MENÜ

Oy Kullanmama Cezası

Oy Kullanmama Cezası ile ilgili tüm haberleri, son dakika Oy Kullanmama Cezası haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Oy Kullanmama Cezası haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 10 Oy Kullanmama Cezası haberi bulunmuştur.

Oy Kullanmama Cezası Haberleri

Oy kullanmama cezası nedir 2015 (YSK açıkladı)

Oy kullanmama cezası nedir? 2015 (YSK açıkladı)

Bugün yani 1 Kasım Pazar günü yapılacak 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde, oy kullanmamanın cezası nedir? Seçim'de oy vermezseniz ceza alır mısınız? Oy kullanmamanın cezası nedir? Oy vermeyenler ceza ödeyecek mi? Merak edilen bu soruları Yüksek Seçim Kurulu açıkladı. İşte Yüksek Seçim Kurulu'nun açıklaması...

1.11.2015Gündem
Bir bakışta referandum

Bir bakışta referandum

Türkiye yarın 87 yıllık tarihinde 6’ncı kez referanduma gidecek. Anayasa değişikliklerinin oylanacağı referandumda evet oyunun rengi beyaz, hayır oyunun rengi ise kahverengi olacak.

10.09.2010Gündem
Fark % 45-55 gibi

Fark % 45-55 gibi

Şu andaki anketlerin bazıları ‘ne kadar köfte o kadar ekmek’ mantığıyla yapılıyor. Fark anlattıkları gibi değil. Biz de anket yaptırdık. Arada şu anda 8-10 puan bandında bir fark görüyoruz. Yani 45-55, 46-54 gibi. Bunlar bir değil, birkaç araştırma firmasının. Fazla heyecanlanmaya gerek yok. Pazar günü yalancılar da yalan rakamlar da ortada kalmış olacak.

7.09.2010Gündem
TSKnın yeni disiplin kanunu

TSK'nın yeni disiplin kanunu

"Türk Silahlı Kuvvetleri Disiplin Kanunu" Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi. Kanuna göre, ahlaki zayıflık ve iffetsiz bir kimse ile evlenmek ordudan atılma sebepleri arasında yer alırken, askeri disiplin cezalarına karşı, mahkemede iptal davası açılabilecek. Ayrıca, bir fiile birden fazla disiplin cezası verilemeyecek, fiilin diğer kanunlar kapsamında idari yaptırıma bağlanması, söz konusu fiile disiplin cezası verilmesine engel teşkil etmeyecek.

16.02.2013Gündem
Seçim öncesi Twitter yasağı

Seçim öncesi Twitter yasağı

2006 yılında eski Başbakan Tahsin Şinavatra’nın ordu tarafından görevden uzaklaştırılmasıyla derin bir bölünmeye giren, çıkan çatışmalarda onlarca kişinin hayatını kaybettiği Tayland’da bugün seçim heyecanı var.

2.07.2011Gündem

Yazar Sonuçları

Yurttaşlık görevini yapmak istemeyeni zorlamayalım

REFERANDUM sonuçlarına değinmek istedim bugün. Ama bir başka boyutuyla. Siyasal partiler referandum sonuçlarını mutlaka kendilerine göre değerlendiriyordur.

8.05.2017

Kapalı telefona çeşit çeşit vergi ödeniyor

CEP telefonunda, dünya rekorunun Türkiye’de olduğunu biliyorsunuz.

Türkiye’deki verginin oranı yüzde 56’yı buluyor.

16.09.2007

Kapalı telefona çeşit çeşit vergi ödeniyor

CEP telefonunda, Dünya rekorunun Türkiye’de olduğunu biliyorsunuz.Türkiye’deki verginin oranı yüzde 56’yı buluyor.

16.09.2007

Oy kullanmayana para cezası mı olur?

Türkiye seçimlerinde hâlâ baskıcı, faşizan, eski moda bir sistem sürüyor; oy kullanmayana para cezası uygulaması...

9.06.2015