MENÜ

Pac-Man Oyunu

Pac-Man Oyunu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Pac-Man Oyunu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 25 Pac-Man Oyunu haberi bulunmuştur.

Pac-Man Oyunu Haberleri

Dünyanın en büyük Pac-Man oyunu

Dünyanın en büyük Pac-Man oyunu

Bir HTML5 mucizesi daha: Dünya'nın en büyük Pac-Man oyunu ile tanışın; hatta oynayın

18.04.2011Teknoloji
Şirketleri bir günde 120 milyon dolar zarar ettirdi

Şirketleri bir günde 120 milyon dolar zarar ettirdi

Geçtiğimiz günlerde 30. yaşını dolduran PacMan isimli klasik oyunun yaş gününü kutlayan Google, logosunu Pacman'e ayırdı. Ancak logosunda PacMan'in fotoğrafını kullanmak yerine doğrudan oyunun kendisini kullanıcılarına sunan Google, dünya çapında birçok şirketin zarar etmesine yol açtı.

27.05.2010Teknoloji
Pac-Man sokağa iniyor

Pac-Man sokağa iniyor

80’li yıllarda milyonlarca oyun severi bilgisayar başına hapseden Pac-Man oyunu geri dönüyor. Ancak bu sefer Dobişko-hayalet ‘kapışması’ bilgisayar ekranlarından New York’un kalabalık sokaklarına taşındı.

7.05.2004Gündem
Retro oyun kültürünün karşı konulamaz yükselişi

Retro oyun kültürünün karşı konulamaz yükselişi

Oyunseverler beğendikleri, merak ettikleri ya da unutamadıkları oyunları oynayabilmek için atarileri ve eski oyun konsollarını topluyor. Mobil ve bilgisayar üzerinden de oynanabilen Super Mario, Tetris ve PAC-MAN gibi arcade oyunlar da hem eski neslin hem de yeni neslin özledikleri arasında yerini koruyor.

25.02.2019eSpor
App Store 10uncu yılı şerefine kullanıcılarını geçmişe götürüyor

App Store 10'uncu yılı şerefine kullanıcılarını geçmişe götürüyor!

10. yaşını kutlayan App Store bu hafta bizi 80’lerin ve 90’ların kült mertebesine erişmiş oyunları, retro görünümlü yeni nesil maceralar, analog sihrini iPhone ve iPad’lerimize taşıyan fotoğraf ve video uygulamaları geçmişe götürüyor.

23.07.2018Teknoloji
Super Smash Bros.un hayran yapımı ile internet tarayıcınızda

Super Smash Bros.'un hayran yapımı ile internet tarayıcınızda

Nintendo'nun en popüler oyunlarından olan Super Smash Bros. için bir sürü hayran yapımı bulunuyor. Bunların en bilinenlerinden biri olan Super Smash Flash için yeni bir versiyon yayınlandı.

1.06.2017Teknoloji
Dişi Pacman Google Mapse geldi

Dişi Pacman Google Maps'e geldi!

1 Nisan’a özel olarak her sene Pac-Man’i ağırlayan Google Maps, bu sene Ms. Pac-Man’e ev sahipliği yapıyor. Google Maps’e girerek haritalar üzerinden Pac-Man oynayabilirsiniz.

1.04.2017Teknoloji
Pac-Mani yaratan isim hayatını kaybetti

Pac-Man'i yaratan isim hayatını kaybetti

Namco Bandai’nin kurucusu, "Pac-Man'in babası" olarak da anılan Masaya Nakamura hayatını kaybetti. 91 yaşında hayata gözlerini yuman Nakamura'nın ölüm haberi bugün açıklandı.

31.01.2017Teknoloji
Fallout Shelter bilgisayara geldi

Fallout Shelter bilgisayara geldi!

Geçen yılın en başarılı mobil oyunu Fallout Shelter'ı artık PC üzerinden de oynayabileceksiniz.

15.07.2016Teknoloji
Pac-Man istilaya geldi

Pac-Man istilaya geldi

80’li yıllarda kendi halinde birer atari oyunları olarak yola çıkan, kısa sürede dünya çapında birer popüler kültür ikonuna dönen Pac-Man, Space Inviders, Donkey Kong gibi oyunların gerçekten dünyayı istila ettiği bir film ‘Pixels’. Bir nevi 80’lerde çocuk olmak esprisinin dijital efektlerle aksiyona dönmüş hali.

23.08.2015Keyif
7 yeni film sinemalarda Bu hafta hangi filmler vizyona girdi

7 yeni film sinemalarda! Bu hafta hangi filmler vizyona girdi?

Sinema salonları bu hafta 7 yeni filmi konuk ediyor! Bir video oyunu olan Hitman: Codename 47 yeni uyarlaması Hitman: Ajan 47 filmiyle beyaz perdede boy gösteriyor. Hitman'in yanı sıra Pixels, Minik Kuş, Hayallerimdeki Kadın, İnsanlıktan Uzakta, 13 Günah ve Lanet 2 filmleri sinemaseverleri bekliyor.

21.08.2015Kelebek
Video oyunları film yıldızı oldu

Video oyunları film yıldızı oldu

Sony Pictures Entertainment klasik video oyunu karakterlerini “Pixels” adlı filmde buluşturmak için ikonlaşmış video oyunu şirketleriyle işbirliği yaptı.

27.07.2014Avrupa
Klasik video oyunu karakterleri bir araya geliyor

Klasik video oyunu karakterleri bir araya geliyor

Sony Pictures Entertainment klasik video oyunu karakterlerini “Pixels” adlı filmde buluşturmak için ikonlaşmış video oyunu şirketleriyle işbirliği yaptı. Pac-Man, Donkey Kong, Galaga, Frogger, Q*bert, Space Invaders ve Centipede filmde yer alan karakterler arasında bulunuyor.

24.07.2014Teknoloji
Sizce bu, sanat mı

Sizce bu, sanat mı?

New York'taki Modern Sanatlar Müzesi (MoMA), Mart 2013'ten itibaren video oyunlarına ilişkin yeni bir koleksiyon sergileyeceğini duyurdu. MoMA'nın daimi koleksiyonlarından olacak bu sergi, yeni bir tartışma başlattı: Video oyunları sanat mıdır?

6.12.2012Gündem
Bilgisayar oyunları müzelik olursa

Bilgisayar oyunları müzelik olursa

Almanya, Berlin’deki Bilgisayar Oyunları Müzesi’nden bahsedeceğim size bugün.

21.09.2012Seyahat
Eğlenceli ve politik sokak gerillası: “KÜF”

Eğlenceli ve politik sokak gerillası: “KÜF”

Kravatlı Ankara, bugüne kadar pek çok yürüyüşe, pek çok direnişe sahne oldu. Ancak “Tosun Paşa”ya “baş kaldırtanı” görmedi. Bırakın Ankara’yı tüm Türkiye düştü, yeni eylem timinin peşine. İsimleri KÜF. Sayıları her geçen gün artıyor. Amaçları sanatı sokağa indirerek tepkisizliğe meydan okumak. Eylemleri Ankara ile sınırlı kalmayacak. Yakında onları İstanbul da tanıyacak. Anlaşılan o ki, yapacakları iş “Tosun Paşa”ya da “Pac Man”e de rahmet okutacak.

28.05.2010Kelebek
Oyun kahramanı deyip geçmeyin

Oyun kahramanı deyip geçmeyin

O en tanınmış oyun kahramanı; üstelik Guiness rekorlar kitabı da bunu kabul ediyor.

28.12.2009Teknoloji
En iyi bilgisayar oyunları

En iyi bilgisayar oyunları

Sizin için günümüzün en sevilen ve en çok oynanan bilgisayar oyunlarını seçtik.

24.06.2008Teknoloji
En sevilen 10 video oyunu

En sevilen 10 video oyunu

1980’li yılların simgesi haline gelen bilgisayar oyunu Pac-Man’in üzerinden çok zaman geçti. Oyun pazarında artık herkesin zevkine göre bir oyun bulunabiliyor.

20.06.2008Gündem
En sevilen 10 video oyunu

En sevilen 10 video oyunu

1980’li yılların simgesi haline gelen bilgisayar oyunu Pac-Man’in üzerinden çok zaman geçti. Oyun pazarında artık herkesin zevkine göre bir oyun bulunabiliyor. 21. yüzyılda bilgisayar oyunuyla zayıflamak bile mümkün.

19.06.2008Gündem

Yazar Sonuçları

Neyi bulamayınca geriliyoruz

Neyi bulamayınca geriliyoruz

Elle dergisinin internet sitesinde bir anket yapıldı. Başlığı: “Ne mükemmel jean’ler sevdim, zaten hiç yoktular”dı. Ankete 13 bin 355 kişi katıldı.

7.10.2010

Geçmiş olsun

GALATASARAY, maça rüzgar gibi başladı. Üst üste Konya kalesine ataklar düzenleyen sarı kırmızılı ekip, golü erken bulup, hesabı erken kapatacak gibi görünüyordu. Ancak, gol çalışmadığı yerden geldi Galatasaray’ın.

30.09.2006