MENÜ

Patates Fiyatları

Patates Fiyatları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Patates Fiyatları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 760 Patates Fiyatları haberi bulunmuştur.

Patates Fiyatları Haberleri

Çözüm ithalat

Çözüm ithalat

Kilogramı 6 TL’yi bulan patates-soğan fiyatları sonrası hükümet ithalat silahını çekti. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, patates-soğanda spekülasyona izin vermeyeceklerini, bu ürünlerin ithalatına müsaade edeceklerini ifade etti.

21.06.2018Ekonomi
Bakan canlı yayında duyurdu: Türkiye, ABDye karşı resmen adım attı

Bakan canlı yayında duyurdu: Türkiye, ABD'ye karşı resmen adım attı

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, ABD tarafından Türkiye ürünlerine uygulanan önlem neticesinde ortaya çıkan ilave vergi yüküne eş tutarda ek vergi uygulamaya bugün başlandığını duyurdu. Ekonomi Bakanı Zeybekci "22 ABD ürününe 300 milyon dolarlık ek gümrük vergisi getirdik" dedi. Bakan Nihat Zeybekci, fiyatları düşürmek için de patates soğan ithal edeceklerini söyledi.

21.06.2018Ekonomi
36 saatte Sacramento

36 saatte Sacramento

Kaliforniya’nın başkenti turistik rotaların dışında. Oysa iki nehrin ortasındaki şehir, sokaklarını gölgeleyen dev meşe ve palmiyelerle, rengarenk begonvilleriyle açık park gibi. 1849’da, eyalet federasyona katılmadan bir yıl önce kuruldu. Kültür hayatı canlı. Mimarisi özgün ve çeşitlilik içeriyor. Tower Plak’ın doğduğu art deco stili Tower Tiyatrosu, cafcaflı, parlak renklerle dekore edilmiş Tower Cafe hala hizmet veriyor. Crocker Sanat Müzesi, 2010’da eklenen 11,6 bin metrekarelik Teel Aile Bölümü ile üç kat genişledi. Eyaletin Los Angeles, San Francisco gibi pırıltılı sahil kentlerine benzemeyen Sacramento’ya Central Vadisi özentiden uzak, küçük bir şehir atmosferi kazandırıyor.

11.06.2018Seyahat
Enflasyon zirvede gözler Merkez’de

Enflasyon zirvede gözler Merkez’de

Enflasyonda bozulma devam ediyor. Tüketici enflasyonu yıllık yüzde 12.15’e, üretici enflasyonu ise yüzde 20.16’ya fırladı. Maliyet ve kurdan kaynaklı yükselen enflasyonda önümüzdeki aylarda yeni zirveler görülmesi muhtemel. Dolar kuru ise Merkez Bankası’nın veri sonrası faizi arttıracağı beklentisinin güçlenmesiyle 5 kuruş geriledi.

4.06.2018Ekonomi
36 saatte Montgomery

36 saatte Montgomery

İnsan Hakları Merkezi’nde satılan hediyelik rozette “Yürüyüş sürüyor” yazıyor. 1965’te Selma’dan Montgomery’ye yapılan bu yürüyüş Oy Hakkı Yasası’yla ülkedeki Afrika kökenlilerin demokratik hakkı koruma altına alınmasını sağlamıştı. Linç ve hak eşitliği konusunda yeni dikilecek anıtlarla birlikte Alabama Eyaleti’nin başkenti Montgomery, ABD’de insan hakları mücadelesinin tarihiyle ilgili önemli merkezlerden birine dönüşüyor. Bir zamanlar Roza Parks’ın zenci olduğu için otobüste beyaza yer vermeyi reddettiği, Martin Luther King’in ırkçılık karşıtı mücadeleyi başlattığı şehir şimdi bir yandan da yeni sanat galerileri, kafeleri, restoranlarıyla daha mutlu ve yaşanası şehir olma yolundaki kararlılığını sürdürüyor.

14.05.2018Seyahat
36 saatte Kopenhag

36 saatte Kopenhag

Bir şehrin çehresinde 10 yıl ne kadar büyük değişim yapabiliyor. Kopenhag, mimariden tasarıma, restoran trendlerine pek çok konuda adeta kutup yıldızına dönüştü. Artık geçmişin uyuşuk İskandinav başkenti değil. Kışın en soğuk döneminde bile sokaklar bisiklet dolu. Geçmişin çıplak topraklarında yeni restoranlarla yepyeni bir mutfak kültürü yeşerdi. Danimarka, Avrupa’nın ünlü bağlarına çok uzak olsa da Kopenhag dünyanın en önemli doğal şarap şehirleri arasında. Tek sorun baş döndürücü hızla çoğalan yeni mekânları takip etmek, keşfetmek...

7.05.2018Seyahat
Coachella Festivali nedir Coachella Festivali ne zaman yapılıyor

Coachella Festivali nedir? Coachella Festivali ne zaman yapılıyor?

Dünyanın en büyük müzik festivallerinden biri olan ve Türkiye'den de ünlü isimlerin akın ettiği Coachella Festivali son günlerde merak konusu oldu. Coachella Festivali'ni daha önce duymayan vatandaşlar, Coachella Festivali hakkında merak ettikleri soruların yanıtını internette araştırıyor. Peki, Coachella Festivali nedir? Coachella Festivali ne zaman yapılıyor?

17.04.2018Magazin
Tarımsal destekler belirlendi

Tarımsal destekler belirlendi

Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS) dahil olan çiftçilere bu yıl için ödenecek tarımsal destekler belli oldu.

26.02.2018Ekonomi
Nusret bir kez daha ABD basınında

Nusret bir kez daha ABD basınında!

ABD merkezli TV kanalı NBC Nusret Gökçe'nin New York'taki et restoranına konuk oldu. Nusret gazeteci Lauren Scala'ya elleriyle et yedirdi.

12.02.2018Dünya
Enflasyon son 13 yıllık tüm enflasyon oranlarını aştı

Enflasyon son 13 yıllık tüm enflasyon oranlarını aştı

2017 yılında enflasyon son 13 yıllık tüm enflasyon oranlarını aştı. Yüzde 11.92’lik yıllık enflasyon kasımdaki yüzde 12.98’lik rekordan dönse de 1 yılda enflasyonu arttıran yani zam gören tüm ürünler temel gıda ve ihtiyaç maddeleri. Ekmek, peynir, sebze, domates, bakliyat ile benzin, tuvalet kâğıdı, doğalgaz zamlandı. Ve bu 1 yılın enflasyonunu belirledi.

3.01.2018Ekonomi
Enflasyonda son 14 yılın en yüksek seviyesi

Enflasyonda son 14 yılın en yüksek seviyesi

Türkiye İstatistik Kurumu, Aralık ayı ve 2017 yılı enflasyon rakamlarını açıkladı. Buna göre TÜFE Aralık ayında 0.69 oldu. 2017 enflasyon rakamı 11.92 oldu. Bu seviye 2004 yılından bu yana kayıtlara geçen en yüksek yıllık enflasyon oldu. Milyonlarca memur ve memur emeklisi enflasyon rakamlarının açıklanmasını bekliyordu.

3.01.2018Ekonomi
Tarladan sofraya gelene kadar fiyatı yüzde 327 arttı

Tarladan sofraya gelene kadar fiyatı yüzde 327 arttı

Üreticiden tüketiciye gelene kadar ürünlerin fiyatları artmaya devam ediyor. Kasım ayında üretici ve market arasındaki fiyat farkı en fazla yüzde 327.59 ile portakalda görüldü. Fyat farkı kuru kayısıda yüzde 303.50, mandalinada yüzde 283.98, kırmızı mercimekte yüzde 257.30, ıspanakta yüzde 249.02 oldu. TZOB’un yaptığı açıklamada üreticide 73 kuruş olan portakalın markette 3 lira 10 kuruşa, 8 lira olan kuru kayısının 32 lira 28 kuruşa satıldığı ifade edildi.

1.12.2017Ekonomi
Adanada buğdayın kilosu 1,05 den satıldı

Adana'da buğdayın kilosu 1,05 den satıldı

Adana Ticaret Borsasında buğdayın kilogramı en yüksek 1,05 liradan satıldı.

9.10.2017Ekonomi
Fındığı emanete vermeyin uyarısı

Fındığı "emanete vermeyin" uyarısı

Ulusal Fındık Konseyi (UFK) Yönetim Kurulu Üyesi Levent Şahin Başaran, emanete verilen fındığın fiyatların düşmesine neden olduğunu belirterek, "Fiyatlar dip yapmış durumdayken bir de emanete fındık vererek bu avantajı hepten alıcıların eline geçirmenin mantığı yok." dedi.

30.08.2017Ekonomi
36 saatte Granada

36 saatte Granada

Hindistan şehirlerinden Agra nasıl tüm dünyada Tac Mahal ile özdeşleştiyse, Endülüs şehirlerlerinden Granada da Elhamra Sarayı’yla tanınıyor. 13-15’inci yüzyıllar arasında inşa edilen Mağribi sarayı, işlemeli duvarları, bahçeleri, havuzlarıyla pek çok sanat eserine konu oldu. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girdi. Şair Federico García Lorca’nın, ressam José Guerrero’nun, besteci Manuel de Falla’nın şehrinde şimdilerde sanat kadar gastronomi de öne çıkıyor.

Temmuz ayının zam şampiyonu koli ücretleri

Temmuz ayının zam şampiyonu koli ücretleri

Tüketici fiyatları bazında temmuzda en yüksek fiyat artışı yüzde 86,67 ile PTT koli gönderme ücretlerinde görüldü.

3.08.2017Ekonomi
Ödemiş karpuzu müşteri bekliyor

Ödemiş karpuzu müşteri bekliyor

İZMİR’in Ödemiş İlçesi’ndeki karpuz üreticileri, fiyatların çok düşmesi ve alıcı bulamamanın sıkıntısını çekiyor.

Zam şampiyonu yurt içi turlar

Zam şampiyonu yurt içi turlar

Tüketici fiyatları bazında haziranda en yüksek fiyat artışı, yüzde 28,14 ile yurt içi bir hafta ve daha fazla süreli turlarda oldu. Fiyatı en fazla düşen ürünlerin başında ise yüzde 41,93 ile domates geldi.

3.07.2017Ekonomi
Ramazan başlarken insafsızlık.. Fark yüzde 519.90

Ramazan başlarken insafsızlık!.. Fark yüzde 519.90

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, düzenlediği basın toplantısı ile Ramazan ayı öncesinde üretici ve market fiyatlarını açıkladı. Bayraktar, Ramazan ayı öncesinde üretici ve market fiyatları arasındaki farkın en fazla yüzde 519,90 ile elmada görüldüğünü, elmadan sonra fiyat farkının sırasıyla kuru kayısı, marul, maydanoz, kuru incirde izlendiğini kaydetti.

26.05.2017Ekonomi
36 saatte Fes (Fas)

36 saatte Fes (Fas)

Fas’ın üçüncü büyük yerleşimi Fes, özgün kimliğiyle cazibe noktası ve turizmin yükselen yıldızı. Halk şehirle gurur duyuyor, geleneksel Fas atmosferini koruyor, egzotik pazarlamaya girişmiyor. Hatta pek çoğu Fes’in popüler hale gelmesinden hoşnut değil. Dünyayı gezen, gelişmeleri izleyen yaratıcı yerel girişimcilerin açtığı, yerel kültürü evrensel bakışla yansıtan otel, mağaza, kafe, yemek okulu ve turlar da şehre boyut kazandırmış. İşte 36 saatte Fes...

Yazar Sonuçları

Patates iktisadı

DOLAR ve faiz üzerinden komplo kuramı yazmak kolay; “bizi çekemeyenlerin, dış güçlerin işi” dersiniz, ödemeler dengesi bilmeyen biri inanabilir. Ama patates ve soğan üzerinden yazmak öyle de kolay değil.

21.06.2018

Bayram önerileri Bodrum ve Alaçatı’dan

Bir tatil planı yapmak insana çoğu zaman gerçekleştirmekten daha fazla heyecan veriyor. Konaklayacak, yemek yenecek yerlerin seçimi, hatta kurulan hayaller, sonuçta tatile çıkılsa da çıkılmasa da yaşamı daha anlamlı kılıyor. Mayıs içinde Bodrum ve Çeşme’ye keşif seyahatlerim oldu. Gittiğim yerler içinde beğendiğim mekanları bayram öncesinde sizinle paylaşmak istedim...

8.06.2018

Aile boyu gastro pub

İstanbul’da kiraların yüksekliği restoran sektörünün en büyük sorunlarından biri.

4.05.2018

Lahanadan bir yazı…

Hatırlar mısınız, bir ara herkes lahana çorbası içerdi, zayıflamanın da trendi haline gelmişti o çorba. Evet toksinlerden arındırıyor ve tok tutuyor, ama bence bir lahana bunların çok ötesinde yer alıyor. Çorbası da çok güzel oluyor bu arada ama kemik suyu, sarımsak, üzerine kruton ve az maydanoz ile. Sade suya lahanayı ben almayayım…

10.01.2018

Fransa’nın kalbinde üç güzel restoran... Michelin yıldızlı değiller, fiyatları makul...

Tours, sakin bir kent. Burada şehrin sakinlerinden, lokanta müdürü bir beyin tavsiyesi olan üç restoran denedim: BarJu, La Maison des Halles ve La Maison Tourangelle. Üçünden de çok memnun ayrıldım.

25.11.2017

Bir dizi sahnesi ve mercimek köftesi...

BluTV'nin dizi projesi 7Yüz'ü izliyor musunuz? İzlemiyorsanız bence çok şey kaçırıyorsunuz. Henüz sadece beş bölümü yayınlandı ama anlattığı çok sıradan ve fakat çok sıra dışı insan hikâyeleriyle şimdiden benim en çarpıcı yerli yapımlar listemde üst sıralarda yer edindi kendine.

24.10.2017

Don Kişot’un yazıldığı şehir: Sevilla

Sevilla yaklaşık 800 yıl Arap egemenliği altında kalmış ve bu egemenliğin miraslarını hakkıyla taşıyan İspanya’nın en özel şehirlerinden… Atmosferi, kültürü, yemekleri ve rahat insanlarıyla Sevilla bende ayrı bir iz bıraktı. Hatta Murillo ve Velazquez gibi birçok ünlü ressam eserlerini bu güzel şehirde vermiş. Cervantes Don Kişot’u Sevilla Hapishanesi’nde yazmış. İşte size Sevilla gezi rehberi…

18.10.2017

Burger, Çin’de 1500 şubeye çıkacak, döneri ABD’ye götürecek

TAB Gıda, geçen yılın sonlarında 2017 planlarını yaparken çatısı altındaki Burger King China’ya şu hedefi koydu:

15.07.2017

Düsseldorf’ta bir lezzet yolculuğu

Almanlar eğlenmeyi de iyi biliyor. Gasthaus dedikleri tavernalar başlı başına bir sosyal kurum. Düsseldorf bu yönden zengin ama bir de çok özel bir restorana sahip.

20.05.2017

Bu oranlar bozulunca hastalıklar çoğaldı

Sağlığımızı etkileyen, hatta altüst eden hatalarımızdan biri, “biyolojik oranlar”dan bazılarını bozmamız oldu. Maalesef bu bozulmalar derinleşerek sürüyor. İşte onlardan ilk üçü ve sonuçları...

3.04.2017