MENÜ

Panasonic

Panasonic ile ilgili tüm haberleri, son dakika Panasonic haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Panasonic haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 994 Panasonic haberi bulunmuştur.

Panasonic veya eski adıyla Matsushita Electric Industrial Co., Ltd. Japon elektronik markasıdır. 1918 yılında Osaka'da kurulan ve sadece 3 çalışanla iş hayatına başlayan Matsushita, bugün 260 bin kişiyi aşkın bir işgücüne sahip bulunmaktadır.

Panasonic Haberleri

Sosyal medyada şirketinizin itibarının sıfırlanmaması için bunları yapın

Sosyal medyada şirketinizin itibarının sıfırlanmaması için bunları yapın

Şirketiniz hakkında sosyal medyada paylaşılan olumsuz içerikler markanıza olan güveni dakikalar içinde yerle bir edebilir. Peki hackerlar, mutsuz müşteriler veya bir paylaşımınıza tepki veren insanlardan gelebilecek bu içeriklere yol açmamak için nelere dikkat etmek lazım?

10.07.2019Teknoloji
Toyota ve Panasonice izin

Toyota ve Panasonic'e izin

Rekabet Kurulu, Toyota ve Panasonic tarafından, prizmatik lityum-iyon otomotiv akülerinin Ar-Ge, üretim ve satışı ile diğer otomotiv akü teknolojilerine yönelik Ar-Ge faaliyetleriyle iştigal edecek bir ortak girişim kurulması işlemine izin verdi.

29.05.2019Ekonomi
ABDden sonra Huaweiye bir hamle daha... Satışını durduracak

ABD'den sonra Huawei'ye bir hamle daha... Satışını durduracak

Panasonic, ABD`nin kara listeye aldığı Huawei'ye bazı parçaların satışını durdurdu.

23.05.2019Ekonomi
Çocuklar hem eğlendi hem de fidan dikti

Çocuklar hem eğlendi hem de fidan dikti

Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile bir teknoloji şirketi işbirliğiyle hayata geçirilen ‘100 Çocuk, 100 Mutluluk’ sosyal sorumluluk projesinin kapanış programı yapıldı. Çocuklar, proje kapsamında hem eğlendi hem de Ömerli Baraj Havzası’na 100 fidan dikti.

9.04.2019Eğitim
Panasonicin el terminalleri tavsiye sertifikası aldı

Panasonic'in el terminalleri 'tavsiye' sertifikası aldı

Panasonic’in iki dayanıklı el terminali, Google tarafından ‘Android Enterprise Recommended’ dayanıklı cihaz olarak sertifikalandırıldı. Entegre barkod okuyucusuna, ses ve veri özelliklerine sahip TOUGHBOOK T1 ve TOUGHBOOK N1, dayanıklı cihazlar için yeni sertifikaya sahip ilk Android tabanlı Panasonic cihazları oldu.

22.03.2019Teknoloji
Kendi yaptıkları çizgi filmleri izliyorlar

Kendi yaptıkları çizgi filmleri izliyorlar

Devlet okullarında kurulan atölyelerde; öğrencilerin çizimleri, çizgi film karakteri oluyor. Öğrenciler bu şekilde yaratıcılıklarını geliştiriyor ve yeteneklerini keşfediyor. Altı yıl önce Sancaktepe İbni Sina İlkokulu'nda kurulan atölyede karakterlerin seslendirmelerini bile öğrenciler yapıyor.

11.03.2019Eğitim
Android kullanan kurum sayısı güvenlik endişeleriyle artıyor

Android kullanan kurum sayısı güvenlik endişeleriyle artıyor

Panasonic Business'ın gerçekleştirdiği son araştırmaya göre el terminallerinde Android kullanan kurum sayısı artıyor, ancak güvenlik konusu hala endişeye sebep oluyor. Mobil telefonlar dışında kurumların tablet ve el terminallerinin ortalama yüzde 72'sinde Android işletim sistemi yer alıyor. Cihaz satın alan kurumların yüzde 60'ı Android'i kurumlarına entegre ettiklerini belirtirken, gelecek 3 yılda Android'li cihaz sayısında artış bekleniyor.

21.02.2019Teknoloji
Panasonic yeni ürünlerini tanıttı

Panasonic yeni ürünlerini tanıttı

Panasonic Kurumsal Mobil Çözümler, ürün serisi TOUGHBOOK'un yeni üyeleri TOUGHBOOK FZ-T1 ve TOUGHBOOK FZ-L1'i tanıttı.

14.02.2019Teknoloji
100 çocuğu mutlu edecekler

100 çocuğu mutlu edecekler

Sancaktepe Milli Eğitim Müdürlüğü ile bir teknoloji markası, 100’üncü yıl dönümüne özel ‘100 Çocuk, 100 Mutluluk’ protokolü imzaladı.  Proje kapsamında, 100 çocuğun hayatına mutluluk katılması hedefleniyor.

8.02.2019Eğitim
Panasonic şimdi de el terminalleriyle geliyor

Panasonic şimdi de el terminalleriyle geliyor

Merkezi Japonya'da bulunan dünyanın önde gelen teknoloji üreticilerinden Panasonic'te son günlerde 'tatlı' bir telaş var; zira Nisan ayında karşımıza çıkacak yeni nesil el terminalleri için yoğun bir çalışma içindeler. Türkiye pazarında özellikle de dayanıklı dizüstü bilgisayar alanında rakiplerinin önünde bulunan şirketin Avrupa Kurumsal Mobil Çözümler Grubu İtalya, Doğu Avrupa ve Türkiye’den sorumlu Bölge Müdürü Ali Oktay Ortakaya, Hürriyet'e önemli açıklamalarda bulundu.

3.02.2019Teknoloji
Yarıyıl tatilini şenlikle kutladılar

Yarıyıl tatilini şenlikle kutladılar

Önde gelen bir elektronik şirketi, hem çalışanlarının çocuklarına karne hediyesi sunmak hem de sömestir tatilinde eğlenceli bir hafta sonu geçirmelerini sağlamak amacıyla bir organizasyon düzenlendi. Panasonic Eco Solutions Türkiye tesislerinde düzenlenen ‘Karne Hediyesi, Çocuk Şenliği’ adlı programa çalışanlar ile eş ve çocukları yoğun ilgi gösterdi.

31.01.2019Eğitim
Toyota ve Panasonic, elektrikli araçlar için batarya üretimi yapacak

Toyota ve Panasonic, elektrikli araçlar için batarya üretimi yapacak

Toyota ve Panasonic, otomotiv sektörü için prizmatik batarya üretecek yeni bir şirket kuruyor.

31.01.2019Teknoloji
Panasonic projektörde dünyanın en küçüğünü yaptı

Panasonic projektörde dünyanın en küçüğünü yaptı

Panasonic, sınıfının en küçük ve en hafif taşınabilir LCD lazer projektör serisini piyasaya sürdüğünü duyurdu.

23.01.2019Teknoloji
İki dev şirketten ortak girişim açıklaması

İki dev şirketten ortak girişim açıklaması

Toyota Motor Corp ve Panasonic Corp elektrikli araç (EV) bataryaları için gelecek yıl bir ortak girişim başlatacaklarını açıkladılar.

22.01.2019Ekonomi
Arşiv: Gazete ilanlarıyla dikkat çeken 10 cep telefonu

Arşiv: Gazete ilanlarıyla dikkat çeken 10 cep telefonu

Tek bir dokunuşla hayatımızı kolaylaştıran akıllı telefonlarımız olmasaydı ne yapardık acaba? Ee çok da uzak bir geçmişten bahsetmiyoruz aslında. Gelin, hep birlikte ilk çıkan telefonlar nasıl özelliklere sahipmiş, arşivden şöyle bir göz atalım.

12.12.2018Kampüs
Selim ÖZTÜRKün röportajları

Selim ÖZTÜRK'ün röportajları

Hurriyet.com.tr olarak bilişim ve teknoloji alanında faaliyet gösteren şirketlerin üst düzey temsilcileriyle gerçekleştirdiğimiz röportajlara, bugünden geçmiş tarihte yapılanlara doğru, bu sayfadan ulaşabilirsiniz...

7.12.2018Teknoloji
Geleceğin teknolojileri bir yıl içinde hayatımızı değiştirecek

Geleceğin teknolojileri bir yıl içinde hayatımızı değiştirecek

Panasonic’in gerçekleştirdiği en yeni araştırmaya göre mobil teknoloji kullanıcıları; büyük veri, nesnelerin interneti (IoT) ve sensörlerin önümüzdeki 12 ay içerisinde mobil işgücünde en büyük etkiyi yaratacak teknoloji trendleri olduğunu söylüyor.

30.11.2018Teknoloji
Dayanıklılık yarışı

Dayanıklılık yarışı

Cihazların taşınabilir bir hale gelmesiyle teknolojik ürünler modanın bir parçası oldu.

25.11.2018Ekonomi
Çocuklar enerji tasarrufunu öğreniyor

Çocuklar enerji tasarrufunu öğreniyor

İlkokul öğrencilerine enerji verimliliği tiyatro oyunuyla anlatılıyor. ‘Aydınlık Bir Gelecek İçin Okullarda Enerji Verimliliği’ sosyal sorumluluk projesiyle, bugüne kadar 620 bin öğrenciye ulaşıldı.

21.10.2018Eğitim
Kemikten gelen ses

Kemikten gelen ses

Kulaklıklar konusunda bildiklerinizi unutun. Kemik iletimli kulaklık modelleri kulağınızı kapatmadan müzik dinleyebilmenizi veya telefon görüşmeleri yapabilmenizi sağlıyor. En büyük artısı ise spor yapanların antrenmanları esnasında dış sesleri duyabilmesi.

6.10.2018Ekonomi
Panasonicten barkod okuyuculu tablet

Panasonic'ten barkod okuyuculu tablet

Tercihe bağlı entegre barkod okuyucusuyla Panasonic TOUGHBOOK FZ-L1, müşteriyle yüz yüze çalışan mobil çalışanlar için uygun maliyetle çok yönlü bir kullanım sunuyor.

12.09.2018Teknoloji
Dayanıklı mobil bilişim terminolojisi alıcıların kafasını karıştırıyor

Dayanıklı mobil bilişim terminolojisi alıcıların kafasını karıştırıyor

Dayanıklı mobil bilişim cihazı alacak kişiler; notebook, tablet ve el terminallerinin ne kadar sağlam olduğunu tanımlayan terminoloji karşısında kafa karışıklığı yaşıyor. Yeni yapılan bir araştırmaya göre, - kurumsal amaçla mobil bilişim cihazı alacak kişilerin yüzde 85'i dayanıklılık açısından belirli bir standardın olduğunu düşünüyor ancak aslında böyle bir standart yok.

6.09.2018Teknoloji
Türk Telekom engelliler için geleceğin teknoloji standartlarını belirleyecek

Türk Telekom engelliler için geleceğin teknoloji standartlarını belirleyecek

Türk Telekom’un Kurumsal Sosyal Sorumluluk projesi Sesli Adımlar, Tüketici Teknolojisi Derneği CTA tarafından düzenlenen ve engellilerin hayatını kolaylaştıran teknolojiler alanında standartların belirleneceği “Erişilebilirlik” çalıştayına davet edildi. Türk Telekom, çalıştayda Sesli Adımlar uygulaması ile “Az Gören ve Görme Engellileri de Kapsayan, Ses Temelli Network Navigasyon Sistemleri” komitesinde yer alacak.

2.09.2018Teknoloji
Panasonicten ayakkabı kokusunu bitirecek teknoloji

Panasonic'ten ayakkabı kokusunu bitirecek teknoloji

Ünlü Japon markası Panasonic, terlemeden oluşmuş ayakkabı kokusuna çözüm bulan bir cihaz geliştirdi. Cihaz 5 saatlik çalışma ile ayakkabının içine işlemiş kokuya çözüm bulduğu gibi, ayak sağlığını da düşünüyor.

10.08.2018Teknoloji
15 milyon Euro’ya İzmir’e en büyük güneş tarlası

15 milyon Euro’ya İzmir’e en büyük güneş tarlası

TÜRKİYE’nin güneş enerjisindeki yüksek potansiyelini kullanabilmek üzere çeşitli projeler birbiri ardına hayata geçiyor.

8.08.2018Ekonomi
Nikon ölüm fermanını imzaladı, artık üretmeyecek

Nikon ölüm fermanını imzaladı, artık üretmeyecek!

Nikon, yaptığı açıklamada artık 1 serisi cihazları üretmeyeceğini doğruladı.

16.07.2018Teknoloji
Japonyada aşırı yağış felaket getirdi: 83 ölü

Japonya'da aşırı yağış felaket getirdi: 83 ölü

Japonya'da aşırı yağış ve sel yüzünden ölenlerin sayısı 83'e yükseldi. İki milyondan fazla kişiye tahliye çağrısı yapıldı.

9.07.2018Dünya
İşte Facebookun gizli bilgilerimizi paylaştığı 61 şirkert

İşte Facebook'un gizli bilgilerimizi paylaştığı 61 şirkert

Sosyal paylaşım platformu Facebook, 2015 yılında “Facebook ile giriş yap” seçeneği bulunan 61 teknoloji şirketinin kullanıcı verilerine özel erişim sağladığını kabul etti.

2.07.2018Teknoloji
Y kuşağı, kendine imkan tanıyan işverenle çalışmak istiyor

Y kuşağı, kendine imkan tanıyan işverenle çalışmak istiyor

İşveren markası ile kurum itibarı arasındaki ilişki masaya yatırıldı.

9.04.2018Kampüs
Çift bataryayla 200 kilometre

Çift bataryayla 200 kilometre

KURALKAN Motorlu Araçlar bu yıl fuara yeni markası Super Soco ile katılıyor. Yeni nesil lityum iyon pillerden oluşan çift batarya ile 200 kilometreye, tek batarya ile de 100 kilometreye kadar yol yapabilen Super Soco motosikletler 22-25 Şubat tarihleri arasında düzenlenen fuarda TS ve TC olmak üzere 2 modeli ile yer alacak.

20.02.2018Ekonomi
GoPro için işler kötü gidiyor

GoPro için işler kötü gidiyor!

Aksiyon kamerası denince akla gelen ilk isim olan GoPro satışlarda hayal kırıklığı yaşarken, geleceği de büyük bir belirsizlikle karşı karşıya.

5.02.2018Teknoloji
570 bin çocuğa tiyatroyla enerji tasarrufu eğitimi

570 bin çocuğa tiyatroyla enerji tasarrufu eğitimi  

Okullarda enerji verimliliği için hayata geçirilen proje kapsamında sahnelenen ‘Aydınlık Bir Gelecek’ adlı oyunla, 5 yılda yaklaşık 570 bin ilkokul öğrencisine ulaşıldı. Ayrıca 850 okulda yüzde 20’ye varan enerji tasarrufu sağlandı.

6.01.2018Eğitim
465 kişi eğitim için koştu

465 kişi eğitim için koştu

Eğitimde fırsat eşitliği için koşan 465 kişi, Darüşşafaka için 733 bin lira bağış topladı.

7.12.2017Eğitim
Panasonicten yepyeni bir telefon: Eluga C

Panasonic'ten yepyeni bir telefon: Eluga C

Akıllı telefon sektöründe çok etkili olmayan ve her yıl çıkarttığı telefonlarla rekabete katılamayan Panasonic, yeni telefonları Eluga C’yi tanıttı. Eluga C, çerçevesiz yapısıyla dikkat çekiyor.

30.11.2017Teknoloji
Şok iddia: Vikonun satışından elde edilen para FETÖye aktarılmış.. Eski yöneticilere gözaltı kararı

Şok iddia: Viko'nun satışından elde edilen para FETÖ'ye aktarılmış.. Eski yöneticilere gözaltı kararı

Elektrik ve elektronik cihaz üreticisi Viko’nun, yüzde 90'ının dünyaca ünlü elektronik ve beyaz eşya devi Panasonic'e satışından elde edilen 460 milyon dolar paranın büyük kısmının, şirketin dört eski ortağı tarafından Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) aktarıldığı iddia etti. FETÖ silahlı terör örgütüne finansman sağladıkları suçlamasıyla eski Viko ortaklarının da içinde olduğu 8 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

17.11.2017Gündem
13 şirket Darüşşafaka için koşacak

13 şirket Darüşşafaka için koşacak

Bu yıl okula yeni başlayan 48 öğrencinin bir yıllık eğitim masraflarını karşılamak üzere, Darüşşafaka Cemiyeti tarafından başlatılan kampanyaya Türkiyenin dev şirketlerinden de destek geldi. Bu şirketler 12 Kasım 2017 Pazar günü düzenlenecek 39. Vodafone İstanbul Maratonu’nda Darüşşafaka Cemiyeti için koşarak eğitimde fırsat eşitliği misyonuna destek verecek.

8.11.2017Eğitim
Samsung, Panasonic ve 20th Century Foxtan iş birliği

Samsung, Panasonic ve 20th Century Fox'tan iş birliği

Samsung Electronics, Panasonic Corporation ve 20th Century Fox, HDR10+ adını verdikleri, ortak sertifikasyon ve logo programı üzerinden Yüksek Dinamik Aralık (HDR) teknolojisine uygun açık, telifsiz bir dinamik kaynak veri platformu kurmak üzere yeni bir ortaklığa imza attı.

5.09.2017Teknoloji
Ve Cem Yılmaz veda etti

Ve Cem Yılmaz veda etti

Ünlü komedyen Cem Yılmaz, sosyal medya hesaplarından paylaşım yapmayı bıraktığını açıkladı. Cem Yılmaz'ın ardından yakın arkadaşı Ozan Güven de sosyal medyayı bıraktığını duyurdu.

18.07.2017Magazin
Türk şirketleri yabancıların radarında

Türk şirketleri yabancıların radarında

Son 10 yılda birçok yabancı şirketin radarına giren Türk şirketlerine bu anlamda en büyük rağbet ABD'lilerden geldi. EY verilerine göre ABD'li yatırımcılar bu süre zarfında 161 Türk şirketine yatırım yaptı.           

16.07.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Japonya 2020 Olimpiyatları için teknolojide atağa geçti

GEÇTİĞİMİZ hafta dünyanın önde gelen liderlerinin katıldığı G20 Zirvesini ağırlayan Japonya’nın önünde zorlu bir sınav daha var:

3.07.2019

Benim sesim benim toplumum

Toplumsal önyargılarımız var. Bedensel veya zihinsel bir engeli olana ‘acıma’ hissiyle yaklaşıyoruz, üstelik bunu karşımızdakine de hissettiriyoruz. Halden anlayanlarımız pek az! Bu durum öylesine büyük bir iç isyana dönüştü ki, toplumumuzda yer alan Down sendromlu bireyler “Ben olmadan benim hakkımda asla!” dediler. Yani, “Benim hakkımda konuşma ve kendi kendine karar verme. Beni dinle!”

17.11.2018

Fotoğrafı ustalardan öğrenmek

Fotoğrafa ilgi duyuyorsanız işe bu konuda özet bilgiler veren kitaplarla başlamalısınız. Ian Haydn Smith’in ‘Fotoğrafın Kısa Öyküsü’, bu anlayışla yazılmış iyi örneklerden biri.

21.09.2018

Havacılığın Stanford master'lı 'Yıldız'ı

Uçak ya da helikopter satmak sıradan bir iş değildir. Üstelik dünyanın en iyi markalarının arkasında durmak bizim coğrafyamızda gerçek bir yetenek ister. Tabii sadece yetenek değil bilgi birikimi ve organizasyon ruhu da önemlidir. Bir de bu işler biraz gönül işidir. İşte Ferda Yıldız’ın hikâyesi...

3.07.2018

Gitmek mi zor dönmek mi?

3. havalimanına giden taksi bulmak kolay olmayacak. Çok uzun yolu boş dönecekleri için sizi almak istemeyebilirler. Havalimanından binilen taksiler de dönüşlerinde yolcu bulmakta zorlanacaklar. Metro daha uzun zaman olmayacak. Böyle olunca havalimanına gidip gelmek gerçekten bir sorun yaratacak. Peki çözüm ne?

26.06.2018

Çok kötü bir haberim var

Bu başlık "Çok iyi bir haberim var" olsa, siz muhtemelen tıklamayacaktınız.

3.04.2018