MENÜ

Öztürk Yılmaz

Öztürk Yılmaz ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Öztürk Yılmaz haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.676 Öztürk Yılmaz haberi bulunmuştur.

Öztürk Yılmaz 1970 yılında, Ardahan'da doğdu. Türk Büyükelçi ve siyasetçi.

 

Öztürk Yılmaz Haberleri

Mucizevi kurtuluş... Böyle bir şeyi normalde bana söyleseler inanamazdım

"Mucizevi" kurtuluş... ''Böyle bir şeyi normalde bana söyleseler inanamazdım''

Kuzey Marmara Otoyolu'ndaki iş kazasında 30 metre yükseklikten düşüp yaklaşık 30 ton ağırlığındaki beton blokun altından sağ kurtulan işçi Kani Öztürk, iyileşip ailesiyle zaman geçirmek için gün sayıyor.

15.12.2018Gündem
Viyadük faciasında hayatını kaybeden işçilere acı veda

Viyadük faciasında hayatını kaybeden işçilere acı veda

KOCAELİ’nin Gebze ilçesinde, Kuzey Marmara Otoyolu’nda yapımı devam eden 7 nolu viyadüğe beton döküldüğü sırada düşen beton bloğun altında kalıp hayatını kaybeden işçiler gözyaşlarıyla son yolculuklarına uğurlandılar. Kaza anında beton bloğun üzerinde olan Mustafa Canpolat’ın ise demirlere tutunarak hayatta kaldığı ortaya çıktı.

29.11.2018Gündem
CHPden ihraç

CHP'den ihraç

TBMM CHP Grup Disiplin Kurulu, Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz hakkında “Türkçe ezan” tartışmaları ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sarf ettiği sert sözler nedeniyle “gruptan kesin çıkarma” cezası verdi.

21.11.2018Gündem
Öztürk Yılmazdan ilk açıklama

Öztürk Yılmaz'dan ilk açıklama

TBMM CHP Grup Disiplin Kurulu, Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz'a "gruptan kesin çıkarma" cezası verilmesi kararını aldı. karar sonrası Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz açıklamalarda bulundu

20.11.2018Haber
Öztürk Yılmazdan ihraç kararı sonrasında açıklama

Öztürk Yılmaz'dan ihraç kararı sonrasında açıklama

Öztürk Yılmaz CHP'den ihraç kararının ardından yaptığı ilk açıklamada, "Disiplin Kurulu'nun kararı yargıdan dönecektir" dedi

20.11.2018Gündem
flaş//3

flaş//3

20.11.2018Ankara
flaş//2

flaş//2

20.11.2018Ankara
Öztürk Yılmaz kimdir

Öztürk Yılmaz kimdir?

Son günlerin tartışmalı ismi olan Öztürk Yılmaz hakkında Cumhuriyet Halk Partisi tarafından ihraç kararı verildi. Bu gelişmelerin ardından Öztürk Yılmaz'ın biyografisi, internette en çok aranan konular arasında yer aldı. İşte, TBMM'de 26. Dönem Milletvekilliği görevinde de bulunan Öztürk Yılmaz hakkında TBMM'den alınan resmi bilgiler

20.11.2018Gündem
flaş

flaş

20.11.2018Ankara
Son dakika... CHP Öztürk Yılmaz hakkında kararını verdi

Son dakika... CHP Öztürk Yılmaz hakkında kararını verdi

TBMM CHP Grup Disiplin Kurulu, Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz'a "gruptan kesin çıkarma" cezası verilmesi kararını aldı.

20.11.2018Gündem
Son dakika... CHPden Öztürk Yılmazın itirazına ret

Son dakika... CHP'den Öztürk Yılmaz'ın itirazına ret

TBMM CHP Grup Disiplin Kurulu, Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz’ın "tedbir kararı" ile ilgili itiraz başvurusunu reddederek, kararın devamını kararlaştırdı.

16.11.2018Gündem
AK Partiden 3 dönem kuralı ile ilgili yeni açıklama: Bazı arkadaşlar...

AK Parti'den '3 dönem kuralı' ile ilgili yeni açıklama: Bazı arkadaşlar...

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Üç dönem kuralı, büyük oranda uygulanacak. Belki istisnai anlamda bazı illerde bazı arkadaşlarımızın devam etmesi için bir karar alınabilir. Çok başarılı olan arkadaşların bir kısmının bir şekilde devam etmesi olabilir. Ama kural uygulanacaktır" dedi.

14.11.2018Gündem
AK Parti’den Diyanet İşleri Başkanı’nın tartışılan ziyareti hakkında açıklama

AK Parti’den Diyanet İşleri Başkanı’nın tartışılan ziyareti hakkında açıklama

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MEB'in öğrenci andı tartışmasıyla Danıştay'a yaptığı dilekçeye yapılan eleştirilerle ilgili açıklamalarda bulundu. Çelik ayrıca Diyanet İşleri başkanı Ali Erbaş'ın Kadir Mısıroğlu'na yaptığı tartışmalı ziyaret ile ilgili bir soruya, "Bu ziyaret insani bir ziyarettir. Her insani ziyaretten siyasi sonuçlar çıkartmaya başlarsak bunun sonu gelmez. Kendisi de ifade etti. Gittiğinde resimler aile tarafından çekiliyor. Kıyafeti söz konusu ediliyor. Zaten kıyafeti bellidir. Hasta ziyaretinin ideolojisi olmaz arkadaşlar" cevabını verdi.

14.11.2018Gündem
İkinci kez disipline sevk edildi

İkinci kez disipline sevk edildi

CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, ‘Türkçe ezan’ açıklamalarından sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik sert sözleri nedeniyle ikinci kez ‘kesin çıkarma’ talebi ile tedbirli olarak cezalandırılması önerisiyle Grup Disiplin Kurulu’na sevk edildi.

13.11.2018Gündem
CHPden flaş karar Öztürk Yılmaz ikinci kez disipline sevk edildi

CHP'den flaş karar! Öztürk Yılmaz ikinci kez disipline sevk edildi

CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, CHP yönetimini hedef alan sözleri nedeniyle ikinci kez disipline sevk edildi.

12.11.2018Gündem
CHP’de Öztürk krizi

CHP’de Öztürk krizi

CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz’ın ‘Türkçe ezan’ çıkışıyla başlayan kriz dün karşılıklı açıklamalarla tırmandı.

9.11.2018Gündem
flaş//3

flaş//3

9.11.2018Ankara
Disipline sevk edilen CHP’li Öztürk Yılmaz konuştu

Disipline sevk edilen CHP’li Öztürk Yılmaz konuştu

CHP'li Öztürk Yılmaz’dan hakkında açılan disiplin soruşturması ile ilgili açıklama geldi. Yılmaz açıklamasında "Bu disiplin soruşturması yanlıştır, hukuksuzdur kınıyorum. Bu CHP'de farklı bir yerde olduğumuzun göstergesidir" dedi.

9.11.2018Gündem
flaş

flaş

9.11.2018Ankara
Kemal Kılıçdaroğlu: Ezan Arapça okunur

Kemal Kılıçdaroğlu: Ezan Arapça okunur

Türkçe ezan tartışmasını gündeme getiren CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, ‘kesin ihraç’ talebiyle disipline sevk edilirken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkçe ezan tartışmasını doğru bulmadığını belirtti. Kılıçdaroğlu, “Arapça ezan-Türkçe ezan tartışmasının bırakılması lazım. Arapça ezan İslam dinimizin bir değeridir. Dünyanın neresinde okunursa okunsun ezanın İslam’ın bir çağrısı olduğunu ifade eder ki dünyanın her yerinde de ezan Arapça okunur. Ve ezana saygı gösterilir” dedi. CHP’li olan, CHP’nin kararlarına ve politikalarına uymak zorundadır" diyen Kılıçdaroğlu, "İstediğim gibi hareket ederim derseniz o zaman partiden ayrılırsınız." ifadelerini kullandı.

8.11.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Kılıçdaroğlu kime göz kırpıyor?

PARTİ meclisindeki tartışmaların ardından CHP’nin İstanbul, Ankara, Adana ve Antalya adayları belli oldu.

19.12.2018

“Saçmalamalar, aday borsası ve bir mabâd öyküsü...”

Yakup Kadri Bey (Karaosmanoğlu), bir gün yakınır Ata’ya:

1.12.2018

Bir yatak markasına yazdığın destanları ne çabuk unuttun Hıncal Uluç!

“TEMPUR” diye bir yatak markası var. Uzay mekiklerinde kullanılan malzemeden yatak üretiyor.

22.11.2018

Açılın! Erdal Beşikçioğlu’nu savunacağım

Vuruyorlar da vuruyorlar Erdal Beşikçioğlu’na...

13.11.2018

Kemal Kılıçdaroğlu: Nesini taklit edelim?

CHP’de tartışma bitmiyor. Son olarak Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, Türkçe ezan ile ilgili sözleri nedeniyle disipline sevk edildi ve Kılıçdaroğlu’nu hedef alarak, “Tarih seni yargılayacak” dedi. Peki CHP, neden bu tartışmalardan uzak duramıyor. Yerel seçimlere doğru, bu çalkantı partiyi nasıl etkiliyor? Büyükşehir adayları netleşmeye başladı mı? Mustafa Sarıgül, Muharrem İnce aday olacak mı? CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile konuştuk. Röportaj sırasındaki izlenimim, Kılıçdaroğlu’nun Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun başarısının sürekli altını çizmesiydi. CHP’nin İstanbul adayı İmamoğlu mu? Hepsini konuştuk.

12.11.2018

Ahde vefa

Hatırlayacaksınız.

10.11.2018

Büyük insan

Muasır medeniyeti, daha medeniyet yokken keşfedip hedef edindi.

9.11.2018

Türkiye için küçük CHP için büyük adım

“Türkçe ezan” tartışmasının başlamasına yol açan Öztürk Yılmaz’ın açtığı yaraya CHP’den ardı ardına tam üç adet neşter geldi:

9.11.2018

Odak

Kaşıkçı cinayetinin yüzsüz hilebazları ne ise, okyanus ötesinden ödül vaad eden kelle mühendisleri de o... Gülmekten Cemil Bayık’ın bile bıyıklarına ağrılar girdi.

8.11.2018

Ama bu zulüm olur!

KHK ile işinden atılmış bir doktor düşünün...

8.11.2018