MENÜ

Oyuncak Bebek

Oyuncak Bebek ile ilgili tüm haberleri, son dakika Oyuncak Bebek haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Oyuncak Bebek haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.450 Oyuncak Bebek haberi bulunmuştur.

Oyuncak Bebek Haberleri

İstanbulda 500 bin işportacı var

İstanbul'da 500 bin işportacı var

İstanbul’da işporta ekonomisi dev bir boyuta ulaştı. İstanbul Ticaret Odası’nın araştırmasına göre, kentte 500 bin işportacı bulunuyor.

31.03.2002Gündem
İstanbulda işporta ekonomisinin yıllık hacmi  3.6 katrilyon

İstanbul'da işporta ekonomisinin yıllık hacmi 3.6 katrilyon

İstanbul'da işporta ekonomisi dev bir boyuta ulaştı. İstanbul Ticaret Odası‘nın (İTO) araştırmasına göre, kentte 500 bin işportacı ve seyyar satıcı bulunuyor. Eminönü, Fatih, Beyoğlu, Zeytinburnu, Kadıköy ve Bakırköy ilçelerinde yoğunlaşan bu kişilerin günlük kazançları, 20-40 milyon lira arasında değişiyor.

31.03.2002Ekonomi
Keşke neşe dolsa insan

Keşke neşe dolsa insan

Dünyada tam 2.1 milyar çocuk bulunuyor. Çocuklar, dünya nüfusunun yüzde 36'sını oluşturuyor. Türkiye'de ise 65 milyon nüfusun 13 milyonu 0-10 yaşında. Dünyada çocuklara armağan edilen tek bayram ise Türkiye'de kutlanıyor. Önümüzdeki hafta her yerde '23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı' kutlanacak. Çocuklar makam koltuklarına oturtulacak, öğretmenleri ya da aileleri tarafından ezberletilen şiirleri, metinleri okuyacaklar. Şimdi söz onların.Yeni Dünya Koleji Anaokulu ve İlköğretim Okulu öğrencilerine sorduk

20.04.2002Gündem
Barbienin annesi öldü

Barbie'nin annesi öldü

Barbie bebeğin yaratıcısı Ruth Handler, ABD’nin Los Angeles kentinde 85 yaşında öldü. Handler'in kızı Barbara'nın adını verdiği Barbie bebek 1959'da piyasaya çıkmıştı.

28.04.2002Kelebek
Barbienin annesi öldü

Barbie'nin annesi öldü

Barbie bebeğin yaratıcısı Ruth Handler, ABD’nin Los Angeles kentinde 85 yaşında öldü. Century City hastanesi sözcüsü, Mattel oyuncak şirketinin kurucularından biri olan Handler’ın dün yaşama veda ettiğini söyledi. Handler'in kızı Barbara'nın adını verdiği Barbie bebek 1959'da piyasaya çıkmıştı.

28.04.2002Kelebek
Barbienin annesi öldü

Barbie'nin annesi öldü

Tüm dünyada kız çocuklarının sevgilisi, Barbie bebeklerin yaratıcısı 85 yaşındaki Ruth Handler, ABD'nin Los Angeles kentinde öldü. Los Angeles Times Gazetesi, Handler'in 64 yıllık eşi Eliot Handler'in, eşinin, geçirdiği kolon kanseri ameliyatında meydana gelen komplikasyonlar sonucu, önceki gün hayatını kaybettiğini açıkladığını duyurdu.

29.04.2002Gündem
Oyuncaklara standart

Oyuncaklara standart

Sağlık Bakanlığı, oyuncakların, tasarım, üretim ve hijyen şartlarını belirleyen bir yönetmelik yayınladı. Standartlara uymayan ve sağlığı tehdit eden oyuncaklar toplatılacak.

14.05.2002Gündem
Oyuncaklara AB standardı geliyor

Oyuncaklara AB standardı geliyor

Bundan böyle Türkiye'de de Avrupa Birliği normlarına uymayan oyuncak satılamayacak ve oyuncaklara AB standardında olduğunu gösteren CE işareti verilecek.

14.05.2002Kelebek
Bu bebek, e-bebek

Bu bebek, e-bebek

Türkiye'de her yıl 1.3 milyon bebek doğuyor. Bebek ürünleri pazarı iki milyar doları buluyor. İnternet, artık bebek ürünleri için de önemli bir pazar yeri. Yaklaşık iki buçuk yıl önce içerik amaçlı kurulan bebek.com, 2001 Nisan'ından beri e-bebek.com üzerinden bebek ürünleri satıyor. Sitenin aylık cirosu 30 milyar lirayı buluyor.

2.11.2002Gündem
İngilizleri dehşete düşüren görüntü

İngilizleri dehşete düşüren görüntü

İngiliz Channel 4 televizyonunda önceki gece dokümantal bir belgesel içinde Çinli bir adamın yeni doğmuş bir bebeği yediğini gösteren fotoğrafların yer almasına izleyicilerden büyük tepki geldi.

3.01.2003Dünya
‘Çocuk oyuncağı’ deyip geçmeyin

‘Çocuk oyuncağı’ deyip geçmeyin

Oyunlar, çocukların kendi dünyalarını yansıtıyor. Bu yüzden, çocuklara oyuncak alırken çok dikkatli olmak gerekiyor. Okul öncesi öğretmenlik uzmanı Yrd. Doç. Dr. Rengin Zenbat, ‘‘Çocuklara doğal malzemeden yapılmış, dayanıklı, estetik, yeniden şekillendirilebilen oyuncaklar alınmalı. Oyuncağın çocukların duygularını harekete geçirebilmesi önemli. Legolar gibi, yapılandırılmamış ve farklı şekillere sokulabilen oyuncaklar tercih edilmeli‘‘ diyor.

18.01.2003Gündem
Taraftar, renkleri için 33 milyon dolar harcadı

Taraftar, renkleri için 33 milyon dolar harcadı

Taraftar ürünlerini geç keşfeden üç büyük futbol kulübü, 2002 yılında lisanslı ürün satışından 33 milyon dolarlık gelir elde etti. Kulüpler, 2003 yılında taraftar ürünleri satışında yüzde 200'e varan oranlarda artış hedefliyor.

10.03.2003Ekonomi

Yazar Sonuçları

Yapılacak dedikodular, seyredilecek filmler de var

Bizim gibi hayatının büyük bir kısmını işinde, sinemada, barda, lokantada, hiçbir şey olmasa arkadaşlarıyla sabahlara kadar evde geçiren kadınlar için evlenip çocuk sahibi olmak biraz şaşırtıcı oluyor.

23.11.2002

Sinan'ı kırmaya ne değer ne değmez?

Altını değiştirmiştim. Tam karşımda yüz yüze duruyorduk, çoraplarını düzeltiyordum. ‘‘Şaaaak’’ diye suratımın ortasına geçirdi.

6.12.2002

Lal'in yılbaşı yemeği

31 Aralık gecesi muhtemelen çocuklarımız uyuyor olacağı için yeni yıl heyecanını bizle yaşayamayacaklar. Zaten uyanık olsalar bile anlamayacaklarından, benim kafası çalışan arkadaşlarımdan biri olan Emine, her sene evinde nefis bir yılbaşı partisi düzenliyor çocuklar için...

28.12.2002

Nasıl bir kaynana olacağım

Erkek çocuğu doğurduğunuz anda gelişen geyik muhabbetleri klasiktir. Malum aletin bir bebeğe nazaran ne kadar büyük olduğu mesela. Ailenin gurur biblosu haline gelir o şey. Saç kesimi ayrı bir muhabbet, giyim tarzının verilmesi ayrı bir şahsiyet: Bol pantolon ve gömlekler, gösterişli montlar...

18.01.2003

Araç koltuğu yoksa çocuk otomobille seyahat edemez

Yine önümüzde uzun süreli bir bayram var. Çocukla ilk kez yolculuk yapacaklar için büyük bir acemilik söz konusu. Üzerinde durmak istediğimiz konu da araba yolculuğu. Özellikle trafiğinin yoğunluğu göz önüne alınınca ihmal edilmemesi gereken ilk konu bebek ve çocuklar için araba koltuğu...

8.02.2003

Bugün Anne Bebek Fuarı'na beklerim

Evet yanlış duymadınız. Sadece yazılar yazmaya ve arkadaşlarına ahkam kesmeye meraklı olan ben, bu hafta düzenlenen Anne-Bebek Fuarı'nda Milupa tarafından konuşmacı olarak davet edildim.

7.03.2003

Bebelere balon yerine kitap

Artık çocuklar, hatta bebekler için kitapların basıldığı bir dönemdeyiz. Günümüzde pek çok anne, çocuğuna oyuncak araba ya da bebek yerine kitap almayı tercih ediyor. Bebek dinlese de dinlemese de ona düzenli okumak gerekiyor, zira insanın yetişkinlikte erişeceği zeka düzeyinin yüzde 70'i, ilk 6 sene içinde gelişiyor.

29.03.2003