MENÜ

Otogaz

Otogaz ile ilgili tüm haberleri, son dakika Otogaz haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Otogaz haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 869 Otogaz haberi bulunmuştur.

Otogaz Haberleri

Otogaz ve LPGye zam

Otogaz ve LPG'ye zam

Otogaz ve LPG'nin rafineri çıkış fiyatları, 13 Eylül'den geçerli olmak üzere artırıldı. Yapılan ayarlamanın ardından satış fiyatlarının, LPG'de yüzde 6.2, otogazda ise yüzde 5.1 civarında artması bekleniyor.

14.09.2005Ekonomi
Aygaz’dan otogazda yazar kasa uygulaması

Aygaz’dan otogazda yazar kasa uygulaması

Aygaz, yazar kasa uygulamasına geçen ilk firma oldu. LPG sektöründe ilk uygulamayı başlatan Aygaz’ın istasyonlarında yazar kasa uygulamasındaki önemli bir yenilik de diğer montajlardan farklı olarak yazar kasanın kanopi kolonu üzerine monte edilmiş olması.

6.09.2005Gündem
Pompaya yazarkasa kaçak otogazı kesecek

Pompaya yazarkasa kaçak otogazı kesecek

Aygaz Genel Müdürü Mehmet Ali Neyzi, akaryakıt pompalarına takılan yazarkasalar ile kaçak LPG ile mücadelede de önemli bir adım atılacağını söyledi. 1.5 milyon otogaz kullanan araç olduğunu anlatan Neyzi, yazar- kasa uygulamasının bütün LPG’li araçları kontrol altına alacağını ifade etti.

2.09.2005Ekonomi
LPG, otogaz ve gazyağına zam

LPG, otogaz ve gazyağına zam

Likit Petrol Gazı (LPG), otogaz, gazyağı ve jet yakıtının rafineri çıkış fiyatlarına, yarından geçerli olmak üzere zam yapıldı. Zammın perakende fiyatlara LPG'de yüzde 1.83, gazyağında yüzde 2.09, jet yakıtında yüzde 4.62, otogazda ise yüzde 1.51 civarında yansıması bekleniyor.

11.07.2005Ekonomi
4.5 milyar dolarlık LPG  pazarına sıkı kontrol geliyor

4.5 milyar dolarlık LPG pazarına sıkı kontrol geliyor

EPDK Başkanı Yusuf Günay, LPG piyasasının denetimi için harekete geçtiklerini açıkladı. LPG Yasası gereği piyasayı EPDK’nın denetleyeceğini belirten Günay, Türkiye’nin 4.5 milyar dolarlık iş hacmi ile AB’de İtalya’dan sonra ikinci büyük LPG pazarı olduğunu söyledi.

24.04.2005Ekonomi
LPGli araçlarda ürkütücü tablo

LPG'li araçlarda ürkütücü tablo

LPG'li araç denetimleri, sektördeki bozukluğu da ortaya çıkardı. LPG dönüşümü yapan 200 işyerinden sadece 25'i TSE'den onaylı.

21.04.2005Gündem
Türkpetrol: Dağıtım lisansı bizi kamçılar

Türkpetrol: Dağıtım lisansı bizi kamçılar

Turcas Petrol Yönetim Kurulu Başkanı Vekili Yılmaz Tecmen, serbest piyasa koşullarının uygulanmaya başlandığı akaryakıt sektörünün önünde henüz çözüme kavuşmamış sorunlar olduğunu söyledi. Tecmen, yüksek vergilerin makul seviyelere çekilmesi ve kaçak akaryakıtın önlenmesi gerektiğini kaydetti.

30.03.2005Ekonomi
Danış: LPG ekonomi için kara delik

Danış: LPG ekonomi için kara delik

TBMM Akaryakıt Kaçakcılığını Araştırma Komisyonu, sorunun çözümü için önerileri bulunan grupları dinlemeye devam ediyor. TÜPRAŞ Genel Müdürü Hüsamettin Danış, komisyona kaçak akaryakıt ve LPG raporu sundu. Danış, otomobillerde LPG kullanılmasının ekonomi açısından ‘kara delik’ olduğunu söyledi.

22.03.2005Ekonomi
Sezer LPG yasasını onayladı

Sezer LPG yasasını onayladı

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, LPG yasasını onaylayarak Resmi Gazete'de yayınlanmak üzere Başbakanlığa gönderdi.

11.03.2005Gündem
Lisans almayan artık LPG işi yapamayacak

Lisans almayan artık LPG işi yapamayacak

Çoğunlukla taksilerde kullanılan sıvılaştırılmış petrol gazı (LPG) piyasasına kurallar geliyor. Bundan böyle LPG dağıtımı, taşınması, LPG tüpünün imalatı, dolumu, bakımı için lisans alınması zorunlu olacak. Dolum tesisleri ve otogaz istasyonlarında sertifikalı personel çalıştırılacak.

3.03.2005Ekonomi
Akaryakıtta ÖTVye yeni düzenleme

Akaryakıt'ta ÖTV'ye yeni düzenleme

Bakanlar Kurulu, bazı akaryakıt ürünlerinin özel tüketim vergisi (ÖTV) oranlarını yeniden belirledi.

5.02.2005Gündem
LPG istasyonlarına lisans tartışması

LPG istasyonlarına 'lisans' tartışması

Son olarak Adana'da 9 kişinin ölümüne neden olan LPG'li (sıvılaştırılmış petrol gazı) araçlar kadar, şehir içindeki LPG dolum istasyonları da tehdit olmaya devam ediyor. Hükümet LPG istasyonlarının güvenliğini sağlamak için TBMM'ye tasarı gönderdi.

22.01.2005Ekonomi
LPG istasyonlarına lisans tartışması

LPG istasyonlarına 'lisans' tartışması

Son olarak Adana'da 9 kişinin ölümüne neden olan LPG'li (sıvılaştırılmış petrol gazı) araçlar kadar, şehir içindeki LPG dolum istasyonları da tehdit olmaya devam ediyor.

22.01.2005Ekonomi

Yazar Sonuçları

Aygaz: Batı Avrupa’da dağıtım şirketimiz olmalı

AYGAZ, Bulgaristan’dan sonra Batı Avrupa pazarına da girmek istiyor. Aygaz Genel Müdürü Mehmet Ali Neyzi, ‘Avrupa Birliği içinde dağıtım işi yapan bir şirketimiz olsun, sonra yavaş yavaş onu büyütürüz’ diyor.

21.08.2005

Biz bu tekzibi neden yayınladık

TEMEL hak ve hürriyetler için en gerekli olan ‘tekzip müessesi’nin nasıl kötüye kullanıldığına dair bir örnek anlatmak istiyoruz:

7.04.2005

LPG toplumsal bir sorun

Otoyaşam gazetesi uzun bir süredir LPG sorununu masaya yatırdı. LPG ile yaşanan problemlerin çözümüne yönelik, yetkilileri ve tüketicileri uyaran haberler yaptık.

1.03.2005

Otogazcılar Ankara’da kapıştı

ANKARA’daki 176 istasyondan 130’unda, Özel Tüketim Vergisi avantajından yararlanılarak, otogaz yerine dökmegaz satılınca, fiyatlar 1 milyon 148 bin liradan 939 bin liraya kadar düştü.

26.12.2004