MENÜ

Özgür Dünya

Özgür Dünya ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Özgür Dünya haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8.733 Özgür Dünya haberi bulunmuştur.

Özgür Dünya Haberleri

Gala yerine kostümlü parti

Gala yerine kostümlü parti

Başrollerini Gürbey İleri, İdris Nebi Taşkın, Hayal Köseoğlu, Sami Aksu, Murat Serezli ve Rabi Söytürk’ün paylaştığı “Özgür Dünya” bugün vizyona girdi.

22.03.2019Keyif
Sinemalarda 11 yeni film Bu hafta hangi filmler vizyona girecek

Sinemalarda 11 yeni film! Bu hafta hangi filmler vizyona girecek?

Sinemaseverler bu hafta filme doyacak. Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 6'sı yerli 11 film vizyona girecek. Peki, sinemalarda bu hafta hangi filmler vizyona girecek?

21.03.2019Keyif
11 milyon TLlik Özgür Dünya

11 milyon TL'lik Özgür Dünya

Faruk Aksoy’un Med Yapım ve Ay Yapım’la birlikte hayata geçirdiği 11 milyon TL'lik rekor bir bütçeyle çekilen 'Özgür Dünya' 22 Mart'ta seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor.

14.03.2019Keyif
Stoltenberg: NATO, Azak Denizinde artan gerginlikten endişeli

Stoltenberg: NATO, Azak Denizi'nde artan gerginlikten endişeli

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, "Azak Denizi'ndeki artan gerginlikten endişe duymaya devam ediyoruz. Rusya'nın Ukraynalı gemi ve denizcilere karşı güç kullanmasının hiçbir gerekçesi olamaz." dedi.

13.12.2018Dünya
Faruk Aksoyun yeni filmi: Özgür Dünya

Faruk Aksoy'un yeni filmi: Özgür Dünya

Faruk Aksoy, Fetih 1453’ten sonra yeni bir projeye imza atıyor. Aksoy’un Med Yapım ve Ay Yapım’la birlikte hayata geçirdiği dev bütçeli yeni yapımının adı Özgür Dünya. Oyun motoruyla sinematik olarak yapılan sahneleriyle dünyadaki ilk film olma özelliğini taşıyan Özgür Dünya, milyonlarca dolarlık bütçesi, yüksek teknolojisi, görselliği ile dikkat çekiyor.

7.11.2018Keyif
Temizlikçi de testere getirmiş

Temizlikçi de testere getirmiş

ABD’li New York Times (NYT) gazetesi, kayıp Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’yla ilgili yeni iddialara yer verdi. Buna göre Suudi Arabistan’dan Türkiye’ye gelen 15 kişilik ekipte, ülkenin adli tıp kurumunun başında olan Dr. Salah Muhammed Al Tubaigy de vardı. Ekibin Kaşıkçı cinayeti için özel bir de testere getirdiği ileri sürüldü. Öte yandan ABD Senatosundan Donald Trump'a gönderilen mektupta, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı olayının "Magnitsky Yasası" kapsamında soruşturulması talep edildi.

10.10.2018Gündem
Radikal Sırp lidere 10 yıl hapis cezası

Radikal Sırp lidere 10 yıl hapis cezası

Hollanda'nın Lahey şehrindeki Uluslararası Ceza Mahkemeleri Mekanizması (MICT) daha önce hakkında beraat kararı verilen radikal Sırp lider Vojislav Seselj'i 10 yıl hapse mahkum etti.

11.04.2018Dünya
Merkel yanımıza gelip, ‘İşte uyum biziz’ demişti

Merkel yanımıza gelip, ‘İşte uyum biziz’ demişti

Anayasanın 23 Mayıs 1949 tarihinde kabulüyle resmen kurulan Federal Almanya Cumhuriyeti, GroKo kısa adıyla tanınan bir yeni Grosse Koalition’a (büyük koalisyon) daha ‘hoş geldin’ dedi.

14.03.2018Avrupa
Merkel, özgür dünyanın liderliğine mi oynuyor

Merkel, özgür dünyanın liderliğine mi oynuyor?

Almanya Başbakanı Merkel, Trump’a karşı Amerika kıtasında müttefik arayışına çıktı. Arjantin ve Meksika’yı ziyaret eden Merkel, özgür dünyanın liderliğine mi oynuyor?

9.06.2017Dünya
Popüler roman...

Popüler roman...

Popüler roman Batı’da bütün gün kollarına tünenebilecek bir korkuluk olarak görülürken burada hakaret olarak karşılanıyor. Bu da tuhaf olmalı.

4.05.2017Kitap Sanat
Nejat İşler sezonu açtı Ali İsmail Korkmazı unutmadı

Nejat İşler sezonu açtı! Ali İsmail Korkmaz'ı unutmadı

Muğla Süper Amatör Lig'de mücadele etme hakkı kazanan, başkanlığını ünlü sanatçı Nejat İşler'in yaptığı Gümüşlükspor, yeni sezonu açtı.

25.10.2016Spor Arena
Amerikan dergisi Obama röportajını çarpıttı

'Amerikan dergisi Obama röportajını çarpıttı'

Amerikan dergisi Atlantic, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la ilgili bazı ifadeleri ABD Başkanı Barack Obama’nın görüşü şeklinde yansıttı. Olaya tepki gösteren ABD Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü Mark Stroh, "Başkan (Obama), Türkiye’nin Avrupa, Ortadoğu ve Müslüman dünyası arasındaki önemli köprü rolü nedeniyle Türk ortaklarımızın perspektifine özellikle değer vermektedir” açıklamasında bulundu.

11.03.2016Dünya
Erdoğan HAK-İŞin Kadınlar Günü toplantısında konuştu

Erdoğan HAK-İŞ'in Kadınlar Günü toplantısında konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ATO Congresium’da HAK-İŞ’in düzenlediği Dünya Kadınlar Günü Etkinliği’nde konuştu. Geçtiğimiz günlerde İstanbul ve İzmir'de bazı sivil toplum kuruluşlarının ve belediyelerin Kadınlar Günü vesilesiyle astırdığı afişlere tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İşte bu zihniyetin yansımalarına bazı belediyelerin, birtakım siyasi partilerin güya Kadınlar Günü için hazırladıkları afişlerde, etkinliklerde şahit oluyoruz. Bu topraklara yabancı ne varsa getirip 'işte kadın' diye sunan, inancını ve kılık- kıyafetini aşağılayarak kadına hakaret eden bu karanlık zihniyet esasen, en büyük kadın düşmanıdır. Kadını, 'başında örtü var, başında örtü yok' diye ayrıma nasıl tabi tutarsın? Yani, 'başında örtü varsa kadın değil, başında örtü yoksa kadındır', böyle bir tanımlama olabilir mi? Yıllarca bu ülkede bu yapıldı" diye konuştu.

7.03.2016Gündem
Fatih Çekirge: Pour toi Paris je pleure

Fatih Çekirge: Pour toi Paris je pleure

Şimdi ayağa kalkma zamanıdır Paris...

14.11.2015 Gündem
Kuzeyden Güneye kaçan bir sığınmacıdan şoke eden tahmin: Kim Jong Una suikast olabilir

Kuzey'den Güney'e kaçan bir sığınmacıdan şoke eden tahmin: Kim Jong Un'a suikast olabilir

Kuzey Kore'den kaçıp Güney Kore'ye sığınan eski bir üst düzey yönetici, CNN'e verdiği mülakatta, "Devlet Başkanı Kim Jong Un'un günlerinin sayılı olduğu" yorumunda bulundu.

8.09.2015Dünya
Ali İsmail Korkmazın 2. ölüm yıl dönümü

Ali İsmail Korkmaz'ın 2. ölüm yıl dönümü

Bugün, Gezi olayları sırasında dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz'ın 2. ölüm yıl dönümü. 3 Haziran 2013'te Eskişehir'de sivil kıyafetli kişilerin sopalarla saldırdığı Ali İsmail Korkmaz, 38 gün yoğun bakımda yaşam mücadelesi verdikten sonra 19 yaşında hayatını kaybetti.

10.07.2015Kelebek
IKBY Başkanı Barzani: Bağımsız Kürdistan geliyor

IKBY Başkanı Barzani: Bağımsız Kürdistan geliyor

IKBY Başkanı Mesud Barzani Atlantik Konseyi'nde konuştu: "Kendi geleceğini belirleme fırsatı referandumla Kürt halkına verilmeli. Bu da şiddetten uzak şekilde, barış, koordinasyon ve anlayış içinde olmalı. Ancak o zamana kadar da sorunların çözümü için elimizden geleni yapacağız. Ne zaman olacağını söyleyemem ama bağımsız Kürdistan geliyor. Referandumumuz olacak ama şimdi IŞİD ile mücadeleyle uğraşıyoruz, o nedenle ertelendi ama yapılacak" dedi.

7.05.2015Dünya
Barzaniye görülmemiş protokol: Obama ve Bidenla aynı anda görüştü

Barzani'ye görülmemiş protokol: Obama ve Biden'la aynı anda görüştü

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesud Barzani'ye, Washington'dan sıradışı protokol uygulandı. Beyaz Saray'da, ABD Başkanı Barack Obama ve Başkan Yardımcısı Joe Biden ile aynı masada buluşan Barzani, bir gün sonra da "bağımsızlık" açıklaması yaptı.

7.05.2015Dünya
Merkel, İslam karşıtı PEGIDA hareketine tepki gösterdi:

Merkel, İslam karşıtı PEGIDA hareketine tepki gösterdi:

Almanya Başbakanı Angela Merkel, yabancı düşmanı ve İslam karşıtı "Batı'nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar" (PEGIDA) hareketinin üyelerine tepki göstererek "Pazartesi günleri 'Halk biziz' çağrısıyla yürüyorlar. Bunu söylerken gerçekte şunu kastediyorlar: Sizler, ten renginiz ya da dininiz nedeniyle buraya ait değilsiniz" dedi.

31.12.2014Avrupa
14 Aralık operasyonuna ABden eleştiri yağdı

14 Aralık operasyonuna AB'den eleştiri yağdı

14 Aralık Operasyonu’na dün de yoğun eleştiri geldi. Öne çıkan bazı değerlendirmeler şöyle:

16.12.2014Dünya
Türkiye’yi yanlış yöne götürüyor

"Türkiye’yi yanlış yöne götürüyor"

14 Aralık Operasyonu’na dün de yoğun eleştiri geldi.

15.12.2014Dünya
Ali İsmail için tişört

Ali İsmail için tişört

GEZİ olayları sırasında dövülerek öldürülen 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz adına mayıs ayında kurulan ALİKEV adlı vakıf yararına “Düşlerinde Özgür Dünya” tişörtleri tasarlandı.

27.11.2014Magazin
AP’de ‘Kürdistan Dostluk Grubu’

AP’de ‘Kürdistan Dostluk Grubu’

IŞİD’in bölgede yarattığı tehdide karşı Irak Bölgesel Kürt Yönetimi’nin (IKBY) oynadığı rolün Avrupa’da giderek artan şekilde takdir edilmeye başlandığı bir dönemde Avrupa Parlamentosu’nda (AP) “Kürdistan’ın Avrupalı Dostları” grubu oluşturuldu.

4.11.2014Dünya
Kuzey Irak, Peşmerge için Avrupadan silah istedi

Kuzey Irak, Peşmerge için Avrupa'dan silah istedi

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi (IKBY) Ulusal Güvenlik Konseyi Başkanı Mesrur Barzani, IŞİD'le mücadele eden Peşmerge için Avrupa'dan silah ve ekipman desteği istedi. Brazani, "IŞİD'le özgür dünya adına savaşıyoruz ama özgür dünya bize gerekli ekipmanı sağlamıyor" dedi.

4.11.2014Dünya
IKBYden Suriyedeki kantonlarla ilgili açıklama

IKBY'den Suriye'deki kantonlarla ilgili açıklama

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Hükümeti Sözcüsü Sefin Dizayi, Suriye'nin kuzeyindeki kantonları tanıdıklarına yönelik iddiaların doğru olmadığını belirtti.

26.10.2014Dünya
BARZANİ ÖZGÜR DÜNYA İÇİN SAVAŞIYORUZ

BARZANİ ÖZGÜR DÜNYA İÇİN SAVAŞIYORUZ

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, özgür dünyayı temsilen IŞİD'e karşı mücadele ediyoruz dedi.

17.08.2014Avrupa
Mesut Barzani: Özgür dünya için savaşıyoruz

Mesut Barzani: Özgür dünya için savaşıyoruz

Alman Bild am Sonntag gazetesine konuşan Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, IŞİD'e karşı özgür ve çoğulcu dünya için savaştıklarını ve bu yüzden yardım istediklerini söyledi. Barzani, IŞİD teröristlerinin Kerbela veya Necef gibi kutsal yerleri almasının ise bir felaket olacağını belirtti.

17.08.2014Dünya
Ali İsmail Cuma günü İzmir’de

Ali İsmail Cuma günü İzmir’de

ESKİŞEHİR'deki Gezi Parkı eylemleri sırasında polis şiddeti sonucu hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz anısına çekiyen "Ali: Düşlerinde Özgür Dünya" belgeseli İzmir'de gösterilecek.

28.05.2014Ege
Her yer festival, her yer direniş

Her yer festival, her yer direniş

Bu yıl 9'uncu kez düzenlenen Uluslararası İşçi Filmleri Festivali 1 Mayıs'ta başlıyor. İstanbul, Ankara, İzmir ve Diyarbakır’da eş zamanlı olarak gerçekleşecek festival, 8 Mayıs'a kadar sürecek.

20.04.2014Kelebek

Yazar Sonuçları

‘Biz’ ne ara böyle olduk?

Batılı eleştirmenlerin yere göğe koyamadığı Jordan Peele imzalı ‘Biz’, bizim salonlara da uğruyor. Orta sınıf konforlu siyahi bir ailenin, kurulu düzenlerine saldırıya geçen ‘benzerlerine’ karşı verdiği mücadeleyi anlatan film, sağlam bir içerikten yoksun, biçimci ve sıradan bir gerilim çalışması olmuş...

23.03.2019

Haftanın filmleri

En son “Black Panther”de izlediğimiz Oscarlı oyuncu Lupita Nyong’o’nun adeta ışıldadığı yeni Jordan Peele korkusu “Biz”, haftanın en iyi seçimi. En son Oscar’larda Animasyon dalında yarışan “Küçük Kardeşim Mirai” ve Dev Patel’in başrolünde olduğu dram “Hotel Mumbai” de gözünüzden kaçmasın.

22.03.2019

Erdoğan’ın iftarından mesaj yüklü bir hediye

CUMARTESİ günü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın iftarındaydık.

18.06.2017

Özgür dünya değerlerine sahip çıkan iki Polonyalı'nın hikayesi

Geçtiğimiz hafta uluslararası ilişkiler alanında dikkati çeken iki önemli isim vardı ve ikisi de Polonya kökenliydi. Biri 26 Mayıs Cuma günü 89 yaşında hayata gözlerini yuman Zbigniew Kazimierz Brzezinski, diğeri 25 Mayıs Perşembe günü Brüksel'de tüm dünyaya "özgür dünyanın değerlerini" bir kez daha hatırlatan AB Konseyi Başkanı Donald Franciszek Tusk. Bu iki Polonya'lının hikayesini bilmekte yarar var.

29.05.2017

Türkiye nereli?

AVRUPALI mı, Ortadoğulu mu diye takılmadan Türkiye ile AB arasındaki ilişkilere hukuk, diplomasi ve ekonomi açılarından bakamaz mıyız?

25.05.2017

ABD ve Rusya için yeni dünyanın asli sorusu

SON bir haftanın haberlerini alt alta yazınca...

2.03.2017

Bazen de kendi kalene atarsın golü…

Aziz Yıldırım Topuk yaylasında; “Farkına bile varmadan Türkiye’de rejim değişecekti” der…

14.07.2015

Ali İsmail Korkmaz!

On dokuz yaşındaydı. Üniversite öğrencisiydi, finallerine hazırlanıyordu. Galiba sevdiği bir kız vardı, açılmayı düşünüyordu.

10.07.2015

Armağan olsun onlara!

Vamos Bien, Ali İsmail’imiz için yazdığı “Daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya/ Öptüğü çubuklu forma yaşayacak anısına” diyen o nefis marştan sonra, bir de Fenerbahçe’nin 19. şampiyonluğu için bir marş yazmış: “Giydiler o formayı/ Öptüler o armayı/ Senin için kanarya/ Yazdılar hep adını/ Senin haklı davanı/ On dokuzuncu şampiyonluğumuz armağan olsun onlara/ Ali İsmail’e, Burak Yıldırım'a, Ahmet Atakan’a/ On dokuzuncu şampiyonluğumuz armağan olsun onlara/ Fatma Abla’ya, Mümtaz Amca’ya, Selçuk Yula’ya…”

12.05.2014

Tam bir akıl tutulması içindeyiz

Elif Şafak’ın da aralarında bulunduğu 217 yazar, Putin’e Rusya’daki eşcinsel karşıtı yasanın kaldırılması için açık bir mektup yazdı.

24.02.2014