MENÜ

Pazar Ayini

Pazar Ayini ile ilgili tüm haberleri, son dakika Pazar Ayini haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Pazar Ayini haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 668 Pazar Ayini haberi bulunmuştur.

Pazar Ayini Haberleri

İmkansız yoktur dedi, Yunanistan’ı destekledi, imkansızı başardı

İmkansız yoktur dedi, Yunanistan’ı destekledi, imkansızı başardı

Yunanistan, Avrupa Futbol Şampiyonası’nda ‘imkansızı başarıp’ şampiyon old. Sponsoru adidas, aynı tarihlerde global reklam kampanyasında ‘imkansız yoktur’ (Impossible is nothing) diye sesleniyordu. 1954’ten bu yana takımlara ve sporculara sponsor olan adidas 6.5 milyar Euro’luk cirosunun 500 milyon dolarını sponsorluğa ayırıyor.

16.07.2004Spor Arena
Arçelik, 50.8 milyon Euro yatırımla Rusya’ya gidiyor

Arçelik, 50.8 milyon Euro yatırımla Rusya’ya gidiyor

Avrupa’nın en büyük beyaz eşya üreticilerinden biri olmayı amaçlayan Arçelik, Rusya’da yatırım kararı aldı. Rusya’ya 50.8 milyon Euro’luk yatırım yapacak olan Arçelik, yılda 850 bin adet çamaşır makinesi üretecek. Tesis, 2006 yılında kademeli olarak faaliyete geçecek.

16.07.2004Ekonomi
Bütün türleri ve yönleriyle Türk kültürü Berlin’de

Bütün türleri ve yönleriyle Türk kültürü Berlin’de

Berlin’de, ‘Şimdi-Türkiye’den Müzik, Tiyatro Dans, Film, Edebiyat ve Sanat’ adıyla bir etkinlik düzenlendi. Türk kültürünün seçkin adlarının tanıtıldığı bir haftalık etkinlik, piyanist Fazıl Say’la başladı.

30.08.2004Gündem
Çin’e gitmenin  en ekonomik yolunu sağlıyoruz

Çin’e gitmenin en ekonomik yolunu sağlıyoruz

Arazi profesörü, doğasında dayanıklılık barındıran mühendis bir marka Mitsubishi. Amaç hep var olmak. Son yıllarda binek otomobil alanında da iddialı. Ürün gamını genişletti ve Türkiye’de daralan pazara rağmen o pazar payını genişletmeyi bildi. Otomotiv Direktörü Yusuf Soner, Mitsubishi’nin yeni algısını ve hedeflerini anlattı.

1.03.2005Kelebek
Yeni Papa Ratzinger

Yeni Papa Ratzinger

Katolik dünyası, yeni papa olarak Alman Kardinal Hoseph Ratzinger'i seçti. Ratzinger 16. Benedict adıyla anılacak.

19.04.2005Dünya
Sayısal yaşam biçimi şekilleniyor

Sayısal yaşam biçimi şekilleniyor

Dünyanın dev bilgisayar markalarından biri olan Dell, yeni dönem stratejilerini ve ürünlerini Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) ülkelerinin önde gelen teknoloji medyalarına tanıttı. Monaco’da düzenlenen toplantıya, Türkiye’den Hürriyet e.yaşam katıldı.

9.06.2005Gündem
Otomotiv, çıta yükseltti yeni rekorlara göz dikti

Otomotiv, çıta yükseltti yeni rekorlara göz dikti

Otomotiv sektörü, 2005 hedefini yükseltti. OSD Başkanı Turgay Durak, daha önce 650 bin adet olarak hedeflenen pazar büyüklüğü rakamının revize edilerek 725 bine yükseltildiğini açıkladı. Durak, ‘Üretim, ihracat ve iç pazar satış rekorlarını egale etmeyi hedefliyoruz’ dedi.

29.06.2005Ekonomi
Pahalı petrol ABD’yi korkuttu otomobil devleri darbe yedi

Pahalı petrol ABD’yi korkuttu otomobil devleri darbe yedi

Artan petrol ve benzin fiyatları dünyanın en büyük otomotiv üreticilerinden ABD’li General Motors ve Ford’u zor durumda bıraktı. Bu şirket, araç satışlarında zorlanırken, daha az yakıt harcayan Japon otomobilcilerin satışları artıyor.

4.10.2005Ekonomi
Bu sene Konya’ya hücum var

Bu sene Konya’ya hücum var

Bir kez daha çağırıyor bizi Mevláná, bir kez daha sesleniyor bütün insanlığa. 17 Aralık 1273’te bu dünyadan göçüp gittiğinde bıraktığı mirasa sahip çıkmaya davet ediyor hepimizi. İnsanlık tam 732 yıldır gidiyor Mevláná’ya. Şimdi yeniden yollara düşme, Konya’ya gidip Şeb-i Aruz törenlerine katılma zamanı. Ancak hatırlatalım şimdiden Konya’daki bütün oteller dolmuş. Ziyaretçiler Karaman, Akşehir, Aksaray ve Nevşehir’deki otellere rezervasyon yaptırıyor.

8.12.2005Kelebek
Telsim, 4 milyar 550 milyon dolara dünya devi Vodafone’un

Telsim, 4 milyar 550 milyon dolara dünya devi Vodafone’un

TMSF’nin 2 milyar 804 milyon dolar muhammen bedelle satışa çıkardığı Telsim’de ihaleyi 4 milyar 550 milyon dolarlık fiyatla dünya devi İngiliz Vodafone kazandı. 4 firmanın katıldığı ihalede Kuveytli MTC ile yarışan Vodafone, 4 milyar 350 milyon dolar ile başlattığı yarışı 200 milyon dolar üzerinde tamamladı.

13.12.2005Ekonomi
Üretim ve satışta en iyi Şubat yaşandı

Üretim ve satışta en iyi Şubat yaşandı

2004 ve 2005 yıllarında üst üste satış, üretim ve ihracatta rekorlara imza atan otomotiv sektörü 2006 yılına da hızlı başladı. Özellikle yılın ilk aylarında tatil ve ağır kış koşullarına rağmen satışlarda artış devam etti. Üretim ve satışta tüm zamanların en iyi Şubat ayını geçiren otomotiv sektörü, iç pazar satışlarını bir önceki yıla göre de yüzde 15.9 artırdı.

14.03.2006Ekonomi
Porto Riko küçük Amerika Haiti’de insanlık dersi var

Porto Riko küçük Amerika Haiti’de insanlık dersi var

Çiğdem Tunçbilek aile mesleği olan bir iş yapıyor. 1927’de kurulan Asri Basımevi’nin üçüncü kuşak yöneticisi. İşteyken oradan oraya koşturuyor; bir sürü karar vermek, plan yapmak zorunda. Haliyle biraz dominant bir karakteri var. Ama iş tatillere gelince resim tamamen değişiyor; tatil programlarına karışmıyor. Hatta gidilecek yere bile.

26.03.2006Seyahat
2006’da yeni model sayısı 85’i geçecek

2006’da yeni model sayısı 85’i geçecek

Son iki yıldır satış rekorları kıran otomotiv sektöründe rekabet, firmaların 2006 yılında piyasaya sundukları yepyeni modellerle iyice kızışmaya başladı. Satışlarını artırıp daha fazla pazar payı kapmak için çalışan firmalar piyasaya sundukları yeni modellerle tüketicilerin de seçim yapmasını zorlaştırıyor. Nisan ayını da dahil ettiğimizde, bu yılın ilk 4 ayında piyasaya sunulan araç sayısı 47’yi buldu.

11.04.2006Ekonomi
Martıların gözüyle İstanbul, dünyayı gezecek

Martıların gözüyle İstanbul, dünyayı gezecek

Geçtiğimiz yıl helikopterle İstanbul’un 330 derece panaromik fotoğrafını çeken Orhan Durgut bu yıl da İstanbul Boğazı’nın tamamını tek bir fotoğrafa sığdırdı. Eşi Fatma Durgut ile birlikte çalışan Orhan Durgut, Zincirlikuyu Mezarlığı’nın arka tarafından, yerden iki bin fit (606 metre) yüksekte helikopterle havada sabit durup 30’ar derecelik dönüşlerle 300 derecelik bir panaromik fotoğrafla tüm boğazı görüntüledi.

4.06.2006Seyahat
Ermeni Genel Patriği Surp Badarak ayinini yönetti

Ermeni Genel Patriği Surp Badarak ayinini yönetti

Ermeni Genel Patriği Karekin II, Türkiye Ermeni Patrikliği Merkez Kilisesi'ndeki “Surp Badarak” ayinini yönetti.

25.06.2006Gündem
UniCredito, Koç’la ortaklığını Avusturya’ya transfer ediyor

UniCredito, Koç’la ortaklığını Avusturya’ya transfer ediyor

Önce Koç Finansal’a ortak olup, Koçbank’la Türk bankacılık sistemine giren, daha sonra Yapı Kredi’yi ortaklaşa alıp, daha da büyüyen İtalyan UniCredito, Türkiye’deki hisselerini yüzde 95’i kendisine ait Bank Austuria Credit Ansalt’a (BA-CA) devredeceğini açıkladı.

5.07.2006Ekonomi

Yazar Sonuçları

Biletlere yakıt zammı

Petrol fiyatlarındaki inanılmaz tırmanış havayollarına kabus yaşatıyor. Uçaklar dolu uçsa da yüksek yakıt fiyatları nedeniyle şirketler para kazanamıyor.

14.08.2004

Tansaş’ın akıl almaz performansı

ANIMSARSANIZ iki hafta önce Tansaş’ın ‘akılalmaz haklarını’ masaya yatırmış ve kampanyanın sonuçları ile ilgili Tansaş’tan bilgi istemiştik.

14.08.2004

Bütün türleri ve yönleriyle Türk kültürü Berlin’de

BERLİN

ALMANYA’NIN
başkenti Berlin’de, Almanlar ve burada yaşayan Türkler, Türk kültürünün, edebiyatının, müziğinin seçkin adlarının konuşmalarını dinliyorlar, konserlerine gidiyorlar.

30.08.2004

Ayva ve ceviz bol, lüfer az

Bu haftasonu yağış Muğla, Şanlıurfa, Hakkari çevrelerinde etkili. Sıcaklıktaki düşüş pazar günü orta ve kuzey bölgelerin büyük kısmında hissedilecek. Kasım ayını ılık beklemeyin, en azından soğuk bir gelip gidecek gibi.

5.11.2004

Fos çıktı!

SEVGİLİ okuyucularım, Türk milletini yıllardan beri AB masallarıyla uyuttular. Burada yana yakıla yüzlerce kez yazdım, bizi hiçbir zaman içlerine almayacaklarını, üye yapmayacaklarını ısrarla savundum.

8.06.2005

Sayısal yaşam biçimi şekilleniyor

Dünyanın dev bilgisayar markalarından biri olan Dell, yeni dönem stratejilerini ve ürünlerini Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) ülkelerinin önde gelen teknoloji medyalarına tanıttı. Teknolojinin yaşam biçimini değiştirdiği boyutlarıyla ele alınan etkinliklerde Dell, yeni ürün yaklaşımını tüm detaylarıyla anlattı.

10.06.2005

Fatih Aksoy: Aysun’u savunmak boynumun borcudur!

Fatih Aksoy-Aysun Kayacı ilişkisiyle ilgili olarak ‘Medyatik ayrılığın barışması da medyatik olur’ demiştim.

26.10.2005

Sadıkoğlu: Dubaililerin 28 milyon dolar borcu var

GEÇEN cuma günü bu sütunlarda yer alan "Sadıkoğlu’nun yarım bıraktığı Şeyh Maktum’un yatı bitmiş" yazım üzerine dün Kahraman Sadıkoğlu aradı.

20.03.2006

Sarıgül ayda 30 bin dolar kira getirecek yeri bilimin hizmetine verdi

DÜN sabah Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ile Bilim Merkezi’nde buluştuk.

17.04.2006

Genç ve sanal

TEKRAR üç pazar öncesine, yani tesadüfen yolda rastladığım büyük oğlumun, kulaklıklarıyla "i-Pod" dinlediği için beni ve etrafı hiç fark etmemesi olayına dönüyorum.

25.06.2006