MENÜ

Paris Otomobil Fuarı

Paris Otomobil Fuarı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Paris Otomobil Fuarı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Paris Otomobil Fuarı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 531 Paris Otomobil Fuarı haberi bulunmuştur.

Paris Otomobil Fuarı Haberleri

Sakaryalı Corolla melez oluyor

Sakaryalı Corolla melez oluyor

Toyota Corolla’nın 12’nci nesli, Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye tarafından Sakarya’da üretilecek. 2019 Ocak ayında hibrit versiyona sahip yeni Corolla’yı hatlarından indirecek olan Toyota Otomotiv Sanayi, böylece C-HR modeliyle birlikte Türkiye’nin hibrit üssü konumuna gelecek.

17.11.2018Ekonomi
Bakan Varank, Toyota Corollanın hibrit modelini test etti

Bakan Varank, Toyota Corolla'nın hibrit modelini test etti

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, dünyayla eş zamanlı olarak Türkiye'de ilk defa üretimi yapılacak yeni Toyota Corolla Hibrit modelini inceleyerek, test etti.

16.11.2018Ekonomi
Gören fotoğrafını çekti çünkü... Normal bir otomobil sanıyorsanız yanılıyorsunuz

Gören fotoğrafını çekti çünkü... Normal bir otomobil sanıyorsanız yanılıyorsunuz

Paris Otomobil Fuarı'nda herkes onun başına toplandı! Normal görünse de öyle bir özelliği var ki...

4.10.2018Ekonomi
Ceo çıldırdı

Ceo çıldırdı!

Türkiye’de eylülde 993 adedi otomobil olmak üzere toplamda sadece 1127 araç satan Toyota, ekimde 15 bin TL’yi aşan indirim kararı aldı. Toyota Türkiye CEO’su Bozkurt, “Bir ay zararı göze aldık, yeter ki bayilerimiz ve tüketiciler morallensin” dedi.

3.10.2018Ekonomi
Gözler Fransa’da akıllar Türkiye’de

Gözler Fransa’da akıllar Türkiye’de

Otomobil tutkunlarının merakla beklediği Paris Otomobil Fuarı dün kapılarını önce dünya basını için açtı. 50’ye yakın dünya ve Avrupa prömiyerinin yapıldığı fuara katılan Türklerin akılları ise dün açıklanan iç pazardaki büyük daralmadaydı. Eylül ayında otomobil ve hafif ticari araç satışlarının yüzde 70’e yakın düşmesi, dev markaların Türk yöneticilerinin Paris fuarını endişeyle gezmesine sebep oldu.

2.10.2018Ekonomi
Fransız kalacağız

Fransız kalacağız

2 yılda bir Frankfurt Otomobil Fuarı ile dönüşümlü olarak organize edilen ‘Uluslararası Paris Otomobil Fuarı’ yarın önce dünya basını için kapılarını açıyor. Ancak iç pazardaki büyük daralma nedeniyle Türkler bu fuara biraz Fransız (konu dışında) kalacak. Çünkü Paris’te sergilenecek yaklaşık 50 yeni modelin bir çoğu Türkiye’de daralmanın 2019 yılında devam etmesi beklendiği için Avrupa ile aynı anda satışa sunulamayacak.

30.09.2018Ekonomi
Otomobilde de şampiyon

Otomobilde de şampiyon!

Hırvatistan’ı yenerek Dünya Şampiyonu olan Fransa’nın yüzünü otomotiv markaları da güldürdü. Hem Renault hem de PSA Grubu yılın ilk yarısını rekorlarla tamamlayarak 4.3 milyon adetlik satışa ulaştı. Böylece Fransızlar dünyada satılan her 100 otomobilden 10’una, Avrupa’da ise 28’ine imzasını attı. Renault’nun büyümesinde Bursa’da üretilen Clio, PSA Grubu’nun ise yeni SUV modelleri etkili oldu.

16.07.2018Ekonomi
8 Serisi 20 yıl sonra karşınızda

8 Serisi 20 yıl sonra karşınızda

ALMAN BMW’nin spor otomobilleri ve M bölümü tarihinde çok özel bir yeri olan ve numaralandırmalı model sisteminde en tepede yer alan 8 Serisi 20 yıl aradan sonra yeniden gün yüzüne çıktı.

17.06.2018Ekonomi
Otomobil devlerinden büyük şok Katılmayacaklarını açıkladılar

Otomobil devlerinden büyük şok! Katılmayacaklarını açıkladılar

Dünyada otomobil fuarlarına gösterilen ilgi dijital iletişim imkanlarındaki gelişmelere bağlı olarak azalırken, üreticilerin bir asrı aşkın süredir verdiği önemi de azaltıyor. Dünya ve Avrupa çapında düzenlenen önemli otomobil fuarlarından Paris Otomobil Fuarı'nın tarihi yaklaşırken, katılmayacağını açıklayan üreticilere bir yenisi eklendi.

1.06.2018Ekonomi
Yeniden Doğan Japon uçuşta

Yeniden 'Doğan' Japon uçuşta

Doğan Holding bünyesine girdikten sonra kısa sürede Türkiye’nin en hızlı büyüyen otomobil markası olan Japon Suzuki’nin Genel Müdürü Ümit Karaarslan, “Türkiye’de geri dönüşümüz gerçek anlamda yeni modellerle 2017’de hissedilecek. Yıllık 10 bin adet otomobil satış hedefimize hızla ilerliyoruz” dedi.

5.11.2016Ekonomi
Gelecekten gelmiş gibi gözüken bu konsept Volkswagene mi ait

Gelecekten gelmiş gibi gözüken bu konsept Volkswagen'e mi ait?

Bu uzun ve bilim kurgu filmlerinde rastlayabileceğimiz otonom konseptinin Volkswagen'e ait olabileceği düşünülüyor.

17.10.2016Otoyaşam
İhracat bizim işimiz

İhracat bizim işimiz

Türkiye’nin toplam ihracatında 11 yıldır lider olan otomotiv sektörü, dünya devi ülkeleri geride bıraktı. Bu yılın ilk yarısında Avrupa’ya  yapılan toplam otomotiv ihracatında Türkiye, Japonya, ABD ve Kore’yi geçti. AB’nin otomobil ithalatının yüzde 22’sini, ticari araç ithalatının ise yüzde 65’ini tek başına Türkiye’de üretilen araçlar karşıladı.

16.10.2016Ekonomi
Giulianın Veloce versiyonu Şubat ayında Türkiyede

Giulia'nın Veloce versiyonu Şubat ayında Türkiye'de

280 beygirlik Giulia Veloce, ihtişamlı görünüşü ile ilk bakışta kalbinizin biraz daha hızlı atmasına neden olacak bir otomobil.

11.10.2016Otomobil
Yeni Opel Corsa Sedanın casus fotoğrafları görüntülendi

Yeni Opel Corsa Sedan'ın casus fotoğrafları görüntülendi

Alma Otomobil Üreticisi Opel'in Türkiye'de de oldukça fazla satılan Corsa modelinin yeni sedan versiyonu kamuflajlı şekilde objektiflere yakalandı.

11.10.2016Otomobil
Honda yazıcıdan otomobil çıkardı

Honda yazıcıdan 'otomobil' çıkardı!

3D yazıcılarla yapılabileceklerin sınırı yok; Honda'nın ilginç görünümlü elektrikli arabası da bu iddiayı kanıtlıyor.

11.10.2016Teknoloji
Avrupa’ya Türk kanıtı

Avrupa’ya Türk kanıtı

Toyota’nın 350 milyon Euro yatırımla Adapazarı’nda üretmeye başladığı ilk kompakt SUV aracı C-HR’nin tanıtımını Paris’te bizzat Toyota Dünya Başkanı ve CEO’su Akio Toyoda yaptı. Toyoda, ilk kez Avrupa’da bir fuara katılırken yaptığı açıklamada, “Avrupa pazarına bağlılığımızın en büyük kanıtı Türkiye’de üretilecek C-HR” dedi.

2.10.2016Otomobil
Elektrikli otomobil projeleri yeniden hayatımıza girdi

Elektrikli otomobil projeleri yeniden hayatımıza girdi

Küresel kriz ve düşen akaryakıt fiyatlarıyla rafa kalkan elektrikli otomobil projeleri Paris’te yeniden hayatımıza girdi.

30.09.2016Otomobil
Paris Otomobil Fuarına 260 firma katıldı

Paris Otomobil Fuarı'na 260 firma katıldı

Uluslararası Paris Otomobil Fuarı, Porte de Versailles fuar alanında açıldı.

30.09.2016Ekonomi
Skoda otomobillerde TomTom dönemi

Skoda otomobillerde TomTom dönemi

Dünyanın navigasyon devi TomTom, Volkswagen Grubu bünyesindeki Skoda’nın da Trafik Bilgisi tedarikçisi oldu. Kodiaq modeliyle başlayan işbirliği 2017 yılında tüm Skoda modellerini kapsayacak.

30.09.2016Teknoloji
Türkiye’de yaklaşık 2 milyar dolara üretilen 9 yerli otomobil fuarın yıldızı oldu

Türkiye’de yaklaşık 2 milyar dolara üretilen 9 yerli otomobil fuarın yıldızı oldu

Dünyanın en büyük otomobil fuarına ev sahipliği yapan Paris, bu yıl kapılarını 7 markanın katılmaması, katılanların da tasarruf tedbirleri almasıyla oldukça sönük açtı. Fuarın uluslararası itibarını adeta Türkiye’de üretilen 9 yeni model kurtardı. Toyota, Fiat, Renault, Hyundai ve Honda standlarının yıldızı Türkiye’de üretilen bu modeller oldu.

29.09.2016Ekonomi
Adan Zye Paris Otomobil Fuarı

A'dan Z'ye Paris Otomobil Fuarı

Bugün kapılarını basın günü ile açan Paris Otomobil Fuarı bu sene oldukça renkli geçecek gibi gözüküyor.

29.09.2016Otomobil
Yeni Honda Civic Hatcbackden ipuçları

Yeni Honda Civic Hatcback'den ipuçları

Bu sene gerçekleştirilecek ve merakla beklenen Paris Otomobil Fuarı'nda yepyeni otomobiller bizleri bekliyor. Bunlarda biri de yeni Honda Civic Hatcback.

9.09.2016Turkiyef1
Jaguar bombardımana başlıyor

Jaguar bombardımana başlıyor!

29 yıl sonra Türkiye’de distribütör değiştirerek yoluna Borusan Otomotiv’le devam eden efsane İngiliz otomobil markası Jaguar, yeni ortağıyla bombardımana hazırlanıyor. Geçtiğimiz hafta 2.Dünya Savaşı sırasında bombardıman uçakları üreten İngiltere’deki Castle Bromwich fabrikasında Türk basınını ağırlayan Jaguar, bu yıl sonuna kadar 75 adet görünen satışlarını 2015 yılında önce 750 adete, 2016’da da rekor seviye çıkarmak istiyor. Aracın fiyatının ise 60 bin eurodan başlaması bekleniyor.

2.11.2014Ekonomi
‘IŞİD’i Türkiye’de üreten düşünsün

‘IŞİD’i Türkiye’de üreten düşünsün

Peugeot-Citroen Grubu’nun yeni Ortadoğu ve Afrika Direktörü Jean-Christophe Quemard, ileride üretim gündeme gelirse ilk adaylarının Türkiye değil Fas olduğunu itiraf ederken, IŞİD operasyonlarının ise kendilerini değil Türkiye’de üretimi olan markaları etkileyeceğini söyledi.

7.10.2014Ekonomi
Türkiye’de üreten iflası yaşamaz

Türkiye’de üreten iflası yaşamaz!

FRANSIZ Renault’un Türk ortağı Oyak’ın Otomotiv Grubu Başkanı Celal Çağlar, “IŞİD riskini Türkiye’de üreten düşünsün’ diyen PSA Grubu Ortadoğu ve Afrika Direktörü Jean-Christophe Quemard’a, “Bugün Türkiye’de üretim yapan markalar krizlerden kurtuldu. PSA Grubu’nu iflasa sürükleyen yanlış ülkelere yatırım oldu. Türkiye’ye yatıran her zaman kazanır” cevabını verdi.

6.10.2014Ekonomi
Adapazarlı SUV Auris Cross mu

Adapazarlı SUV Auris Cross mu?

Toyota’nın Türkiye’de üretmeyi planladığı yeni kompakt SUV modelinin öncüsü olan C-HR konsepti Paris’tE dünyaya tanıtıldı.

4.10.2014Ekonomi
Avrupaya henüz Bayram yok

Avrupa'ya henüz 'Bayram' yok

Dünyanın en çok ziyaret edilen otomobil fuarı olan ‘Paris Motor Show’ kapılarını açtı.

2.10.2014Ekonomi
Avrupa’da otomotiv satışları en çok Türkiye’de düştü

Avrupa’da otomotiv satışları en çok Türkiye’de düştü

KRİZİN etkilerini üzerinden atan Avrupa’da otomobil satışları geçtiğimiz yıl eylül ayından bu yana artıyor. 2014 yılı Ocak-Ağustos dönemi raporuna göre 8 ayda Avrupa’da otomotiv pazarı yüzde 6.1 büyüyerek 10 milyon adede yaklaştı. Türkiye ise Ocak-Ağustos döneminde yüzde 20.8 daralma ile en fazla küçülen pazar oldu.

30.09.2014Ekonomi
İlk yerli SUV

İlk yerli SUV

TOYOTA’nın Adapazarı fabrikasında üreteceği 3’üncü modelin öncüsü olan C-HR konsepti Paris fuarında vitrine çıkacak. Kompakt SUV olan konseptin seri üretim modelinin 2015 yılında sergilenip, 2016 yılı başından itibaren Adapazarı’nda üretilmesi planlanıyor. Toyota, Türkiye’de üretilecek ilk SUV modeli için Adapazarı fabrikasına yaklaşık 150 milyon Euro yatırım yapacak.

21.09.2014Ekonomi
Jaguar’da ‘1.6 lt’ olsa Volvo’yu geçerdik

Jaguar’da ‘1.6 lt’ olsa Volvo’yu geçerdik

TÜRKİYE’de 29 yıldır Ortaklar Otomotiv tarafından satıldıktan sonra 20 Temmuz tarihinde Borusan Otomotiv’e geçen Jaguar’da yeni bir dönem başlıyor. 30’uncu yılında Jaguar’ın distribütörlüğünü üstlenen Borusan Otomotiv, markayı lüks sınıfta iddialı yapmayı hedefliyor.

7.09.2014Ekonomi
İzmitli yeni i20 podyuma çıktı

İzmitli yeni i20 podyuma çıktı

GEÇTİĞİMİZ günlerde çizim fotoğraflarıyla ilk kez kendini gösteren yeni Hyundai i20’nin dünya lansmanının gerçekleştirileceği Paris Otomobil Fuarı öncesi resmi tanıtımı İzmit’te yapıldı.

14.08.2014Ekonomi
İzmitli yeni i20 tanıtıldı

İzmitli yeni i20 tanıtıldı

GEÇEN günlerde çizim fotoğraflarıyla ilk kez kendini gösteren yeni Hyundai i20, dünya lansmanının gerçekleştirileceği Paris Otomobil Fuarı öncesi resmen tanıtıldı. Hyundai’nin İzmit’teki fabrikasından üretilen ve burada Avrupa ülkeleri başta olmak ihraç edilecek yeni i20, dünyada ilk kez Türk basın mensunplarına tanıtıldı. B segmentinin yeni temsilcisi araç, bir önceki modele göre daha keskin hatlarıyla dikkat çekiyor.

11.08.2014Ekonomi
İşte İzmitli yeni i20

İşte İzmitli yeni i20

Hyundai’nin geçtiğimiz yıl kapasitesini ikiye katlayarak yıllık 200 bin adede çıkardığı İzmit Fabrikası’nda Avrupa için üreteceği Yeni i20’nin ilk çizimleri gün ışığına çıktı.

1.08.2014Ekonomi
Türkiyede üretilecek yeni i20nin çizimleri ortaya çıktı

Türkiye'de üretilecek yeni i20'nin çizimleri ortaya çıktı

Hyundai’nin geçtiğimiz yıl kapasitesini ikiye katlayarak yıllık 200 bin adede çıkardığı İzmit Fabrikası’nda tüm Avrupa için üreteceği Yeni i20’nin ilk çizimleri gün ışığına çıktı.

1.08.2014Ekonomi
MBA eğitimi alana Paris gezisi

MBA eğitimi alana Paris gezisi

Renault Akademi ile İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin ortaklaşa düzenlediği MBA Programı ile yetkili satıcılarına MBA eğitimi veriyor.

7.04.2014Eğitim
MBA eğitimi alana Paris gezisi

MBA eğitimi alana Paris gezisi

Renault Akademi ile İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin ortaklaşa düzenlediği MBA Programı ile yetkili satıcılarına MBA eğitimi veriyor. Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, 9 ay eğitime katılanlara ödül olarak Paris Otomobil Fuarı’na gönderileceğini söyledi.

Dokunmatik liderlik

Dokunmatik liderlik

Alman Mercedes, lüks otomobil satışlarında lider olmak için ‘Apple’ stratejisini uygulamaya koydu. En çok satan modeli C Serisi’ne iPhone ve iPad gibi dokunmatik kumanda koyan Alman firma, satış noktalarını da Apple mağazaları gibi kullanmaya başladı.

14.01.2014Ekonomi
Koşar adım 300 bin

Koşar adım 300 bin

İZMİT’te üretim kapasitesini 1.2 milyar liralık yatırımla 200 bin adede çıkartan Hyundai Assan, 2014’te yenilenecek i20 ve kompakt SUV olması beklenen yeni modelle kısa sürede 300 bin adede ulaşmayı hedefliyor.

31.12.2013Ekonomi
Ağa’nın Rolls Royceu

Ağa’nın Rolls Royce'u

Ali Ağaoğlu, bir kaç ay önce Paris Otomobil Fuarı’nda beğenip aldığı Rolls Royce Ghost modeli otomobiline kavuştu.

25.08.2013Spor Arena
Maserati GranCabrio MC

Maserati GranCabrio MC

Paris Otomobil Fuarı’nda sergilenen otomobilden sadece 300 adet üretilecek.

22.02.2013Diğer Videolar
Chevrolet Trax

Chevrolet Trax

SUV segmentinin önde gelen isimlerinden Chevrolet'in yeni SUV'u Trax, Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtıldı.

22.02.2013Diğer Videolar
Yeni Toyota Verso

Yeni Toyota Verso

Geçtiğimiz aylarda Paris Otomobil Fuarı'nda tanıtılan yeni Toyota Verso ocakta İngiltere'de satışa sunuldu.

22.02.2013Diğer Videolar
Bu şov kaçmaz

Bu şov kaçmaz

Türkiye’nin ve bölgenin en büyük otomobil şovu perşembe günü başlıyor. 45 milyon dolarlık yatırımla 50 bin beygir gücünde 500’e yakın modelin sergileneceği Autoshow Fuarı’nda 4’ü dünya prömiyeri olmak üzere 31 yeni model ilk kez vitrine çıkacak. Fuarı 600 binin üzerinde kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

28.10.2012Ekonomi
Fantezi bitti ayaklar yere bastı

Fantezi bitti ayaklar yere bastı

Avrupa’daki krizin otomotiv sektöründe bütün dengeleri değiştirdiği dün kapılarını açan Paris fuarında net olarak ortaya çıktı. Avrupa’daki fuarlarda firmalar alternatif yakıtlı yani elektrikli ve hibrit araçlarla gövde gösterisi yaparken, bir yıl içinde hızla bu alandan tamamen vaçgeçip krizde ayakta kalabilecekleri ucuz modelleri vitrine çıkardı.

27.09.2012Ekonomi

Yazar Sonuçları

Kara bulutları Ghosn kaldırır

PARİS fuarında bir kez daha net anlaşıldı ki, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden (AB) çıkma kararı sonrası Japon Nissan başta olmak üzere Honda ve Toyota, bu ülkedeki yatırımlarını askıya alıp kara kara düşünmeye başladı.

2.10.2016

Elektrikli araçlar bir an önce yaygınlaşmalı

Artık herhalde bilmeyen yok... Doğal kaynakları eskisi gibi tüketmeyi sürdüremeyiz. Çünkü bu kaynaklar sınırlı.

15.10.2014