MENÜ

Özelleştirme İdaresi

Özelleştirme İdaresi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Özelleştirme İdaresi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.641 Özelleştirme İdaresi haberi bulunmuştur.

Özelleştirme İdaresi Haberleri

‘Türkiye’nin çözüm platformuyuz’

‘Türkiye’nin çözüm platformuyuz’

TÜRKİYE Varlık Fonu Yönetimi Genel Müdürü Zafer Sönmez, Türkiye Varlık Fonu’nun, Türkiye’nin sermaye çözüm ve stratejik yatırım platformu olduğunu belirterek, “Varlık Fonu, 5 yıllık, 10 yıllık zaman diliminde Türkiye’nin yetenek havuzu olacaktır.

15.11.2018Ekonomi
Gökçeada Kuzu Limanının özelleştirilmesi için yatırımcılara davet

Gökçeada Kuzu Limanı'nın özelleştirilmesi için yatırımcılara davet

Türkiye Denizcilik İşletmeleri AŞ'ye ait Gökçeada Kuzu Limanı, 36 yıllığına, "işletme hakkının verilmesi" yöntemiyle özelleştirilecek. Son teklif verme tarihi 21 Aralık olan ihale için geçici teminat bedeli 10 milyon lira olarak belirlendi.

5.11.2018Ekonomi
Taşucu Limanı özelleştirme ihalesinde süre uzatımı

Taşucu Limanı özelleştirme ihalesinde süre uzatımı

Türkiye Denizcilik İşletmeleri AŞ'ye ait Taşucu Limanı sahasındaki bazı taşınmazların özelleştirilmesi ihalesinde son teklif verme süresi 2 Kasım'a uzatıldı.

18.09.2018Ekonomi
Türkiye Varlık Fonunun yeni yönetimi belirlendi

Türkiye Varlık Fonu'nun yeni yönetimi belirlendi

Türkiye Varlık Fonu (TVF) yönetim yapısında yapılan değişiklikle Yönetim Kurulu Başkanı Cumhurbaşkanı olarak belirlenirken Başkan Vekili Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak oldu.

12.09.2018Ekonomi
ÖİB 5 taşınmazı satacak

ÖİB 5 taşınmazı satacak

Muğla, Antalya, Bursa ve Ankara'da 5 taşınmaz özelleştirilecek.

8.08.2018Ekonomi
Dev limanı işleten şirket için iflas kararı

Dev limanı işleten şirket için iflas kararı

Ordu Limanı’nın işletmeciliğini yapan Çakıroğlu Ordu Liman İşletmesi AŞ hakkında iflas kararı verildi. Şirket hakkında verilen karar sonrası tasfiye süreci de başlamış oldu.

6.08.2018Ekonomi
Özelleştirilen 13 şeker fabrikasından sadece 7’si devredildi

Özelleştirilen 13 şeker fabrikasından sadece 7’si devredildi

24 Haziran seçimleri öncesinde özelleşen 13 şeker fabrikasından 6’sında henüz devrin gerçekleşmediği öğrenildi. Doğuş Çay, ihalesini kazandığı ve 1 milyar 336 milyon lira ödemesi gereken 3 fabrikayı devralabilmek için ek süre isterken sahibi Süleyman Karakan, “İşler biraz zor, faizleri görüyorsunuz” dedi

26.07.2018Ekonomi
Taşucu Limanı özelleştirme ihalesinde süre uzadı

Taşucu Limanı özelleştirme ihalesinde süre uzadı

Türkiye Denizcilik İşletmeleri AŞ'ye ait Taşucu Limanı sahasındaki bazı taşınmazların özelleştirilmesi ihalesinde son teklif verme süresi 24 Eylül'e uzatıldı.

23.07.2018Ekonomi
Tortum HES 20 Temmuzda ihale edilecek

Tortum HES 20 Temmuz'da ihale edilecek

Elektrik Üretim AŞ'ye (EÜAŞ) ait Erzurum'daki Tortum Hidroelektrik Santrali (HES) ile bu santral tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirme ihalesinde nihai pazarlık görüşmeleri 20 Temmuz'da yapılacak.

18.07.2018Ekonomi
Özelleştirme Albayrak’a, TMSF Erdoğan’a bağlı

Özelleştirme Albayrak’a, TMSF Erdoğan’a bağlı

MERKEZ Bankası, Ziraat, Halkbank, Vakıfbank ve Kalkınma Bankası Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a bağlandı.

15.07.2018Ekonomi
Başkanlık teşkilatı: Devlete yeniden yapılanma

Başkanlık teşkilatı: Devlete yeniden yapılanma

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 539 maddelik ‘1’ numaralı kararnameyle yeni dönemin idari teşkilatını oluşturdu. ‘Devlet Başkanı’ makamına bağlı olarak bürokratik yapılanma ‘İdari İşler Başkanlığı, Politika Kurulları, bağlı kuruluşlar ve ofisler’ olarak sıralandı. 9 kurul, bakanlıkların icraatını izleyip Cumhurbaşkanı’na rapor sunacak. ‘İdari İşler Başkanı’, en yüksek devlet memuru. İlk kez ‘sözleşmeli bürokrat’lar çalışacak.

10.07.2018Gündem
Cumhurbaşkanıyla gelecek ve gidecek kadrolar belirlendi

Cumhurbaşkanıyla gelecek ve gidecek kadrolar belirlendi

Üst Kademe Kamu Yöneticileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Atama Usüllerine Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan 3 numaralı kararnamede yer aldı. Cumhurbaşkanı kararıyla ataması yapılanların görev süresi atandıkları tarihte görevde bulunan Cumhurbaşkanının görev süresini geçemeyecek. Cumhurbaşkanının görevi sona erdiğinde bunların görevi de sona erecek. Bu kişiler, yerlerine atama yapılıncaya kadar görevlerine devam edebilecek. Görev süresi 3 ve 4 yıl olan kadro, pozisyon ve görevlere atananlar, Cumhurbaşkanının görev süresinin sona ermesini beklemeyecek. Cumhurbaşkanı kararıyla göreve gelenler, atandıkları kadro, pozisyon ve görevlerde 657 sayılı Kanun'un ve diğer kanunların sözleşmeli personel çalıştırılması hakkındaki hükümlerine bağlı olmaksızın sözleşmeli olarak da çalıştırılabilecek.

10.07.2018Gündem
13 yıl önce kapatılmıştı Dev ihaleye yoğun ilgi

13 yıl önce kapatılmıştı! Dev ihaleye yoğun ilgi

Türkiye'nin ilk tatil köylerinden olan ancak 13 yıl önce kapılarını kapatan Foça'daki Fransız Tatil Köyü için Özelleştirme İdaresi Başkanlığının açtığı ihaleye yabancı yatırımcılar da ilgi gösterdi. ETİK Başkanı Mehmet İşler: "Burası son derece bakir, güzel bir botaniği olan, Türkiye'nin nadide köşelerinden biridir. Burası için ısrarlı olan şirketler var, çeşitli ülkelerden talepler geliyor, bunlardan bir tanesi de İspanyollar" açıklamasında bulundu.

25.06.2018Ekonomi
Yeni yapıda Hazine-Maliye Bakanlığının kurulması planlanıyor

Yeni yapıda Hazine-Maliye Bakanlığı'nın kurulması planlanıyor

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın bu hafta açıklayacağı yeni kabine yapısında Hazine-Maliye Bakanlığı'nın oluşturulması planlanırken, Merkez Bankası ve diğer üst kurulların bağımsız mevcut yapısı korunacak.

20.06.2018Ekonomi
ÖYKden 4 şeker fabrikasının satışına onay

ÖYK'den 4 şeker fabrikasının satışına onay

Özelleştirme Yüksek Kurulu tarafından Türkşeker'e ait Elbistan, Alpullu, Burdur ve Muş şeker fabrikalarının satışı onaylandı.

1.06.2018Ekonomi
13 yıldır kapalıydı, ihaleye çıktı Fiyatı tartışma yarattı

13 yıldır kapalıydı, ihaleye çıktı! Fiyatı tartışma yarattı

TÜRKİYE’NİN ilk tatil köyü olan ve 1967’den 2005 yılına kadar yaklaşık 3 milyon turisti ağırlayan Foça Fransız tatil köyü ihaleye çıktı. 13 yıldır kapalı olan tatil köyü, 49 yıllığına işletme hakkı devir yöntemiyle özelleştirilecek. 400 odalı, 800 yatak kapasiteli köy için ihale bedelinin 66 milyon lira olarak belirlenmesi tepki çekti. Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler, “Teminat tutarından tahmini ihale bedelinin 66 milyon lira olarak belirlendiğini anlıyoruz. Bu fiyattan ticari bir zeka burayı almaz ya da Çeşme’de olduğu gibi birileri burayı alıp rezidansa çevirecek” dedi.

29.05.2018Ekonomi
Foça Fransız Tatil Köyü yeniden açılıyor

Foça Fransız Tatil Köyü yeniden açılıyor

13 yıl önce kapanan Türkiye’nin ilk tatil köylerinden Foça Fransız Tatil Köyü, yeniden turizme kazandırılması amacıyla ihaleyle 49 yıllığına kiralanacak.

23.05.2018Ekonomi
13 yıl önce kapanan tatil köyü turizme kazandırılacak

13 yıl önce kapanan tatil köyü turizme kazandırılacak

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, "Türkiye'nin ilk tatil köylerinden Foça Fransız Tatil Köyü, yeniden turizme kazandırılması amacıyla ihaleyle 49 yıllığına kiralanacak" dedi.

23.05.2018Ekonomi
Denizbank artık Dubaili

Denizbank artık Dubaili

Ocak 2018’de görüşmelerine başlanan Denizbank’ın satış süreci tamamlandı. Rus Sberbank, Denizbank’ın yüzde 99.85 hissesini 14.6 milyar liraya (3.2 milyar dolar) Dubaili Emirates NBD’ye sattı. Satış sonrası Denizbank’ın ismi ve yönetimi değişmeyecek.

22.05.2018Ekonomi
Son dakika... Denizbankın yeni sahibi belli oldu

Son dakika... Denizbank'ın yeni sahibi belli oldu

Emirates NBD, Sberbank ile Denizbank'ın yüzde 99,85 hissesinin 14,6 milyar liraya satın alınması konusunda kesin anlaşmaya varıldığını bildirdi. Bankanın satış bedeli 3.2 milyar dolar olarak açıklandı. 14 bini aşkın çalışanı bulunan Denizbank'ın şube sayısı 751.

22.05.2018Ekonomi
Son dakika... Denizbankın satışıyla ilgili flaş açıklama

Son dakika... Denizbank'ın satışıyla ilgili flaş açıklama

Denizbank CEO'su Hakan Ateş, bankanın satış sürecinin Mayıs ayında sonuçlanacağını umduğunu söyledi.

15.05.2018Ekonomi
Esnafla ‘barış’

Esnafla ‘barış’

Maliye Bakanı Naci Ağbal, getirilen ‘varlık barışı’ ile küçük işletmelerin kenarda kıyıda olan parasını, altınını, dövizini işletme sermayelerine dahil edebilmesinin önünü açtıklarını dile getirerek yurtdışındakilerden ziyade bu tür işletmelerin varlıklarının kayıt altına girmesinin daha önemli olduğunu vurguladı.

11.05.2018Ekonomi
Bakan Ağbaldan kritik özelleştirme açıklaması

Bakan Ağbal'dan kritik 'özelleştirme' açıklaması

Maliye Bakanı Naci Ağbal, "Birçok alanda Özelleştirme İdaresi Başkanlığı olarak hazırlıklarımız var. Onları Özelleştirme Yüksek Kurulu'nun gündemine getireceğiz. Oradan kabul edilenleri sizinle paylaşırız. Yakın bir zamanda yapacağız." dedi.

11.05.2018Ekonomi
Son iki fabrika da satıldı

Son iki fabrika da satıldı

DANIŞTAY 13. Dairesi, TÜRKŞEKER’e ait 14 şeker fabrikasının özelleştirilmesi kararını ikiye karşı üç oyla hukuka uygun bulurken, Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK) Turhal, Yozgat, Kırşehir, Çorum ve Bor’un ardından dün de Alpullu şeker fabrikasının satışını onayladı.

10.05.2018Ekonomi
İki şeker fabrikası daha satıldı İşte en yüksek teklif veren şirket

İki şeker fabrikası daha satıldı! İşte en yüksek teklif veren şirket

Türkşeker'e ait Erzurum ile Erzincan şeker fabrikalarının özelleştirme ihalesinde en yüksek teklifi 287 milyon lira ile Albayrak Turizm Seyahat İnşaat Ticaret AŞ verdi.

10.05.2018Ekonomi
Sel yataklarına konut felakettir

'Sel yataklarına konut felakettir'

15 milyon konutu kapsayan imar barışı ile gündemde olan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Başkent’teki sel baskınlarını değerlendirdi: “Sel yataklarına, afet gelen yerlere konutlar yaptırırsanız bu felakettir. Burada belediye suçludur. Ancak belediyeler alt yapısı normal nüfus ve normal yağış üzerine hesapladıklarına, biraz daha opsiyon bırakarak hesap yaparlar. Bunun birkaç misli bir yağış olmuşsa buna yapacak bir şey yok, dünyanın her yerinde sel basar. Biz ekip yolladık ama iş büyükşehir belediyelerinde.”

10.05.2018Ekonomi
5 şeker fabrikasının satışına sert tepki

5 şeker fabrikasının satışına sert tepki

Türkiye Gıda ve Şeker Sanayi İşçileri Sendikası (Şeker-İş), Özelleştirme Yüksek Kurulunun (ÖYK) 5 şeker fabrikasının satışını onaylamasına sert tepki gösterdi.

7.05.2018Ekonomi
Cumhuriyetin ilk şeker fabrikasına sürpriz alıcı 1 ihale iptal, diğerinden rekor geldi...

Cumhuriyetin ilk şeker fabrikasına sürpriz alıcı! 1 ihale iptal, diğerinden rekor geldi...

Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ'ye (TÜRKŞEKER) ait 14 şeker fabrikasından 3'ü için ihaleler tamamlandı. İlk ihale Cumhuriyetin ilk şeker fabrikası Alpullu için yapıldı. İhalenin kazananı Fırat Pen, Fırat Plastik sahibi Nevzat Demir oldu. Muş ihalesi 123 turla rekor kırarak sona erdi. İhaleyi kazanan MBD İnşaat-Özerka İnşaat OGG oldu. Kastamonu ihalesi ise iptal edildi.

27.04.2018Ekonomi
Doğuş ‘şekeri’ üçledi

Doğuş ‘şekeri’ üçledi

ÖZELLEŞTİRME kapsamındaki 14 fabrikanın kotası en büyük olan Afyon Şekere en yüksek teklifi 725 milyon lirayla Doğuş Yiyecek ve İçecek verdi.

26.04.2018Ekonomi
Afyon ve Burdur şeker fabrikalarının ihalesi yapıldı

Afyon ve Burdur şeker fabrikalarının ihalesi yapıldı

Özelleştirme kapsamında bulunan fabrikadan Afyon Şeker Fabrikası’nın ihalesi yapıldı. İhalede ilk fiyat 400 milyon lira oldu. Yapılan açık artırma sonrası kazanan firma Doğuş Gıda. Üçüncü ihalesini kazanan Doğuş Gıda, 725 milyon lira bedelle Afyon Şeker Fabrikası ihalesinde en yüksek teklifi veren firma oldu. Burdur Şeker Fabrikası ihalesini ise Erser Grup- Sterk Plastik Ortak Girişim Grubu 487 milyon lira ile kazandı.

26.04.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Vagon fabrikası afet barınma sistemleri üretim merkezi olacak

KIZILAY Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, kurumun 150’nci kuruluş yıldönümü vesilesiyle düzenlenen iftar buluşmasında ilgimi çekeceğini bildiği gelişmeyi paylaştı:

17.06.2018

Sel yataklarına konut felakettir

15 milyon konutu kapsayan imar barışı ile gündemde olan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Başkent’teki sel baskınlarını değerlendirdi: “Sel yataklarına, afet gelen yerlere konutlar yaptırırsanız bu felakettir.

9.05.2018

Kalamış özelleştirmesi davalara takıldı

Kadıköy Belediyesi’nin yoğunluk artışı ve siluet tartışması nedeniyle açtığı yeni davalar nedeniyle Özelleştirme İdaresi’nin satışa çıkardığı en değerli varlıklardan Fenerbahçe Kalamış Yat Limanı ihalesi geri çekildi. Yeterli talip çıkmadığı için ertelenen özelleştirme süreci davaların çözümlenmesini bekleyecek.

28.04.2018