MENÜ

Pamuk Hasadı

Pamuk Hasadı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Pamuk Hasadı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 159 Pamuk Hasadı haberi bulunmuştur.

Pamuk Hasadı Haberleri

Iğdır’da pamuk hasadı devam ediyor

Iğdır’da pamuk hasadı devam ediyor

Iğdır’da bu yıl daha geniş bir alanda ekimi gerçekleştirilen pamuğun hasadına başlandı.

5.11.2018Ekonomi
Şanlıurfa’da beyaz altın hasadı başladı

Şanlıurfa’da beyaz altın hasadı başladı

Türkiye'de pamuğun büyük bir bölümünün üretildiği Şanlıurfa’da tarımda makineleşmenin hızla gelişmesiyle hasat daha kolay hale gelirken, pamukta hasat başladı.

3.10.2018Ekonomi
Pamuk için fiyat uyarısı: 4 liranın altında satmayın

Pamuk için fiyat uyarısı: 4 liranın altında satmayın

Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, pamuğun 4 liranın altında satılmaması gerektiğini belirtti.

2.10.2018Ekonomi
GAPın başkentinde beyaz altın mesaisi

"GAP'ın başkenti"nde "beyaz altın" mesaisi

Türkiye'nin toplam pamuk üretiminin yarısına yakınının gerçekleştirildiği "GAP'ın başkenti" Şanlıurfa'da, hasada başlayan işçiler gün boyunca güneşin altında yoğun mesai harcıyor.

16.09.2018Ekonomi
Didimde yerli pamuk ekiminden olumlu sonuç alındı

Didim'de yerli pamuk ekiminden olumlu sonuç alındı

Didim Ziraat Odası Başkanı Bahattin Gökdemir ilçedeki zeytin ve pamuk hasadı öncesinde değerlendirmelerde bulundu. Gökdemir zeytin alımların başladığını belirterek, pamuk toplama işleminin de kısa sürede başlayacağını dile getirdi.

16.09.2018Ekonomi
Pamuk alım fiyatları üreticiyi sevindirdi

Pamuk alım fiyatları üreticiyi sevindirdi

Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, "Önceki gün ÇUKOBİRLİK pamuk fiyatlarını açıkladı. Çiftçiler olarak bu fiyatı makul bulduk ve üreticimiz rahat bir nefes almış oldu." dedi.

12.09.2018Ekonomi
Pamuk ambarı Sökede ilk pamuk hasadı yapıldı

Pamuk ambarı Söke'de ilk pamuk hasadı yapıldı

Türkiye’nin pamuk ambarı Söke Ovası’nda sezonun ilk pamuk hasadı gerçekleştirildi. Tuzburgazı pamuk hasadındaki öncülüğünü bu yıl da kaptırmazken; İbrahim Çörtük isimli üretici tarafından hasat edilen pamuğun satışı da yapıldı.

9.08.2018Ekonomi
Beyaz altın yüzleri güldürdü

'Beyaz altın' yüzleri güldürdü

Şanlıurfa'da ekim alanları her geçen yıl artan ve bölge üreticisinin "beyaz altın" olarak nitelendirdiği pamukta bu yılki yüksek verim ve fiyat, çiftçilerin yüzünü güldürdü.

19.10.2017Ekonomi
Çiftçinin ‘beyaz altın’ mutluluğu

Çiftçinin ‘beyaz altın’ mutluluğu

Diyarbakır’da pamuk hasadı başladı. Kentte, sabahın ilk ışıklarıyla birlikte tarlaların yolunu tutan çiftçiler, geç saatlere kadar hasat yapıyor. Verimin yüksek olmasının yüzünü güldürdüğü çiftçi, giderlerin fazlalığından yakınıyor.

2.10.2017Ekonomi
140 öğrencili okulda tek öğretmen

140 öğrencili okulda tek öğretmen

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi’nde, 140 öğrencisi bulunan 2 derslikli Kalfalar İlkokulu’nda sadece Mustafa Demirböken ücretli öğretmenlik yapıyor. 3 kez öğretmen ataması yapılan ve elektrik ile suyu bulunmayan okuldaki fiziki şartlar nedeniyle kimse görev yapmak istemezken, öğrenciler aynı sırada 4 ya da 5 kişi oturarak eğitim alıyor.

3.10.2016Eğitim
Göç başlıyor

Göç başlıyor

Yaz aylarının başlamasıyla, binlerce insan memleketlerinden yollara düşerek farklı illerdeki tarım alanlarında çalışmaya gidiyor. Mevsimlik işçilerin göçü ilk olarak Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nden Çukurova’ya göçle. Daha sonra diğer bölgelere yapılan göçlerle devam ediyor. Biz de tarım işçileri için bir göç rehberi hazırladık.

16.05.2016İK/Yeni Ekonomi
Öğrenciler okul yerine pamuk tarlasına gidiyor

Öğrenciler okul yerine pamuk tarlasına gidiyor

Şanlıurfa’da, yeni ders yılının başlamasına rağmen çok sayıda çocuk, okul yerine pamuk tarlasına çalışmaya gitti. Bir çoğu okulların başladığından habersiz olan ve günde ortalama 20 lira kazanarak aile ekonomisine katkıda bulunan öğrenciler, derslere hasat mevsiminin sona ermesiyle 2 ay sonra başlayacak.

8.10.2015Eğitim
Beyaz altında bereketli hasat

"Beyaz altın"da bereketli hasat

Türkiye'de pamuk üretiminin önemli bir kısmını karşılayan Harran Ovası'nda, hasat dönemi başladı. Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) kapsamında sulu tarımın yaygınlaşmasının ardından ekim alanı artan ve “beyaz altın” olarak nitelendirilen pamuk, bölge çiftçisinin gözdesi haline geldi.

4.10.2015Ekonomi
Sökeli üreticileri hasat heyecanı sardı

Sökeli üreticileri hasat heyecanı sardı

SÖKE Ovası’nda makineli pamuk hasadı başladı. Ziraat Odası Başkanı Kemal Kocabaş "Üreticimiz bayram tatilini tarlada geçirecek" dedi.

17.09.2015Ege
Musa Dağı defne kokar

Musa Dağı defne kokar

Eylül, Amik Ovası’nda pamuk hasadı zamanı. Her biri avuç dolduracak büyüklükteki kar gibi beyaz pamuk kozalarını topluyor kadınlı-erkekli ırgatlar. Samandağ ilçesinin sahilinden 1230 metreye tüm heybetiyle yükselen Musa Dağı köylerinde ise defne mevsimi açılıyor. Mis kokulu bu ağacı Defne Yolu projesiyle yücelten 800 nüfuslu Hıdırbey, Türkiye’de tenis oynanan köyler hayal eden yazar Çetin Altan’ın bile gözlerini yaşartacak kadar medeni ve güzel.

5.10.2014Seyahat
Okulda ilk gün fotoğraflarınızı gönderin Hürriyet Eğitim’de yayınlayalım

Okulda ilk gün fotoğraflarınızı gönderin Hürriyet Eğitim’de yayınlayalım

Okulla bugün tanışan öğrencilerin fotoğraflarını yayınlıyoruz. Siz de okulda ilk gün fotoğraflarınızı ve neler hissettiğinizi birkaç cümle yazıp gönderin Hürriyet Eğitim’de yayınlayalım.

15.09.2014Eğitim

Yazar Sonuçları

Neden ayakkabı? 3 markanın konkordato ilan etmesinin ardından gözler bu sektöre çevrildi

Hotiç, Yeşil Kundura hemen arkasından Beta... Ayakkabıcılık sektörünün bu üç büyük markası borç ödemede yaşadığı sorunlar nedeniyle konkordato ilan etti. Son olarak da yabancı markalı ayakkabı satan zincir Shoes Center tüm mağazalarını kapatarak piyasadan çekilme kararı aldı. Bu gelişmeler yüzünden, üretimden hammaddeye birbirine bağımlı sektörde endişeli bekleyiş olduğu gözleniyor...

22.09.2018