MENÜ

Patates Ithalat

Patates Ithalat ile ilgili tüm haberleri, son dakika Patates Ithalat haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Patates Ithalat haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 125 Patates Ithalat haberi bulunmuştur.

Patates Ithalat Haberleri

30 maddede Türkiyede et dosyası

30 maddede Türkiye'de et dosyası

Türkiye’de et fiyatları son dönemde uçuşa geçti. Üreticiler de kasaplar da dert yanıyor. Bakanlık, ‘fahiş kâr peşinde koşan unsurlar’ı işaret ediyor. Olan yine tüketiciye oluyor. Peki et fiyatları neden bu kadar pahalı? Ucuz ve kaliteli et bulmak için ne yapmak gerek? Araştırdık.

Devletten patates baskını

Devletten patates baskını

Kilogramı 5 liraya çıkınca Türkiye gündemine oturan patates için Tarım Bakanlığı'ndan açıklama geldi. Bakanlık geçen aylarda fiyatların uçmasından sonra Niğde ve Nevşehir'deki depolara baskın düzenlemiş.

25.08.2015Ekonomi
Ette 23.5 liraya kadar ithalat yapılacak

Ette 23.5 liraya kadar ithalat yapılacak

Dün 3 bin 200 tonluk donmuş et alım ihalesi yapan ESK Genel Müdürü Piral, “Et fiyatlarında yüzde 10 balon var” derken Kurban Bayramı’na kadar ihalelerin süreceğini söyledi. Piral’ın ifadesine göre ette hedef fiyat 23.5 lira.

6.08.2015 Ekonomi
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Kendisini de AKP’yi de kurtaramayacak

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Kendisini de AKP’yi de kurtaramayacak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘AK Parti’nin Eşbaşkanı’ diye nitelendirdiği Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın mitingleri ve sivil toplum örgütleriyle olan toplantıları hakkında “Ne yaparsa yapsın kendisini de AKP’yi de kurtaramayacak” dedi. 'Kaynak nerede' tartışmalarıyla ilgili de konuşan Kılıçdaroğlu, “Biz ‘Emekliye iki maaş ikramiye vereceğiz, asgari ücreti 1500 TL yapacağız, taşeron işçilere kadro vereceğiz’ diyoruz. Koro halinde ‘Kaynak nerede?’ diye soruyorlar. Duyduğum en ayıp soru” ifadelerini kullandı.

8.05.2015Gündem
Bakanlar patates fiyatında anlaşamadı

Bakanlar patates fiyatında anlaşamadı

Patates fiyatlarındaki aşırı yükseliş sonrası Ekonomi Bakanı Zeybekci, “Patates üreticide 1 lira iken pazarda 5 lira. İthalat yaparak, spekülatörlere dünyanın kaç bucak olduğunu göstereceğiz” dedi. Tarım Bakanı Eker ise, patates fiyatlarının üreticide 1.8 lira pazarda 3.6 lira olduğunu, ithalatın son çare olması gerektiğini söyledi. Sektör temsilcileri ise ithalat yapılması halinde üreticinin patatesten vazgeçeceğini vurguladı.

8.05.2015Ekonomi
Üreticiye göre patateste yüksek fiyattan market ve pazarcı sorumlu

Üreticiye göre patateste yüksek fiyattan "market ve pazarcı" sorumlu

Türkiye'nin önemli patates üretim merkezlerinden Niğde ve Nevşehir'de, halde 1,80 lira olan patatesin piyasada 5 liraya kadar satılmasının market ve pazarcılardan kaynaklandığı iddia edildi.

8.05.2015Ekonomi
Patates 2.5 TL’nin altına inmezse ithalat başlıyor

Patates 2.5 TL’nin altına inmezse ithalat başlıyor

Türkiye, 5 liraya satılan patatesin İran’da 50 kuruş olduğunu Milliyet’ten öğrendi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ithalat yetkisini aldı. Yeni mahsulün tezgaha gelmesiyle fiyat 2.5 TL’ye inmezse ithalat başlayacak

8.05.2015Ekonomi
Patates 5 lira oldu, İrandan ithal istendi

Patates 5 lira oldu, İran'dan ithal istendi

Patates 5 lira olunca hükümet ithalat yapılacağını açıkladı. En yakın adres İran. Kilosu 50 kuruş olan patates pazarda 1.5 TL’ye satılacak.

7.05.2015Ekonomi
Zeybekci: Patates fiyatları düşecek

Zeybekci: Patates fiyatları düşecek

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, bu yıl ilk çeyrekte yüzde 1.5, ikinci çeyrekte ise bunun üzerinde bir büyüme beklediğini, yılın tamamında yüzde 4'lük tahminin yakalanacağını belirtirken, enflasyona katkısı yüksek olan gıdada ürün ve miktar bazında bazı ürünler için ithalat izni verilebileceğini söyledi.

6.05.2015Ekonomi
Almanya’nın röntgenini çektiler

Almanya’nın röntgenini çektiler

Almanya İstatistik Dairesi, Almanların üretimden tüketime, içki ve yemek kültüründen eğlenceye varıncaya kadar resmini çekti. 700 sayfa tutan istatistiki araştırma sonuçları şöyle...

21.11.2014Avrupa
Yaş meyve sebze ihracatçılarına Rusya uyarısı

Yaş meyve sebze ihracatçılarına Rusya uyarısı

Akdeniz, Batı Akdeniz, İstanbul, Ege ve Uludağ Yaş Meyve Sebze İhracatçıları birliklerinin ortak yayımladıkları açıklamada, Rus yetkililerin AB ülkelerinden meyve-sebze ithalatını durdurup Türkiye'den artıracakları yönündeki beyanlarının sektörü yüksek beklentilere sürüklememesi gerektiği uyarısında bulundu.

11.08.2014Ekonomi
Stokçuyu ithalat vurdu

Stokçuyu ithalat vurdu

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, "bazı illerde kuru fasulyenin fiyatının iyice artmasını bekleyen fırsatçıların 2011 yılının ürünlerini dahi stokladıklarının belirlendiğini, gümrük vergisinin sıfıra indirilmesinin ardından panikleyen spekülatörlerin, fiyatların düşeceği endişesiyle depolarda ne kadar ürün varsa bir bir piyasaya sürdüklerini" bildirdi.

23.01.2014Ekonomi
İthalat korkusu patatesi sattırıyor

İthalat korkusu patatesi sattırıyor

TEZGÂHLARDA fiyatı 3.5 lirayı geçen patates ‘depodan’ çıktı.

19.01.2014Ekonomi
Sıfır gümrük vergisi tamam

Sıfır gümrük vergisi tamam

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, kuru fasulyenin gümrük vergisi oranının sıfıra indirilmesi işleminin tamamlandığını açıkladı.

16.01.2014Ekonomi
Kuru fasulye isyanı

Kuru fasulye isyanı

Son dönemde kuru fasulyeye gelen zamlar esnafı isyan noktasına getirdi. Zam noktasında esnaf cephesinde bıçak kemiğe dayanmış durumda. Konuyla ilgili olarak açıklama yapan İstanbul Lokantacılar Odası Başkanı Nail Karabağlı esnafların kuru fasulye 'boykotu'nun son çare olarak masada durduğunu söyledi. Tarım Bakanlığı ise kuru fasulyeye zam haberlerini abartılı buluyor. Bakanlık il il kuru fasulye fiyatlarını açıkladı.

12.01.2014Ekonomi
Bakliyatta ‘arz-talep’ zammı

Bakliyatta ‘arz-talep’ zammı

Bakliyata bir yılda gelen yüzde 25’lik zam sonrası, vatandaşa bir fatura da kurlardaki yükselişten kesilecek. Çünkü, ihtiyacımızın büyük bölümünü ithalatla karşılıyoruz.

4.01.2014Ekonomi
Pahalı tüketiyoruz

Pahalı tüketiyoruz

BİRÇOK tarım ürününde fiyatlar arttı, artmaya da devam edecek. Özellikle sanayide kullanılan Antep fıstığı, susam, patates ve pirinç gibi ürünler fiyat dalgalanmalarından ciddi etkilendi. Antep fıstığı ve susamda fiyatın yükselmesinde stok yapılmasının da etkili olduğu söyleniyor.

5.12.2013Tarım
Sofralar zenginleşti

Sofralar zenginleşti

DOĞU Avrupa ve Balkan mutfağının ünlü közleme makinesi Türkiye pazarına da girdi. Kent yaşamının hızlı temposu içinde, evde kalma süresi giderek kısalan çalışan kadınların, hayatlarını kolaylaştıracak arayışlarına, Onmak firması da elektrikli közleme makinesi ithalatını başlatarak büyük katkıda bulunuyor.

18.11.2013Ege
Genetiği değiştirilmiş 9 mısır çeşidinden 3üne onay

Genetiği değiştirilmiş 9 mısır çeşidinden 3'üne onay

Biyogüvenlik Kurulu, “yem amaçlı” kullanım için başvurusu yapılan 9 genetiği değiştirilmiş mısır çeşidinden 3'ü hakkında olumlu, 6'sı hakkında olumsuz karar verdi.

20.04.2012Ekonomi
Yerli patates tohumu üretimi için kollar sıvandı

Yerli patates tohumu üretimi için kollar sıvandı

Bu kapsamda Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM), Doğa Tohumculuk, Hayvancılık Pazarlama İthalat İhracat Sanayi Ticaret Limited Şirketi ile yerli patates tohumu üretimi için işbirliğine gitti.

10.04.2012Ekonomi
Türkiye nüfusu 50 milyon turisti besleyecek

"Türkiye nüfusu 50 milyon turisti besleyecek"

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, “Yapısal sorunlarımız çözülerek rakip ülkelerin şartlarına kavuştuğumuzda Türk çiftçisi Cumhuriyetimizin 100. yılında 85 milyonluk Türkiye nüfusu ile 50 milyon turisti besleyecek, çevre ülkelerin gıda açığını kapatacak, 30 milyar dolar ihracat geliri ve ekonomimize 150 milyar dolar hasıla sağlayacak gıda üretimini gerçekleştirecektir” dedi.

8.01.2012Ekonomi
Irak’a akaryakıt karşılığı mal satarak büyüdü, Starpet istasyonları 450’ye ulaştı

Irak’a akaryakıt karşılığı mal satarak büyüdü, Starpet istasyonları 450’ye ulaştı

Mardinli Mahfuz Okalin, 1982’de esnaf babasından ayrılıp başladığı gıda ticaretinde Irak’ın ambargolu yıllarında ‘akaryakıt karşılığı ürün’le sermayeyi büyüttü. Tekirdağ’dan Dubai’ye kadar her yerden ürün getirip Irak ne istiyorsa satan ve 2005’te EPDK’dan lisans alıp kendi akaryakıt zinciri Starpet’le yola devam eden Okalin’in, Mersin OSB’de de bir madeni yağ fabrikası var.

1.08.2011Ekonomi
TZOB: Zam haberleri fırsatçılara zemin hazırlıyor

TZOB: Zam haberleri fırsatçılara zemin hazırlıyor

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, “gıdaya zam geleceği, ürünlerin ramazanda zamlanacağı şeklinde çıkan ve halkımızı tedirgin eden haberler, fırsatçılara zemin hazırlamaktadır” dedi.

17.07.2011Ekonomi
TGDF 29 gen için başvurdu, GDO’lu gıda ithalatı için kapı açılıyor

TGDF 29 gen için başvurdu, GDO’lu gıda ithalatı için kapı açılıyor

Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu’nun (TGDF), 3 soya, 21 mısır, 3 kolza, 1 şeker pancarı ve 1 patateste olmak üzere 29 Genetiği Değiştirilmiş Organizmalı (GDO) genin gıda olarak kullanılmak amacıyla ithalatına izin verilmesi için Biyogüvenlik Kurulu’na başvurdu.

19.03.2011Ekonomi
GDOlu gıda ithalatına kapı aralanıyor

GDO'lu gıda ithalatına kapı aralanıyor

Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu'nun (TGDF), 3 soya, 21 mısır, 3 kolza, 1 şeker pancarı ve 1 patateste olmak üzere 29 GDO'lu genin gıda olarak kullanılmak amacıyla ithalatına izin verilmesi için Biyogüvenlik Kurulu'na başvurdu.

19.03.2011Ekonomi
GDOlu 25 ürün Türkiyede

GDO'lu 25 ürün Türkiye'de

Daha önce sadece GDO’lu mısır ve soyaya izin veren Bilimsel Komite, aldığı son kararla GDO’lu şekerpancarı, maya, patates, pamuk, bakteri biyokütlesi ve kolzanın da ithalatına izin verdi.

12.08.2010Gündem
Yeni lider armut oldu

Yeni lider armut oldu

Mayıs ayında marketlerde fiyatı en çok artan ürün armut, fiyatı en çok düşen ürün ise kuru soğan oldu.

1.06.2010Ekonomi
Bitkisel üretimin 5.2 milyonu çöpe gidiyor

Bitkisel üretimin 5.2 milyonu çöpe gidiyor

TÜRKİYE’de her yıl ortalama 5 milyon tondan fazla ürün, işleme ve hasat aşamasında, heba oluyor. Çöpe giden, bitkisel ürün miktarının, bir yılda ithal edilen ya da üretilen bitkisel ürünün yarısı kadar olması dikkat çekiyor.

23.04.2010Ekonomi
İthal ürünlerin yarısı kadarı çöpe gidiyor

İthal ürünlerin yarısı kadarı çöpe gidiyor

Türkiye, bitkisel üretimde kendi kendine yeter konumda olmasına karşın, her yıl ortalama 5 milyon tondan fazla ürün, işleme ve hasat aşamasında, ekonomik değere dönüşmeden heba oluyor.

23.04.2010Ekonomi
İzmirde enflasyon daha yüksek

İzmir'de enflasyon daha yüksek

İzmir'de Eylül ayında Tüketici Fiyatları Endeksi (TÜFE) hem bir önceki aya göre, hem de geçen yılın aynı dönemine göre Türkiye ortalamasının üzerinde arttı.

7.10.2009Ekonomi
Dondurulmuş gıda markası İglo Türkiyede

Dondurulmuş gıda markası İglo Türkiye'de

İglo Türkiye Başkanı Caner Tunaman, “İlk etapta 7 milyon avro, yerli üretime geçtiğimizde ise 30 milyon avroluk yatırım planlıyoruz” dedi.

4.03.2009Ekonomi
Tavuk fiyatlarında sert düşüş

Tavuk fiyatlarında sert düşüş

Tavuk eti tüketimini teşvik etmek amacıyla art arda indirimler yapan sektör temsilcileri, Kurban Bayramı nedeniyle “kayıp dönem” yaşıyor.

5.12.2008Ekonomi
Rusyaya ihracat için güvenli çiftçi aranıyor

Rusya'ya ihracat için güvenli çiftçi aranıyor

Tarım ve Köyişleri Bakanlığı, Rusya'ya yapılan yaş sebze-meyve ihracatında yeni bir sorunun yaşanmaması için “güvenli çiftçi” ve “güvenli ihracatçı” uygulaması başlatıyor.

23.08.2008Ekonomi

Yaş meyve sebzede döviz girdisi yüzde 23 arttı

Türkiye Yaş Meyve Sebze İhracatçı Birlikleri (TYMSİB) Ortak Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Kaçmaz, bu yılın altı aylık döneminde yaş meyve sebze döviz girdisinin yüzde 23 oranında arttığını bildirdi.

4.07.2008Ekonomi
Ortak standart için söz kestik, Rusya’dan domates vizesi aldık

Ortak standart için söz kestik, Rusya’dan domates vizesi aldık

Rusya’nın Türkiye’den aralarında domatesin de bulunduğu 5 çeşit yaş meyve ve sebzeye getirdiği ithalat yasağı 23 gün sonra çözüldü. Rusya ile imzalanan memoranduma göre, her iki ülke de kalite ölçümünü belirleyecekleri standartlara uygun yapabilecek laboratuvar kuracak.

2.07.2008Gündem

Yazar Sonuçları

Orixas (bölüm 1)

Bu aslında bir devam yazısı..

2.08.2014

Yeterli kuru fasulye var mı ona bakarım fiyat yetkim yok

GIDA, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Ulusal Süt Konseyi Başkanı Harun Çallı’yı yanına alıp karşımıza oturdu:

5.02.2014

Zafer Bayramı’nı bize unutturamayacaklar!

91 yıl önce, 26 Ağustos 1922’de Türk ordusu, yayılmacılığın (emperyalizmin) silahlı gücünü, el koydukları Anadolu’dan atmak için büyük bir askeri harekât başlatmıştı.

28.08.2013

Orada kimse çıplak krala saldırmadı

YİRMİ yıldır o mahallede oturuyor arkadaşım. Yirmi yıldır o mahallede içki de içiliyor, müzik de dinleniyor, kapı önlerinde sohbet de ediliyor. Herkes kendi halinde yaşamını sürdürüyor.

22.09.2010

’Tarım haritası’

TARIM Bakanı Mehdi Eker, önceki akşam The Marmara’da ’Bab-ı Áli Toplantıları’na katıldı.

15.05.2009

Beslenmenizi değiştirin nehirler kurumasın

Sanal sudan haberiniz yoksa bu konuda en az 15 yıl geri kalmışınız demektir. Çünkü Profesör John Anthony Allan, 1993’te "Sanal Su"yu dünyaya tanıtmıştı.

3.08.2008