MENÜ

Oturma Grevi

Oturma Grevi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Oturma Grevi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 133 Oturma Grevi haberi bulunmuştur.

Oturma Grevi Haberleri

Gerekirse Adanadan Ankaraya yürürüm

"Gerekirse Adana'dan Ankara'ya yürürüm"

Türkiye’de engelli bireylerin hakları ve yaşamları konusundaki gidişatı pozitif anlamda tamamen değiştirebilecek kalitedeki bir gençlik merkezi projesini, Adana’da hayata geçirmeye çalışan Genç Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı eski milli sporcu Celal Karadoğan, projenin hayata geçirilmesi sürecinde yaşadığı zorlukları ve daha fazlasını Spor Arena’ya anlattı...

4.06.2018Futbol
Sendika temsilcileri, grevlerin uzayabileceğini açıkladı

Sendika temsilcileri, grevlerin uzayabileceğini açıkladı

Fransa’da geçen hafta başlayan ve ulaşımı felç eden demiryolu çalışanlarının grevinin daha da uzayabileceği bildirildi.

7.04.2018Avrupa
Furkan Vakfına operasyon... Alparslan Kuytul gözaltında

Furkan Vakfı'na operasyon... Alparslan Kuytul gözaltında

Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı’na 'kamu düzenini bozmaya karşı faaliyet yürütme ve suç örgütü' iddiasıyla operasyon düzenlendi. Polisin vakfın Adana'daki genel merkezi ve yöneticilerinin evlerinde aramaları sürerken 21 kişinin gözaltına alındığı bildirildi. Gözaltına alınanlar arasında vakfın kurucu başkanı Alparslan Kuytul da var. Vakfın ana merkezinde polisleri bile şaşkına çeviren bir olay yaşandı. Dairedeki kasadan 350 bin TL'ye yakın nakit para çıktı. Adana'da, Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı'na yönelik operasyonla ilgili etkinlik ve eylem yapılması yasaklandı.

30.01.2018Gündem
Kocaeli’de etkinlikler Valilik iznine bağlandı

Kocaeli’de etkinlikler Valilik iznine bağlandı

SURİYE’deki Türkiye sınırında bulunan Afrin bölgesindeki terörist gruplara yönelik Türk Silahlı Kuvvetleri’nin düzenlediği ’Zeytin Dalı Harekatı’nı protesto etmek için Kocaeli’de eylem yapılacağı yönündeki istihbarı bilgiler alındığı belirtildi.Valilik, harekat tamamlanıncaya kadar kentte basın açıklaması, şölen, açlık grevi, oturma eylemi, anma toplantısı gibi tüm etkinlik ve eylemleri yasaklayarak izne bağladı.

23.01.2018Gündem
İsveç Göçmen Bürosu önünde kendini yaktı

İsveç Göçmen Bürosu önünde kendini yaktı

Stockholm’un banliyösü Sundbyberg’de bulunan İsveç Göçmen Bürosu önünde bir kişi, üstüne yanıcı madde dökerek kendini yaktı.

5.01.2018Dünya

Nuriye Gülmen: Tahliye... Semih Özakça: Beraat

269 gündür açlık grevi yapan eğitimciler Nuriye Gülmen, Semih Özakça ve Acun Karadağ’ın örgüt üyeliği suçlamasıyla yargılandığı davaya dün, Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi’nin Sincan Cezaevi Kampüsündeki duruşma salonunda devam edildi.

1.12.2017Gündem
Son dakika: Nuriye Gülmen’in tahliyesine karar verildi

Son dakika: Nuriye Gülmen’in tahliyesine karar verildi 

KHK ile ihraç edildiği işine dönebilmek için 269 gündür açlık grevi yapan ve 193 gündür tutuklu bulunan Nuriye Gülmen’in, örgüt üyeliği suçundan mahkum edilerek, tahliyesine karar verildi. Böylece Gülmen’in mahkemeye getirilmeden yargılanması tamamlandı. Mahkeme, diğer tutuksuz sanıklar Semih Özakça ve Acun Karadağ’ın ise tüm suçlardan beraatına karar verdi.

1.12.2017Gündem
Nuriye Gülmen’in tutukluluk halinin devamına karar verildi

Nuriye Gülmen’in tutukluluk halinin devamına karar verildi

KHK ile ihraç edildikten sonra açlık grevine başlayan, ardından tutuklanan akademisyen Nuriye Gülmen’in tutukluluk halinin devamına karar verildi.

17.11.2017Gündem
Ankarada 3 ay eylem yasağı

Ankara'da 3 ay eylem yasağı

ANKARA Valiliği, kent genelinde park, bahçe ve umuma açık alanlarda üç ay süreyle açlık grevi, oturma eylemi, anma toplantısı, konser gibi toplu etkinlikleri yasakladı.

2.11.2017Gündem
Ankara genelinde eylem yasağı

Ankara genelinde eylem yasağı

ANKARA genelinde park, bahçe ve halka açık alanlarda ekim ayı boyunca konser, anma toplantısı, oturma eylemi, açlık grevi ve buna benzer toplu etkinlikler yasaklandı.

2.10.2017Gündem
KESKten oturma eylemi

KESK'ten oturma eylemi

2.08.2017İzmir
Ankara Valiliğinden yeni yasak

Ankara Valiliği'nden yeni yasak

ANKARA Valiliği, ağustos ayı boyunca park ve bahçelerde açlık grevi, oturma eylemi, anma toplantısı, konser ve bu gibi toplu etkinliklerin yasaklandığını açıkladı.

2.08.2017Gündem
Kızılayda eylem yasağı

Kızılay'da eylem yasağı

Ankara Valiliğince, Kızılay'da Atatürk Bulvarı, Ziya Gökalp Caddesi, Meşrutiyet Caddesi ve Mithatpaşa Caddesi'nin kesiştiği noktalar arasında kalan, Yüksel Caddesi'nin de içinde bulunduğu bölgede toplantı, basın açıklaması gibi eylemler yapılması yasaklandı.

4.07.2017Gündem
Başkentte protesto gerginliği

Başkent'te protesto gerginliği

Ankara'da açlık grevi yapan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça'ın tutuklanmalarını protesto eden grup ile polis arasında gerginlik yaşandı.

24.05.2017Gündem
Açlık grevine gözaltı

Açlık grevine gözaltı

OLAĞANÜSTÜ Hal (OHAL) kararnameleriyle ihraç edilen akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça açlık grevlerinin 75’inci gününde gece operasyonuyla evlerinde gözaltına alındı.

22.05.2017Gündem
Ankarada CHPli vekillerden İnsan Hakları Anıtı önünde eylem...

Ankara'da CHP'li vekillerden İnsan Hakları Anıtı önünde eylem...

OHAL kapsamında çıkarılan KHK ile görevlerinden ihraç edilen ve işlerine dönmek amacıyla yaklaşık 75 gündür açlık grevi yapan araştırma görevlisi Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça dün gece gözaltına alınmıştı. Gözaltıları protesto eden Gülmen ve Özakça'nın eşi ve annesi de yaptıkları eylem sonrasında gözaltına alındı. Açlık grevi yapan akademisyenler ve yakınlarının gözaltına alınmasını protesto eden CHP milletvekilleri ise polisin bariyerle çevirdiği İnsan Hakları Anıtı önünde oturma eylemi yaptı. Tartışmanın büyümesi üzerine CHP'li vekiller bariyerleri yıktı, polis çevredeki kafeleri boşalttı.

22.05.2017Gündem

Yazar Sonuçları

DİSK 42 yaşında

1961 Anayasası’nda yazıyor olmasına karşın dönemin hükümetleri, işçilere grev hakkı tanımaya yanaşmıyorlardı. Türkiye sendikacılık tarihinde 28 Ocak 1963 tarihinin çok önemli ve anlamlı bir yeri vardır: Kavel işçileri Anayasa’da ifade edilen grev hakkını ilk kez fiilen kullandılar.

12.02.2009

Enflasyon işçiye ağır darbe vurdu

YILBAŞINDAN bu yana, yani beş ayda gerçekleşen % 6.18’lik enflasyon karşısında çalışan ve emeklinin maaşına ocakta yapılan zam mum gibi eridi. Enflasyon canavarı zamları adeta yuttu

8.06.2017