MENÜ

Panax

Panax ile ilgili tüm haberleri, son dakika Panax haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Panax haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 34 Panax haberi bulunmuştur.

Panax Haberleri

Ginseng nedir İşte ginseng bitkisinin faydaları

Ginseng nedir? İşte ginseng bitkisinin faydaları

Ginseng, büyük kazık köklü çok yıllık otsu bir bitkidir. Çin, Japonya, Kore gibi Uzakdoğu ülkelerinde yabani olarak bulunan ginseng, tüm şifalı bitkiler içerisinde en etkili adaptogen (strese karşı direnci artıran bir ajan) olduğu düşünülür. İşte ginseng bitkisinin faydaları

7.11.2019Sağlık
Yaşlanmayı Geciktiren Besinler

Yaşlanmayı Geciktiren Besinler

Güzellik reçeteleri için en iyi yol doğadan yardım almaktır. Hele bazı besinler var ki, deyim yerindeyse yaşlanma ile savaşıyorlar. İç Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Hakan Terekeci, yaşlanmayı geciktiren besinleri anlattı.

Montaj görüntülerle satış yapıyorlar Sağlığımıza limon sıkıyorlar

Montaj görüntülerle satış yapıyorlar! Sağlığımıza limon sıkıyorlar

Limon, maydanoz ve sarımsak kürünü kapsül haline getirdiğini iddia eden sağlık tacirleri, İbrahim Saraçoğlu ve Canan Karatay’ın montaj görüntüleriyle ürün pazarlıyor. Kalp, karaciğer başta olmak üzere tüm hastalıkları bitirdiği, cinsel sorunları giderdiği, kanseri önlediği iddia edilen ürünler hukuki girişimlere karşı onlarca TV kanalında farklı isimlerle satışta.

27.04.2018Ekonomi
Ginseng nedir Ginseng bitkisinin faydaları

Ginseng nedir? Ginseng bitkisinin faydaları

Son yılların popüler bitkilerinden ginsengin faydaları merak ediliyor. Eski bir Hint kutsal metni olan Vedas ginsengi yaşam verici bir bitki olarak tarif diyor. Peki özellikle Çin ve Japonya gibi Uzak Doğu ülkelerinde 5000 yıldır tedavi amaçlı kullanılan ginseng nedir? Ginseng bitkisinin faydaları

27.02.2018Gündem
Hint ginsengi faydaları – Ashwagandha tozu nasıl kullanılır

Hint ginsengi faydaları – Ashwagandha tozu nasıl kullanılır?

Ashwagandha bir diğer adıyla Hint ginsengi bitkisi şifalı bitkilerden biri. Modern bitki uzmanları ashwa¬gandha ekstresini stresle baş etmek ve bağışıklık sistemini güçlendirmek için öneriyor. Peki Hint ginsengi faydaları neler? Ashwagandha tozu nasıl kullanılır?

27.02.2018Gündem
Bakanlıktan “Dr. Ömer Coşkun ürünleri” ile ilgili açıklama

Bakanlıktan “Dr. Ömer Coşkun ürünleri” ile ilgili açıklama

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, kamuoyunda “Dr. Ömer Coşkun ürünleri” olarak bilinen ve takviye edici gıda niteliğindeki ürünler olmasına rağmen ilaç gibi tanıtılan ürünlerin, çeşitli mecralarda yayınlanan reklamlarına sekreteryası Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından yürütülen Reklam Kurulunca hassasiyetle incelendiğini bildirdi.

25.11.2016Ekonomi
Tarım Bakanlığı, Gergedan Boynuzunu teşhir etti

Tarım Bakanlığı, 'Gergedan Boynuzu'nu teşhir etti

Tarım Bakanlığı, piyasada cinsel gücü artırıcı ürünler olarak satılan taklit ürünleri teşhir etti. İşte bakanlığın teşhir ettiği o firmalar ve ürünleri:

24.07.2013Ekonomi
200 yıllık alternatif umut: Homepati

200 yıllık alternatif umut: Homepati

Doğadaki ‘Benzerlik ilkesinden’ yola çıkan homeopati, soğanı gribe karşı, yakıcı özelliği bulunan ısırgan otunu alerjik cilt hastalıkları, çiçek polenlerini saman nezlesi, yararlı bakterileri ishal hastalığının tedavisinde kullanır.

7.04.2013Sağlık
Bunu anlamakta zorlanıyoruz

Bunu anlamakta zorlanıyoruz

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan ruhsat alarak 'Gıda Takviyesi' adı altında satılan haplar Türk Eczacılar Birliği'ni isyan ettirdi. Damar açıcı olarak kullanılabileceği belirtilen bir ilaca da toplatılma kararı getirildi. Aynı zamanda Türk Eczacı ve İşverenler Sendikası da sahte ilaç lara karşı da vatandaşları uyardı: Vatandaşlarımız müsterih olsunlar, eczanelerimizde asla sahte ilaç bulunmaz.

16.12.2012Sağlık
Enerji içeceklerinde cinsel güç artırıcı etken madde çıktı

Enerji içeceklerinde cinsel güç artırıcı etken madde çıktı

GIDA Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın teşhir ettiği 8 firma ile ilgili yeni skandal ortaya çıktı. Bakanlık açıklamasına göre, bazı enerji içeceklerinin ve bitkisel gıda takviyelerinin içerisinde cinsel güç artırıcı hapların etken maddesi olan sildenafil olduğu ortaya çıktı.

21.11.2012Ekonomi
Bakanlık 8 firma ve ürünlerini teşhir etti

Bakanlık 8 firma ve ürünlerini teşhir etti

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, gıdada taklit ve karışım yaparak, tüketiciyi yanıltan firmalara ilişkin yeni bir liste yayımladı. Bakanlığın son açıkladığı listede 8 firma ve bu firmaların ürettiği 8 ürün bulunuyor.Gıda takviyeleriyle ilgili yapılan bu operasyonun önemli olduğuna dikkat çeken Hürriyet Gazetesi yazarı Prof. Dr. Osman Müftüoğlu Hürriyet Dünyası'na yaptığı açıklamada, "Bakanlık güzel bir adım attı ancak her biri eczane gibi çalışan aktarlar sorunu öylece duruyor. Bu konuya da acilen el atılmalı" dedi.

19.11.2012Ekonomi
“Zayıflama” ilacına ceza yağdı

“Zayıflama” ilacına ceza yağdı

Sağlık Bakanlığı'nın yakın takibe aldığı zayıflama ilaçları, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Reklam Kurulu'nun da denetimine takıldı.

2.10.2012Sağlık
Reklam Kurulu, Clavis Panaxın reklamlarına

Reklam Kurulu, Clavis Panax'ın reklamlarına

Reklam Kurulu, başta kanser olmak üzere, kolesterol, şeker, tansiyon, kısırlık gibi birçok hastalığı önlediği ve tedavi ettiği iddiasıyla tanıtılan “Clavis Panax' isimli ürünün reklamlarının durdurulmasını kararlaştırdı. Söz konusu ürünün reklamını yapan bir televizyon kanalı ile 2 internet sitesine toplam 369 bin 830 lira para cezası verildi.

11.04.2012Ekonomi
Sağlık Bakanlığı, üç ürünü toplatacak

Sağlık Bakanlığı, üç ürünü toplatacak

Sağlık Bakanlığı, “Clavis panax”, “Clavis” ve “Klavis panax” isimli ürünlerin toplatılmasına, reklamlarının acilen durdurulması için de RTÜK'e bildirimde bulunulmasına karar verdi.

13.12.2011Ekonomi
Doğadan küçük sırlar

Doğadan küçük sırlar

Doğanın bize armağanı gizemli bitkilerin sırları yavaş yavaş çözülüyor. Küçücük bir yaprağın, tohumun veya bitki kökünün onlarca hastalığa iyi geldiğini, birçoğunu da önlediğini bilmek, mucizelere inanmayanları bile şaşırtmaya yeterli.

29.04.2009Kelebek
En yaygın 10 diyet destekleyici

En yaygın 10 diyet destekleyici

Diyet destekleyiciler, bir hastalığın tedavisinde ya da tek başına belli bir problemi çözmek için kullanılmaz ama dengeli beslenmede önemli işlevleri vardır...

Bitkilerle gelen sağlık

Bitkilerle gelen sağlık!

Ülkemizde sarı sabır olarak da bilinir. Güney ve Kuzey Afrika'da kültürü yapılan bir bitkidir. Gövdesi kısa ve odunsu...

100 yıl yaşamanın sırları

100 yıl yaşamanın sırları

Dr. Maoshing Ni modern tıp ve Çin tıbbının uyguladığı koruyucu yöntemlerden yola çıkarak "100 Yıl Yaşamanın Sırları"nı araştırmış.

Stresi ginsengle yenin

Stresi ginseng'le yenin

Asya ve Sibirya'da yaygın olarak yetişen ginseng bitkisi strese karşı en etkili doğal ürünlerden biri...

Uzakdoğulular böcek yiyor Türk erkeği bitkisel tatlı

Uzakdoğulular böcek yiyor Türk erkeği bitkisel tatlı

İnsanoğlu, aktif seks yaşamı için binlerce yıldır kurbağa derisinden tahtakurusuna kadar çok çeşitli cinsel uyarıcıları (afrodiziyak) afiyetle yiyor.

12.11.2004Kelebek
Uzakdoğulular böcek yiyor Türk erkeği bitkisel tatlı

Uzakdoğulular böcek yiyor Türk erkeği bitkisel tatlı

Erciyes Üniversitesi Üroloji Ana Bilim Dalı Öğretim Görevlisi Oğuz Ekmekçioğlu dünyanın çeşitli bölgelerinde cinsel uyarıcı (afrodiziyak) olarak kullanılan maddeleri ele alan bir çalışma yaptı. Araştırma insanoğlunun, aktif seks yaşamı için binlerce yıldır kurbağa derisinden tahtakurusuna kadar yemedik nane bırakmadığını ortaya koyuyor.

12.11.2004Kelebek
Bitki Dünyası

Bitki Dünyası

Günümüzde beslenmeden kozmetiğe kadar pek çok alanda, özellikle de hastalıkların önlenmesi ve tedavisi konusunda doğaya dönüş akımı yaşanıyor. Yapay yolla elde edilen ilaçların her geçen gün yeni bir yan etkisinin bulunması, insanları bitkisel ürünlere yöneltiyor.

Yazar Sonuçları

Ginkgo takviyesi belleği güçlendirir mi?

Ginkgo Biloba, daha çok hafıza kaybından endişe duyulan durumlarda tavsiye ediliyor. Dikkat eksikliği ve aşırı stresle mücadelede de kullanılabileceğini gösteren çalışmalar var.

19.07.2019

Sağlığımıza limon sıkıyorlar

Limon, maydanoz ve sarmısak kürünü kapsül haline getirdiğini iddia eden sağlık tacirleri İbrahim Saraçoğlu ve Canan Karatay’ın montaj görüntüleriyle ürün pazarlıyor. Kalp, karaciğer gibi hastalıkları bitirdiği, cinsel sorunları giderdiği, kanseri önlediği iddia edilen ürünler, hukuki girişimlere karşı onlarca TV kanalında farklı isimlerle satışta.

27.04.2018

Nebati sahtekarlık

Özgürce reklamı yapılan ve satılan, bitkisel olduğu için birçok kişi tarafından ‘masum’ kabul edilen ilaçların ciddi sorunlara, hatta ölümlere yol açabildiği malum. Çoğunluğu Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı onaylı söz konusu ürünlerle ilgili somut bir adım henüz atılmış değil. Türk Kardiyoloji Derneği bitkisel ilaçlar yapan, yalan yanlış vaatlerle satan üç doktorla bir eczacı hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu

11.11.2011

Sağlık ve uzun ömür duası

Dr. Maoshing Ni, bir tıp doktoru ama geleneksel tıp konusunda da uzmanlaşmış deneyimli ve ünlü bir hekim. Halen Amerika’da, Los Angeles’ta (Kaliforniya) mesleğini sürdürüyor.

8.11.2011

Kaliteli bir hayat için duygusal aşırılıklardan kaçının

Dr. Maoshing Ni modern tıp ve Çin tıbbının uyguladığı koruyucu yöntemlerden yola çıkarak "100 Yıl Yaşamanın Sırları"nı araştırmış.

24.11.2007

Bilgisayarlı tomografi ile anjiyo güvenli mi

Kalp damar hastalıklarına bağlı ölümler ülkemizde de birinci sırada yer alıyor. Kalp damar hastalıklarından korunma ve erken teşhis büyük önem taşıyor. Bu alanda teknoloji de büyük bir hızla gelişiyor. "Compüterize Tomografi" (CT) kullanılarak yapılan koroner anjiyografi bunlardan biri.

6.02.2006

Girişken ve bakımlı erkekler geldi

İkibinli yıllarda bedensel bakımlarına özensiz, suskun ve mesafeli bazı erkeklerin yerine girişken ve bakımlı ‘farklı erkekler’ geldi. Fitness merkezlerinin, estetik-kozmetik uzmanlarının randevu listeleri bu ‘kendine özenli’ erkeklerle dolu.

8.10.2005

Sağlık dostu bakteriler de var

Her bakteriden korkmayın, bazılarının faydalı bile olabileceğini duyarsanız şaşırmayın. Sağlığı koruyup güçlendiren bu dost ve işbirlikçi biyolojik güçlerin tıp dilindeki adı ‘probiyotikler’dir.

3.09.2005