MENÜ

P Vitamini

P Vitamini ile ilgili tüm haberleri ve son dakika P Vitamini haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 108 P Vitamini haberi bulunmuştur.

P Vitamini Haberleri

P vitamini nedir P vitamini nelerde bulunur

P vitamini nedir? P vitamini nelerde bulunur?

Toplum tarafından yaygın bilinmeyen P vitamini eksikliğinde, kaslar ve baldırlarda kramplar ortaya çıkabiliyor. Uzmanlara göre, P vitamini eksikliğinde eklemlerde şişme ve denge kaybı da gözlenebiliyor. Peki, P vitamini nedir? P vitamini nelerde bulunur?

20.04.2019Sağlık
Vitamin Deposu Balkabağı Çorbası

Vitamin Deposu Balkabağı Çorbası

Kış aylarının vazgeçilmez sebzesi balkabağının, kabak tatlısı hariç, tadına hiç baktınız mı ?O zaman çok şey kaybetmişsiniz demektir. Diyetisyen Emre Uzun’un çorbaya eklenen tüm malzemeleri teker teker açıkladığı tarifine buyurun!

Bu Çorba Ruhsal Durumu Düzeltiyor

Bu Çorba Ruhsal Durumu Düzeltiyor!

Külkedisi’nden önce siz alın, nefis bir çorba yapın, kışı sağlıklı geçirmenin tadına varın! Diyetisyen Emre Uzun’un tarifiyle, vitamin deposu balkabağı çorbası...

Bu kış meyveleri sağlık saçıyor

Bu kış meyveleri sağlık saçıyor

Soğukların giderek artış gösterdiği bugünlerde bağışıklık sisteminizi güçlendirerek hastalıklara karşı savaş açmak için bu kış meyvelerine sofranızda yer açın.

15.12.2016Sağlık
Mandalinanın Mucizeleri

Mandalinanın Mucizeleri

Hastalandığınızda, bol limonlu tavuk suyu çorbadan sonra ilk akla gelen C vitamini deposudur mandalina ve portakal… Türkiye’de Akdeniz Bölgesi, İtalya, İspanya gibi ılıman iklimlerde yetişen mandalina ve portakal, aynı aileden gelse de ve ortak noktaları C vitamini olsa da, birbirlerine göre farklı üstünlükleri vardır. Bugün konumuz ise; mandalina…

21.01.2016Sağlık
Bira kemik erimesinde etkili

Bira kemik erimesinde etkili

Online sağlık dergisi Inspyr'ın haberine göre National Osteoporosis Risk Assessment'ın 200 bin kadın üzerinde yaptığı bir araştırma ilginç sonuçlar verdi. Araştırmaya göre bira içmek özellikle kadınlarda osteoporoz riskini azaltıyor.

27.05.2015Hayat
Vitamin alfabesini ezberleyen kazanıyor

Vitamin alfabesini ezberleyen kazanıyor

Görme bozukluğu, kansızlık, stres, uykusuzluk, cilt problemleri ve sinir hastalıkları…

9.01.2012Kelebek
Vitamin alfabesini ezberleyen kazanıyor

Vitamin alfabesini ezberleyen kazanıyor

Görme bozukluğu, kansızlık, stres, uykusuzluk, cilt problemleri ve sinir hastalıkları…

8.01.2012Sağlık
Laden bitkisi, kuş gribi tedavisi için umut oldu

Laden bitkisi, kuş gribi tedavisi için umut oldu

Polifenol içerikli laden isimli (Cistus incanus) bitki özünün kuş gribini önleyebileceği sanılmakta. Etkisinin kesin olarak saptanabilmesi için klinik araştırmaların yapılması bekleniyor.

8.02.2006Kelebek
100 yıl yaşamak için Kafkas usulü çay için

100 yıl yaşamak için Kafkas usulü çay için

Gazeteci Ertuğrul Akbay, Kafkaslar'da uzun ve sağlıklı yaşayan Türk ırkını inceledi. Sırrın Kafkas usulü demlenen ve yemeklerden önce içilen çayda olduğunu ortaya çıkardı.

14.02.2005Kelebek
100 yıl yaşamak için Kafkas usulü çay için

100 yıl yaşamak için Kafkas usulü çay için

Gazetelerde okumuş, televizyonlarda görmüş veya bir yerlerden duymuşsunuzdur mutlaka: Dünyanın en yaşlı insanları Kafkasya’da yaşar. Bu insanlar yaşlı olmakla birlikte, son derece güçlü-kuvvetli ve dinçtir.

14.02.2005Kelebek
Çocuğunuz için ideal besinler hangileri biliyor musunuz

Çocuğunuz için ideal besinler hangileri biliyor musunuz?

Çocuğunuzun beslenmesinde dikkat etmeniz gereken noktaların başında hangi besinin ne işe yaradığını bilmeniz gerekiyor. İşte size öneriler....

Soğuk günlerin dostları: Turunçgiller

Soğuk günlerin dostları: Turunçgiller

Portakal, limon, mandalina ve greyfurt. Soğuk günlerde sağlığımızın can simitleri olan bu meyveler, güneş tonlarını yansıtan renkleriyle sofralarımızı ısıtıyorlar. Onlar sadece meyve değil, aynı zamanda tatlıdan çorbaya pek çok yemeğe eşlik eden lezzetçiler.

22.11.2003Diyet Rehberi
Şifalı bitkiler 2

Şifalı bitkiler 2

hangi bitkisel besinin, kökün veya otun hangi hangi sağlık probleminin düzelmesine yaradığını bilmek önemli ve gerekli bir bilgidir. İşte D, E, F, G, H ve I harfleriyle başlayan şifalı bitkiler:

Şifalı bitkiler 3

Şifalı bitkiler 3

Bitkileri iyi tanımak gerekir çünkü birinin etkisi diğerinin tersi olabilir. İşte K, L ve M harfi ile başlayan bitkiler:

Protein ve Kaliteli Karbonhidrat Deposu: Karabuğday

Protein ve Kaliteli Karbonhidrat Deposu: Karabuğday

Uzak memleketlerden gelen egzotik meyveler, farklı sebzeler ve bitkiler gittikçe sofralarımızda daha çok yer alıyor. Bunların başında gelen karabuğday zengin bileşenleriyle gerçek bir sağlık deposu görevi görüyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Büşra Çengel, karabuğdayın bilinmeyen faydalarını anlatıyor.

Hangi çorba neye iyi geliyor

Hangi çorba neye iyi geliyor?

Hangi çorba neye iyi geliyor? İşte sofraların sultanı çorbaların faydaları...

21.08.2017Sağlık
İşte Fidelin ülkesi

İşte Fidel'in ülkesi

20’nci yüzyılın sembol liderlerinden olan Küba devriminin mimarı Fidel Castro 90 yaşında hayata veda etti. ABD’ye kafa tutan Castro, işgal ve suikast girişimlerine rağmen yönetimini sürdürmeyi başardı.

27.11.2016Gündem
Meme kanserinden koruyan besinler nelerdir

Meme kanserinden koruyan besinler nelerdir?

Tüm kanserlerin en az %35’nin beslenmeye bağlı olduğu tahmin edilmekte olup kadınlarda bu oran en az %50’ye yükselmektedir. Meme kanseri ile ilgili toplumsal çalışmalar, yüksek oranda doymuş yağ oranları ve hayvansal protein içeren, lif oranı düşük bir beslenme ile pozitif bir birliktelik bulunduğunu düşündürmektedir. Besinsel lif sadece sebzeler, meyveler, tahıllar ve bakliyat ürünlerinde bulunmaktadır.

28.04.2016Sağlık
Vücudumuz onsuz yapamıyor

Vücudumuz onsuz yapamıyor

Doğanın bize tekrar tekrar hatırlattığı denge unsuru, vücudumuzun da vazgeçilmezi. Bu nedenle, beslenmede dengenin hayati etkileri ve pH dengesinin önemini kavramak çok önemli.

19.01.2016Sağlık
İyi Bir Bellek için 11 Öneri

İyi Bir Bellek için 11 Öneri

Unutkanlık sorunu, yaşlanan insanın en önemli korkularındandır. Peki güçlü bir belleğe sahip olmak için neler yapılmalı? İşte cevabı...

Sıcak daha da sıcak olacak dikkat etmezsen...

'Sıcak daha da sıcak olacak dikkat etmezsen...'

Güneş üstümüzde parlıyor. Sere serpe dolaşmak güzel ama tedbir almak da lazım. Hangi güneş kremini kullanacağınız da önemli, hangi kokteyli içeceğiniz de.

21.06.2014Sağlık
Yeşil sermaye

Yeşil sermaye

Vücudumuz, her zaman hedeflerimizin tersine çalışır.

11.05.2014Kelebek
Maydanoz Zayıflatıyor

Maydanoz Zayıflatıyor!

Her yemeği süsleyen, alışverişin baş tacı, hem ucuz hem de güzel kokulu maydanoz içindeki etken maddeleri ile bilim adamlarını şaşkına çeviriyor!

Küçük ama tam bir şifa deposu

Küçük ama tam bir şifa deposu

Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç, gıdaların hastalıkların üzerindeki etkisine dikkat çekti. Kızılcığın bağışıklığı güçlendirdiğini, papayanın kolon kanserine karşı etkili olduğunu, ıspanağın beyin fonksiyonlarındaki düşüşü önlediğini kaydeden Enç, hastalıklardan korunmanın anahtarının doğru beslenmek olduğunu anlattı.

29.11.2013Kelebek
Tabiat eczanesinden şifa verici besinler

Tabiat eczanesinden şifa verici besinler

Eczanenizde, hatta mutfağınızda bile bulacağınız bazı şeyler savunma mekanizmanızı güçlendirmenize yardımcı oluyor. İşte savunma mekanuzmamızı güçlendirmenin ve hastalıklardan uzak durmanın yolları

21.10.2013Kelebek
Ankara’da ayaküstü ziyafet

Ankara’da ayaküstü ziyafet

Geçen hafta İzmir’de başladığımız sokak lezzetleri turumuza bu hafta Ankara ile devam ediyoruz.

22.03.2013Kelebek
Çaktırmadan baştan çıkarma rehberi

Çaktırmadan baştan çıkarma rehberi

Modern gastronomi yiyeceklerin gücünden faydalanarak karşınızdaki kişiyi baştan çıkarabileceğinizi, en azından daha istekli hale getirebileceğinizden emin gibi. İşte size biri Alaturka, biri Uzakdoğu, diğeri füzyon; üç lokanta zincirinde kadın ve erkekler için ayrı ayrı ne ısmarlamanız gerektiği

14.12.2012Kelebek
İyi bellek için 11 öneri

İyi bellek için 11 öneri

Unutkanlık sorunu, yaşlanan insanın en önemli korkularındandır. Özellikle 50'li yaşlar sonrasında ufak tefek unutkanlıklar ile ciddi bellek sorunları birbirine karıştırılır.

Bir sihirli meyve greyfurt

Bir sihirli meyve greyfurt

Faydaları saymakla bitmeyen greyfurt, tam bir mucize meyvesi olarak dikkat çekiyor!

Yazar Sonuçları

Aç beyinler kendini yer

Besin bulamayan beyin hücreleri, açlık adını verdiğimiz bir içgüdüyü harekete geçirir. Önlenmesi nerdeyse olanaksız bu içgüdü, bireyi besin bulmaya ve bulduğu besine saldırarak onları yiyebildiği kadar çok yemeye sevk eder. Bu içgüdü diyetle zayıflamaya çalışan insanların ortak problemidir.

2.09.2012

Tansiyon ilaçsız düşer mi

Her tansiyon hastasının ilaç kullanması gerekmiyor.

20.05.2010

Altın masajı güzelleştiriyor

14. yüzyılda Çin hükümdarlarının eşlerinin altınla uyguladığı masaj yöntemi, günümüz kadınlarının ilgi odağı.

29.05.2008

Dantelin cazibesi kokularda

Parfüm dünyasındaki yeni trend, göz alıcı şişeleri süsleyen danteller...

9.12.2007

Kırmızı mucize Likopen

Likopen, domatese, karpuza ve pembe greyfurta kırmızı rengini verir. Sıradan bir renklendirici değil, güçlü bir antioksidandır. Detoks yapıcı etkisi vardır, erkeklerde prostat kanserine karşı benzersiz bir koruma sağlar.

28.06.2003

Diş eti iltihabı AlzheImer nedeni mi?

Porphyromonas Gingivalis, diş eti iltihaplanmasına yol açan bir bakteri. Ve bu bakterinin Alzheimer’ı tetikleyebileceği düşünülüyor.

24.05.2019

Hafiye doktorlar geliyor

Hastalıkların sonuçlarına değil, sebeplerine odaklanan bir sağlık yaklaşımı içinde olan hafiye doktorlar geliyor. Sadece “hastalık teşhis etmek”le yetinmiyor, adeta bir “sağlık hafiyesi” gibi çalışıp muhtemel ve mevcut suçluları bertaraf ediyorlar.

27.12.2016

Yanlış diyet kötü yaşlandırır

Problem yalnızca birkaç kilo yağdan acilen kurtulmaksa bu uçuk-kaçık önerilerden alınan ilk sonuçlar olumludur. Peki ya orta ve uzun vadeli sonuçlar? İşte orası biraz karışık. Hatta ciddi bir felaket: Bozulan psikolojiler, mahvolan metabolizmalar, altüst olan hormonal dengeler, uyku sorunları, saç dökülmeleri...

28.01.2016

Birlikten güç doğar!

Doğanın bize sunduğu her besin bir mucizedir. Kimi lezzeti, kimi de sağlık faydaları nedeniyle gözdedir. Beslenme bilimi söz konusu olduğundaysa “birbirini tamamlayan besinler” kavramı girer devreye. Onları “birlikte yiyip içmek”, birlikten güç doğar misali bedene daha çok güç, kuvvet, daha fazla sağlık verir. İşte “birbirini tamamlayan” besin ikililerine yedi güzel örnek! Yazıyı “Dr. Evren Altınel” hazırladı. Buyurun...

22.04.2015

Sıcak, daha da sıcak olacak, dikkat etmezsen

Güneş üstümüzde parlıyor. Sere serpe dolaşmak güzel ama tedbir almak da lazım. Hangi güneş kremini kullanacağınız da önemli, hangi kokteyli içeceğiniz de.

21.06.2014

Tabiat eczanesi

Eczanenizde, hatta mutfağınızda bile bulacağınız bazı şeyler savunma mekanizmanızı güçlendirmenize yardımcı oluyor. İşte savunma mekanizmamızı güçlendirmenin ve hastalıklardan uzak durmanın yolları.

19.10.2013

Akne hakkında doğru bildiğiniz 20 yanlış

Toplumda daha çok ‘sivilce’ olarak adlandırılan “akne vulgaris” hastalığı, cilt sorunlarının en sık görüleni.

6.01.2013