MENÜ

Özel Yetenekli Öğrenci

Özel Yetenekli Öğrenci ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Özel Yetenekli Öğrenci haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 624 Özel Yetenekli Öğrenci haberi bulunmuştur.

Özel Yetenekli Öğrenci Haberleri

Zeka Gücü’nün kapsama alanı genişliyor

Zeka Gücü’nün kapsama alanı genişliyor

Bilim ve teknoloji dünyasında çocuklara rehberlik eden Zeka Gücü sınıflarının yeni adresi Şanlıurfa Haliliye BİLSEM oldu. Açılışta Zeka Gücü Projesi’nin yeni dönemiyle ilgili üç önemli gelişme de açıklandı. Yeni dönemde Zeka Gücü online eğitim içerikleri tüm öğrencilerin erişimine açık olacak, eğitim içeriklerine Zeka Gücü mobil uygulaması aracılığıyla her an, her yerden ulaşılabilecek ve Zeka Gücü sınıflarında artık Turkcell Robotik ve Programlama Kiti kullanılacak.

13.06.2019Teknoloji
MEB, ilkokullarda ‘özel yetenek keşfini’ başlattı

MEB, ilkokullarda ‘özel yetenek keşfini’ başlattı

MEB, ilkokul, 1, 2 ve 3’üncü. sınıf öğrencileri arasından resim, müzik, zihinsel yetenek gibi alanlarda özel yeteneği olan öğrencileri belirleme süreci başlattı. ‘2023 Eğitim Vizyonu’ kapsamında Türkiye'nin seçilecek yeni özel yetenekli öğrencileri, zenginleştirilip farklılaştırılan yeni etkinlik programları üzerinden BİLSEM'lerde eğitim alacak.

16.11.2018Eğitim
BİLSEM öğrenci seçim süreci başladı | BİLSEM başvuru şartları neler

BİLSEM öğrenci seçim süreci başladı | BİLSEM başvuru şartları neler?

BİLSEM öğrenci seçim süreci bugün itibariyle başladı. Türkiye genelinde 80 ilde hizmet veren BİLSEM'de ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki özel yetenekli öğrenci eğitim alıyor. Peki BİLSEM başvuru şartları neler?

13.11.2017Gündem
“Büyük ekonomilerin öncüsü olmak için endüstri 4.0 şart”

“Büyük ekonomilerin öncüsü olmak için endüstri 4.0 şart”

Turkcell’in Milli Eğitim Bakanlığı himayesinde gerçekleştirdiği Zeka Küpü projesi kapsamında destek verdiği Bilim ve Sanat Merkezleri’ne (BİLSEM) devam eden 1200 özel yetenekli öğrenci, Antalya’da bir araya geldi. BİLSEM bünyesindeki teknoloji laboratuvarlarında yıl boyunca geleceğe meydan okuyacak projeler üreten çocuklar, burada icatlarını sergiledi. Çocuklar, 4 gün sürecek BİLSEM Festivali’nde yarışmalar, atölye çalışmaları ve söyleşilere katılmanın yanı sıra yazılım, kodlama ve maker atölyeleriyle de fikirlerini hayalden gerçeğe dönüştürme becerileri elde edecek.

23.05.2017Ekonomi
Üstün ve özel yetenekli öğrenciler için işbirliği

Üstün ve özel yetenekli öğrenciler için işbirliği

Turkcell, Zeka Küpü projesi kapsamında üstün ve özel yetenekli öğrencilerin eğitim gördüğü Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi’yle (TEVİTÖL) işbirliğine giderek dünyayı değiştirecek beyinlere destek oluyor.

6.03.2017Ekonomi
BİLSEM’lere öğrenci seçimi başladı

BİLSEM’lere öğrenci seçimi başladı

Milli Eğitim Bakanlığı’nca (MEB), 2016-2017 eğitim öğretim yılında özel yetenekli öğrencilerin eğitim alacağı BİLSEM sınavlarına öğrenci yönlendirme süreci başladı.

14.11.2016Eğitim
Özel yetenekli öğrenciler robot yarıştırıyor

Özel yetenekli öğrenciler robot yarıştırıyor

5. Ulusal Robot ve Teknoloji Yarışması, Kayseri'de başladı.

30.05.2016Eğitim
Özel yetenekli öğrenciler için çalıştay

Özel yetenekli öğrenciler için çalıştay

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Celil Güngör, özel yetenekli öğrencilerin eğitim aldığı Bilim ve Sanat Merkezlerinin (BİLSEM) takviye kursları olarak değerlendirilmemesi gerektiğini, bu eğitim merkezlerinin hayatın içinde eğitim görülebilen yerler olduğunu söyledi.

16.09.2015Eğitim
Özel yetenekli öğrenci sınavı sonuçları açıklandı

Özel yetenekli öğrenci sınavı sonuçları açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Bilim ve Sanat Merkezleri'ne (BİLSEM) gidecek özel yetenekli öğrencilerin tespiti amacıyla Türkiye genelinde ilk kez düzenlenen merkezi sınavın sonuçları açıklandı. BİLSEM Öğrenci Seçme Sınavı'na katılan toplam 228 bin 152 öğrenciden 5 bin 371'i, 2015-2016 eğitim öğretim yılında BİLSEM'lere kayıt yaptırabilecek.

15.07.2015Eğitim
“Bilim ve sanat merkezleri yetersiz”

“Bilim ve sanat merkezleri yetersiz”

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 61 il valiliğine gönderdiği yazıyla özel yetenekli çocukların belirlenmesini istedi. MEB’in bu girişimini olumlu bulan Maarif Müfettişi Doğan Ceylan, “Ancak” diyerek şöyle konuştu: “Özel yetenekli öğrencileri belirlediğimizde devam edebilecekleri kapasitede Bilim ve Sanat Merkezi yok.”

18.02.2015Eğitim
‘Kemanın genç divası’ Türkiye turuna çıkıyor

‘Kemanın genç divası’ Türkiye turuna çıkıyor

Kemanın Genç Divası Türkiye’de diyoruz ama o zaten bir Türk. Elde ettiği üstün başarılarla Türkiye’yi yurtdışında temsil eden bir müzisyen. 8 yaşında İstanbul Devlet Konservatuvarı’nda özel yetenekli öğrenci olarak başladığı keman serüvenini Amerika, Kanada, Fransa, İrlanda gibi birçok ülkeye taşımış bir isim.

13.05.2011Kelebek
27 yaşında kemanın divası oldu

27 yaşında kemanın 'diva'sı oldu

BURCU Göker, keman eğitimine 8 yaşında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı'nda özel yetenekli öğrenci olarak başladı.

26.04.2009Gündem
Burcu’dan 1 milyon dolarlık kemanla muhteşem konser

Burcu’dan 1 milyon dolarlık kemanla muhteşem konser

Keman eğitimine 8 yaşında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda özel yetenekli öğrenci olarak başlayan ve 100’ü aşkın bestesi bulunan Burcu Göker, Fransa’daki Barbara Krakauer Festivali’nde 1 milyon dolarlık kemanla konser verdi.

14.08.2008Gündem
Harika kızdan ikinci  resital

Harika kızdan ikinci resital

Keman eğitimine 8 yaşında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda özel yetenekli öğrenci olarak başlayan ve bugün 26 yaşındaki Burcu Göker, yaşadığı Kanada’dan Koç ve Kadir Has üniversitelerinin davetlisi olarak konser için İstanbul’a geldi.

30.04.2008Gündem
Eğitimde uluslararası güçbirliği

Eğitimde uluslararası güçbirliği

Avrupa Birliği Eğitim Programlarından ‘Socrates Comenius’ kapsamında, geçen sene Ağustos ayında 6 Avrupa ülkesi (Almanya, İspanya, İtalya, UK, Slovenya, Polonya) okul larla birlikte bir proje imza attı.

7.04.2005Gündem
MEBin özel yetenek sınavı ne zaman Son başvuru hangi tarihte

MEB'in özel yetenek sınavı ne zaman? Son başvuru hangi tarihte?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın nitelikli öğrenci yetiştirme programı kapsamında başlattığı özel yetenek sınavı için başvurular devam ediyor. Toplam 11 bin öğrencinin yerleştirileceği nitelikli liseler, LGS puanına göre gerçekleştirilecek. İşte, MEB'in özel yetenek sınavı ne zaman yapılacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

10.06.2019Gündem
MEB, 11 bin yetenekli öğrenci arıyor

MEB, 11 bin yetenekli öğrenci arıyor

MEB, Türkiye genelindeki 82 güzel sanatlar ile 76 spor lisesinin 9’uncu sınıflarına özel yetenek sınavıyla 11 bine yakın öğrenci yerleştirecek. 1 Haziran'da yapılan LGS ya da adrese dayalı yerleştirme seçeneğinin dışında çocuklarının spor, sanat ya da müziğe yeteneği olduğunu düşünen veliler, bu liseler için başvurabilecek. 10 Haziran’da başlayan başvurularda, öğrencilerin LGS puanına bakılmayacak, sadece özel yetenek ve okul başarı puanı dikkate alınacak.

10.06.2019Eğitim
Üniversitelerde yapay zekâ bölümü

Üniversitelerde yapay zekâ bölümü

YÖK, geleceğin meslekleriyle ilgili üç önemli adım atıyor. Bu yıl tercih kılavuzlarında geleceğin meslekleri olan yapay zekâ, veri madenciliği, büyük veri gibi alanlar lisans ve önlisans bölümlerinde yer alacak. YÖK’ün çok önemsediği 100/2000 alanında nano teknoloji, big data gibi doktora programları ilk kez açılacak. Ekimde ise İstanbul’da düzenlenecek bir kongrede iş dünyası, sendika ve üniversiteler geleceğin mesleklerini belirleyerek, bu konuda yol haritasını çizecek.

5.06.2019Eğitim
MEB, 1 milyon öğretmenin yaz dönemi mesleki gelişim programını açıkladı

MEB, 1 milyon öğretmenin yaz dönemi mesleki gelişim programını açıkladı

MEB tarafından hazırlanan yaklaşık 1 milyon öğretmenin 2018-2019 eğitim öğretim yılı haziran ayı mesleki çalışma programı ve seminer konuları belli oldu. MEB, ‘haydi etkinlik üretelim’, ‘doğada öğrenelim’, ‘eğitimde zeka oyunları’, ‘STEM uygulamaları’, ‘masal anlatıcılığı’, ‘müzede öğrenelim’ gibi başlıklarda belirlediği mesleki gelişim programını, Türkiye genelinde kademe kademe hayata geçirecek.

1.06.2019Eğitim
Matematik: Zor soruyla inatlaşmayın

Matematik: Zor soruyla inatlaşmayın

LGS’de 20 matematik sorusu yer alacak. Geçen yıl adayların en çok zorlandığı testlerden biri matematik oldu. Uzmanlar, zor sorunun daha çok puan getirmeyeceğini hatırlatarak, adayları kolaylara öncelik vermeleri için uyarıyor: “Peş peşe zor sorular gelirse hemen fen bilimlerine geçin ve bir süre onları çözün. Sorularla inatlaşmayın.”

23.05.2019Eğitim
Türkiye’nin Özel Yetenekli Çocukları, T3 Vakfı’nda Geleceğe Hazırlanıyor

Türkiye’nin Özel Yetenekli Çocukları, T3 Vakfı’nda Geleceğe Hazırlanıyor

T3 Vakfı olarak tanınan Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı, özel yetenekli çocukları geleceğe hazırlanıyor. DENEYAP Teknoloji Atölyeleri’nde eğitimlerine devam eden ve 60 binöğrenci içerisinden sınavla seçilen 1500 özel yetenekli ortaokul ve lise öğrencisi, kodlamadan nanoteknolojiye, geleceğin teknolojilerini öğreniyor. Teknoloji üreten Türkiye hedefiyle 2017 yılında yola çıkan T3 Vakfı, Geleceğin Teknoloji Yıldızları Programı ile Türkiye’nin özel yetenekli çocuklarını DENEYAP Teknoloji Atölyeleri’nde geleceğe hazırlıyor.

22.04.2019Gündem
T3 Vakfı’ndan mali destek iddialarına yanıt

T3 Vakfı’ndan mali destek iddialarına yanıt

Baykar Savunma Teknik Müdürü ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, T3 Vakfı’yla ilgili CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın iddialarına yanıt verdi.

21.04.2019Gündem
BİLSEM sonuçları açıklandı, taban puanlar belli oldu

BİLSEM sonuçları açıklandı, taban puanlar belli oldu!

Özel yetenekli olduğu belirlenen öğrencilere eğitim veren BİLSEM için sınav sonuçları erişime açıldı. Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan veriye göre yaklaşık 800 bin öğrencinin değerlendirmeye tabi tutulduğu BİLSEM sınav sonuçları kurumun resmi internet sitesinden sorgulanabilecek. İşte, BİLSEM sınav sonuçları sonrası öğrenci velilerinin merak ettiği taban puanlar

19.04.2019Gündem
ARGEM Yapay Zeka Atölyesi açıldı

ARGEM Yapay Zeka Atölyesi açıldı

MEB ile Ziraat Katılım Bankası iş birliğinde, ARGEM’de kurulan Yapay Zeka Atölyesi'nin açılışı gerçekleştirildi. Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Reha Denemeç, "Her evlat ailesi, anne, babası için çok değerli ama sizler ülkemiz için de çok değerlisiniz. İnşallah gelecekte çok güzel işler ortaya koyacaksınız" dedi.

18.04.2019Eğitim
BİLSEM taramasına 800 bine yakın öğrenci katıldı

BİLSEM taramasına 800 bine yakın öğrenci katıldı

Özel yetenekli öğrencilerin eğitim alacağı BİLSEM sınavlarının ilk aşaması olan grup tarama sürecine yaklaşık 800 bin öğrenci katıldı. MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Ahmet Emre Bilgili, "Türkiye ortalaması üzerinden belli bir barajı aşan öğrencilerimizi 19 Nisan’da ilan edeceğiz. 139 BİLSEM'de 43 bin öğrencimiz var. Bu sayı gelecek yıl daha da artmış olacak. Çünkü bu sene tanılama sürecine dahil olan öğrenci sayımız dört kat arttı" dedi.

18.04.2019Eğitim
BİLSEM sınav sonuçları ne zaman açıklanacak Tarih belli oldu

BİLSEM sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarih belli oldu

Bilim ve Sanat Merkezleri'nin okul öncesi eğitim, ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki özel yetenekli öğrenciler için uyguladığı BİLSEM sınavının sonuçları için öğrenci ve velilerin heyecan dolu bekleyişi devam ediyor. Peki, BİLSEM sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

17.04.2019Gündem
Bilim ve sanat ‘özel çocuklara’ iyi geldi

Bilim ve sanat ‘özel çocuklara’ iyi geldi

Kastamonu'daki ‘Bilim ve Sanat Bizimle Daha Özel Projesi’ kapsamında; otizmli, zihinsel ve işitme yetersizliği bulunan 200 özel çocuk, merkezin atölyelerinde taş baskı, resim, ebru, müzik çalışmaları yaptı; piyano çaldı. Robotik kodlama ve fen laboratuvarında yeni bilgiler öğrendi.

11.04.2019Eğitim
BİLSEM 2019 sınav sonuçları ne zaman açıklanacak

BİLSEM 2019 sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Bilim ve Sanat Eğtim Merkezleri (BİLSEM) sınav grup tarama sınavının sonuçları için geri sayım başladı. Grup tarama uygulaması kısa bir süre önce gerçekleşmişti. Sınav hazırlığını geride bırakan öğrenciler şimdi sonuç tarihine yoğunlaştı. Peki, BİLSEM sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

21.03.2019Gündem
Müslüm Gürses’in filmine gittik, çok etkilendik, ağladık...

Müslüm Gürses’in filmine gittik, çok etkilendik, ağladık...

Beklediğim gibi klasik, ciddi, mesafeli hiç değiller. Tam tersine... Tatlı tatlı didişerek, sürekli birbirlerinin cümlelerini tamamlıyorlar. Bazen biri kızıyor, “Ya sen konuş ya ben konuşayım” diye... Öbürü mahcup bir çocuk gibi dudağını büküp önüne bakıyor, ama birkaç saniye sonra dayanamayıp yine araya giriyor. Bu sefer itiraz yok... Bülbül gibi şakıyarak bir cümleyi iki kişi bitiriveriyorlar. Biri özneyi, diğeri bağlacı, hoop diğeri yüklemi! Kelime kelime paslaşıp büyük bir kahkahayla finali yapıyorlar! Bu neşeli konçertoyu izlemekten lafa odaklanamıyorum bazen. Güher ve Süher Pekinel... Müziğimizin harika ikizleri... ‘Kadının Sesi’ özel sayımız için Pekinellerle buluştuk.. Kadınlığı, hayatı konuştuk; Cumhuriyet tarihimizin güzel notalarını hatırladık.

10.03.2019Hürriyet Pazar
Yarının kadın yıldızları aranıyor

Yarının kadın yıldızları aranıyor

İstanbul Müzik Festivali, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde, uluslararası arenada yeni ufuklar açmayı hedefleyen genç kadın müzisyenlerin başvurularını bekliyor.

Yıldıray Baştürk: Şenol Güneş kesinlikle...

Yıldıray Baştürk: 'Şenol Güneş kesinlikle...'

2002 FIFA Dünya Kupası'nda 3'üncü olan Milli Takımın kadrosunda yer alan eski futbolcu Yıldıray Baştürk, "Şenol Güneş'in Milli Takımın başına gelmesi doğru bir karar. Şenol hocanın tekrar Milli Takımı iyi yerlere getireceğine inanıyorum" dedi.

4.03.2019Futbol
Oyun derse katılımı teşvik ediyor

Oyun derse katılımı teşvik ediyor

Teknoloji yaşamın her alanını hızla değiştiriyor. İş yapış şekillerimizden, tüketim alışkanlıklarına kadar birçok alanda, bu değişimi hissediyor ve yaşıyoruz. Teknolojik uygulamalar, okullarda da dersleri oyunlarla işleme imkanı veriyor. Oyun kavramı, öğrencilerin de eğitime katılımını teşvik ediyor.

4.03.2019Eğitim
Liseliler ‘İyi Yönetim İlkeleri’ için yarışıyor

Liseliler ‘İyi Yönetim İlkeleri’ için yarışıyor

KDK ile İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, lise öğrencileri için ‘İyi Yönetim İlkeleri Yarışması’ düzenliyor. 17 Aralık’ta başlayan yarışma, 22 Şubat’a kadar devam edecek. İstanbul’da okuyan lise öğrencilerinin katıldığı yarışmanın sonuçları, 19 Mayıs Gençlik Haftası’nda açıklanacak. Yarışmanın birincisi, 5 bin TL’lik ödülü almaya hak kazanacak.

11.02.2019Eğitim
En iyi olmak için her şeye nüfuz etmeye çalışıyorum’

'En iyi olmak için her şeye nüfuz etmeye çalışıyorum’

Efsane kemancı Yehudi Menuhin’in “Bugüne kadar dinlediğim en muhteşem, en mükemmel kemancı” dediği Kore kökenli Amerikalı sanatçı Sarah Chang, piyanist Ashley Wass’le birlikte 9 Şubat’ta Zorlu PSM’de olacak. Konser öncesi Chang’e bağlandık...

6.02.2019Kitap Sanat
Milli Eğitim Bakanı açıkladı Ek öğretmen ataması yapılacak mı

Milli Eğitim Bakanı açıkladı! Ek öğretmen ataması yapılacak mı?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Ankara Gölbaşı İlkokulu’nda öğrencilere karnelerini dağıttı. Karnenin bakanlık, öğretmenler, anne-babalara da ait olduğunu belirterek, “Bunu daha bütünsel ele almak ve karneyi kendimizi inşa edeceğimiz bir araç olarak görmekte yarar var” dedi. Bakanı Selçuk, ek öğretmen atamasıyla ilgili de "Bu bizim ihtiyaçlarımızla mali dengeler arasında konuşulması gereken bir konu. Bizim burada şu anda olacak ya da olmayacak dememiz doğru değil. İlgili çalışmalar devam ediyor. Kısa sürede bunu paylaşırız" ifadelerini kullandı.

18.01.2019Eğitim
BİLSEM öğrencileri hayallerini çamurla tuvale yansıtıyor

BİLSEM öğrencileri hayallerini çamurla tuvale yansıtıyor

Erzincan BİLSEM'de eğitim gören üstün yetenekli öğrenciler, boyaya ihtiyaç duymadan çamur, kahve telvesi ve atık malzemelerle resim yapıyor.

20.12.2018Eğitim
BİLSEM sınavı ne zaman yapılacak İşte 2019 BİLSEM sınav takvimi

BİLSEM sınavı ne zaman yapılacak? İşte 2019 BİLSEM sınav takvimi

BİLSEM’lere seçilen öğrencilere yeteneklerini geliştirerek kapasitelerini en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla destek eğitim veriliyor. Bilim ve sanat merkezlerine öğrenci seçimi Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından her yıl belirlenen sınıf seviyesine ve uygulama takvimine göre yapılıyor. Peki, BİLSEM sınavı bu yıl ne zaman?

6.12.2018Gündem
BİLSEM’lere başvurular başladı

BİLSEM’lere başvurular başladı

BİLSEM başvuruları başladı. Öğrencilere yeteneklerini geliştirerek kapasitelerini en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla destek eğitim verilen merkezlere öğrenci seçimi için sınıf öğretmenleri e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden öğrenci gözlem formlarını 14 Aralık’a kadar doldurabilecek.

6.12.2018Eğitim
BİLSEM sınavı ne zaman 2019 BİLSEM sınav tarihi

BİLSEM sınavı ne zaman? 2019 BİLSEM sınav tarihi

BİLSEM sınavının 2019 tarihi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulacak sınıflarda çocuklarının eğitim görmesini isteyen velilerin araştırdığı konu oldu. Başarılı olmaları halinde, özel yetenekleri bulunan alanlarda eğitim görecek olan öğrenciler, bakanlığın oluşturacağı sınıflarda eğitim görecek. Peki, 2019 yılında BİLSEM sınavı ne zaman yapılacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

28.11.2018Eğitim
2019 BİLSEM sınavı ne zaman yapılacak MEB tarih verdi

2019 BİLSEM sınavı ne zaman yapılacak? MEB tarih verdi!

2019 BİLSEM sınavı ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı büyük bir merakla bekleniyor. BİLSEM sınavının tarihleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamayla birlikte belli oldu. Özel eğitim almaya hak kazanmak isteyen adaylar hazırlıklarını yapabilmek adına BİLSEM sınav tarihlerini merak ediyor. İşte, MEB tarafından yayınlanan o tarihler.

18.11.2018Gündem
MEB 2019 BİLSEM sınavının tarihini yayımladı İşte BİLSEM takvimi

MEB 2019 BİLSEM sınavının tarihini yayımladı! İşte BİLSEM takvimi

BİLSEM sınavı ne zaman sorusu, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yanıtlandı. Bakanlık tarafından görevlendirilecek olan öğretmenlerin değerlendirmesi neticesinde tarama uygulamalarına katılacak olan öğrenciler, başarılı olmaları halinde yeteneklerini en üst düzeyde sergileyebilme yolunda özel eğitim almaya hak kazanacak. Peki, BİLSEM sınavı ne zaman yapılacak? İşte, 2019 BİLSEM sınav tarihleri

13.11.2018Eğitim

Yazar Sonuçları

Bu adam Türkiye’nin fahri tanıtım elçisi olmalı

Mert Alaş’ın sosyal medya sayfasını ve yaptıklarını hayranlıkla izliyorum...

27.03.2019

Verda Erman’ın anısına

İyi Türk piyanisti Verda Arman’ın (1944-2014) anısına iki CD’den oluşan bir albüm ve kitapçık yayımlandı.

17.03.2019

Fazıl Say’ın piyanosu ile Suna Kan’ın kemanı kimlerdeymiş buldum

BUNCA yıldır İstanbul’da yaşıyorum, bildiğim, her hafta gittiğim Bebek semtinin hemen üst tarafında Bebekköy diye bir yerin bulunduğunu ilk defa geçen hafta perşembe günü öğrendim.

6.01.2019