacağını belirtiyor. Yani tüketiciler için ucuz otomobil almak için son 14 güne girmiş bulunuyoruz.

16.12.2008Gündem
Oyak: Kriz yokken şampanya içmedik, şimdi suya düşmeyiz

Oyak: Kriz yokken şampanya içmedik, şimdi suya düşmeyiz

Oyak Çimento Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Celal Çağlar, şirketlerinde tasarrufun her zaman ön planda olduğunu belirterek, "Küresel krizle ilgili özel olarak aldığımız bir önlem yok. Kriz yokken nasıl şampanya içmediysek, ’kriz var’ diye de su içmeyeceğiz" dedi.

10.04.2009Ekonomi
ÖTV indirimi etkisini yitirmeye başladı

ÖTV indirimi etkisini yitirmeye başladı

Otomotiv sektöründe krizin neden olduğu üretim ve ihracat düşüşü Nisan ayında da sürerken, ÖTV indiriminin etkisiyle satışların artması pazarın geçen yılın aynı ayına göre büyümesini sağladı.

9.05.2009Ekonomi
Peugeotnun yeni Crossoveri 3008 Türkiyede

Peugeot'nun yeni Crossover'i 3008 Türkiye'de

Peugeot Otomotiv A.Ş Genel Müdürü Jean-Pierre Vieux, “Türkiye'de otomotiv sektöründe işler iyi gidiyorsa bir çok sektörde işler iyi gidiyor demektir” dedi.

21.06.2009Ekonomi
Bing Googleın peşinde

Bing Google'ın peşinde

Arama motoru rekabeti kızışıyor: Google yine birinci sırada, ama Microsoft'un Bing'i iddialı geliyor.

13.07.2009Teknoloji

Yazar Sonuçları

Ekonomi tıkırında!

ÜLKEMİZE gelen, ya da dışarıdan ahkám kesen bütün yabancılar aynı şeyi söylüyor:

6.07.2006

Çelikte ve boruda güçleneceğiz 2010’da 5 milyar doları bulacağız

BORUSAN Grubu’nun CEO’su Agah Uğur, 2007 ciro hedefine iki yıl önce ulaşınca, yeni bir stratejik plan hazırladıklarını ve 2010 yılına kadar 1 milyar doları yurtdışından olmak üzere 5 milyar dolar ciroya ulaşmayı hedeflediklerini açıkladı.

27.08.2006

Türkiye, hálá 2.5 milyon insanımıza ’istenmeyen adam’ muamelesi yapıyor

MÜNİH hareketli bir haftaya girdi. Hafta sonunda 43. Uluslararası Güvenlik Konferansı başlıyor. 40 ülkeden 50 dışişleri ve savunma bakanı geliyor.

6.02.2007

Bir Patrikhane ki!

HANGİ imandan olursa olsun, ruhbanı bulunmayan bir mábet düşünülebilir mi?

Buradaki "ruhban" kelimesini asgári anlamda kullandım. Yani, teolojik eğitimden geçmiş ve illá hiyerarşiye dahil olmuş "resmi" cemaat önderlerine kadar çıkmıyorum.

28.01.2008

Miras kavgam

Geçen pazar bahsettiğim gibi, hayatımdaki tek mülkiyet ihtirasını oluşturan ve tahmini sayısı beş-altı bin civarındaki kitaplarım çocuklarımı ne derece ilgilendirir ki? Geçtim üç lisandan ve üç binlerden felsefe, ilahiyat, psikanaliz, dilbilim, sosyoloji, mimari, siyaset bilim kitaplarımı, edebiyat zevklerim dahi onları ne ölçüde cezbeder ki?

8.03.2008

Otomotivin tüm umudu bu fuarda

Amerika’da yaşanan finansal krizlere, Avrupa’da otomobil satışlarındaki düşüşe rağmen, Türkiye’de bu yıl toplam otomotiv pazarının geçen yılın aynı dönemi ile karşılaştırıldığında yüzde 6 oranında büyüdüğünü görüyoruz.

7.10.2008

Otomobilde satmak 2 kat daha zor

Sanayiden gelen rakamlar gerçekten ürkütücü… Aralık ayına yönelik beklentiler yüzde 15’in üzerinde düşüş idi

13.02.2009

Dualar Seren’e...

Çok üzüldüm Seren Serengil’e...

10.04.2009

Dönek mi, dalak mı

SIRTINIZA ille de şu iki etiketten biri yapıştırılacaksa, hangisini tercih ederdiniz?

"Dönek mi" olmak daha iyi yoksa "Dalak" mı?

25.05.2009