MENÜ

Patates Ithalat

Patates Ithalat ile ilgili tüm haberleri, son dakika Patates Ithalat haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Patates Ithalat haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 125 Patates Ithalat haberi bulunmuştur.

Patates Ithalat Haberleri

Kantinlerle MEB ilgili değil

Kantinlerle MEB ilgili değil

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, okul kantinlerinde satılan sağlığa zararlı yiyecek ve içecekler konusunda topu Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’na attı.

16.01.2008Eğitim
Okullarda obezite uyarısı

Okullarda obezite uyarısı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğrencilerin obeziteden, çeşitli hastalıklardan ve gıda zehirlenmesinden korunması amacıyla alınması gereken önlemleri okullara yeniden hatırlattı.

27.09.2007Sağlık
Okul kantinlerine düzenleme geliyor

Okul kantinlerine düzenleme geliyor

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, yayınladığı genelge ile bundan böyle okul kantin sözleşmelerine, “süt ayran, yoğurt, taze sıkılmış meyve suyu, sebze suyu ve tane ile sebze ve meyve satışı yapılması, gazlı, kolalı, aromalı içecekler ile kızartmalar ve cipslerin satışının caydırılması” şeklinde bir maddenin ekleneceğini duyurdu.

19.04.2007Eğitim
İki buçuk ayda 8 ton ıstakoz sattılar

İki buçuk ayda 8 ton ıstakoz sattılar

Geçtiğimiz aylarda Bebek’te canlı canlı ıstakozların satıldığı bir dükkan açıldı. Istakoz butiği olarak da adlandırılan bu dükkanın adı A la Gurme. Dükkanın sahibi sosyetenin ünlü isimlerinden Sema Çelebi. Çelebi, burada ABD’nin Atlantik kıyısındaki Maine Körfezi’nde avlanan ve gurmelerin favorisi olan ıstakozları satıyor. İlgi o kadar yoğun ki, açılalı henüz 2 buçuk ay olmasına karşın şimdiden 8 ton ıstakoz satışı gerçekleştirildi.

23.07.2005Kelebek
Patates ve elma teşvikleri sır oldu

Patates ve elma teşvikleri 'sır' oldu

CHP, ihraç iadesi kararlarının Resmi Gazetede yayınlanmadan önce bazı firmalar tarafından bilindiğini öne sürdü. Devlet Bakanı Ali Babacan, ticari sır olduğu gerekcesiyle teşvik alan firmaları açıklamadı. CHP'nin iddiasına göre, bu firmalar arasında ithal ürün, ihraç ederek teşvik alanlar bile var.

9.08.2004Ekonomi
Mısırdan sonra elma ve patates sorusu

Mısırdan sonra elma ve patates sorusu

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, mısır ithalatından sonra şimdi de kimlerin elma ve patates ihraç ederek destek priminden yararlandığını sordu.

1.06.2004Gündem
Ankarada ekmeğe yüzde 33.3 zam

Ankara'da ekmeğe yüzde 33.3 zam

Ankara'da ekmeğin fiyatına yüzde 33.3 zam yapıldı. Piyasada daha önce 200 gramı 200 bin liradan satılan ekmeğin gramajı 300'e yükseltilirken, fiyatı 400 bin lira oldu.

10.02.2003Ekonomi
Hakemini beğenmediğimiz Benine 52 Türk şirketi mal satıyormuş

Hakemini beğenmediğimiz Benin'e 52 Türk şirketi mal satıyormuş

Dünya Kupası'nda yarınki Türkiye-Kosta Rika maçını yönetecek hakem Codjia'nın ülkesi olarak gündeme gelen ve haritadaki yeri bile doğru dürüst bilinmeyen Benin'e 52 Türk şirketi ihracat yapıyor.

7.06.2002Ekonomi
Ne okul birincisi ne harika çocuk

Ne okul birincisi ne harika çocuk

SAP altı yıldır distribütörlük yoluyla Türkiye'deydi. Haziran ayında yüzde 100 yabancı sermayeli SAP AG Türkiye kuruldu. Şirketin Genel Müdürü Safa Haktanır ilginç kişiliği ve yaşam öyküsüyle şirketi 'farklı' bir çizgiye sokacak gibi görünüyor. Haktanır, 'normal' okullardan mezun olup 'bileğinin hakkıyla' başarı merdivenlerini tırmanmış bir yönetici. Yaşamında klasik öyküler yok. İspanyol eşi halen SAP Almanya'da üst düzey yönetici. Haktanır, 'asan kesen' erkek çalışanlar yerine işyerine 'medeniyet getiren' kadınları tercih ediyor.

18.08.2001Gündem

Yazar Sonuçları

Ekonomi tıkırında!

EKONOMİ muhteşem gidiyor! Borsa rekor kırıyor. Nasıl kırıyor? Borsayı yabancılar yönlendiriyor.

6.12.2005

Biri bu adama atlas alsın

ABD’ye ikinci kez başkan seçilen George W. Bush’un coğrafya alanındaki engin bilgisizliği o kadar derin ki, ‘Biri bu adama atlas alsın’ diye internet sitesi bile var.

5.11.2004