MENÜ

Özdemir İnce

Özdemir İnce ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Özdemir İnce haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.548 Özdemir İnce haberi bulunmuştur.

Özdemir İnce Haberleri

Ohri’de şiir günleri

Ohri’de şiir günleri

Gezi yazılarından birinde Ohri adına rastlayınca, Struga Şiir Akşamları’nın yapıldığı, İstanbul Boğazı’na benzeyen Ohri’yi anımsadım

16.08.2018Kitap Sanat
Doğa bilgisi öğretmeniniz Yaşar Kemal

Doğa bilgisi öğretmeniniz Yaşar Kemal

Seyhan Belediyesi ve Yaşar Kemal Vakfı’nın bir ay boyunca düzenlediği ‘Yaşar Kemal Sanat Günleri’nin ilk ürünü çocukların dev yazarın eserleri rehberliğinde yaptığı resimler... Büyük yazar, yeni nesilleri doğayla uyumlu yetiştirmek gerektiğine inanıyordu. Ölümünden sonra kurulan vakıf şimdi bu amacı belirgin kılmaya hazırlanıyor.

10.11.2017Hürriyet Cumartesi
FETÖnün VIP dinleme iddianamesi kabul edildi

FETÖ'nün 'VIP dinleme' iddianamesi kabul edildi

FETÖ'nün talimatıyla aralarında iş adamları, milletvekilleri ve gazetecilerin de bulunduğu 59 kişinin yasadışı dinlenmesiyle ilgili,  Fetullah Gülen ve eski emniyet müdürlerinin  sanık olduğu iddianame, Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

2.08.2017Gündem
Yarın Hürriyet Kitap Sanat günü

Yarın Hürriyet Kitap Sanat günü!

Hürriyet Kitap Sanat bu cuma da edebiyat ve sanat dünyasının nabzını tutuyor. Türkiye'nin tek haftalık kitap ve sanat dergisinin bu haftaki kapak konusu, son günlerde 'çok satan' listelerinden çıkmayan, öncü düşünür ve yazar Stefan Zweig...

16.03.2017Kitap Sanat
Panayırda ‘Opera Kahkahası’

Panayırda ‘Opera Kahkahası’

Göz alıcı bir yapıt ‘Opera Kahkahası’. Bugünün şiirine gereken, cesaret, gençlik, eleştiri, ironi, gerçeklik, haklılık, doğruluk, yenilik, sağlamlık, genişlik ve dikey bir tutum olarak şiir... Hepsi kitapta var. Özdemir İnce, kendisini yetiştiren sözcüklere ve Cumhuriyetimize borcunu ‘Opera Kahkahası’ ile ödüyor.

16.03.2017Kitap Sanat
28 polise VIP kulak operasyonu

28 polise VIP kulak operasyonu

2007 - 2009 yılları arasında siyaset, iş ve basın dünyasından tanınmış 59 ismin, İBDA - C, Ergenekon veya organize suç örgütü irtibatlı oldukları gerekçesiyle yasadışı dinlenmesiyle ilgili 16 şehirde operasyon yapıldı, 15 polis gözaltına alındı. 13 kişi aranıyor. Dönemin İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer’le birlikte 16 kişinin ise savcılıkta ifadesi alınacak. Yasadışı dinlenen 101 kişiyle ilgili soruşturma ise sürüyor.

12.03.2016Gündem
VIP dinleme iddiasıyla operasyon: Çok sayıda gözaltı kararı

VIP dinleme iddiasıyla operasyon: Çok sayıda gözaltı kararı

Birçok ünlü işadamı ve gazeteciyi sahte belgelerle terör örgütleriyle ilişkilendirip baskı altına alabilmek amacıyla telefonlarını dinlediği iddia edilen 45 isim hakkında operasyon başlatıldı. Savcılıkça 28 kişi hakkında gözaltı kararı alınırken, başka suçlardan tutuklu aralarında eski emniyet müdürleri Ali Fuat Yılmazer ve Erol Demirhan'ın da bulunduğu 16 şüphelinin ifadesine başvurulacağı, 45. şüphelinin ise Fetullah Gülen olduğu belirtildi Yasadışı dinlemeleri ilk kez Hürriyet, 3 Aralık 2014 tarihli manşetiyle gündeme getirmişti. Türkiye, işadamından komutana, gazeteciden vekile 160 ünlü ismin yasadışı dinlendiğini Toygun Atilla’nın “VIP kulak” haberiyle öğrenmişti.

12.03.2016Gündem
Tahsin Yücel son yolculuğuna uğurlandı

Tahsin Yücel son yolculuğuna uğurlandı

Hayatını kaybeden ünlü edebiyatçı Tahsin Yücel’i, son yolculuğuna yakınları, siyaset ve sanat dünyasının ünlü isimleri uğurladı.

23.01.2016Hayat
HSYKdan paralel soruşturma: O hâkimler atılabilir

HSYK'dan 'paralel' soruşturma: O hâkimler atılabilir

İş dünyasından gazetecilere, siyasetçilerden bürokratlara kadar çok sayıda kişiyi sahte isimlerle dinledikleri ortaya çıkan 100’ü aşkın hâkim ve savcı için hukuki süreç başladı. HSYK incelemesinin sonunda hâkimler için meslekten ihraca kadar varan disiplin cezaları uygulanabilecek. Hâkimler için ayrıca ceza davası da açılabilecek.

7.11.2015Gündem
Kişiye özel kanser tedavisi yolunda ince adım

Kişiye özel kanser tedavisi yolunda ince adım

Doç. Dr. Tan İnce, tümör hücrelerini laboratuvar ortamında hızlı bir şekilde büyütmeyi başardı. Büyütülen bu hücreler üzerinde ilaçlar test edilecek, bu sayede kanser tedavisi kişiselleşebilecek.

28.06.2015Gündem
Sinemacı arkadaşları, Yılmaz Güney’i anlattı

Sinemacı arkadaşları, Yılmaz Güney’i anlattı

ADANA’da, Yılmaz Güney doğumunun 78’inci yılında sinemacı arkadaşları tarafından anıldı.

2.04.2015Çukurova
Yılmaz Güney için aynı gün aynı saatte iki etkinlik

Yılmaz Güney için aynı gün aynı saatte iki etkinlik

ADANALI ünlü sinema sanatçısı Yılmaz Güney, doğumunun 78’inci yılında memleketinde çeşitli etkinliklerle anılacak. Fransa’nın başkenti Paris’te 9 Eylül 1994 tarihinde haya veda eden sanatçı için Adana Büyükşehir ve Seyhan İlçe Belediyeleri aynı gün aynı saatte anma programları düzenleyecek.

31.03.2015Çukurova
VIP kulak

VIP kulak

2008-2009 yılları arasında sektörlerinin ileri gelen 160 ünlü isminin, “istihbari dinleme” adı altında, ‘terör ve organize suç örgütü üyesi oldukları gerekçesiyle’ dinlendiği belirlendi. Hürriyet Gazetesi’nin santral numaralarından Doğan Holding’in üst düzey yöneticilerinin neredeyse tamamı dinlenmiş. Listede işadamları Ferit Şahenk’ten, Ali Koç ve Mehmet Emin Karamehmet’e, eski Genelkurmay Başkanları İsmail Hakkı Karadayı’dan, Hüseyin Kıvrıkoğlu’na, gazeteci Mehmet Yakup Yılmaz’dan, Yılmaz Özdil, Uğur Dündar ve Can Dündar’a kadar çok sayıda isim var.

2.12.2014Gündem
Şiir İkindilerinden 50. kez merhaba

Şiir İkindileri'nden 50. kez merhaba

SALİHLİ’de 28 yıldır aralıksız sürdürülen ve Türkiye’nin en uzun soluklu şiir şöleni olma unvanını taşıyan Şiir İkindileri’nin 50’ncisi, Salihli Belediyesi Zafer Keskiner Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirildi.

26.11.2013Ege
Onur konukları BULUŞACAK

Onur konukları BULUŞACAK

YILDA iki kez, güz ve bahar mevsimlerinde düzenlenen ‘Salihli Şiir İkindileri’ 50. buluşmaya hazırlanıyor.

19.11.2013Ege

Yazar Sonuçları

Asıl ‘Yasak Elma’ önceki gece patladı

PAZAR günü gazetelerde en çarpıcı haber ve fotoğraf, “Yasak Elma” setinde Şevval Sam’la Talat Bulut arasında yaşanan gerginlikti.

17.09.2018

‘Ana rahmine haklı düşen’ gazetecilerin sıralı listesi

YILLARDIR “Ben siyasetten anlamam” diye yazıyorum...

28.06.2018

Yılın gazetecisi Gülden Aydın: Kibir en büyük düşmandır

Her zaman, gazeteci Gülden Aydın kadar renkli bir konuğum olamıyor. Gazetecilikle ilgili pek çok soru sordum, mesleğe bakışını çok önemsiyorum, ondan öğrenecek çok şey olduğuna inanıyorum. Evet, yılın gazetecisi seçilen Gülden Aydın röportajı bugün de devam ediyor...

22.01.2018

Lütfi Özkök’ün ardından

İYİ fotoğrafçı Lütfi Özkök de aramızdan ayrıldı.

13.11.2017

Bu festival barıştırır

İzmir’de gezmek tozmak var, coşmak var, sohbet var, lezzet var... Ama bugünlerde en çok edebiyat var! Bu sene ikinci defa düzenlenen Uluslararası İzmir Edebiyat Festivali, 14 Ekim’e kadar sürecek...

22.09.2017

“Herostratos, seni bir yerden tanıyorum !”

 Bu yazıyı yazarak, “Efes mahkemesinin kararına karşı gelmiş olduğumu” biliyorum…

16.03.2017

En bireysel antoloji

Sanırım başlık biraz şaşırtıcı gelecektir. Okuyanlar, ‘antolojiler zaten bireysel değil midir’ diyebilir. Evet ama bunun da bir derecesi olabildiğini söylemek için bu ifadeyi kullanıyorum.

27.01.2017

Gazeteci Yaşar kemal

YAPI Kredi Kültür Sanat Yayıncılık’ın SALT işbirliğiyle gerçekleştirdiği ve küratörlüğünü Sadık Karamustafa ile Sevengül Sönmez’in üstlendiği “Yaşar Kemal’i Anla(t)mak / Romancının Gazeteci Olarak Portresi” sergisi, şubat ayı içinde SALT Galata’da açılacak.

4.01.2017

Edebiyat taşrada yapılır

Turgut Çeviker’in yayına hazırladığı ‘Nedret Gürcan’a Edebiyatçı Mektupları’ kitabında okuyacağınız mektuplar, edebiyatçılar üzerine bilmediğiniz birçok noktayı içeriyor. Bir dönemin edebiyat dünyasını, kişisel dostlukları, şehirlerarası edebiyat trafiğini bütün ayrıntısıyla öğreneceksiniz.

16.12.2016

Bir ‘Onur Yazarı’nın anatomisi: İonna Kuçuradi

TÜYAP Kitap Fuarı’nın bu yılki Onur Yazarı felsefeci Prof. Dr. İonna Kuçuradi.

14.11.2016

Tarık Akan’ı hatırlamak hatırlatmak

TARIK Akan’a ölümünün ardından dostları, seyircileri, sevenleri hak ettiği ilgiyi, sevgiyi, saygıyı gösterdi. Medya da başarılı bir sınav verdi.

19.09.2016

Afşin - Elbistan niye rahabilite edilemez

TÜRKİYE’nin en büyük santralları Afşin-Elbistan A/B santralları 2x1440=2880 MW gücünde olup, yıllardır yıllık 19 milyar kw saat yerine 4.8 milyar kw saat üretime mahkûm edilmiştir.

30.03.2016

Rilke’nin bütün şiirleri

Bir şiir okuru, dünya ölçeğinde bazı şairleri tanımazsa, şiir konusunda donanımını tamamlayamamış olur.

12.02.2016

‘Kıdem’de kayıp olacak

ÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, kıdem tazminatı fonuna ilişkin yasayı bu yasama döneminde çıkaracaklarını, fonda işçinin kayba uğramayacağını, tazminat hesabının 30 gün üzerinden yapılacağını açıkladı.

8.02.2016

Mersin’de şiir lezzeti

‘MERSİN Kenti Edebiyat Ödülü’nün dokuzuncusu, dün Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Büyük Salonu’nda yapılan görkemli törenle Cevat Çapan’a verildi.

18.12.2015

Can casussa o köprü nerede

DÜN Cumhuriyet’te, Can Dündar’ın Silivri’den yazdığı mektupta bir cümleyi okurken, aniden uyandım.

1.12.2015

İyi bir şair, iyi bir çevirmen Azer Yaran

Bundan tam 10 yıl önce aramızdan ayrılan Azer Yaran. Sesinin ve bilgisinin hayrını görmeyenlerdendi.

27.11.2015

Şiirin başkenti Eskişehir

TEPEBAŞI BELEDİYESİ tarafından düzenlenen 5. Uluslararası Eskişehir Şiir Buluşması, bugün saat 18.00’de Özdilek Sanat Merkezi’ndeki törenle açılıyor.

27.05.2015

Homongolos siyaset!

OKUR Mehmet Necati Güngör yazıyor:

8.04.2015

Mahmut Esat Bozkurt’u anlamak

Atatürk’ten sonra ikinci düşünce kaynağı.

17.02.2015

Şaire vefa gecesi

CUMARTESİ akşamı, Beşiktaş Belediyesi’ne ait Fulya Sanat Merkezi’nde iyi şair Ataol Behramoğlu için düzenlenen özel geceye gittim...

2.02.2015

‘Mersin Kenti Edebiyat Ödülü’ Metin Cengiz’in

İYİ şair Özdemir İnce’nin girişimiyle başlatılan “Mersin Kenti Edebiyat Ödülü” sekizinci yılını doldurdu.

16.12.2014

Kadınlar kadınları anlatıyor

VARLIK* dergisinin yeni sayısında ilgimi çeken bir dosya yayımlandı:

19.08.2014

Saygın bir yazara saygın bir ödül

ÜLKEMİZİN saygın edebiyat ödüllerinden biri olan “Mersin Kenti Edebiyat Ödülü” bu yıl Türk edebiyatının ustalarından Demir Özlü’ye verildi.

16.12.2013