MENÜ

Otogaz

Otogaz ile ilgili tüm haberleri, son dakika Otogaz haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Otogaz haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 869 Otogaz haberi bulunmuştur.

Otogaz Haberleri

BP, Petgaz’ı Ruslara sattı

BP, Petgaz’ı Ruslara sattı

BP, Türkiye’deki LPG tüpgaz ve toptan satış faaliyetleri ile Petgaz markalı otogaz faaliyetlerini Rus Oteko Grup’a sattı.

27.11.2012Ekonomi
BP Türkiyeden Ruslara önemli satış

BP Türkiye'den Ruslara önemli satış

BP Gaz Türkiye, LPG tüpgaz ve toptan satış faaliyetleri ile Petgaz markalı otogaz faaliyetlerini merkezi Rusya'da bulunan Oteko Grup'a sattığını açıkladı.

27.11.2012Ekonomi
Karadeniz kuru çıktı, TPAO ile dışarı bakarız

Karadeniz kuru çıktı, TPAO ile dışarı bakarız

BP Türkiye Ülke Başkanı Bud Fackrell, arama ve üretim yatırımı yapmadan önce minimum yüzde 20 başarı oranı şartı aradıklarını, bu nedenle her bölgeye girmediklerini belirtti. Fackrell, “2000 yılında Türkiye’de de Karadeniz’de bir sondaj yaptık ve kuru çıktı. TPAO ile yurtdışında ortaklık için görüşüyoruz” diye konuştu.

8.11.2012Ekonomi
Fullün yüzde 60ı Doğan Enerjinin

Full'ün yüzde 60'ı Doğan Enerji'nin

DOĞAN Enerji ile Full markası altında akaryakıt ve LPG otogaz istasyonları işleten Arista Holding arasında ortaklık kurmak için sözleşme imzalandı.

15.10.2012Ekonomi
Akaryakıtta trende LPG yön verecek

Akaryakıtta trende LPG yön verecek

Akaryakıt sektöründe kar marjlarının son dönemde iyice daralması şirketlerin cirolarını artırma çabalarını da hızlandırdı.

29.09.2012Ekonomi
Akaryakıt ve içki zammına dava

Akaryakıt ve içki zammına dava

Avukat Sedat Vural, akaryakıt ile alkollü içki gibi bazı malların ÖTV tutarlarında artış yapan Bakanlar Kurulu kararının iptali ve yürütmesinin durdurulması istemiyle Danıştay'da dava açtı.

25.09.2012Ekonomi
BENZİN İSTASYONUNDA KORKUTAN OLAY

BENZİN İSTASYONUNDA KORKUTAN OLAY

Burdur'da bir akaryakıt istasyonunda otogaz alan LPG'li otomobilde çıkan yangın paniğe neden oldu.Burdur'da Köprübaşı Mevkii'nde 15 Eylül'de saat 20.30 sıralarında bir akaryakıt istasyonundan otogaz alan LPG'li otomobil, istasyondan hareket ettiği sırada alev aldı. Çevredekilerin uyarması üzerine sürücünün durduğu araca, akaryakıt istasyonu çalışanları tarafından yangın söndürme tüpüyle müdahale edildi. Haber verilmesi üzerine gelen itfaiye ekiplerinin de müdahale ettiği yangın, kısa sürede söndürdü. Yürekleri ağızlara getiren yangın ise akaryakıt istasyonundaki güvenlik kameralar tarafından saniye saniye kaydedildi. Onur ÖZKAN-BURDUR-DHA

21.09.2012Haber
LPG devinden fuar uyarısı

LPG devinden fuar uyarısı

Türkiye’nin en büyük LPG dönüşüm markaları arasında yer alan İzmir merkezli Zavoli Sıralı Otogaz Sistemleri’nin Türkiye Satış Müdürü Fırat Edemen, fuara katılan firmaları tasarım konusunda daha özenli olmaya davet etti.

7.09.2012Ege
Otogaza büyük zam

Otogaza büyük zam

Otogaz fiyatlarına ortalama yüzde 8.5 zam geldi.

4.09.2012Ekonomi
Pompada acı çekiyoruz

Pompada acı çekiyoruz

Bloomberg, dünyanın en pahalı benzin fiyatına sahip ülkeleri belirlediği raporunda, ‘Pompada en çok acı çeken ülkeler’ listesini de belirledi. Gelire göre hesaplanan listede benzin fiyatı Türkiye’den yüzde 50 ucuz olan Hindistan en acı çeken ülke oldu.

31.08.2012Ekonomi
Petrolde 50 doları bir daha görebilecek miyiz

Petrolde 50 doları bir daha görebilecek miyiz?

Petrol fiyatlarında son aylarda yaşanan dalgalanmalar baş döndürüyor. Uluslararası piyasalarda brent petrolün varil fiyatı 115 dolar seviyelerinde seyrederken, ham petrol 95 doların üzerinden işlem görüyor.

30.08.2012Ekonomi
Devlerin yol arkadaşlığı

Devlerin yol arkadaşlığı

Türkiye’deki ilklerin akaryakıt dağıtım şirketi Shell ile İtalya’nın dünyaca ünlü Enjeksiyonlu Otogaz Sistemleri Zavoli stratejik ortaklık anlaşması imzaladılar.

27.08.2012Ege
İpragaz akaryakıt dağıtımına giriyor

İpragaz akaryakıt dağıtımına giriyor

Otogazı Marinegas markasıyla denize de açan İpragaz, akaryakıt dağıtımına girme kararı aldı. İpragaz CEO’su Selim Şiper, “Otogaz için akaryakıt istasyonlarında yeni yer bulmak zorlaşınca bu kararı aldık. Akaryakıtta yeni marka yaratacağız ve 2013’te devreye alacağız” dedi.

6.08.2012Ekonomi
Akaryakıt fiyatları azaldı, satışları arttı

Akaryakıt fiyatları azaldı, satışları arttı

Yurtiçi benzin satışları Mayıs'ta bir önceki aya göre yüzde 9,4 artarak 157 bin 3 ton, motorin satışları ise yüzde 7,8 artarak 1 milyon 401 bin 686 ton oldu.

12.07.2012Ekonomi
LPG tüketimi azaldı

LPG tüketimi azaldı

Türkiye'de Likit Petrol Gaz (LPG) tüketimi bu yılın Nisan ayında yüzde 1,33 azaldı.

28.06.2012Ekonomi
“Pompacı”lara standart geliyor

“Pompacı”lara standart geliyor

Akaryakıt ve otogaz ikmal ve dolum elemanları, araçların ikmali dışında, talebe göre motor su seviyesi, yağ kontrolü, lastik basıncı, cam suyu, antifriz gibi diğer eksikliklerini de giderecek.

2.06.2012Gündem
Zavoli bayilerine 24 servis aracı

Zavoli bayilerine 24 servis aracı

TÜRKİYE’de İzmir merkezli olarak hizmet veren en büyük LPG dönüşüm markalarından Zavoli, müşteri memnuniyetini artırmak amacıyla bayilerine 24 servis aracı verdi.

12.05.2012Ege
Akaryakıttan 39 milyar lira vergi geldi, toplam verginin yüzde 13’ü oldu

Akaryakıttan 39 milyar lira vergi geldi, toplam verginin yüzde 13’ü oldu

Akaryakıt ürünlerinden elde edilen dolaylı vergiler 2011’de 39.2 milyar liraya ulaşırken, akaryakıta ödenen paranın yaklaşık üçte ikisi vergiye gitti.

1.05.2012Ekonomi
Akaryakıt depoyu, vergisi kasayı doldurdu

Akaryakıt depoyu, vergisi kasayı doldurdu

Akaryakıt ürünlerinden elde edilen dolaylı vergi (KDV ve ÖTV) 2012 yılında 39,2 milyar liraya ulaşırken, akaryakıta ödenen paranın neredeyse 3'te 2'si vergiye gitti.

1.05.2012Ekonomi
Akaryakıta zam bize de dokunuyor kredi kartı kârı yüzde 1 eritiyor

Akaryakıta zam bize de dokunuyor kredi kartı kârı yüzde 1 eritiyor

Shell Ülke Başkanı Ahmet Erdem, akaryakıt fiyatlarındaki artışların dağıtım sektörünü de olumsuz etkilediğini belirtti. Sektörde kâr marjının dar ve maliyetlerin oldukça yüksek olduğunu, yalnızca kredi kartının ödeme aracı olarak kullanılmasının dahi yüzde 1’in üzerinde etkilediğini söyledi.

7.04.2012Ekonomi
Müşteri memnuniyetinde zirvede

Müşteri memnuniyetinde zirvede

OPET, KalDer tarafından düzenlenen Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi’ne göre 2011 yılında müşteri memnuniyeti en yüksek şirket unvanını korurken altı yıldan bu yana alanlarında birinci olan ve müşteri beklentilerini en üst seviyede karşılayarak sürdürülebilir kılan markalara verilen “Üstün Hizmet Ödülü”ne de layık görüldü. OPET Genel Müdürü Cüneyt Ağca, 2012 yılının kuruluşlarının 20’nci yılı olduğunu hatırlatarak, “2012 yılında da piyasa büyümesinin üzerinde büyüyerek pazar payını artırmayı hedefliyoruz. Sektörde devrim niteliği taşıyan yeni projelerimiz ile tüketicimizin hayatını farklılaştırmayı, kolaylaştırmayı ve öncü olmayı sürdüreceğiz” dedi.

5.04.2012Advertorial
Benzine yapılan zamlar, lüks araçları LPGli yaptı

Benzine yapılan zamlar, lüks araçları LPG'li yaptı

Dünyanın ikinci en pahalı benzininin kullanıldığı Türkiye’de sadece mart ayında üç kez zam yapılan benzinin litre fiyatı 5 TL’ye yaklaştı. Akaryakıta yapılan zamlar, lüks araç sahiplerini de LPG’ye yöneltti.

3.04.2012Ekonomi
Landi’yi Türkiye’ye getirdi otogazda iddiasını artırdı

Landi’yi Türkiye’ye getirdi otogazda iddiasını artırdı

İpragaz, İtalyan Landi Otogaz Sistemleri’nin Türkiye distribütörlüğünü de üstlendi. 50 ülkede LPG otogaz çözümleri konusunda faaliyet gösteren Landi Otogaz Sistemleri’nin satış ve dağıtımını, bölge distribütörleri üzerinden gerçekleştirecek olan İpragaz, Türkiye genelinde her ilde servis verilecek şekilde bir bayi yapılanması ön çalışmalarına başladı.

31.03.2012Ekonomi
EPDKdan akaryakıt şirketlerine ceza

EPDK'dan akaryakıt şirketlerine ceza

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK), 5015 sayılı Petrol Piyasası Kanunu'na aykırı hareket eden 6 şirkete toplam 805 bin 849 lira idari para cezası uygulanmasına karar verdi.

8.03.2012Ekonomi
Pompada 46 milyar lira aktı

Pompada 46 milyar lira aktı

Türkiye'deki otomotiv yakıtları tüketiminin 2011 yılında bir önceki yıla göre yüzde 4,4 artarak, 24,8 milyon metreküpe ulaştığı bildirildi.

22.02.2012Ekonomi
Gaz Sızdırmazlık Testi zorunlu hale gelsin

'Gaz Sızdırmazlık Testi' zorunlu hale gelsin

TOBB LPG Meclisi Başkanı Yağız Eyüboğlu, araç muayene istasyonlarında LPG ve CNG takılı araçlar için 'Gaz Sızdırmazlık Raporu' aranması zorunluluğunun kaldırılmasın ilişkin, “Bu sektörde olmazsa olmaz dediğimiz konu güvenlik. Güvenliği ön planda tutmak açısından da gaz sızdırmazlık testlerinin yapılıyor olması lazım. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından zorunluluğu kaldırılan gaz sızdırmazlık testinin tekrar zorunlu hale getirilmesini istiyoruz” dedi.

13.02.2012Ekonomi
LPG’li araçlar bombaya dönecek

LPG’li araçlar bombaya dönecek

LPG’li araçlara yönelik gaz sızdırmazlık raporunun yılbaşından itibaren zorunlu evraklar listesinden çıkarılması büyük tepkilere yol açtı. Araç sahipleri ücret ve bürokrasiden kurtuldukları için sevinirken, uzmanlar ‘merdiven altı’ yolunun açıldığını öne sürdü, “Her araç patlamaya hazır bomba gibi olacak” dedi.

26.01.2012Ege
Shell: Türkiye’yi ihracat limanı görüyoruz, otogazda  büyümeye devam edeceğiz

Shell: Türkiye’yi ihracat limanı görüyoruz, otogazda büyümeye devam edeceğiz

İngiliz petrol şirketi Shell’in Türkiye’de dağıtım sektöründeki ortaklığı Shell&Turcas’ın CEO’su Jacek Dziembaj, Türkiye’nin yatırım konusunda Shell için önemli bir ülke olduğunu söyledi.

2.12.2011Ekonomi
5 milyar dolarlık temeli birlikte attılar, ‘geleceğe mektup’ bıraktılar

5 milyar dolarlık temeli birlikte attılar, ‘geleceğe mektup’ bıraktılar

Başbakan Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’le Aliağa’da Star Rafinerisi’nin temelini attı. Liderlerin geleceğe mektupları temele konulurken, Erdoğan, 5 milyar dolarlık yatırımın dünyada, ‘tek noktada en büyük yatırım’ özelliği taşıdığını söyledi.

25.10.2011Ekonomi
Star Rafinerisinin temeli Salı günü atılacak

Star Rafinerisi'nin temeli Salı günü atılacak

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in katılımıyla 25 Ekim Salı Günü İzmir'in Aliağa ilçesinde temeli atılması beklenen Star Rafinerisi'nin, 5 milyar dolar yatırım bedeli ile Türkiye'de tek noktaya yapılacak en büyük özel sektör yatırımı olma özelliğini taşıdığı bildirildi.

21.10.2011Ekonomi
Türkiye’de harika yatırım ortamı var, keşke Aygaz’da daha çok hissemiz olsaydı

Türkiye’de harika yatırım ortamı var, keşke Aygaz’da daha çok hissemiz olsaydı

Aygaz’ın 50’nci yıl kutlamasına katılan şirketin kurucu ortağı İtalyan kökenli Beyrutlu işadamı Hilel Picciotto’nun torunu Alexandre Picciotto, “Aygaz’da yüzde 25 hissemiz var. Türkiye yatırım için harika bir yer. Koç Ailesi de mükemmel bir ortak. Keşke daha fazla hissemiz olsaydı” dedi.

21.09.2011Ekonomi
Aygaz, 50inci kuruluş yılını kutluyor

Aygaz, 50'inci kuruluş yılını kutluyor

Türk halkını 1961 yılında tüpgazla tanıştıran Aygaz, 50. kuruluş yılını kutluyor.

19.09.2011Ekonomi
Direksiyon başında dayaktan öldü

Direksiyon başında dayaktan öldü

ESKİŞEHİR Karapınar Mahallesi Mandalar Sokak’ta sabah saatlerinde otomobil içerisinde bir kişinin kanlar içinde hareketsiz halde yattığını görenler, durumu polise bildirdi.

4.09.2011Gündem
Dünyada bir ilk

Dünyada bir ilk

Bolu'nun Mudurnu ilçesinde tamircilik yapan Osman Aydın (61), çok yakıt harcayan motosikletine önce “Murat 124” marka otomobil motoru, sonrasında da otogaz sistemi taktı.

19.07.2011Ekonomi
Son kupasını İzmir’de verdi

Son kupasını İzmir’de verdi

Altay Sosyal Dayanışma Derneği ile Posta Gazetesi tarafından düzenlenen Esin Özgener Halı Saha Turnuvası’nın ödül törenine katılan Mahmut Özgener, Futbol Federasyonu Başkanı olarak son kupasını verdi.

17.06.2011Ege
TOBB LPG Meclisi Başkanı Eyüpoğlu oldu

TOBB LPG Meclisi Başkanı Eyüpoğlu oldu

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Sıvılaştırılmış Likit Petrol Gazı (LPG) Meclis Başkanlığı'na, Aygaz Genel Müdürü Yağız Eyüboğlu, Başkan Yardımcılıklarına Erciyesgaz Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Rasim Kahyaoğlu, Shell Gaz Genel Müdürü Semih Genç ve Milangaz Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz Cömert seçildi.

15.06.2011Ekonomi
Halı sahada şampiyon İzmir ekibi oldu

Halı sahada şampiyon İzmir ekibi oldu

Nike ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından organize edilen Nike Halı Saha Ligi, gerçekleştirilen final karşılaşmalarıyla tamamlandı.

4.06.2011Futbol
Trafikte tank tehlikesi

Trafikte 'tank' tehlikesi

Çevreye katkısının yanı sıra ekonomik olması nedeniyle bir çok sürücü tarafından tercih edilen LPG kullanımında denetimin yetersiz kaldığı, 800 bin kayıt dışı, 400 bin de ömrünü tamamlamış tanklara sahip LPG'li aracın piyasada bulunduğu belirtildi.

26.05.2011Ekonomi
Shellden büyük fırsat

Shell'den büyük fırsat!

Shell’den on binlerce kişiye çekilişle akaryakıt veya otogaz hediye!

6.05.2011Advertorial
Otogazda dünya ikincisi olduk lüks oto sahibi ‘utanmayı’ bıraktı

Otogazda dünya ikincisi olduk lüks oto sahibi ‘utanmayı’ bıraktı

Türkiye’de LPG pazarının büyüklüğü 3.7 milyon tona ulaştı. Bunun yüzde 68’inin otogazda kullanıldığını belirten Aygaz Genel Müdürü Yağız Eyüboğlu, “2.8 milyon otogazlı araç ile dünyanın 2’nci, Avrupa’nın ise birinci büyük otogaz pazarı konumundayız. Lüks oto sahipleri de artık istasyonlarımıza gündüz de giriyor” dedi.

25.04.2011Ekonomi
LPG’li otolar da çevreci devlet bizi de desteklesin

LPG’li otolar da çevreci devlet bizi de desteklesin

Otogaz piyasasının devlet politikasına bağlı geliştiğini belirten İpragaz CEO’su Selim Şiper, LPG’nin de elektrikli otomobiller gibi devlet tarafından teşvik edilmesi gerektiğini söyledi.

8.04.2011Ekonomi
İpragaz 2.2 milyar TL ciroyla 50 yaşında.

İpragaz 2.2 milyar TL ciroyla 50 yaşında.

Türkiye’nin en büyük Likit Petrol Gaz (LPG) şirketi İpragaz, 2010 yılında 2.2 milyar TL ciroya ulaştı. 2011’de ‘Bizi izlemeye devam edin’ dedi

30.03.2011Advertorial

Yazar Sonuçları

Van’daki depremzedeye yeterli katalitik bulamadı, LPG’nin kenara itilmemesini istedi

TÜRKİYE LPG Derneği Başkanı ve İpragaz CEO’su Selim Şipel, Van’da yaşanan acı deprem sonrası, üyeleriyle haberleşip harekete geçti:

12.04.2012

Taşıt sayısı arttıkça benzin tüketimi azaldı

İLK bakışta inanılır gibi değil ama olay gerçek!

6.04.2012

İndirim ve pompada bedava yarışı işe yaradı, bayi ciroları yüzde 30 arttı

TABAK, bardak, çatal-bıçak gibi promosyonların yasaklanmasının ardından, banka ve GSM operatörü kuruluşlarla işbirliği yaparak, ‘anında kasada indirim’ ve ‘pompada bedava yakıt’ kampanyalarını devreye sokan akaryakıt dağıtım şirketleri cirolarını yüzde 30’a varan oranda artırdı. İndirimler yüzde 7’ye, bedava yakıt müşteri başına 50 TL’yi buldu.

22.10.2011

Taşıt sayısı arttıkça benzin tüketimi azalıyor

“NÜFUS arttıkça, ekmek tüketimi azalıyor” demek gibi bir şey bu...

1.05.2011