MENÜ

Pazar Ayini

Pazar Ayini ile ilgili tüm haberleri, son dakika Pazar Ayini haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Pazar Ayini haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 657 Pazar Ayini haberi bulunmuştur.

Pazar Ayini Haberleri

Papa Francis, asansörde mahsur kaldı

Papa Francis, asansörde mahsur kaldı

Pazar ayinine 25 dakika geciken Papa Francis, Bir kaza oldu. Asansörde mahsur kaldım. Tanrıya şükürler olsun ki itfaiye geldi dedi.

1.09.2019Dünya
Mafya üyelerinin kaldığı cezaevinden 100 yıl sonra ilk firar

Mafya üyelerinin kaldığı cezaevinden 100 yıl sonra ilk firar

Robert L., İtalya’nın Napoli şehrinde genellikle mafya üyelerinin kaldığı cezaevinden firar etti. Cinayetten yargılanan 32 yaşındaki tutuklunun kaçışının 100 yıl sonra gerçekleşen ilk firar olduğu belirtildi.

26.08.2019Avrupa
Son dakika... Burkina Fasoda kiliseye silahlı saldırı

Son dakika... Burkina Faso'da kiliseye silahlı saldırı

Burkina Faso'nun kuzey merkez bölgesinde bir Katolik kilisesine yönelik saldırıda 7 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

12.05.2019Gündem
Klişelere rağmen  hâlâ şaşırtıyor

Klişelere rağmen hâlâ şaşırtıyor

Rio gezginleri şaşırtacak pek çok özelliğe sahip. Aradığınız adresin kapısına kadar sizi götürenler, köle ticaretinin göz yaşartıcı izleri, Portekiz müziği eşliğinde buz gibi biranın ikram edildiği, şehrin en lezzetli yemeklerini pişiren kaldırım tezgâhları bunlardan bazıları. Rio, kumsallardan müzelere, kiliselerden pazarlara her köşede hakkındaki mitleri çürütüyor. Meraklı gezginleri kendisine çekiyor.

5.05.2019Seyahat
Burkina Fasoda kiliseye silahlı saldırı

Burkina Faso'da kiliseye silahlı saldırı

Burkina Faso'da kiliseye düzenlenen silahlı saldırıda 6 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

29.04.2019Dünya
Son dakika... Sri Lankada art arda yeni patlamalar: İki Türk vatandaşı yaşamını yitirdi

Son dakika... Sri Lanka'da art arda yeni patlamalar: İki Türk vatandaşı yaşamını yitirdi

Sri Lanka polisi, başkent Colombo, Negombo ve Batticaloa kentlerindeki 3 otel ve 3 kiliseyi hedef alan saldırıların ardından başkent Colombo yakınlarında bulunan Dehiwela kentindeki hayvanat bahçesi yakınındaki bir oteli hedef alan yeni bir patlamanın daha meydana geldiğini duyurdu. Yeni saldırı sebebiyle ilk belirlemelere göre 2 kişi hayatını kaybetti. Yedinci patlamanın ardından başkent Colombo'da bir oteli hedef alan yeni bir patlamanın daha meydana geldiği belirtildi. Kilise ve otelleri hedef alan saldırılarda ölü sayısı 207'ye yükseldi. Terör saldırılarında iki Türk vatandaşının hayatını kaybettiği, yaşamını yitiren Türk vatandaşlarının isimlerinin Serhan Selçuk Nariçi ve Yiğit Ali Çavuş olduğu bildirildi. Terör saldırılarıyla bağlantılı olarak 7 şüpheli gözaltına alındı.

21.04.2019Dünya
Son dakika... Sri Lankada art arda patlamalar

Son dakika... Sri Lanka'da art arda patlamalar

Sri Lanka'nın başkenti Colombo, Negombo ve Batticaloa kentlerindeki 3 otel ve 3 kiliseye yerel saatle 08:45'te eş zamanlı bombalı saldırı düzenlendi. Saldırılar sebebiyle 160'tan fazla kişi yaşamını yitirdi, 500'den fazla kişi yaralandı.

21.04.2019Dünya
Türk kahvesi içerseniz Müslüman olur ve hiç kurtulamazsınız

Türk kahvesi içerseniz Müslüman olur ve hiç kurtulamazsınız!

Dr. Latif Çelik’in, 300 yıllık Almanya geçmişi olan Türk kahvesinin kültürel izlerine yönelik çalışması, kitap olarak yayınlandı. Türk kahvesinin Almanya yansımaları, Würzburg’da ilk defa denenmesi ve sevilmesi, şarap üreticilerinin kıskanması ve Alman toplumundaki yerinin resimli bilgilerle anlatıldığı ‘300, Türk Kahvesinin Üçyüz Yıllık Almanya Yolculuğu’ adlı kitapta, konunun uzmanı saygın bilim insanları tarafından kaleme alınan makaleler de yer alıyor.

9.02.2019Avrupa
Filipinlerdeki kilise saldırısını DEAŞ üstlendi

Filipinler'deki kilise saldırısını DEAŞ üstlendi

Filipinler'in Jolo Adası'nda dün 20 kişinin hayatını kaybettiği kilise saldırısını terör örgütü DEAŞ üstlendi.

28.01.2019Dünya
Son dakika... Filipinlerde kiliseye saldırı

Son dakika... Filipinler'de kiliseye saldırı

Filipinler'in güneyindeki bir Katolik kilisesini hedef alan iki ayrı bombalı saldırıda ilk belirlemelere göre 20 kişi öldü, 81 kişi yaralandı.

27.01.2019Dünya
Gerilim oraya sıçradı: Askeri gemiler ilerliyor

Gerilim oraya sıçradı: Askeri gemiler ilerliyor

Ukrayna Savunma Bakanlığı’na bağlı 2 askeri gemi Rus deniz sularında ilerlemeyi sürdürüyor. Gemiler Kerç boğazına yapılan Kırım köprüsünün altından geçti. Gemilerin Kırım deniz sularına girişinden itibaren Rus donanmasına bağlı gemiler tarafından takip edilerek gözetimde tutulduğu duyuruldu. Ukrayna tarafından geçişler sırasında şu ana kadar sorun çıkmaması sevinçle karşılanıyor. Rusya tarafı ise duruma itidalli yaklaşıyor, Öte yandan Rusya ve Ukrayna arasındaki kilise gerilimi ile ilgili de Fener Rum Patriği Bartholomeos, Ukrayna kilisesinin bağımsızlığını kısa bir süre sonra alacağını söyledi.

23.09.2018Dünya
Kilisede protesto Utanın diye bağırıp sırtlarını döndüler

Kilisede protesto 'Utanın' diye bağırıp sırtlarını döndüler

Washington'daki bir kilisede pazar ayini protestolarla karşı karşıya kaldı.

3.09.2018Dünya
‘Diriliş’in önünde gösteri

‘Diriliş’in önünde gösteri

İZMİR’in Konak ilçesinde, ev hapsinde bulunan ABD’li pastör Andrew Craig Brunson’ın eşi Norine Brunson’ın Diriliş Kilisesi’nde katıldığı ayin sonrası gösteri yapan bir kişi gözaltına alındı.

12.08.2018Gündem
Rahip Brunsonın eşi kiliseye gitti... Türk bayrağı detayı

Rahip Brunson'ın eşi kiliseye gitti... Türk bayrağı detayı

İZMİR'in Konak ilçesinde, ev hapsinde bulunan ABD'li rahip Andrew Craig Brunson'ın eşi Norine Brunson, pazar ayinine katılmak üzere eşinin görevli olduğu Diriliş Kilisesi'ne gitti. Kilisenin kapısında, Türk bayrağının asılı olduğu görüldü.

5.08.2018Gündem
Papaz Brunson’un eşi günler sonra evden çıktı

Papaz Brunson’un eşi günler sonra evden çıktı

Terör örgütleri FETÖ ve PKK adına suç işlediği ve casusluk yaptığı iddiasıyla yargılanan ABD'li Papaz Andrew Craig Brunson'ın eşi Norine Brunson, 5 gün sonra kilisedeki pazar ayini için evinden çıktı. Yürüyerek evine dönen Brunson’ın, market alışverişi yaptığı görüldü.

29.07.2018Haber
Papaz Brunson’un eşi böyle görüntülendi

Papaz Brunson’un eşi böyle görüntülendi

Terör örgütleri FETÖ ve PKK adına suç işlediği ve casusluk yaptığı iddiasıyla yargılanan ABD'li Papaz Andrew Craig Brunson'ın eşi Norine Brunson, 5 gün sonra kilisedeki pazar ayini için evinden çıktı. Yürüyerek evine dönen Brunson’ın, market alışverişi yaptığı görüldü.

29.07.2018Gündem
FETÖcüler ABDde buluşmak için kiliseyi kullanmış

FETÖ'cüler ABD'de buluşmak için kiliseyi kullanmış

ABD'nin New Jersey eyaletinde yaşayan bazı Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarının, düzenli olarak gittikleri bir kiliseyi buluşma mekanına çevirdikleri ortaya çıktı. Kiliseye gelenler arasında, FETÖ darbe girişiminin kilit ismi firari Adil Öksüz’ün kayınbiraderi Abdulhadi Yıldırım'ın işyerinde Amerikan bayrağını öpen Türk çalışanının da yer aldığı görüldü.

14.06.2018Gündem
Aile boyu intihar bombacısı olmuşlar

Aile boyu intihar bombacısı olmuşlar

Endonezya’da DEAŞ terörü kiliseleri hedef aldı. 6 intihar bombacısının üç kiliseye yaptığı saldırılarda 7 kişi öldü ve onlarca kişi yaralandı. Saldırganların anne, baba ve çocuklar olmak üzere aynı aileden olması olayın şokunu arttırdı.

13.05.2018Dünya
Her bir köşesinden tasarım fışkıran şehir: Milano

Her bir köşesinden tasarım fışkıran şehir: Milano!

İtalya'nın tasarım ve moda başkenti Milano'ya ilk gidişimin Milano Design Week dönemine denk gelmesi zaten başlı başına mükemmel bir rota olan Milano'yu çok daha özel kıldı benim için. En az yüz yıl öncesinden kalma duvarlar, kaldırımlar, dev tavanlar, şıklık yarışındaki yerlileri ile Milano'ya adım atar atmaz havamız değişiyor. Hem İtalyan şehirlerindeki o bana çok tanıdık gelen sıcaklık hem de her köşesine iyi yedirilmiş medeniyet ve kültür izleri ile Milano'ya kalbimde çok güzel bir yer ayırdığımı söyleyebilirim.

25.04.2018Seyahat
Pakistanda kiliseye intihar saldırısı Ölü ve yaralılar var

Pakistan'da kiliseye intihar saldırısı! Ölü ve yaralılar var

Pakistan'ın Belucistan eyaletinin başkenti Ketta'da pazar ayini sırasında bir kiliseye düzenlenen intihar saldırısında 8 kişi hayatını kaybetti, 44 kişi yaralandı.

17.12.2017Dünya
26 kişi bir ihmal yüzünden mi öldü

26 kişi bir ihmal yüzünden mi öldü

ABD, Teksas’ta 26 kişinin ölümüyle sonuçlanan kilise baskınını deşifre etmeye çalışıyor. Pazar ayini sırasında yaşanan saldırının aile içi bir kavgadan çıkma ihtimali ağırlık kazanırken, aile içi şiddet yüzünden ordudan çıkarılan saldırgan Devin Patrick Kelley’nin (26) resmi kayıtlara geçmediği anlaşıldı.

7.11.2017Dünya
Teksas saldırganının sicilinin bildirilmemesi inceleniyor

Teksas saldırganının sicilinin bildirilmemesi inceleniyor

ABD Hava Kuvvetleri, Teksas'ta 26 kişinin öldüğü saldırının faili Devin Patrick Kelley'nin suç kaydıyla ilgili belgenin ulusal veri tabanına nasıl girmediğinin araştırıldığını açıkladı.

7.11.2017Dünya
Kahiredeki kilise saldırısını DEAŞ üstlendi

Kahire'deki kilise saldırısını DEAŞ üstlendi

Mısır'ın başkenti Kahire'de Pazar günü bir Kıpti kilisesine yapılan ve en az 25 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırıyı DEAŞ üstlendi.

14.12.2016Dünya
Terör dalgası

Terör dalgası

Mısır, Somali, Nijerya ve Yemen bombalı saldırılara hedef oldu. En az 93 kişi hayatını kaybetti. Mısır’da bir katedral, Yemen’de bir askeri üsse saldırı gerçekleştirildi. Somali’de bir limanın yakınlarında bomba yüklü kamyon infilak ettirildi. Nijerya’da iki çocuk pazar yerinde kendilerini patlattı.

11.12.2016Dünya
Garo Paylan, genel kurul çalışmasına “pazar ayini” arası istedi

Garo Paylan, genel kurul çalışmasına “pazar ayini” arası istedi

HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan, 2016 yılı bütçe çalışmaları için pazar günü de toplanacak TBMM Genel Kurulu’nda “pazar ayini” saatlerinin dikkate alınmasını istedi.

4.03.2016Gündem
Papadan Ankaradaki terör kurbanlarına dua

Papa'dan Ankara'daki terör kurbanlarına dua

Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis, Pazar Ayini'ne katılanlarla birlikte Ankara'daki terör saldırısında hayatını kaybedenler için dua etti.

11.10.2015Dünya
Papadan bir mülteci aile ağırlayın çağrısı

Papa'dan 'bir mülteci aile ağırlayın' çağrısı

Katoliklerin ruhani lideri ve Vatikan Şehir Devleti Başkanı Papa Françesko, Avrupa’daki tüm kilise idari bölgeleri (pariş), dini kurumlar, manastırlar ve ibadethanelere, birer mülteci aileyi misafir etme çağrısı yaptı.

6.09.2015Dünya
Sicilya Kanalında 700 kaçak göçmeni taşıyan tekne battı

Sicilya Kanalı'nda 700 kaçak göçmeni taşıyan tekne battı

İtalya’ya gitmek isteyen göçmenleri taşıyan tekne Akdeniz’de battı. Can kaybının 700’e yakın olmasından endişe edilirken, İtalya’nın geçen yıl masrafı çok diye iptal ettiği Mare Nostrum adlı kurtarma programı tartışma konusu oldu. İtalya, aylık 9 milyon Euro’luk program için AB’den destek istiyordu. Bundan yedi gün önce 400 kaçak göçmen Libya açıklarında hayatını kaybetmişti. Şubat ayında da en az 300 kaçak göçmeni taşıyan tekne alabora olmuştu.

20.04.2015Dünya
36 saatte Hamburg

36 saatte Hamburg

“Hamburg ne kadar güzel bir şehir” sözünü pek kimseden duyamazsınız. Çünkü Hamburg ticarette öne çıkan Berlin, Münih, Frankfurt gibi merkezlerin gölgesinde kalmıştır. Oysa Berlin hariç hepsinden büyük, az bilindiği için turistik açıdan aralarından en keşfe açık olanıdır.

18.01.2015Seyahat
Ortadoğu duası

Ortadoğu duası

Dinler arası diyalog ve Filistin-İsrail barışı açısından dün ender günlerden biriydi. Katoliklerin ruhani lideri Papa Françesko, Fener Rum Patriği Bartoholomeos, Filistin ve İsrail liderleri Mahmut Abbas ve Şimon Peres’i Vatikan’da barış duası için bir araya getirirken üç dinden din adamları birlikte dua etti.

8.06.2014Dünya
Bizi sarsan Soma

Bizi sarsan Soma

Gökçeada’da, eski adıyla Agridia, yeni adıyla Tepeköy, Ege Denizi’ni sarsan 6.5’luk depremin en çok zarar verdiği yerleşim alanı.

25.05.2014Gündem
Papa Francesco yanlışlıkla küfür etti

Papa Francesco yanlışlıkla küfür etti

Papa Francesco Vatikan'daki Aziz Petrus Meydanı'nda verdiği Pazar ayini sırasında dil sürçmesi sonucu küfür etti.

3.03.2014Dünya
YANLIŞLIKLA KÜFÜR ETTİ

YANLIŞLIKLA KÜFÜR ETTİ

Papa Francesco Pazar ayini sırasında dil sürçmesi sonucu küfür etti. Arjantinli Papa Francesco elindeki notlardan okuduğu konuşmasında, İtalyanca ‘örnek’ anlamına gelen ‘caso’ kelimesi yerine ‘s...r’ anlamı taşıyan ‘cazzo’ kelimesini kullandı. Anlık bir hatayla küfür eden Papa hatasının anında düzeltti. Ancak yaptığı hatanın Youtube’a düşüp ve sosyal medyada en çok paylaşılanlar arasına girmesine engel olamadı.Pek çok kişi bunun “sıkça yapılan bir hata olduğunu ve Papa’nın içimizden biri olduğunu gösteren bir hata olduğunu düşündüklerini” belirttiler. Yani Papa’nın kazara küfür etmesi de onun ‘halk adamı’ imajını desteklemiş oldu.Papa Francesco aynı konuşmada Ukrayna’da yaşanan gelişmelere değinerek barışçıl bir çözüm bulunması gerektiği çağrısında bulunmuştu.

3.03.2014Haber
Pakistanda kiliseye intihar saldırısı: 78 ölü, 130 yaralı

Pakistan'da kiliseye intihar saldırısı: 78 ölü, 130 yaralı

Pakistan'ın Peşaver şehrinde bir kiliseye düzenlenen intihar saldırısında 78 kişi öldü 130 kişi de yaralandı. Saldırganların iki kişi olduğu öğrenildi. Kurbanlar arasında kadınlar ve çocuklar da olduğu bildirildi.

22.09.2013Gündem
Kilise önündeki 7 kurşuna 2 gözaltı

Kilise önündeki 7 kurşuna 2 gözaltı

GEDİKPAŞA Surp Hovhannes Ermeni Kilisesi’ndeki dünkü Pazar ayini sırasında, kilise önünde 7 el havaya ateş açılması olayıyla ilgili olarak biri 17 diğeri 16 yaşındaki iki kişi gözaltına alındı.

6.05.2013Gündem

Yazar Sonuçları

Her bir köşesinden tasarım fışkıran şehir: Milano!

İtalya'nın tasarım ve moda başkenti Milano'ya ilk gidişimin Milano Desgin Week dönemine denk gelmesi zaten başlı başına mükemmel bir rota olan Milano'yu çok daha özel kıldı benim için. En az yüz yıl öncesinden kalma duvarlar, kaldırımlar, dev tavanlar, şıklık yarışındaki yerlileri ile Milano'ya adım atar atmaz havamız değişiyor. Hem İtalyan şehirlerindeki o bana çok tanıdık gelen sıcaklık hem de her köşesine iyi yedirilmiş medeniyet ve kültür izleri ile Milano'ya kalbimde çok güzel bir yer ayırdığımı söyleyebilirim.

24.04.2018

Seri katilin pişkin ablası

Otel barında buluşacağım arkadaşımı bekliyorum. İki tabure ötedeki adam içkisini yudumlarken arada bir duvara yapışık televizyon ekranında haber programına takılıyor. İri kıyım adam yabancıyı andırıyor, kulak çevresindeki saçları 3 numara asker traşına vurulmuş. Boğaz manzaralı barda bizden başka akşamcı yok, CNN Türk kanalı bir gün önce güneydoğuda şehit düşen mehmetçiği son yolculuğa uğurlayan silah arkadaşlarını ekrana getiriyor.

28.08.2015

Charlie’ciler ti’ye alırdı

TANSU ve ben önceki günkü ‘Cumhuriyet’ yürüyüşüne en erken gidenler arasındaydık.

13.01.2015

Papa Francesco’nun ikinci barış harekatı girişimi

Geçtiğimiz 24-26 Mayıs tarihleri arasında İsrail’e bir ziyaret gerçekleştiren Katolik dünyasının ruhani lideri Papa Francesco, Kutsal Topraklarda Ortadoğu’daki savaşın sona erdirilmesi için gerek İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres ve gerekse Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas’ı Vatikan’a davet ederek “Gelin benim evimde barış için hep birlikte dua edelim” önerisinde bulunmuştu.

8.08.2014