MENÜ

Otogar

Otogar ile ilgili tüm haberleri, son dakika Otogar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Otogar haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 3.186 Otogar haberi bulunmuştur.

Otogar Haberleri

Alev Alev yanan otomobili belediye çalışanı söndürdü

Alev Alev yanan otomobili belediye çalışanı söndürdü

Bayrampaşa TEM Otoyolu bağlantı yolunda seyreden bir otomobil aniden alev alarak yanmaya başladı. Su tankeri ile karşı şeritte ilerleyen belediye işçisi aracın yandığını görünce yolu keserek müdahale etti ve itfaiye gelmeden otomobili söndürdü.Bayrampaşa TEM Otoyolu bağlantı yolunda meydana gelen yangında bir otomobil alev alev yandı. Murat Demirci isimli vatandaş otomobili ile otogar bağlantı yolunda ilerlerken birden araçtan dumanlar çıktı. Bunun üzerine otomobilini emniyet şeridine çeken sürücü Demirci aşağıya inerek yangın tüpü ile müdahale etmeye çalıştı, fakat başarılı olamadı. Sürücünün söndürme çalışmaları sırasında otomobil kendiliğinden ilerlerken, kısa bir süre sonra bariyerlere çarparak durdu. Küçük çaplı patlamaların yaşandığı yangında, otomobil alev topuna döndü.Belediye işçisi otomobili söndürdü.

28.03.2018Haber
Bayrampaşada yanan araç başıboş ilerledi

Bayrampaşa'da yanan araç başıboş ilerledi

Bayrampaşa TEM Otoyolu bağlantı yolunda seyreden bir otomobil aniden alev alarak yanmaya başladı. Su tankeri ile karşı şeritte ilerleyen belediye işçisi aracın yandığını görünce yolu keserek müdahale etti ve itfaiye gelmeden otomobili söndürdü.

28.03.2018Gündem
O ile dev bir otogar yapılacak

O ile dev bir otogar yapılacak

Türkiye'nin nüfusu en fazla kentlerinden olan Adana'ya yeni otogar yapılıyor. 2 milyon 200 bin nüfuslu kentin yeni otogarı Seyhan İlçesi'nde Bahçeşehir Mahallesine yapılacak.

26.03.2018Ekonomi
İşte yeni Harem Otogarı

İşte yeni Harem Otogarı

İstanbul Anadolu Yakası’na hizmet veren Harem Otogarı’nın yeni yeri belli oldu. Sabiha Gökçen Havalimanı’na komşu olacak araziye kurulacak yeni otogar projesinin ayrıntıların Hürriyet ulaştı. 23 peronlu ve 200 otopark kapasiteli otogar yıl sonuna tamamlanacak.

25.03.2018Ekonomi
Taşınması gündemdeydi... Dev otogar için karar verildi

Taşınması gündemdeydi... Dev otogar için karar verildi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, şehirler arası yolculuklarda otobüs yerine hızlı tren ve uçak kullanımının yaygınlaşmasıyla Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali'nin (AŞTİ) yükünün azaldığını, bu nedenle Mamak ilçesinde yeni otobüs terminali yapılmasının artık söz konusu olmadığını bildirdi.

22.03.2018Haber
Taşınması gündemdeydi... Dev otogar için karar verildi

Taşınması gündemdeydi... Dev otogar için karar verildi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, şehirlerarası yolculuklarda otobüs yerine hızlı tren ve uçak kullanımının yaygınlaşmasıyla Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali'nin (AŞTİ) yükünün azaldığını, bu nedenle Mamak ilçesinde yeni otobüs terminali yapılmasının artık söz konusu olmadığını bildirdi.

22.03.2018Ekonomi
Ambulans ile otomobil çarpıştı: 6 yaralı

Ambulans ile otomobil çarpıştı: 6 yaralı

ÇANKIRI’dan Ankara’ya hasta taşıyan ambulans ile otomobilin çarpışmasıyla meydana gelen kazada 6 kişi yaralandı.

15.03.2018Gündem
Alkollü sürücü zincirleme kazaya yol açtı: 3’ü polis 7 kişi yaralandı

Alkollü sürücü zincirleme kazaya yol açtı: 3’ü polis 7 kişi yaralandı

Konya'da alkollü olduğu belirlenen Ahmet K.’nın kullandığı otomobil önünde seyreden başka bir otomobile çarparak karşı şeride geçti. Otomobil, önce polis aracına daha sonra minibüse çarparak durabildi. Kazada 3’ü polis memuru 7 kişi yaralandı.

12.03.2018Gündem
Taksici-Uberci savaşı büyüyor

Taksici-Uber'ci savaşı büyüyor

Amerika merkezli ulaşım şirketi UBER’de çalışan sürücüler İstanbul’da peş peşe saldırıya uğramaya başladı. Üstelik saldırganlar sadece şoförlere değil müşterilere de zorbalık yapıyor. Üsküdar’a önceki gün müşteri çağrısıyla giden UBER sürücüsü Alihan G. hastanelik edildi. Bahtiyar Poslu ise yine müşteri çağrısıyla gittiği Otogar’da 12 kişinin linç girişiminden son anda kurtuldu. Peş peşe gelen saldırılardan sonra platform kuran UBER’ciler saldırıların taksiciler tarafından yapıldığı konusunda hemfikir.

8.03.2018Gündem
İstanbuldaki dev arsa el değiştirdi

İstanbul'daki dev arsa el değiştirdi

Bayrampaşa'da otogarın yanında bulunan 63 bin metrekarelik arsa 145 milyon liraya satıldı. Alanın şu an için sadece ticari yapılaşmaya açık olduğu belirtildi. Belediye arsanın rayiç bedelini 214 milyon lira olarak belirlemişti. 63 bin metrekarelik ticari alanın KDV dahil 145 milyon liraya bir yatırım fonuna satıldığı belirtildi. Katarlı ve Azeri firmaların ortak olduğu fonun, araziyi lojistik firmalara kiraya vermeyi planladığı öğrenildi.

7.03.2018Haber
İstanbulun gözde arazisinin akıbeti belli oldu...

İstanbul'un gözde arazisinin akıbeti belli oldu...

Carrefoursa’nın Bayrampaşa’daki 63 dönümlük arazisi 145 milyon TL’ye Re-Pie’ın oldu. Belediyenin, arsanın rayiç bedelini 214 milyon TL olarak belirlediğini, nakit ödeme yapınca çok uygun fiyata aldıklarını belirten Re-Pie Genel Müdürü Bayhan, “Satmak için değerini bulmasını bekleyeceğiz” dedi. Arsa, satılana kadar lojistik firmalara kiralanacak.

7.03.2018Ekonomi
Otogarda otobüste tecavüz etti... Termosla kafama vurdu, diğer şoför izleyip gülüyordu

Otogarda otobüste tecavüz etti... 'Termosla kafama vurdu, diğer şoför izleyip gülüyordu'

İstanbul’un en büyük otogarında otobüse aldıkları işitme engelli genç kıza cinsel saldırıda bulundukları iddiasıyla yargılanan şoförlerden Mehmet E.’nin 27 yıl, Serhat O.’nun ise 21 yıl hapsi istendi. Genç kız yaşadıklarını ''Mehmet E. saldırmak istedi. Direndim, bağırdım. Boğazımı sıktı. Termosla kafama vurdu. Diğer şoför ise bizi izleyip gülüyordu. Mehmet E. otobüsün perdelerini kapattı, 31-32 No’lu koltukta ‘Bağırırsan öldürürüm’ diyerek tecavüz etti” diyerek anlattı.

23.02.2018Gündem
Elektrikler en zaman gelecek 20 Şubat İstanbul elektrik kesintisi

Elektrikler en zaman gelecek? 20 Şubat İstanbul elektrik kesintisi

İstanbul'un Avrupa ve Anadolu yakasındaki ilçelerinde bugünde elektrik kesintisi haberleri gelmeye devam ediyor. Avrupa Yakası'nda, Bakırköy, Şişli, Eyüp, Gaziosmanpaşa, Kağıthane, Esenyurt... Anadolu Yakası'nda ise Ataşehir, Pendik ve Ümraniye ilçelerinde planlı elektrik kesintileri olduğu görülüyor. Peki İstanbul'da elektrik kesintisi olacak diğer ilçeler hangileri? Elektrik kesintileri ne kadar sürecek?

19.02.2018Gündem
Erik Dalı oynayan robot yaptılar

'Erik Dalı' oynayan robot yaptılar

Konya'da bir yazılım firması tarafından kurulan Türkiye'nin ilk insansı robot fabrikasında üretilen robot, 'Erik Dalı' şarkısı eşliğinde oynuyor, çay demleyip, yemek ve mangal yapıyor.

16.02.2018Gündem
Dev AVM iflas etti çok sayıda alacaklı ortada kaldı

Dev AVM iflas etti çok sayıda alacaklı ortada kaldı

Açıldıktan bir yıl sonra mali sıkıntıya giren Bayrampaşa’daki ORA AVM için iflas kararı çıktı. İstanbul Ticaret Mahkemesi, yaptığı yargılama sonrası şirketin kurtarılamayacağına hükmederek iflasına karar verdi. Şirketin alacaklıları arasında, finans kurumlarının yanı sıra 450’ye yakın şirket ve kişi bulunuyor. İflas eden AVM’nin toplam borcu ise 1.6 milyar lirayı aşıyor.

12.02.2018Ekonomi