MENÜ

Ötv

Ötv ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ötv haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ötv haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 3.185 Ötv haberi bulunmuştur.

Ötv Haberleri

ÖTV geliyor, KDVde oran sayısı 2ye iniyor

ÖTV geliyor, KDV'de oran sayısı 2'ye iniyor

Maliye Bakanlığı, Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) uygulamasını başlatmaya hazırlanıyor. Böylece, yüzde 26 ve yüzde 40 KDV'li ürünler ÖTV kapsamına alınacak, toplam KDV oran sayısı da 5'ten 2'ye indirilecek.

18.12.2001Ekonomi
Oral: 2002de ÖTVyi kanunlaştıracağız

Oral: 2002'de ÖTV'yi kanunlaştıracağız

Maliye Bakanı Sümer Oral, 2002 yılında Özel Tüketim vergisinin kanunlaştırılacağını vurgularken, bütçe ve gelir hedeflerinden bir fedakarlık yapma şansı olmadığını söyledi.

20.12.2001Ekonomi
Özel tüketim vergisi geliyor

Özel tüketim vergisi geliyor

Özel tüketim vergisi (ÖTV), Uluslararası Para Fonu'na da verilen taahhüt çerçevesinde Nisan ayı sonuna kadar vergi sisteminde yerini alacak.

16.01.2002Ekonomi
Maliyeye vergi için ‘ithal’ personel geliyor

Maliye'ye vergi için ‘ithal’ personel geliyor

İmzaya açılan Vergi Sistemi Reformu'nda, ilk kez Maliye Bakanlığı, vergi toplayan gelir idaresini güçlendirmek için, yurtdışından eleman istihdam etmek istediğini dile getirdi.

17.01.2002Ekonomi
Oral: Emlak Vergisinde itiraz hakkınızı kullanın

Oral: Emlak Vergisi'nde itiraz hakkınızı kullanın

Maliye Bakanı Sümer Oral, Emlak Vergisi'ne esas olan metrekare birim değerleri artışı konusunda itiraz uyarısı yaptı. Oral, ‘‘Emsal değerlendirmelerini belediyeler yapıyor. Biz de yüksekliğine bakıyoruz. Bunlara itiraz hakkı var. Süresi içinde vatandaşlar itiraz edebilir’’ dedi.

22.01.2002Ekonomi
Oral: KDVde indirim ÖTVden sonra olabilir

Oral: KDV'de indirim ÖTV'den sonra olabilir

Maliye Bakanı Sümer Oral, Özel Tüketim Vergisi Kanun Tasarısı'nı Nisan ayında TBMM‘ye sunacaklarını söyledi.

20.02.2002Ekonomi
ÖTVli hayata doğru

ÖTV'li hayata doğru

Özel tüketim vergisi (ÖTV) ile birlikte Türk vergi sistemi yeni bir yapılanmaya girecek. Yeni dönemde her 100 liralık verginin 20 lirası ÖTV'den gelecek.

6.03.2002Ekonomi
ÖTV yasa taslağı hazır

ÖTV yasa taslağı hazır

Türkiye, bu yılın ikinci yarısından itibaren özel tüketim vergisi (ÖTV) ile tanışacak. Otomobillerden motor silindir hacimlerine göre yüzde 20 ile yüzde 40 arasında değişen oranlarda ÖTV alınacak.

24.03.2002Ekonomi
Özel Tüketim Vergili hayat Temmuzda başlıyor

Özel Tüketim Vergili hayat Temmuz'da başlıyor

Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) Yasa Taslağı son şeklini aldı. 1 Temmuz'dan itibaren başlayacak düzenleme ile KDV'deki yüzde 20 ve 40'lık oranlar ile ATV'den Taşıt Alım Vergisi'ne kadar birçok vergi ve fon kalkıyor ve bunların yerine ÖTV geliyor.

24.03.2002Ekonomi
Kaynak bulunursa maaşlar düzelecek

Kaynak bulunursa maaşlar düzelecek

Maliye Bakanı Sümer Oral, kamudaki ücret adaletsizliğinin giderilmesi çerçevesinde yapılacak yeni bir maaş düzenlemesinin ancak kaynak bulunması halinde söz konusu olabileceğini bildirdi.

25.03.2002Ekonomi

Yazar Sonuçları

BDDK'da Kamuran Çörtük etkisi

BANKACILIK çevrelerini iyi bilen bir dostum aradı.‘‘Kamuran Çörtük'ün üzerine gidilmemesi ile ilgili olarak Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'nun suçu ancak iştirak olabilir. Kamuran'ı doğrudan koruyanlar onlar değil. Onlar sadece korumaya göz yumuyorlar’’ dedi.

4.03.2002