MENÜ

Parkan Özturan

Parkan Özturan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Parkan Özturan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 19 Parkan Özturan haberi bulunmuştur.

Parkan Özturan Haberleri

Parkan Özturan kimdir Parkan Özturan dizileri ve filmleri

Parkan Özturan kimdir? Parkan Özturan dizileri ve filmleri

Tiyatro oyuncusu, yayıncı ve çevirmen Parkan Özturan girdiği şeker komasından dolayı kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. İki bacağını da kaybetmesine rağmen tiyatro sevdasından vazgeçmeyen oyuncu, Selçuk Uluergüven’le kurdukları Bahariye Sanat Merkezi isimli kumpanya vasıtasıyla oyunlar çıkarıp sergilemişlerdi. İşte, Parkan Özturan'ın hayatına ilişkin bilgiler

14.07.2019Magazin
Ünlü sanatçı Parkan Özturan yaşamını yitirdi

Ünlü sanatçı Parkan Özturan yaşamını yitirdi

Tiyatro oyuncusu, yayıncı ve çevirmen Parkan Özturan, girdiği şeker komasından dolayı kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

14.07.2019Magazin
TEKERLEKLİ SANDALYE İLE SAHNEYE ÇIKACAK

TEKERLEKLİ SANDALYE İLE SAHNEYE ÇIKACAK

Kangren nedeniyle ameliyatla iki bacağını kaybeden tanınmış tiyatro sanatçısı Parkan Özturan, tekerlekli sandalye ile de olsa sahne almaya devam edeceğini açıkladı. Almanya'nın Köln kentinde Arkadaş Tiyatrosu'nu ziyaret eden ünlü tiyatrocu Parkan Özturan, iki bacağını kaybetmesine rağmen tiyatro sevgisinden hiçbirşey kaybetmediğini ve bundan sonra da tekerlekli sandalyesi ile tiyatroya devam edeceğini belirtti. 1977-82 yılları arasında İstanbul Devlet Konservatuarında tiyatro, şan-opera eğitimi aldıktan sonra sahnelerden hiç kopmayan Özturan, kangren nedeniyle bir ayağını kaybetmiş ve maddi durumu iyi olmadığı için Haydarpaşa Numune Hastanesinden senet imzalatılarak taburcu edilmişti. Daha sonra Hamburg'a gelen Parkan Özturan, şeker hastalığı yüzünden burada tekrar rahatsızlanmış ve hastanede yapılan operasyonla ikinci bacağını da kaybetmişti.(Haber-Kamera: Mesut ZEYREK / KÖLN - DHA)

25.01.2011Ne Oluyor
20:30 Güllü tiyatro

20:30 "Güllü" tiyatro

Atıf Yılmaz'ın belleklerden silinmeyen müzikli duygusal komedisi, Kerem Alışık ve Burcu Kara'nın başrol performanslarıyla Sadri Alışık Tiyatrosu sahnesine taşınıyor. Helikopter kazası geçiren Yılmaz Hamsi, köylü Güllü tarafından iyileştirilir. Birbirlerine yakınlık duyarlar ve imam nikahıyla evlenirler. İstanbul'a dönen Yılmaz, ona bunun geçerli olmadığını bildiren bir mektup yollar. Namusunu temizlemek için İstanbul'a giden Güllü'yü orada birçok olay beklemektedir.

26.03.2007Kelebek
Güllüye bronz madalya

Güllü'ye bronz madalya

“1 YTL’lik biletler Güllü’yü etkilemedi”Güllü oyunu kapalı gişe oyunu sergilemeye devam ediyor. Kerem Alışık, Şehir Tiyatroları'nın biletlerini 1 YTL'ye düşürdüğü şu günlerde tiyatro severlerin olunlarına gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ediyor. Alışık " Tiyatro severlerin gösterdiği ilgiye teşekkür etmek istiyorum çünkü bizim gibi pek çom tiyatro destek almadan kendi yagıyla kavruluyor" dedi.

8.01.2007Gündem
20:30 Güllü Gala gecesi

20:30 Güllü Gala gecesi

Türk Sineması’nın yıldızları Türkan Şoray, Ediz Hun ve Süleyman Turan katılacağı “Güllü” oyununun gala gecesinde yıllar sonra hem nostaljik anlar yaşanacak, hem de tiyatro sahnesine zorlu bir sınav verilecek. İş ve cemiyet dünyasının ünlü simalarının da katılacağı gala gecesinin bir diğer önemli konuğu da Deniz Türkali ve Kezban Arıca Batıbeki olacak.

13.12.2006Kelebek
18:30 Sadri Alışık Kültür Merkezi iftar yemeği

18:30 Sadri Alışık Kültür Merkezi iftar yemeği

Sadri Alışık Kültür Merkezi ve Küçük Sahne Sadri Alışık Tiyatrosu'nun kurucusu Çolpan İlhan ve Kerem Alışık, yeni oyun öncesinde tiyatrolarına bağlı oyuncu ve çalışanlarla iftar yemeğinde buluşuyor...

16.10.2006Spor Arena
Atıf Yılmaz anısına Güllü

Atıf Yılmaz anısına Güllü

Küçük Sahne Sadri Alışık Tiyatrosu, yeni tiyatro sezonunu Atıf Yılmaz’ın anısına müzikli bir komediyle 28 Ekim’de açıyor.

29.09.2006Gündem
Hiçbiryerde

Hiçbiryerde

Sezonun ilgi çekici yerli filmlerinden biri olan Hiçbiryerde gösterime giriyor. Türkiye'nin kanayan yarası 'kayıpları' konu alan film Tayfun Pirselimoğlu'nun ilk uzun metrajlı çalışması. 21'nci Uluslararası İstanbul Film Festivali'nde Zuhal Olcay'a en iyi kadın oyuncu ödülünü kazandıran Hiçbiryerde, Montreal Dünya Film Festivali'nde de Jüri Özel Büyük Ödülü'ne değer görüldü.

17.09.2002Gündem
Tartışmalı filmler Antalyada

Tartışmalı filmler Antalya'da

Yönetmen Ali Özgentürk'ün "Lanetli filmim" diye nitelendirdiği "Su da Yanar" ile Tayfun Pirselimoğlu'nun tartışılan filmi "Hiçbiryerde", 39. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde gösterilecek. Bu yıl 1 ile 5 Ekim arasında düzenlenecek olan festivalde Özgentürk ve Pirselimoğlu'nun filmleri "Özel Gösterimler" adıyla düzenlenecek etkinlikte sinemaseverlerle buluşacak.

9.08.2002Gündem
Dormen Tiyatrosu kadrosuyla yaşıyor

Dormen Tiyatrosu kadrosuyla yaşıyor

Ekonomik sıkıntılar nedeniyle kapanan, ancak kadrosu dağılmayan Dormen Tiyatrosu "Gel De Çık İşin İçinden" adlı bir komediyle, 17 Ocak günü 100'ncü Yıl Kültür Merkezi'nde
Ankaralı sanatseverlerin karşısına çıkacak.

16.01.2002Gündem
Gel de Çık İşin İçinden

Gel de Çık İşin İçinden!

İktidar partisinden bir milletvekili ile muhalefet partisinden bir sekreterin kaçamağı... Beklenmedik bir anda otaya çıkan bir ceset. Ortalığı düzelteyim derken karıştıran özel kalem müdürü... Kadrosunda Arzu Yanardağ, Şebnem Dönmez ve Ateşböceği Ercan'ın da bulunduğu Gel de Çık İşin İçinden 22 Kasım'da seyirciyle buluşuyor.

9.11.2001Gündem