MENÜ

Patates Ithalat

Patates Ithalat ile ilgili tüm haberleri, son dakika Patates Ithalat haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Patates Ithalat haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 121 Patates Ithalat haberi bulunmuştur.

Patates Ithalat Haberleri

Ahlattan 100 milyon liralık patates tohumu satışı

Ahlat'tan 100 milyon liralık patates tohumu satışı

Türkiye'de tohumluk patates ihtiyacının yüzde 17'sinin karşılandığı Bitlis'in Ahlat ilçesinde 7 bin 500 dekarlık alanda 50 bin ton sertifikalı patates tohumu üretildi.

12.12.2019Ekonomi
Bakan açıkladı Elektrikli traktör için delikanlı aranıyor

Bakan açıkladı! Elektrikli traktör için delikanlı aranıyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli elektrikli traktörde Türkiye'nin başarı yakaladığını ve seri üretimi için delikanlı birilerini aradıklarını söyledi.

14.11.2019Ekonomi
Tarım ve Orman Bakanlığından tarımla ilgili iddialara cevap

Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan tarımla ilgili iddialara cevap

Tarım ve Orman Bakanlığı, faaliyet alanlarına yönelik gündeme getirilen bazı iddialara karşı "Kamuoyunda Gündeme Gelen Asılsız İddialar ve Gerçekler" adlı kitapçık hazırladı.

8.10.2019Gündem
TZOB Başkanı Bayraktar: Ramazan fırsatçıları karşılarında bizi bulur

TZOB Başkanı Bayraktar: Ramazan fırsatçıları karşılarında bizi bulur

TÜRKİYE Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, ramazan ayı yaklaşırken esnafa "Ramazan fırsatçılığı yapılmasın, aksi takdirde karşılarında bizi bulurlar" uyarısı yaptı.

26.04.2019Ekonomi
Bakanlıktan tarımla ilgili iddialara kitapçıklı yanıt

Bakanlıktan tarımla ilgili iddialara kitapçıklı yanıt

Tarım ve Orman Bakanlığı, kendi alanıyla ilgili kamuoyunda tartışılan konulara hazırladığı kitapçıkla yanıt verdi.

25.03.2019Ekonomi
Fiyatı yükselen ürün tanzim satışa girecek

Fiyatı yükselen ürün tanzim satışa girecek

Vatandaşın ucuz sebze-meyve ve bakliyat yemesi için kurulan tanzim satış noktalarında 30 bin ton ürün satıldı. Tarım Kredi Genel Müdürü Poyraz, “Her ürünü satacağız demiyoruz. Ama fahiş fiyata çıkan ürünü tanzime koyarız” dedi.

14.03.2019Ekonomi
Bakan Pakdemirli’den ’ithal patates’ açıklaması

Bakan Pakdemirli’den ’ithal patates’ açıklaması

TARIM ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, patates ithalatında gümrük vergisinin sıfırlanması ile ilgili olarak, "Türkiye şu an yağışlı bir sezon geçiriyor. Bu nedenle biraz ekimler gecikti, hasat tarihi de 15-20 gün gecikebilir. Tedbir amaçlı, ihtiyaten bir emniyet sübabı oluşturmak için özel sektöre Türkiye üretiminin yüzde 3’ü 5’i kadar bir kota tanımladık. Gelip gelmeyeceği de belli değil" dedi.

13.03.2019Ekonomi
Meral Akşener: Türk milletine bir değil, bin Meral helal olsun

Meral Akşener: Türk milletine bir değil, bin Meral helal olsun

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisini mahkemeye verdiğini belirterek, "Türk milletine bir Meral değil, bin Meral helal olsun. 28 Şubat'ta tanklı, tüfekli paşalara boyun eğmemişim sana mı boyun eğeceğim" dedi.

11.03.2019Gündem
Patates ithalatı gümrük vergisinden muaf tutulacak

Patates ithalatı gümrük vergisinden muaf tutulacak

200 bin tona kadar patates ithalatı 20 Nisan 2019 tarihine kadar gümrük vergisinden muaf olarak ithal edilebilecek.

11.03.2019Ekonomi
Bakan Pakdemirli açıkladı: Fiyatlar yüzde 40-50 geriledi

Bakan Pakdemirli açıkladı: Fiyatlar yüzde 40-50 geriledi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Pakdemirli, tanzim satış noktalarında bakliyat satışlarının başladığını söyledi.

26.02.2019Ekonomi
İlaçta stokçuluk iddiası Yok denilen ilaç depoda çıktı...

İlaçta stokçuluk iddiası! 'Yok' denilen ilaç depoda çıktı...

Hallerde yaşanan stokçuluk iddialarının ardından şimdi de ilaçta stokçuluk yapıldığı iddiaları ortaya çıktı. Reçeteli hastalara ‘ilaç yok’ diyen depo, üretici ya da eczacıların onlarca çeşit ilacı depolarda sakladığı belirlendi.

3.02.2019Gündem
“Politika değişmezse gıda fiyatları yükselmeye devam edecek”

“Politika değişmezse gıda fiyatları yükselmeye devam edecek”

Seyhan Ziraat Odası Başkanı Cahit İncefikir, iç üretime olumsuz yansıyan, üretimin düşmesine ve fiyatların yükselmesine neden olan politikaların terk edilmediği takdirde 2019'da gıda maddelerine daha yüksek fiyatlar ödeneceğini söyledi.

2.01.2019Ekonomi
Soğanın fiyatı iki kata yakın arttı

Soğanın fiyatı iki kata yakın arttı

Türkiye Halciler Federasyonu Başkanı Yüksel Tavşan, soğanda çıkan hastalık sonrası fiyatının yükseldiğini belirterek, "Tedbir almak lazım. Gerekirse tabi ithalat da yapılabilir veya ihracat bazı ürünlerde kısıtlamaya gidebilir. Başka çare yok. Çünkü tüketiciyi korumak zorundayız" dedi.

10.11.2018Ekonomi
Patatesi bu sefer de hastalık vurdu

Patatesi bu sefer de hastalık vurdu

Şuhut Ziraat Odası Başkanı Ömer Tunçay: Patatesteki fiyat artışı komisyonculardan kaynaklanıyor.” “Patates üreticileri mantar hastalığı ile mücadele ediyor.”

5.07.2018Ekonomi
14 yılın zirvesi

14 yılın zirvesi

Enflasyon haziranda sert yükseldi. Yüzde 2.61’lik aylık enflasyon ile yüzde 15.39’luk yıllık enflasyon 14 yılın en yüksek seviyesi. Döviz kurundaki yükselişin yansıması ve gıdadaki artıştan kaynaklanan enflasyonda yükselişin sürmesi bekleniyor.

3.07.2018Ekonomi
Patateste ithalat endişesi

Patateste ithalat endişesi

FİYATLARDAKİ artış nedeniyle, Türkiye’nin Suriye’de operasyon yaptığı bölgeden ürün getirmesine patates satarak geçimini sağlayan esnaf tepki gösterdi. Pazar esnafı, "İthalat tüketiciyi sevindirir, üreticiyi mağdur eder" dedi.

3.07.2018Ekonomi
Patateste üreticide 50 kuruş geriledi

Patateste üreticide 50 kuruş geriledi

Patateste ülkenin önde gelen üretim bölgelerinden olan İzmir'in Ödemiş ilçesinde üretici fiyatları geçen hafta 50 kuruş gerileyerek 2 liraya indi. Fiyatın diğer bölgelerde yapılacak hasatla düşmeye devam etmesi ve normal seviyelere inmesi bekleniyor.

1.07.2018Ekonomi
Patates fiyatı önümüzdeki hafta tamamen normale dönüyor

'Patates fiyatı önümüzdeki hafta tamamen normale dönüyor'

Gıda Tarım ve Hayvancılık Ahmet Eşref Fakıbaba, seçim öncesi kilosu 6 liraya çıkan patates fiyatı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Hali hazırda 3 lira seviyesine inen patates fiyatının önümüzdeki hafta tamamen normal seviyesine geleceğini açıkladı.

1.07.2018Ekonomi
Seçim öncesi fiyatların yükselmesi spekülatörlerin oyunu

'Seçim öncesi fiyatların yükselmesi spekülatörlerin oyunu'

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Seçim öncesinde yükseltilen gıda fiyatlarının hükümet tarafından denetim altına alınması sevindiricidir. Patates ve soğan fiyatlarının bir anda 6-7 lira seviyelerine yükselmesi tamamen spekülatörlerin oyunudur" dedi.

29.06.2018Ekonomi
Gündem ekonomi

Gündem ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve yeni hükümetin ilk gündemi ekonomide çözüm bekleyen sorunlar. Çift haneli enflasyondan cari açığa, yüksek döviz kurundan mali disipline yeni ekonomi yönetimi yoğun günler geçirecek. Ayrıca ekonomi yönetimi de takip edilecek.

24.06.2018Ekonomi
Patates fiyatlarına ‘hassas’ takip

Patates fiyatlarına ‘hassas’ takip

REKABET Kurumu, Türkiye'deki patates ve soğan fiyatlarındaki artış eğiliminin Rekabetin Korunması Hakkında Kanun kapsamında hassasiyetle takip edildiğini bildirdi.

22.06.2018Ekonomi
Soğan fiyatlarıyla ilgili çok önemli açıklama: 3-4 gün içinde...

Soğan fiyatlarıyla ilgili çok önemli açıklama: 3-4 gün içinde...

Türkiye'nin önemli soğan üretim merkezlerinden Amasya'da üreticiler, market ve pazarlarda tüketiciye 6 liraya kadar satılan soğanın fiyatlarındaki artışın, aşırı yağışlardan dolayı hasat döneminin gecikmesinden ve fırsatçılıktan kaynaklandığını ifade ederken Türkiye Haller Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Faruk Akbaş da hem soğanda hem patateste makul seviyenin görüleceğini açıkladı

22.06.2018Ekonomi
Çözüm ithalat

Çözüm ithalat

Kilogramı 6 TL’yi bulan patates-soğan fiyatları sonrası hükümet ithalat silahını çekti. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, patates-soğanda spekülasyona izin vermeyeceklerini, bu ürünlerin ithalatına müsaade edeceklerini ifade etti.

21.06.2018Ekonomi
Bakan canlı yayında duyurdu: Türkiye, ABDye karşı resmen adım attı

Bakan canlı yayında duyurdu: Türkiye, ABD'ye karşı resmen adım attı

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, ABD tarafından Türkiye ürünlerine uygulanan önlem neticesinde ortaya çıkan ilave vergi yüküne eş tutarda ek vergi uygulamaya bugün başlandığını duyurdu. Ekonomi Bakanı Zeybekci "22 ABD ürününe 300 milyon dolarlık ek gümrük vergisi getirdik" dedi. Bakan Nihat Zeybekci, fiyatları düşürmek için de patates soğan ithal edeceklerini söyledi.

21.06.2018Ekonomi
Bakan Fakıbabadan Çiftlikbank açıklaması: Açık bir şekilde adam aldı götürdü

Bakan Fakıbaba'dan Çiftlikbank açıklaması: Açık bir şekilde adam aldı götürdü

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba: "Çiftlik Bank konusunda Bakanlığımızın savcılığa müşteki olarak dilekçesi var. Bu da önemli. Bu konu hukukun vereceği bir karar. Ona ben bir şey diyemem ama ben şunu derim. Bütün vatandaşların uyanık olması lazım. (Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın) Açık bir şekilde adam aldı götürdü yani ama inşallah Türkiye'ye getiririz diye düşünüyorum"

24.03.2018Ekonomi
Batı Avrupa’nın eski tarihi

Batı Avrupa’nın eski tarihi

Batı Avrupa’da yer alan Belçika birçok tarihi esere ev sahipliği yapar. Belçika’ya gitmeyi planlıyorsanız tarihi ve kültürel gezilere doymaya hazır olun. Ayrıca kırsal kesimlerde gezintiler ve kumsallarda güneşlenebilirsiniz. İşte Belçika hakkında bilinmesi gerekenler.

1.02.2018Seyahat
Bize neler yedirdiniz

Bize neler yedirdiniz!

Mersin’de açılan son yılların en büyük gümrük davasında sanıklar, rüşvet almak ve insan sağlığına zararlı tonlarca gıda ürünün ithalatını yapmakla suçlanıyor. Sanıkların 19’ar yıl hapis istemiyle yargılandığı davanın 763 sayfalık iddianamesinde, buzağı yemi olarak beyan edilen süt tozundan, böcekli susama, içi çöp dolu fasulyeden, küflü barbunyaya kadar bir çok ürününün ülkeye sokulduğu anlaşılıyor.

30.10.2017Ekonomi
Pazardan alışveriş yapanlar dikkat Artık meyve sebze alırken...

Pazardan alışveriş yapanlar dikkat! Artık meyve sebze alırken...

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Biyomühendislik Bölümü öğretim üyesi ve öğrenciler meyve ve sebzelerin tazeliğini ölçen cihaz geliştirdi. Sebze ve meyve bayat ise cihazın kırmızı ışığı, taze ise yeşil ışığı yanıyor. Ürünün geliştirilmesinin ardından tüketicilerin de kullanımına sunulabileceği belirtiliyor.

16.05.2017Ekonomi
Türkiyede 1 TL, Avrupada 33 TL

Türkiye'de 1 TL, Avrupa'da 33 TL!

Türkiye'de baraj ve göllerde yakalandıktan sonra iç piyasada talep görmediği için Avrupa ülkelerine ihraç edilen gümüş balığı, Avrupa'da "parmak balık" gibi farklı şekillerde işlenerek 8,5 euroya varan fiyatlardan satılıyor.

9.05.2017Ekonomi
İlk olarak 1000 ton patates gitti

İlk olarak 1000 ton patates gitti

HATAY’dan Suriye’ye ihracat karşılığı ithalat izini verilmesinin ardından, Cilvegözü Sınır Kapısı’ndan bugün ilk olarak bin ton patates ve kuru soğan ihraç etti.

14.07.2016Ekonomi
30 maddede Türkiyede et dosyası

30 maddede Türkiye'de et dosyası

Türkiye’de et fiyatları son dönemde uçuşa geçti. Üreticiler de kasaplar da dert yanıyor. Bakanlık, ‘fahiş kâr peşinde koşan unsurlar’ı işaret ediyor. Olan yine tüketiciye oluyor. Peki et fiyatları neden bu kadar pahalı? Ucuz ve kaliteli et bulmak için ne yapmak gerek? Araştırdık.

Yazar Sonuçları

Gıdada 402 milyar lira dönüyor, 519 bin kişi ekmek yiyor

YILDIZ Holding CEO’su Mehmet Tütüncü, Prof. Kerem Alkin ve Dr. Metin Gürler’in hazırladığı, “Ülker Bisküvi’nin Türkiye’nin Sürdürülebilir Büyüme Stratejisine Katkısı” raporunu incelerken gıda sektörüne ilişkin verilerin altını çizdi:

1.07.2019

Patates iktisadı

DOLAR ve faiz üzerinden komplo kuramı yazmak kolay; “bizi çekemeyenlerin, dış güçlerin işi” dersiniz, ödemeler dengesi bilmeyen biri inanabilir. Ama patates ve soğan üzerinden yazmak öyle de kolay değil.

21.06.2018

Adalet çığlığı

ŞU tablo dikkat çekiyor: ‘Adalet Yürüyüşü’ şimdiye kadar Türkiye’de yapılan en büyük ‘organizasyon’; bir siyasi miting gibi değil, spor etkinliği gibi değil.

29.06.2017