MENÜ

Park Jae-Sang

Park Jae-Sang ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Park Jae-Sang haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 63 Park Jae-Sang haberi bulunmuştur.

Park Jae-Sang Haberleri

PSY Daddy klibindeki Türk Bayrağıyla rekora koşuyor | Rekortmen PSY kimdir

PSY Daddy klibindeki Türk Bayrağı'yla rekora koşuyor! | Rekortmen PSY kimdir?

Gangnam Style klibi ile 2 milyardan fazla izlenen PSY, yeni şarkısı Daddy ile rekora koşuyor. 30 Kasım günü yayımlanan 'Daddy' klibi 3 gün içinde 12 milyondan fazla izlendi. PSY'nin Daddy klibinde Türk Bayrağı'nın altından geçmeside büyük ilgi uyandırdı. Ünlü rekortmen PSY kimdir?

2.12.2015Bilgi
Bir popüler kültür devrimi

Bir popüler kültür devrimi

Ekonomisiyle, Başkanlık sistemiyle, eyaletleriyle, hukuk devleti ilkelerine katı bir şekilde bağlılıklarıyla, farklı inançların birarada özgürce yaşamasıyla tam bir Amerikan prototipi olan Güney Kore, sosyal ve kültürel alanda da ABD’nin izinde. Bir taraftan yerel kültür korunuyor, diğer tarafından popüler bir Kore kültürü inşa ediliyor.

26.09.2015Ekonomi
Gangnam Style YouTubeta bir kez daha rekor kırdı

Gangnam Style YouTube'ta bir kez daha rekor kırdı

Dünyanın en büyük video portalı YouTube, 7 yıllık yayın hayatında bir ilki yaşadı ve Gangnam Style videosu 2 milyarı aşkın kez izlendi.

2.06.2014Teknoloji
Almanya Süper Starını Arıyor

Almanya Süper Starını Arıyor

Nazan Eckes'in sunduğu Almanya Süper Starını Arıyor yarışması Cumartesi Saat 2015'de RTL'den canlı yayınlanacak. Altı aday arasında üç de Türkiye kökenli bulunuyor.

16.04.2014Gündem
Sahneye mayoyla çıktı

Sahneye mayoyla çıktı

Youtube'da Gangnam Style klibi 1 buçuk milyar izlenen ve ardından dünya çapında üne kavuşan Güney Koreli şarkıcı PSY yeni albümünün tanıtım konserinde ilginç kıyafetleriyle dikkat çekti.

13.04.2013Gündem
Nevruz yurdun dört bir yanında kutlandı

Nevruz yurdun dört bir yanında kutlandı

Nevruz, ülkenin farklı şehirde coşkuyla kutlandı. Etkinliklere devlet erkanı, halk, öğrenciler ve siyasetçiler katıldı.

21.03.2013Gündem
Öğrencilere teneffüslerde Gangnam motivasyonu

Öğrencilere teneffüslerde Gangnam motivasyonu

Edirne’de bir ilkokulda öğrenciler, teneffüslerde, Güney Koreli şarkıcı Park Jae-Sang’in (PSY) son aylarda tüm dünyada ünlenen şarkısı “Gangnam Style” eşliğinde dans ediyor.

11.03.2013Eğitim
Güney Korenin ilk kadın devlet başkanı görevine başladı

Güney Kore'nin ilk kadın devlet başkanı görevine başladı

Güney Kore'nin ilk kadın Devlet Başkanı Park Geun-hye, yemin ederek görevi Lee Myung-bak'tan devraldı.

25.02.2013Gündem
PSY İSTANBULU SALLADI

PSY İSTANBUL'U SALLADI

PSY, yaklaşık 15 dakika süren konserde "Gangnam Style" şarkısını iki kez seslendirdi. Güney Koreli şarkıcı Park Jae-Sang (PSY), "İstanbul Blue Night Festivali" kapsamında Taksim Tepebaşı'nda konser verdiTepebaşı'nda halka açık alanda sahneye çıkan PSY, kendisine dünya çapında ün kazandıran "Gangnam Style" şarkısını hayranlarıyla birlikte söyledi. Saatler önce dolmaya başlayan konser alanına, zaman zaman etkili olan yağışa rağmen yerli ve yabancı birçok PSY hayranı ilgi gösterdi. Konser alanındaki hayranlarına, "Hava kapalı ve yağmurlu ama biz beraber dans ederek havayı ısıtacağız" diyen PSY, "Gangnam Style" şarkısını iki kez seslendirdi. Aralıklı yağan yağmur altında geçen ve 15 dakika sahnede kalan PSY konserini yaklaşık 20 bin kişi izledi. Tüm dünyada büyük beğeni toplayan ?Gangnam Style? dansını seyirciyle birlikte yapan PSY?ye sahnede 4 yabancı dansçı eşlik etti.Haber: İSTANBUL DHA

23.02.2013Ne Oluyor
PSY TERCÜMANIN HATASINA BÖYLE GÜLDÜ

PSY TERCÜMANIN HATASINA BÖYLE GÜLDÜ

Gangnam Style şarkısıyla olay olan Güney Koreli şarkıcı PSY "Bu şarkıyı yaptığımda da bu kadar ünlü olacağımı düşünmemiştim. Hala daha neden bu kadar ünlü olduğumun tam olarak farkında değilim. Bu şarkıyı bu kadar ünlü hale getirmek için çok ekstra bir çaba göstermedim" dediİngilizce sorulan soruyu tercüman, Türkçe olarak Güney Koreli şarkıcı Park Jae-Sang'a sordu. Şaşkınlığını gizleyemeyen Park Jae-Sang da tercümana bir süre baktıktan sonra "Bana ingilizce sorulan soruyu Türkçe olarak soruyorsunuz" diyerek güldü.Serpil KIRKESER-Ozan URAL-DHA

21.02.2013Ne Oluyor
GANGNAM STYLEIN İSTANBUL MESAJI

"GANGNAM STYLE"IN İSTANBUL MESAJI

"Gangnam Style" şarkısıyla olay olan Güney Koreli şarkıcı Park Jae-Sang(PSY) İstanbul'a geldi. PSY basın toplantısı öncesi Türkiye'deki hayranlarına video ile seslendi. PSY kendine özgü dansını yaparken hayranlarını da konserine davet etti. Serpil KIRKESER / İSTANBUL DHA - KURGU: Levent SERT

21.02.2013Ne Oluyor
PSY Beyoğlu’nu sallamaya geldi

PSY Beyoğlu’nu sallamaya geldi

‘GANGNAM Style’ şarkısıyla izlenme rekorları kıran Güney Koreli ünlü popçu Park Jae- Sang (PSY), halk konseri için İstanbul’da.

21.02.2013Kelebek
GANGNAM STYLE İSTANBULDA

GANGNAM STYLE İSTANBUL'DA

"Gangnam Style" şarkısıyla olay olan Güney Koreli şarkıcı Park Jae-Sang(PSY), konser ve 'O Ses Türkiye' yarışmasının finali için Türkiye'ye geldi.Kore Hava Yolları'nın tarifeli uçağı ile Seul'den İstanbul'a gelen Güney Koreli ünlü popçu Park Jae-Sang(PSY), Tepebaşı'nda konser verecek. Gangnam Style şarkısı, Youtube'da 2012'de en fazla beğenilen video olarak Guinness Rekorlar Kitabına girdi. Youtube tarihinde 1 milyar izlenmeyi geçen ilk video olan Gangnam Style, MTV Avrupa Müzik Ödülleri 2012'de de "En iyi video" dalında ödül kazandı.

20.02.2013Haber
GANGNAM STYLE İSTANBULDA

"GANGNAM STYLE" İSTANBUL'DA

Gangnam Style" şarkısıyla olay olan Güney Koreli şarkıcı Park Jae-Sang(PSY), konser ve 'O Ses Türkiye' yarışmasının finali için saat 19:30'da Türkiye'ye geldi. Kore Hava Yolları'nın tarifeli uçağı ile Seul'den İstanbul'a gelen Güney Koreli ünlü popçu Park Jae-Sang(PSY), Tepebaşı'nda konser verecek. Gangnam Style şarkısı, Youtube'da 2012'de en fazla beğenilen video olarak Guinness Rekorlar Kitabına girdi. Youtube tarihinde 1 milyar izlenmeyi geçen ilk video olan Gangnam Style, MTV Avrupa Müzik Ödülleri 2012'de de "En iyi video" dalında ödül kazandı. Hüseyin ASLIYÜCE / İSTANBUL DHA

20.02.2013Ne Oluyor
BU AKŞAM İSTANBULDA

BU AKŞAM İSTANBUL'DA

"Gangnam Style" şarkısıyla olay olan Güney Koreli şarkıcı Park Jae-Sang (PSY) bu akşam saatlerinde Türkiye'ye gelecek.

20.02.2013Gündem
Bir şarkı yaptım insanlar çıldırdı

Bir şarkı yaptım insanlar çıldırdı

iTunes’da 31 ülkenin müzik listelerinin ilk sırasına yerleşti… YouTube’da 2012’de en fazla beğenilen video olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi. YouTube tarihinde 1 milyar izlenmeyi geçen ilk video olan Gangnam Style, MTV Avrupa Müzik Ödülleri 2012’de de ‘En İyi Video’ dalında ödül kazandı. Peki biz ne zaman, “Evet ya, bu şarkı gerçekten fenomen olmuş!” dedik?

16.02.2013Kelebek
BU DA İZMİRDEN ÇIKTI

BU DA İZMİR'DEN ÇIKTI

Tüm dünyayı Gangnam Style şarkısı ile sallayan Güney Koreli şarkıcı Park Jae Sang'in bir benzeri İzmir'den çıktı. Aslen Karadenizli olan 36 yaşındaki Mustafa Dural, İzmir'in Torbalı İlçesi'nde yaşıyor. Dural bu günlerde, "Gangnam Musta' isimli şarkısına klip çekiyor. Klip çekimleri Seferihisar'da sürüyor. Mustafa Dural'ın Koreli şarkıcı PSY'ye olan benzerleğini görenler ise büyük şaşkınlık yaşıyor.Küçük yaştan beri müziğe karşı ilgisinin olduğunu belirten Dural, "PSY'nin Gangnam klibini izleyen yönetmenim dans ederken ayak haretlerimin, fiziğimin benzerliğini görünce, biz de yerli Gangnam Musta klibini çekmeye karar verdik. Zaten yolda, alışverişte beni gören herkes Park Jae Sang'e benzerliğime şaşırıyordu" dedi. Mustafa OĞUZ / Mücahit BEKTAŞ / DHA / KURGU: Levent SERT

15.02.2013Haber
Gangnam Style İzmirde

Gangnam Style İzmir'de

İzmir'de yaşayan Karadenizli şarkıcı Mustafa Dural'ın, ‘Gangnam Style’ şarkısıyla dünyayı sallayan Güney Koreli şarkıcı Park Jae Sang'e (PSY) olan bezerliği şaşırtıyor.

14.02.2013Ege
Gangnam dansını İstanbul’da yapacak

Gangnam dansını İstanbul’da yapacak

İstanbul Blue Night Festival yönetimi, “Gangnam Style” şarkısı ve dansıyla tüm dünyayı kasıp kavuran PSY’ın festivalde sahneye çıkacağını açıkladı.

7.02.2013Kelebek
Youtubea 8 milyon dolar kazandıran klip

Youtube'a 8 milyon dolar kazandıran klip

Güney Koreli şarkıcı Park Jae-Sang'in (PSY) söylediği, “Gangnam Style” isimli şarkının klibinin video paylaşım sitesi Youtube'a 8 milyon dolar gelir sağladığı açıklandı.

23.01.2013Teknoloji
ERZURUMDA GANGNAM STYLE DANSI YAPAN AT

ERZURUM'DA GANGNAM STYLE DANSI YAPAN AT

Güney Koreli şarkıcı Park Jae Sang'ın (PSY) bir milyardan fazla izlenen Gangnam Style şarkısı eşliğinde at dans etti. Erzurum'un Narman ilçesinde yarış atı antrenörü Uygar Ferdi Giray, klibi izledikten sonra ritme karşı duyarlı olan atına 'Gangnam' adını verdi. Daha sonra atına Gangnam Style dansını öğreten Uygar Giray "PSY'nin yaptığı dans 'at dansı'diye biliniyor. Gerçek dansı benim atım Gangnam yapıyor" dedi. Nursima ÖZONUR-Kerim BURUCU/DHA - KURGU: Levent SERT

10.01.2013Haber
Bir milyar rekoruna yaklaşıyor

Bir milyar rekoruna yaklaşıyor

Güney Koreli şarkıcı Park Jae-Sang'in (PSY) söylediği “Gangnam Style” isimli şarkının klibinin video paylaşım sitesi Youtube'da izlenme sayısının bir milyara yaklaştığı bildirildi.

21.12.2012Gündem
Justin Bieberi solladı

Justin Bieber'i solladı

Güney Koreli şarkıcı Park Jae-Sang'in (PSY) söylediği “Gangnam Style” isimli şarkının klibi video paylaşım sitesi Youtube'da en çok izlenen video oldu.

25.11.2012Gündem
Her telden

Her telden

Eğitim neferlerinin günüydü dün. Hepimizde emeği olan öğretmenlerin özel günüydü 24 Kasım. Her yerde törenler düzenlendi, çiçekler verildi, günün anlam ve önemi anlatıldı, yeniler yemin etti, emekliler uğurlandı. Öğretmenler anıldı özetle...

25.11.2012Ege
Gangnam Style en çok izlenen ikinci video oldu

"Gangnam Style" en çok izlenen ikinci video oldu

Koreli şarkıcı Park Jae-Sang'in (PSY) söylediği "Gangnam Style" isimli parçanın klibi, video paylaşım sitesi Youtube'da en çok izlenen 2. video oldu.

2.11.2012Gündem
Dans etti babası kazandı

Dans etti babası kazandı

Gangnam Style şarkısıyla gençler arasında yeni bir fenomen haline gelen Güney Koreli Park Jae-sang (PSY), babasının şirketine de milyonlarca dolar değer kazandırdı. ‘DI Corp’ adlı yazılım şirketinin hisseleri 2 ayda 2 kat değer kazanarak 101 milyon dolarlık piyasa değerine ulaştı.

25.09.2012Ekonomi
Gangnam Style Kuzey Korede propaganda videosu oldu

Gangnam Style Kuzey Kore'de propaganda videosu oldu

PSY olarak tanınan Güney Koreli şarkıcı Park Jae-sang’ın internette fenomen olan dans videosu Gangnam Style, YouTube’da şimdiye kadar 225 milyondan fazla kişi tarafından izlendi ve birçok benzeri çekildi. Ancak Kuzey Korelilerin videoyu bir propaganda aracı olarak kullanması bu çılgınlıkta son nokta olabilir.

21.09.2012Gündem
KUZEY KORENİN GANGNAM STYLE PROPAGANDASI

KUZEY KORE'NİN GANGNAM STYLE PROPAGANDASI

PSY olarak tanınan Güney Koreli şarkıcı Park Jae-sang’ın internette fenomen olan dans videosu Gangnam Style, YouTube’da şimdiye kadar 225 milyondan fazla kişi tarafından izlendi ve birçok benzeri çekildi. Ancak Kuzey Korelilerin videoyu bir propaganda aracı olarak kullanması bu çılgınlıkta son nokta olabilir.Kuzey Kore’de çekilen Gangnam Style videosu Güney Kore’nin başkanlık seçimlerindeki muhafazakar adayla dalga geçiyor. Kuzey Kore’nin resmi Uriminzokkiri sitesinde yayınlanan videoda PSY’nin “at dansı” yaparken çekilmiş bir fotoğrafına başkanlık adayı Park Geun-hye’nin yüzünün monte edilmiş hali yer alıyor.

21.09.2012Haber
Koreli denizciler İzmir’e geldi

Koreli denizciler İzmir’e geldi

KORE Deniz Kuvvetleri’ne ait ’ROKS KANG GAM CHAN’ adlı destroyer ve ’ROKS DAE CHUNG’ adlı lojistik destek gemisi, eğitim gezisi kapsamında İzmir Limanı’na yanaştı. Burada düzenlenen törende konuşan Ege Deniz Bölge Komutanı Tuğamiral Süleyman Manka, "Türkiye Cumhuriyeti ile Kore Cumhuriyeti arasında askeri eğitim işbirliği, karşılıklı ziyaretler, askeri personel eğitimleri ve tatbikatlarda gözlemci personel görevlendirmesiyle daha da güçlenmiştir" dedi.

9.10.2015Ege
Türkiye 1-4 Güney Kore

Türkiye 1-4 Güney Kore

25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları erkekler buz hokeyinde Türkiye, Güney Kore'ye 4-1 yenilerek turnuvayı 12. ve son sırada tamamladı.

4.02.2011Spor
Şaşkın Horoz: 1-1

Şaşkın Horoz: 1-1

1998 Dünya Kupası’ndan sonra toparlanamayan ve grupta da İsviçre’ye takılan mavi beyazlılar, Henry ile öne geçti, Park’ın golüyle yıkıldı. Üst üste 5. maçında da sevinemedi.

19.06.2006Spor
Fransa: 1 - Kore Cumhuriyeti: 1

Fransa: 1 - Kore Cumhuriyeti: 1

Grubun favorisi olarak gösterilen Fransa, Kore Cumhuriyeti’ni de yenemedi, 2 puanda kaldı.

18.06.2006Spor
Fransız kaldılar: 1-1

Fransız kaldılar: 1-1

İlk maçında İsviçre ile berabere kalan Fransa, Kore Cumhuriyeti karşısında 81. dakikada yediği golle yıkıldı. Finaller öncesi grubun favorisi olarak gösterilen Fransa, Togo ile oynayacağı son maçı kazanmak zorunda.

18.06.2006Spor
Asya’nın kaplanı: 2-1

Asya’nın kaplanı: 2-1

2002’de dördüncü olan Güney Kore, M.Kader’in golüyle yenik duruma düştüğü Togo karşısında Lee Chun Soo ve Ahn Jung Hwan’ın vuruşlarıyla galibiyete ulaştı.

13.06.2006Spor
Türkiyenin altın çocukları: 3-2

Türkiye'nin altın çocukları: 3-2

Futbolumuzla gururlandık. Kupa’nın 63. maçında bronz madalyayı taktık.

29.06.2002Spor
Almanya finalde: 1-0

Almanya finalde: 1-0

ABD'den sonra ev sahibi ülkeyi de Ballack ile deviren Panzerler, yedinci defa finale adını yazdırdı. Almanya'nın rakibi, bugün oynanacak Türkiye-Brezilya maçı sonrası belli olacak.

25.06.2002Spor
Kore tarih yazdı: 5-3

Kore tarih yazdı: 5-3

Ev sahibi ekip, İtalya'dan sonra İspanya'yı da saf dışı bırakıp, yarı finalde Almanya'ya rakip oldu. Normal süresi ve uzatma dakikaları golsüz sona eren maçta Güney Kore, güçlü rakibini penaltılarla eledi.

22.06.2002Spor
G.Kore tarih yazdı

G.Kore tarih yazdı

Güney Kore, çeyrek final maçında İspanya'yı penaltılarla 5-3 yenerek, yarı finale yükselen ilk Asya ülkesi oldu. Nefesleri kesen maçın normal süresi 0-0 sona erdi. Uzatma devrelerinde Morientes'in bir şutu direkten döndü. Penaltı atışları Almanya'nın rakibini belirledi.

22.06.2002Futbol

Yazar Sonuçları

Bir şarkı yaptım insanlar çıldırdı

iTunes’da 31 ülkenin müzik listelerinin ilk sırasına yerleşti…

16.02.2013

Travesti...

Ebru Gündeş ve eşi Reza Zarrab’ın eğlence çıkışı yolunu hayranları kesmiş, tezahüratlar yapıp trafiği karıştırmışlar...

28.09.2012