MENÜ

Özel Koruma

Özel Koruma ile ilgili tüm haberleri, son dakika Özel Koruma haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Özel Koruma haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 17.930 Özel Koruma haberi bulunmuştur.

Özel Koruma Haberleri

Paris’te 30 turistik noktaya özel koruma

Paris’te 30 turistik noktaya özel koruma

Fransa hükümeti, turistlerin güvenliğinin sağlanması için bir dizi önlem aldı. İçişleri Bakanı Matthias Fekl ve Avrupa İşlerinden Sorumlu Bakan Harlem Desir, alınan önlemleri kamuoyuna açıkladı.

31.03.2017Dünya
Mitingler için özel kıyafetli 2 bin polis

Mitingler için özel kıyafetli 2 bin polis

Hükümet, referandum kampanyasının yoğunlaşmaya başlamasıyla birlikte mitingler için özel önlem alıyor.

22.02.2017Gündem
ManU taraftarı çok korkuyor İstanbulda zırhlı özel koruma...

ManU taraftarı çok korkuyor! İstanbul'da zırhlı özel koruma...

Manchester United taraftarları, güvenlik endişeleri nedeniyle İstanbul'da zırhlı polis birlikleri tarafından korunacak

2.11.2016Spor Arena
GATAda ölümde FETÖ şüphesi

GATA'da ölümde FETÖ şüphesi

28 Şubat soruşturmasında tutuklanan Topçu Albay Mehmet Haşimoğlu’nun, 2012’de tedavi gördüğü GATA’da ölümü şüpheli görülerek soruşturma başlatıldı. ‘TSK içindeki FETÖ’cülerin kumpası’ şüphesiyle savcılığa suç duyurusu yapan aile, Genelkurmay’dan da Adli Tıp Kurumu raporu ile ölüm nedenini belirten raporun paylaşılmasını istedi. Aile, tanıklık yapacak 2 tabip albaya da özel koruma talep etti.

20.09.2016Gündem
Habercilik suçu

Habercilik suçu

“GAZETENİZİN bugünkü manşetini anlamakta zorlanıyorum” diyordu Ebru Koçak adlı okur.

Muhsin Yazıcıoğlunun avukatı: FETÖ infaz etmeden konuşturun

Muhsin Yazıcıoğlu'nun avukatı: FETÖ infaz etmeden konuşturun

Kahramanmaraş Göksun Cumhuriyet Başsavcılığı’na avukatları aracılığıyla suç duyurusunda bulunan Muhsin Yazıcıoğlu'nun ailesi soruşturma dosyasının yeniden açılmasını sağladı

30.07.2016Gündem
10 soruda OHAL

10 soruda OHAL

TÜRKİYE’de, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası 3 ay süreyle ilan edilen Olağanüstü Hal (OHAL) uygulaması ile ‘kamu düzenini’ sağlama gerekçesiyle kişilerin sokağa çıkmaları, belirli yerlerde toplanmaları, seyahat özgürlükleri kısıtlanabilecek. ‘Teslim ol’ çağrısına uymayana ateş edilebilecek. Ateş eden emniyet görevlisi ölüm olsa bile tutuksuz yargılanacak. OHAL kararnamelerine Anayasa Mahkemesi yolu kapalı olacak.

21.07.2016Gündem
Türkiye 3 ay süre ile OHAL ilan edildi.. Peki OHAL nedir

Türkiye 3 ay süre ile OHAL ilan edildi.. Peki OHAL nedir?

Türkiye'de 3 ay boyunca OHAL ilan edildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar Kurulu toplantısından sonra MGK kararlarını açıkladı. Erdoğan, darbe girişiminde bulunan terör örgütünün tüm unsurlarıyla ve süratle bertaraf edilebilmesi için anayasanın 120. maddesi uyarınca 3 ay süreyle olağanüstü hal ilan edildiğini bildirdiİçişleri Bakanı Ala da 'OHAL, vatandaşımızın hayatında hiçbir olumsuzluğa yol açmayacak. OHAL, terörle mücadelede devletin işleyişine hız kazandıracak. Hiç kimse endişe etmesin' dedi.

20.07.2016Gündem
Cezası kişi başı 40 bin 913 lira

Cezası kişi başı 40 bin 913 lira

NİĞDE’nin Ulukışla İlçesi sınırlarında Bolkar Dağları’ndaki Çiniligöl ve Karagöl’de yaşayan, Bern Sözleşmesi ile de koruma altında bulunan ötmeyen kurbağalara zarar verdiği belirlenen 9 kişiye kişi başı 40 bin 913 lira’dan toplam 368 bin 217 lira ceza kesildi.

20.06.2016Gündem
Tutuklu yargılanacak

Tutuklu yargılanacak

50 milyon dolarlık rekor kefalet önerisiyle tutuksuz yargılanmak isteyen Reza Zarrab’ın talebini Yargıç Richard Berman reddetti. Yargıç Berman ‘zenginler apartmanlarda özel güvenliklerle yaşarken yoksulların hapiste kalmasının adaletsizlik’ olduğunu vurguladı.

16.06.2016Ekonomi
1 korumaya onay

1 korumaya onay

KAMUOYUNDA ‘Kozmik Oda’ olarak bilinen Genelkurmay Ankara Seferberlik Bölge Başkanlığı’nda arama yapan ve ardından Yargıtay üyesi seçilen Kadir Kayan’ın 4 yakın korumasının bire indirilmesi ve tarafına tahsis edilen koruma aracının geri alınmasına ilişkin işlemler hukuka uygun bulundu.

10.06.2016Gündem
Dünyada bir tek Niğdede yaşıyor

Dünyada bir tek Niğde'de yaşıyor

BERN sözleşmesi ile koruma altında bulunan, dünyanın ötmeyen tek kurbağa türü olan Toros Kurbağası’nın (Rana Holtzi) yaşadığı Bolkar Dağları’ndaki Karagöl’e, bir grup arazi tipi araç ve motosikletlerle girince, yol Kaymakamlık tarafından kapatıldı. Kaymakam Ferhat Atar, göl çevresinde denetimlerin artacağını söyledi.

5.06.2016Gündem
Milli takıma 5 kişilik özel koruma birliği

Milli takıma 5 kişilik özel koruma birliği

Önce Avrupa Polis Teşkilatı Europol, daha sonra Alman ve Fransız istihbaratı tarafından terör uyarısı yapılan Avrupa Futbol Şampiyonası'nda her takımı özel birlikler koruyacak.

20.05.2016Spor Arena
Organize iş

Organize iş

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’a saldıran Murat Şahin’in sabah saat 09.00 sıralarında adliyeye geldiği ve 8 buçuk saat boyunca saldırı için fırsat kolladığı ortaya çıktı. Murat Şahin’in biri olayı azmettirdiği diğeri de gözcülük yaptığı öne sürülen iki arkadaşı da gözaltına alındı. İstanbul Emniyeti, Dündar’a özel koruma ekibi tahsis etti.

7.05.2016Gündem
Makam için özel suç tipi olmaz

Makam için özel suç tipi olmaz

KARŞIYAKA 7’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nin, ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ suçunu düzenleyen maddenin iptali için Anayasa Mahkemesi’ne yaptığı başvurunun gerekçeleri ortaya çıktı. İptal başvurusunda, AİHM içtihatları hatırlatılarak, “AİHM kralın bile üstün olmasına izin vermez. Egemenlik millete aitse hiçbir makam için özel bir suç tipi olmaz” denildi.

5.04.2016Gündem
Attila Gökçe: Açıkla Volkan

Attila Gökçe: Açıkla Volkan!

2016 Avrupa Şampiyonası Finalleri için geri sayımın başladığı şu günlerde Fenerbahçe kalecisi Volkan Demirel'in yeniden A Milli Takım'a alınıp alınmaması yönündeki tartışmalar yoğunlaştı. İşte bu dönemde duayen spor yazarı Attila Gökçe, Milliyet Gazetesi'ndeki köşe yazısında Volkan hakkında dikkat çekici bir yazı kaleme aldı. 'Volkan nasıl dönecek?' başlıklı yazı şöyle:

17.03.2016Spor
Suriyeli mültecilerle ilgili çarpıcı rapor

Suriyeli mültecilerle ilgili çarpıcı rapor

Dün Didim açıklarında batan mülteci teknesinde 25 kişinin hayatını kaybetmesi herkesi derin bir üzüntüye boğdu. Türk Tabipler Birliği'nin geçtiğimiz hafta hazırladığı ve Dünya Tabipler Birliği'ne sunduğu "Savaş, Göç ve Sağlık" konulu 105 sayfalık raporunda Suriyeli mültecilerin yaşam koşullarından, kadınların yaşadığı zorluklara, cinsel tacizlere, ekonomik güçlüklere ve psikolojik travmalara kadar pek çok konuda çarpıcı sonuçlar ortaya koyuldu.

7.03.2016Sağlık
Yumruk davasında karar: Mustafa Sarıgüle 1000 TL para cezası

Yumruk davasında karar: Mustafa Sarıgül'e 1000 TL para cezası

'Yumruk' davasında mahkeme kararını açıkladı. "Basit yaralama" suçundan Mustafa Sarıgül'e 1000 TL adli para cezası, ona karşı "hakaret" suçunu işlediğini belirttiği Mustafa Suver'e de 7 bin TL adli para cezası verildi.

19.01.2016Gündem
Polis karakolunda darp edilen Emekli Binbaşı Zeki Bingöle AYMden iyi haber

Polis karakolunda darp edilen Emekli Binbaşı Zeki Bingöl'e AYM'den iyi haber

Emekli binbaşı Zeki Bingöl, 1993’te Şırnak’ta görev yaptı. Bingöl, 2000 yılında ise 'Hayata Dönüş' operasyonunda görevli komutanlar arasındaydı. 2002 yılında Büyükçekmece Jandarma Bölük Komutanı olan Bingöl, bu bölgede geniş çaplı bir yolsuzluk soruşturması yürüttü. Daha sonra emekli olan Bingöl 2012’de gittiği bir polis karakolunda darp edildi. Bingöl, polisler hakkında dava açtı ancak sonuç alamadı. En son Anayasa Mahkemesi’ne başvurdu. AYM, ‘Bingöl, insan haysiyeti ile bağdaşmayan muamele gördü, yeniden yargılansın’ dedi ve 4 bin lira manevi tazminat ödenmesine karar verdi.

30.12.2015Gündem
Yolunu şaşıran dev timsah alışveriş merkezine girdi

Yolunu şaşıran dev timsah alışveriş merkezine girdi

Geçtiğimiz pazar günü Teksas'ta bir alışveriş merkezine giren 3.5 metre uzunluğundaki timsah görevliler tarafından yakalanarak bağlandı. Daha sonra gelen forklift yardımı ile bir kamyona konulan timsah özel koruma bölgesine nakledildi 

8.11.2015Haber
Katil zanlısı hapiste saldırıya uğradı

Katil zanlısı hapiste saldırıya uğradı

Muhammed ve Elias'ın katil zanlısı hapiste saldırıya uğradı

4.11.2015Avrupa
Beren Saatin tadı tuzu kalmadı

Beren Saat'in 'tadı tuzu kalmadı'

Beren Saat, önceki akşam “Fatmagül’ün Suçu Ne” dizisindeki rol arkadaşı Esra Dermancıoğlu’yla Nişantaşı Sofa Hotel’deki bir davetteydi.

30.10.2015Magazin

Yazar Sonuçları

25 yıl sonra Irak’ın yarısı cahil olacak

“Batı’nın müdahalesiyle ‘demokrasi ve özgürlüğe’ kavuşan Irak’ın halini bilmeyen yok. Çünkü biz çok farklı nedenlerden dolayı Irak’ı en az 50 yıl daha konuşacağız. Irak’ta şu anda okul yaşında olanların yüzde 30’u okula gitmiyor ya da ilkokulu bitirmeden ayrılıyor. Yani 20-25 yıl sonra Iraklıların yarısı cahil olacak ve birbirini boğazlayacak bir Irak toplumuyla karşı karşıya kalacağız. Suriye, Libya ve Yemen’de durum bundan farklı değil. Petrol ülkesi Irak’ta yolsuzluk ve yoksulluk en büyük sorun. Son 10 yılda ortadan kaybolan para miktarı en az 100 milyar dolar. Ülkede çok ciddi bir güvenlik sorunu var ve her milletvekiline 30 özel koruma parası ödeniyor.” 

2.01.2017

İtalyan patron Bodrum’da

Renault Formula 1 takımının patronu, aynı zamanda Queens Park Rangers’ın sahibi Flavio Briatore, tatil için eşi Elisabetta Gregoraci, çocukları Helene Boshoven Samuel ve Falco Nathan Briatore’la Bodrum’a geldi.

23.08.2016