MENÜ

Otomobil Modelleri

Otomobil Modelleri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Otomobil Modelleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.030 Otomobil Modelleri haberi bulunmuştur.

Otomobil Modelleri Haberleri

Sakaryada üretilen araçlar dünyanın dört bir yanında

Sakarya'da üretilen araçlar dünyanın dört bir yanında

Türkiye'nin otomotiv ihracatının yüzde 19,1'ini karşılayan Sakarya'da, yılın 9 aylık döneminde üretilen 200 bin 311 aracın yüzde 88,7'sine denk gelen 177 bin 718'i yurt dışına satıldı. Toyota, Otokar ve TürkTraktör gibi önemli firmalarıyla dünyanın dört bir yanına ihracat gerçekleştiren kent, otomotiv ihracatındaki yükselişini sürdürüyor.

19.10.2019Ekonomi
En güvenli otomobiller belli oldu Bakın ilk sırada hangisi var

En güvenli otomobiller belli oldu! Bakın ilk sırada hangisi var

Dünyanın en güvenli otomobil modelleri belli oldu. Bakın ilk sırada hangisi var...

14.03.2019Ekonomi
ADAC araştırdı: İşte en çevre dostu otomobiller ve en kötüleri...

ADAC araştırdı: İşte en çevre dostu otomobiller ve en kötüleri...

Alman Otomobil Kulübü ADAC, çevreye en az zarar veren otomobil markalarını ve modelleri araştırdı. Listede en kötülere de yer verildi.

28.01.2019Avrupa
İşte marka marka kış kampanyaları

İşte marka marka kış kampanyaları

Havaların iyice soğumaya başladığı bugünlerde aracınızı kışa hazırlamak için elinizi çabuk tutun, yoksa hoş olmayan sürprizlerle karşılaşabilirsiniz... Bir sabah kalktığınızda otomobiliniz çalışmayabilir veya yolda ıslak zeminde zorluk çekebilirsiniz. Bunun şakası yok! Hem kendi hem çevrenizdekilerin hayatını tehlikeye atmayın. Bu konuda otomotiv markaları size destek olup, kış bakımları için kampanyaları devreye sokmuş durumda. O yüzden elinizi çabuk tutun.

22.11.2017Ekonomi
HGS otomobile nasıl takılır Tüm otomobil modelleri için HGS montaj işlemleri

HGS otomobile nasıl takılır? Tüm otomobil modelleri için HGS montaj işlemleri

Otomobillerinde HGS kullanmak isteyen vatandaşlar nasıl doğru montaj yapabilirim sorusunun cevabını arıyorlar. HGS nasıl takılır sorusu sürücüler tarafından sıkça sorgulanıyor. Peki otomobil modellerinde HGS montaj işlemlerinde farklılık var mı? İşte bir çok otomobil modeli için geçerli olacak HGS kullanım klavuzu

17.10.2017Gündem
Dünyada en çok satılan otomobil modelleri

Dünyada en çok satılan otomobil modelleri

Pazar araştırma firması JATO Dynamics, 2017 yılının ilk altı ayında dünyada en çok satılan otomobil modellerini açıkladı.

16.09.2017Ekonomi
Alman devinden flaş karar Üretimi durduruyor...

Alman devinden flaş karar! Üretimi durduruyor...

Alman otomotiv devi Volkswagen, yıllık satış rakamları oldukça düşük olan Scirocco ve Beetle'ın üretimini sonlandırmaya yönelik karar aldı. Almanya’da düzenlenen yol haritası toplantısında, yıllık satış rakamları toplamı Golf’ün aylık rakamını bile geçemeyen Scirocco’nun ve Beetle’ın üretiminin bitirilebileceği sonucu çıktı.

10.05.2017Ekonomi
Türk usta 50 yıllık otomobili 0 kmye çevirdi

Türk usta 50 yıllık otomobili '0 km'ye çevirdi

Dünyanın en çok satılan otomobil modelleri arasında bulunan ve halk arasında "vosvos" olarak bilinen Volkswagen'in klasikleşmiş araçları 1200-1300-1302-1303 ve 1500 modelleri Bursa'da sıfırlanarak tekrar yollara döndürülüyor. 40 yılını aşkın yaşlarıyla günümüz koşullarına yenik düşerek çürüyen ve trafiğe çıkamaz hale gelen vosvoslar ünü dünya çapına ulaşmış Türk ustalarının eliyle fabrikadan çıkmış hale getirilerek tekrar trafiğe döndürülüyor.

28.06.2016Ekonomi
Vosvoslar yeniden hayat buluyor

Vosvos'lar yeniden hayat buluyor

Halk arasında "vosvos" olarak bilinen ve dünya genelinde en çok hayranı olan Volkswagen'in klasikleşmiş araçları Bursa'da "sıfır" olarak tekrar hayat buluyor.

26.06.2016Ekonomi
Apple CarPlay hangi otomobil modellerinde olacak

Apple CarPlay hangi otomobil modellerinde olacak?

Apple ’ın en yeni teknolojik atılımlarından birisi olan ‘araç içi işletim sistemi’ CarPlay çok yakın zamanda ülkemizde satışa sunulacak olan otomobil modellerinde yer alacak.

14.01.2016Teknoloji
100 bin TLnin altındaki lüks otomobiller

100 bin TL'nin altındaki lüks otomobiller

Lüks otomobil üreticilerinin küçük hacimli motorları kullanmaya başlamaları, fiyatları standart modellere yaklaştırdı. Güçlü ve tutumlu ünitelerde otomatik şanzıman seçenekleri de sunuluyor.

3.10.2015Ekonomi
2010un en çok satan otomobil modelleri

2010'un en çok satan otomobil modelleri

Daily Telegragh gazetesi, 2010’da İngiltere’de en çok satan otomobil modellerini sıraladı.

29.03.2011Ekonomi
İstanbul tasarım haftası

İstanbul tasarım haftası

İstanbul Design Week (IDW) 2010, bu hafta ünlü tasarımcıları Eski Galata Köprüsü ve Santral İstanbul’da ağırlıyor. İDW’ye 25 ülke, altı atölye, 17 sergi, 35 tasarımcı ve 24 üniversite katılıyor.

24.09.2010Kelebek
En hızlı elektrikli otomobil Türkiye’ye geliyor

En hızlı elektrikli otomobil Türkiye’ye geliyor

Fisker’le anlaşmayı imzalayan Boyner, Karma’yı yıl sonunda Türkiye’de satışa sunacak.

15.02.2010Gündem
Dünyanın en hızlı elektrikli otomobili Türkiye’ye geliyor

Dünyanın en hızlı elektrikli otomobili Türkiye’ye geliyor

Dünyanın en zengin işadamlarından Warren Buffett’in ortak olduğu Çinli BYD ile Türkiye’de elektrik otomobil üretmek için anlaşma imzalayan Boyner Sanayi, dünyanın en hızlı elektrikli otomobilini üreten Amerikan Fisker’in de Türkiye, Yunanistan, Kıbrıs, Romanya ve Bulgaristan distribütörlüğünü aldı. Fisker’le anlaşmayı imzalayan Boyner, Karma’yı yıl sonunda Türkiye’de satışa sunacak.

14.02.2010Ekonomi
En güvenli otomobil

En güvenli otomobil

ABD Otoyol Güvenliği için Sigorta Enstitüsü, (IIHS) 2010 yılı modeller arasında en güvenli otomobilleri belirledi.

19.11.2009Gündem
Cheryden 5 yeni model geliyor

Chery'den 5 yeni model geliyor

Çinli Chery firmasının 2010 yılının ikinci yarısından itibaren 3'ü ticari, 2'si binek 5 yeni aracının Türkiye yollarında olacağı bildirildi.

27.10.2009Ekonomi
Yeni yılın yeni modelleri

Yeni yılın yeni modelleri

Krizle birlikte piyasalarda yaşanan durgunluk sonrası otomotivciler 2009’da yeni modellerle pazarı hareketlendirmeyi planlıyor.

6.01.2009Ekonomi
Yollardan önce burdalar

Yollardan önce burdalar

Onları henüz hiç görmediniz. Fakat onlar gelecekte yollarda göreceğimiz otomobil modelleri.

9.09.2008Teknoloji
Elektrik ile devri alem

Elektrik ile devri alem

Norveçli bir şirket, her zevke uygun elektrikli otomobil modelleri ile otomotiv dünyasını sarsacak.

26.06.2008Teknoloji
Erkekler ne ister

Erkekler ne ister?

Hoşlandığın bir erkeği elde etmenin çok zor olacağını sanıyorsan yanılıyorsun! Taktiklere geçmeden önce onları daha yakından tanıyıp, bir kızdan ne istediklerini öğrendin mi, işin umduğundan da kolay olacak.

25.12.2007Kelebek
Fiat Lineaya en iyi otomobil ödülü

Fiat Linea'ya en iyi otomobil ödülü

Bursa'da üretilerek üç kıtaya ihraç edilen Fiat Linea'nın, Avrupa'nın önde gelen otomotiv editörleri tarafından oluşturulan “Autobest 2008” jürisi tarafından en iyi otomobil seçildiği bildirildi.

11.12.2007Gündem
Erkekler ne ister

Erkekler ne ister?

Hoşlandığın bir erkeği elde etmenin çok zor olacağını sanıyorsan yanılıyorsun! Taktiklere geçmeden önce onları daha yakından tanıyıp, bir kızdan ne istediklerini öğrendin mi, işin umduğundan da kolay olacak.

20.08.2007Kelebek
Türkiye’de tasarıma yatırım yapılmaması büyük bir kayıp

Türkiye’de tasarıma yatırım yapılmaması büyük bir kayıp

Mazda 3’ün tasarımını yaparak büyük dikkat çeken Türk tasarımcı Hasip Girgin, Türkiye’de tasarım alanında hiçbir yatırım yapılmamasının otomotiv sanayisi açısından büyük bir kayıp olduğunu ifade etti. Girgin "Bu acı bir gerçek. Ancak Türkiye AB’ye girerse yetenekli gençler Avrupa’ya açılabilirler" dedi.

23.05.2006Gündem
Dizel araç pazarı son 5 yılda 20 kat büyüdü

Dizel araç pazarı son 5 yılda 20 kat büyüdü

Türkiye’de dizel otomobil satışları 2002 yılından itibaren önemli bir yükseliş gösterdi ve son 5 yılda pazar payını 20 kat artırmayı başardı. Böylece, 2004 yılında satılan her 5 otomobilden biri dizel oldu.

8.03.2005Ekonomi
Intelden üç yeni mobil işlemci

Intel'den üç yeni mobil işlemci

Dünyanın en büyük çip üreticisi Intel, batarya ömrünü düşürmeden performansı artırmayı sağlayan yeni üretim teknolojisiyle geliştirdiği ilk mobil işlemcileri duyurdu.

11.05.2004Gündem
En pahalı Ferrari

En pahalı Ferrari

Forbes dergisinin son sayısında, 2004 yılının ''en kışkırtıcı ve en pahalı'' otomobil modellerinin listesi yayınlandı. Listenin birinci sırasında 652 bin dolarlık fiyatı ile Ferrari Enzo var.

27.04.2004Gündem
Kaplumbağa artık üretilmeyecek

Kaplumbağa artık üretilmeyecek

Otomobil sektöründe dünyanın hala üretimi süren en eski modeli ve birçoklarına göre en çok tanınan ve sevilen tasarımı olan eski tip Volkswagen kaplumbağa modelinin üretimine son veriliyor.

11.07.2003Ekonomi
Otomobiller artık doğum gününü bile hatırlatıyor

Otomobiller artık doğum gününü bile hatırlatıyor

Nissan'ın tamamen yenilen Micra modeli sahip olduğu ‘Yol Bilgisayarı’ ile doğum günlerini ve yıl dönümelerini hatırlatma özelliğine sahip. Yeni Micra, kontağını çevirdiğiniz an o gün kimin doğum günü olduğunu size hatırlatarak uyarıda bulunuyor. Sizin için önemli olan bu günleri Yeni Micra'da direksiyon üzerindeki düğmelerle kontrol edip, aracınızı programlıyabiliyorsunuz.

1.12.2002Ekonomi
Tırmanan ilk yarış otosu

Tırmanan ilk yarış otosu

Porsche, Cayenne arazi aracıyla, ‘tırmanmaya uygun’ ilk yarış otomobilini geliştiriyor. Yeni modelin en güçlü rakibi aynı kasaya sahip VW Touareg.

19.09.2002Spor

Yazar Sonuçları

Şaşmaz’dan dünyaya

Ankaralıların ‘Karlıkçı Halil’ diye tanıdığı Halil Yüksel, Şaşmaz’daki dükkânında klasik hurda otomobillerin fiberglass kalıplarını çıkararak tasarladığı ve ürettiği mobilyaları yurt dışına da ihraç ediyor.

4.03.2019