MENÜ

Oyuncak Bebek

Oyuncak Bebek ile ilgili tüm haberleri, son dakika Oyuncak Bebek haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Oyuncak Bebek haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.440 Oyuncak Bebek haberi bulunmuştur.

Oyuncak Bebek Haberleri

Aç kapıyı bezirganbaşı

Aç kapıyı bezirganbaşı

Kendiliğinden ortaya çıkan, hedefi olmayan, mutluluk getiren bir aktivite... Çocukların en gerçek uğraşları... Çocuğun işi... Düşünürler ´oyun´u böyle tanımlıyor. Çocuk ve oyun ayrılmaz bir ikili. Zihinsel, bedensel ve ruhsal gelişim oyunsuz olmuyor. Doç. Dr. Neriman Aral, Dr. Figen Gürsoy ve Dr. Aysel Köksal ´Okul Öncesi Eğitimde Oyun´ adlı kitaplarında oyunun çocuk için önemini anlatıyorlar.

7.07.2001Gündem
Hollywood’da dijital yıldız korkusu

Hollywood’da dijital yıldız korkusu

Son Fantezi, realist bir animasyon filmi. New York Times, filme birinci sayfadan yer verdi. Gazeteye göre, Tom Hanks gibi bazı yıldızlar, bilgisayarın yarattığı dijital starları korkutucu bir rakip olarak görüyor. Yoksa yakında Hollywood'un kaprisli yıldızlarının işi bitecek mi?

27.07.2001Gündem
Oyuncak bebek iki can aldı

Oyuncak bebek iki can aldı

Gümüşhane'nin Torul İlçesi'nde, yeğeninin balkondan yüksek gerilim hattına düşen oyuncak bebeğini almak isteyen kişi ile onu kurtarmak isteyen annesi elektrik akımına kapılarak öldü.

7.08.2001Gündem
Barbie sanat için soyunacak

Barbie "sanat için" soyunacak

Ünlü Barbie bebeklerini Amerika'nın tüketim kültürünü eleştirmek için tasarladığı bir yapıtta kullanan ve bunun üzerine oyuncağın pazarlayıcısı Mattel tarafından mahkemeye verilen sanatçı Tom Forsythe haklı bulundu. Mahkeme, Forsythe'ın kendini ifade edebilme hakkının şirketin ticari markasından daha önemli olduğuna karar verdi.

14.08.2001Gündem
Barbie sanat için soyunacak

Barbie sanat için soyunacak

Barbie bebeklerini tüketim kültürünü eleştirmek için bir yapıtında kullanan ve Mattel şirketi tarafından mahkemeye verilen sanatçı Tom Forsythe haklı bulundu: Kendini ifade özgürlüğü markadan daha önemli.

14.08.2001Gündem
Barbie Sanat İçin Soyunacak

Barbie Sanat İçin Soyunacak

Dünyaca tanınmış oyuncak bebek Barbie, sanat için çıplak poz verebilecek. ABD bölge mahkemesi hakimi Ronald Lew, dünyanın bir numaralı oyuncak yapımcısı Mattel tarafından 2 yıl önce "Barbie bebekleri, eleştirel resim çalışmalarında kullandığı" gerekçesiyle dava edilen sanatçı Tom Forsythe'nin özgür konuşma hakkının, şirketin ticari markasından daha baskın olduğu kararına vardı.

14.08.2001Aşk
Hollandanın moda ikizleri

Hollanda'nın moda ikizleri

Aslında onlar kardeş bile değiller. Ama Viktor Nörsting ve Rolf Snoeren aynı yıl Hollanda'nın küçük bir kasabasında dünyaya gelmişler. Aynı kıyafetleri giyiyor, aynı gözlükleri takıyorlar, boyları arasında da sadece birkaç milimetre fark var.

13.12.2002Gündem
Savaş oyuncakları internette yok satıyor

Savaş oyuncakları internette yok satıyor

ABD'nin herşeyi paraya dönüştürmeyi "başaran" ticari anlayışından savaşın karakterleri de nasibini aldı. Daha önce Bin Ladin'in oyuncak bebeklerini yaparak satışa sunan "herobuilders.com" adlı sitenin yöneticisi, Bush, Saddam ve Irak Enformasyon Bakanı El Sahaf'ın oyuncak bebeklerinin büyük ilgi gördüğünü söyledi.

23.04.2003Gündem
İnsan vücudu kaç para ediyor

İnsan vücudu kaç para ediyor?

Bir zamanların tıp açısından en çok aranan malı olan kana, bugün spermden saça, anne sütünden kadın yumurtasına kadar pek çok şey eklendi. En fazla aranan, dolayısıyla en çok satılan ürünlerin başında kan plazması, sperm ve yumurta geliyor.

7.05.2003Seyahat
Önümüzdeki 100 yılda neler olacak

Önümüzdeki 100 yılda neler olacak

Time dergisi, 63 sayfalık özel sayısında 21'inci yüzyılda beklenen teknolojik ve bilimsel gelişmeleri topladı. Yeni teknolojik gelişmelerin başında kablosuz TV'ler ve çocuklarla iletişim kuran interaktif bebekler geliyor.

2.09.2003Dünya

Yazar Sonuçları

Para insanın kurdudur

Mütemadiyen káğıtların kenarına ‘‘Kenar süsü’’ yapıyorum. Geometrik şekiller, çiçekler, kuşlar, yapraklar, yıldızlar, uğur böcekleri, çözümlenmeye muhtaç garip şekiller...

22.03.2002

Küçük Bush bebekle oynasaydı...

ZAMANIN ne çabuk geçtiğini özel günlerden anlıyor insan. Sanki bu işe daha dün başlamışım gibi, oysa bu 12. bayram yazım olacak.

10.02.2003

Bağdatlı küçük kız...

BUGÜN-yarın, ya da er-geç Bağdat düşer.

4.04.2003