MENÜ

Patates Ithalat

Patates Ithalat ile ilgili tüm haberleri, son dakika Patates Ithalat haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Patates Ithalat haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 125 Patates Ithalat haberi bulunmuştur.

Patates Ithalat Haberleri

Ne okul birincisi ne harika çocuk

Ne okul birincisi ne harika çocuk

SAP altı yıldır distribütörlük yoluyla Türkiye'deydi. Haziran ayında yüzde 100 yabancı sermayeli SAP AG Türkiye kuruldu. Şirketin Genel Müdürü Safa Haktanır ilginç kişiliği ve yaşam öyküsüyle şirketi 'farklı' bir çizgiye sokacak gibi görünüyor. Haktanır, 'normal' okullardan mezun olup 'bileğinin hakkıyla' başarı merdivenlerini tırmanmış bir yönetici. Yaşamında klasik öyküler yok. İspanyol eşi halen SAP Almanya'da üst düzey yönetici. Haktanır, 'asan kesen' erkek çalışanlar yerine işyerine 'medeniyet getiren' kadınları tercih ediyor.

18.08.2001Gündem
Hakemini beğenmediğimiz Benine 52 Türk şirketi mal satıyormuş

Hakemini beğenmediğimiz Benin'e 52 Türk şirketi mal satıyormuş

Dünya Kupası'nda yarınki Türkiye-Kosta Rika maçını yönetecek hakem Codjia'nın ülkesi olarak gündeme gelen ve haritadaki yeri bile doğru dürüst bilinmeyen Benin'e 52 Türk şirketi ihracat yapıyor.

7.06.2002Ekonomi
Ankarada ekmeğe yüzde 33.3 zam

Ankara'da ekmeğe yüzde 33.3 zam

Ankara'da ekmeğin fiyatına yüzde 33.3 zam yapıldı. Piyasada daha önce 200 gramı 200 bin liradan satılan ekmeğin gramajı 300'e yükseltilirken, fiyatı 400 bin lira oldu.

10.02.2003Ekonomi
Mısırdan sonra elma ve patates sorusu

Mısırdan sonra elma ve patates sorusu

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, mısır ithalatından sonra şimdi de kimlerin elma ve patates ihraç ederek destek priminden yararlandığını sordu.

1.06.2004Gündem
Patates ve elma teşvikleri sır oldu

Patates ve elma teşvikleri 'sır' oldu

CHP, ihraç iadesi kararlarının Resmi Gazetede yayınlanmadan önce bazı firmalar tarafından bilindiğini öne sürdü. Devlet Bakanı Ali Babacan, ticari sır olduğu gerekcesiyle teşvik alan firmaları açıklamadı. CHP'nin iddiasına göre, bu firmalar arasında ithal ürün, ihraç ederek teşvik alanlar bile var.

9.08.2004Ekonomi
İki buçuk ayda 8 ton ıstakoz sattılar

İki buçuk ayda 8 ton ıstakoz sattılar

Geçtiğimiz aylarda Bebek’te canlı canlı ıstakozların satıldığı bir dükkan açıldı. Istakoz butiği olarak da adlandırılan bu dükkanın adı A la Gurme. Dükkanın sahibi sosyetenin ünlü isimlerinden Sema Çelebi. Çelebi, burada ABD’nin Atlantik kıyısındaki Maine Körfezi’nde avlanan ve gurmelerin favorisi olan ıstakozları satıyor. İlgi o kadar yoğun ki, açılalı henüz 2 buçuk ay olmasına karşın şimdiden 8 ton ıstakoz satışı gerçekleştirildi.

23.07.2005Kelebek
Okul kantinlerine düzenleme geliyor

Okul kantinlerine düzenleme geliyor

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, yayınladığı genelge ile bundan böyle okul kantin sözleşmelerine, “süt ayran, yoğurt, taze sıkılmış meyve suyu, sebze suyu ve tane ile sebze ve meyve satışı yapılması, gazlı, kolalı, aromalı içecekler ile kızartmalar ve cipslerin satışının caydırılması” şeklinde bir maddenin ekleneceğini duyurdu.

19.04.2007Eğitim
Okullarda obezite uyarısı

Okullarda obezite uyarısı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğrencilerin obeziteden, çeşitli hastalıklardan ve gıda zehirlenmesinden korunması amacıyla alınması gereken önlemleri okullara yeniden hatırlattı.

27.09.2007Sağlık
Kantinlerle MEB ilgili değil

Kantinlerle MEB ilgili değil

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, okul kantinlerinde satılan sağlığa zararlı yiyecek ve içecekler konusunda topu Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’na attı.

16.01.2008Eğitim
Ortak standart için söz kestik, Rusya’dan domates vizesi aldık

Ortak standart için söz kestik, Rusya’dan domates vizesi aldık

Rusya’nın Türkiye’den aralarında domatesin de bulunduğu 5 çeşit yaş meyve ve sebzeye getirdiği ithalat yasağı 23 gün sonra çözüldü. Rusya ile imzalanan memoranduma göre, her iki ülke de kalite ölçümünü belirleyecekleri standartlara uygun yapabilecek laboratuvar kuracak.

2.07.2008Gündem
Yaş meyve sebzede döviz girdisi yüzde 23 arttı

Yaş meyve sebzede döviz girdisi yüzde 23 arttı

Türkiye Yaş Meyve Sebze İhracatçı Birlikleri (TYMSİB) Ortak Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kaçmaz, bu yılın altı aylık döneminde yaş meyve sebze döviz girdisinin yüzde 23 oranında arttığını bildirdi.

4.07.2008Ekonomi
Rusyaya ihracat için güvenli çiftçi aranıyor

Rusya'ya ihracat için güvenli çiftçi aranıyor

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, Rusya'ya yapılan yaş sebze-meyve ihracatında yeni bir sorunun yaşanmaması için “güvenli çiftçi” ve “güvenli ihracatçı” uygulaması başlatıyor.

23.08.2008Ekonomi
Tavuk fiyatlarında sert düşüş

Tavuk fiyatlarında sert düşüş

Tavuk eti tüketimini teşvik etmek amacıyla art arda indirimler yapan sektör temsilcileri, Kurban Bayramı nedeniyle “kayıp dönem” yaşıyor.

5.12.2008Ekonomi
Dondurulmuş gıda markası İglo Türkiyede

Dondurulmuş gıda markası İglo Türkiye'de

İglo Türkiye Başkanı Caner Tunaman, “İlk etapta 7 milyon avro, yerli üretime geçtiğimizde ise 30 milyon avroluk yatırım planlıyoruz” dedi.

4.03.2009Ekonomi
İzmirde enflasyon daha yüksek

İzmir'de enflasyon daha yüksek

İzmir'de Eylül ayında Tüketici Fiyatları Endeksi (TÜFE) hem bir önceki aya göre, hem de geçen yılın aynı dönemine göre Türkiye ortalamasının üzerinde arttı.

7.10.2009Ekonomi
İthal ürünlerin yarısı kadarı çöpe gidiyor

İthal ürünlerin yarısı kadarı çöpe gidiyor

Türkiye, bitkisel üretimde kendi kendine yeter konumda olmasına karşın, her yıl ortalama 5 milyon tondan fazla ürün, işleme ve hasat aşamasında, ekonomik değere dönüşmeden heba oluyor.

23.04.2010Ekonomi
Bitkisel üretimin 5.2 milyonu çöpe gidiyor

Bitkisel üretimin 5.2 milyonu çöpe gidiyor

TÜRKİYE’de her yıl ortalama 5 milyon tondan fazla ürün, işleme ve hasat aşamasında, heba oluyor. Çöpe giden, bitkisel ürün miktarının, bir yılda ithal edilen ya da üretilen bitkisel ürünün yarısı kadar olması dikkat çekiyor.

23.04.2010Ekonomi
Yeni lider armut oldu

Yeni lider armut oldu

Mayıs ayında marketlerde fiyatı en çok artan ürün armut, fiyatı en çok düşen ürün ise kuru soğan oldu.

1.06.2010Ekonomi
GDOlu 25 ürün Türkiyede

GDO'lu 25 ürün Türkiye'de

Daha önce sadece GDO’lu mısır ve soyaya izin veren Bilimsel Komite, aldığı son kararla GDO’lu şekerpancarı, maya, patates, pamuk, bakteri biyokütlesi ve kolzanın da ithalatına izin verdi.

12.08.2010Gündem
GDOlu gıda ithalatına kapı aralanıyor

GDO'lu gıda ithalatına kapı aralanıyor

Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu'nun (TGDF), 3 soya, 21 mısır, 3 kolza, 1 şeker pancarı ve 1 patateste olmak üzere 29 GDO'lu genin gıda olarak kullanılmak amacıyla ithalatına izin verilmesi için Biyogüvenlik Kurulu'na başvurdu.

19.03.2011Ekonomi
TGDF 29 gen için başvurdu, GDO’lu gıda ithalatı için kapı açılıyor

TGDF 29 gen için başvurdu, GDO’lu gıda ithalatı için kapı açılıyor

Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu’nun (TGDF), 3 soya, 21 mısır, 3 kolza, 1 şeker pancarı ve 1 patateste olmak üzere 29 Genetiği Değiştirilmiş Organizmalı (GDO) genin gıda olarak kullanılmak amacıyla ithalatına izin verilmesi için Biyogüvenlik Kurulu’na başvurdu.

19.03.2011Ekonomi
TZOB: Zam haberleri fırsatçılara zemin hazırlıyor

TZOB: Zam haberleri fırsatçılara zemin hazırlıyor

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, “gıdaya zam geleceği, ürünlerin ramazanda zamlanacağı şeklinde çıkan ve halkımızı tedirgin eden haberler, fırsatçılara zemin hazırlamaktadır” dedi.

17.07.2011Ekonomi
Irak’a akaryakıt karşılığı mal satarak büyüdü, Starpet istasyonları 450’ye ulaştı

Irak’a akaryakıt karşılığı mal satarak büyüdü, Starpet istasyonları 450’ye ulaştı

Mardinli Mahfuz Okalin, 1982’de esnaf babasından ayrılıp başladığı gıda ticaretinde Irak’ın ambargolu yıllarında ‘akaryakıt karşılığı ürün’le sermayeyi büyüttü. Tekirdağ’dan Dubai’ye kadar her yerden ürün getirip Irak ne istiyorsa satan ve 2005’te EPDK’dan lisans alıp kendi akaryakıt zinciri Starpet’le yola devam eden Okalin’in, Mersin OSB’de de bir madeni yağ fabrikası var.

1.08.2011Ekonomi
Türkiye nüfusu 50 milyon turisti besleyecek

"Türkiye nüfusu 50 milyon turisti besleyecek"

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, “Yapısal sorunlarımız çözülerek rakip ülkelerin şartlarına kavuştuğumuzda Türk çiftçisi Cumhuriyetimizin 100. yılında 85 milyonluk Türkiye nüfusu ile 50 milyon turisti besleyecek, çevre ülkelerin gıda açığını kapatacak, 30 milyar dolar ihracat geliri ve ekonomimize 150 milyar dolar hasıla sağlayacak gıda üretimini gerçekleştirecektir” dedi.

8.01.2012Ekonomi
Yerli patates tohumu üretimi için kollar sıvandı

Yerli patates tohumu üretimi için kollar sıvandı

Bu kapsamda Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM), Doğa Tohumculuk, Hayvancılık Pazarlama İthalat İhracat Sanayi Ticaret Limited Şirketi ile yerli patates tohumu üretimi için işbirliğine gitti.

10.04.2012Ekonomi
Genetiği değiştirilmiş 9 mısır çeşidinden 3üne onay

Genetiği değiştirilmiş 9 mısır çeşidinden 3'üne onay

Biyogüvenlik Kurulu, “yem amaçlı” kullanım için başvurusu yapılan 9 genetiği değiştirilmiş mısır çeşidinden 3'ü hakkında olumlu, 6'sı hakkında olumsuz karar verdi.

20.04.2012Ekonomi
Sofralar zenginleşti

Sofralar zenginleşti

DOĞU Avrupa ve Balkan mutfağının ünlü közleme makinesi Türkiye pazarına da girdi. Kent yaşamının hızlı temposu içinde, evde kalma süresi giderek kısalan çalışan kadınların, hayatlarını kolaylaştıracak arayışlarına, Onmak firması da elektrikli közleme makinesi ithalatını başlatarak büyük katkıda bulunuyor.

18.11.2013Ege

Yazar Sonuçları

Biri bu adama atlas alsın

ABD’ye ikinci kez başkan seçilen George W. Bush’un coğrafya alanındaki engin bilgisizliği o kadar derin ki, ‘Biri bu adama atlas alsın’ diye internet sitesi bile var.

5.11.2004

Ekonomi tıkırında!

EKONOMİ muhteşem gidiyor! Borsa rekor kırıyor. Nasıl kırıyor? Borsayı yabancılar yönlendiriyor.

6.12.2005

Beslenmenizi değiştirin nehirler kurumasın

Sanal sudan haberiniz yoksa bu konuda en az 15 yıl geri kalmışınız demektir. Çünkü Profesör John Anthony Allan, 1993’te "Sanal Su"yu dünyaya tanıtmıştı.

3.08.2008

’Tarım haritası’

TARIM Bakanı Mehdi Eker, önceki akşam The Marmara’da ’Bab-ı Áli Toplantıları’na katıldı.

15.05.2009

Orada kimse çıplak krala saldırmadı

YİRMİ yıldır o mahallede oturuyor arkadaşım. Yirmi yıldır o mahallede içki de içiliyor, müzik de dinleniyor, kapı önlerinde sohbet de ediliyor. Herkes kendi halinde yaşamını sürdürüyor.

22.09.2010

Zafer Bayramı’nı bize unutturamayacaklar!

91 yıl önce, 26 Ağustos 1922’de Türk ordusu, yayılmacılığın (emperyalizmin) silahlı gücünü, el koydukları Anadolu’dan atmak için büyük bir askeri harekât başlatmıştı.

28.08.2013