MENÜ

Otobüs Şoförleri Grev

Otobüs Şoförleri Grev ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Otobüs Şoförleri Grev haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 22 Otobüs Şoförleri Grev haberi bulunmuştur.

Otobüs Şoförleri Grev Haberleri

Belçikada 24 saatlik genel grev nedeniyle hayat durdu, ülke hava sahası kapandı

Belçika'da 24 saatlik genel grev nedeniyle hayat durdu, ülke hava sahası kapandı

Belçika'da üç büyük işçi sendikasının, maaş ve sosyal hakların iyileştirilmesi amacıyla başlattığı 24 saatlik genel grev nedeniye ülkede hayat büyük ölçüde durdu.

13.02.2019Dünya
Binlerce otobüs şoförü kontak kapattı

Binlerce otobüs şoförü kontak kapattı

Hollanda'da iş koşullarının ve maaşlarının iyileştirilmesini isteyen binlerce otobüs şoförü grev yaptı. İki gün sürecek grev nedeniyle ülkenin büyük bölümünde ulaşım aksadı.

30.04.2018Avrupa
Brezilyada emeklilik yaşı protestoları

Brezilya'da emeklilik yaşı protestoları

Brezilya'da Devlet Başkanı Michel Temer hükümetinin önerdiği yeni sosyal güvenlik reformuna karşı ülke genelinde protesto gösterileri düzenlendi.

15.03.2017Dünya
Londrada otobüs şoförleri grevde

Londra'da otobüs şoförleri grevde

İngiltere'nin başkenti Londra'da otobüs şoförleri, maaşlarındaki eşitsizliği protesto etmek için iş bıraktı.

13.01.2015Avrupa
İzmirde grev alarmı

İzmir'de grev alarmı

İzmir’de dün akşam 22.00’den 24.00’e kadar kontak kapatan belediye otobüsleri sabah saatlerinde yeniden mesaiye başladı.

25.07.2013Ege
İzmirde 7500 belediye işçisi yarın greve çıkıyor

İzmir'de 7500 belediye işçisi yarın greve çıkıyor

DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı şirketler İZELMAN ve İZENERJİ’de toplu sözleşmesi görüşmelerindeki anlaşmazlık nedeniyle yarın greve çıkacak. Grev yasağı nedeniyle otobüs soförleri, Eşrefpaşa Hastanesi Acil servis, Doğal Yaşam Parkı personeli, İtfaiye ve İZSU’nun kanalizasyon ekibi dışında kalan yaklaşık 7 bin 500 işçinin çıkacağı grev nedeniyle belediye hizmetlerinde aksamalar görülmesi bekleniyor. Grev yasağı kapsamındaki otobüsler çalışacağından ulaşımda sıkıntı beklenmiyor.

25.07.2013Ekonomi
Cumaya dikkat

Cuma'ya dikkat

İzmir'de 10 bin belediye işçisi cuma günü greve çıkıyor.

24.07.2013Ege
İzmirde 10 bin belediye işçisi cuma günü greve çıkıyor

İzmir'de 10 bin belediye işçisi cuma günü greve çıkıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki İZELMAN ve İZENERJİ yönetimleriyle DİSK'e bağlı Genel-İş üyesi belediye işçileri arasında Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmelerinde anlaşma sağlanamadığı açıklandı. Her iki şirkette toplam 10 bin kadar işçi çalışıyor. Öte yandan İzmir Büyükşehir Belediyesi üç ayrı grup çalışan için yüzde 8 ile yüzde 21 arasında değişen oranlarda zam önerildiğini açıkladı.

24.07.2013Ekonomi
İzmirde toplu ulaşımda eylem krizi

İzmir'de toplu ulaşımda eylem krizi

İZMİR’de toplu ulaşında sabah krizi yaşandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İZELMAN şirketinden kadrolu şoförler, DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası’nın kararıyla 985 otobüsü 2 saat süreyle sefere çıkarmadı. İZULAŞ’a ait 293 aracın çalışması yeterli olmayınca sabah işlerine gitmek için duraklara çıkan yolcular mağdur oldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu habersiz eylenin İzmirlileri mağdur ettiğini söyleyip tepki gösterdi.

19.07.2013Gündem
İzmirde sabah grevi ulaşımı durdurdu

İzmir'de sabah grevi ulaşımı durdurdu

İZMİR’de toplu ulaşımda sabah krizi yaşandı.

19.07.2013Ege
Sakallar uzadı gerilim arttı

Sakallar uzadı gerilim arttı

İZMİR Büyükşehir Belediyesi şirketleri İZELMAN ve İZENERJİ'de toplu sözleşme görüşmelerindeki uzlaşmazlık nedeniyle grev kararı asılmasıyla birlikte başlayan sakal bırakma ve serbest kıyafet eylemi 15. gününü doldurdu.

2.07.2013Ege
BAŞKAN ÖZÜR DİLEDİ

BAŞKAN ÖZÜR DİLEDİ

İZMİR’de dün Taksim Gezi Parkı olaylarında hükümetin takındığı tavrı protesto etmek için yapılan genel grev kapsamında DİSK’e bağlı Genel-İş’in aldığı kararla İZELMAN kadrolu belediye otobüs sürücüleri saat 14.00’e kadar iş başı yapmadı.

5.06.2013Ege
Gezi protestosu için sendikalar sivil toplum örgütleri iş bıraktı

'Gezi' protestosu için sendikalar sivil toplum örgütleri iş bıraktı

KESK'in başını çektiği iş bırakma eylemine bugün DİSK, TTB ile TMMOB da katıldı. Böylece öğretmenler, doktorlar, işçiler, mimar ve mühendislerden oluşan yaklaşık 850 bin üyeli dört örgüt, doğaya, yaşama, emeğe ve Taksim'e sahip çıkmak için meydanlara indi. Gruplar Ankara'da Kızılay, İzmir'de Gündoğdu Meydanı'nda biraraya gelirken, İstanbul'da onbinlerce gösterici Taksim Meydanı'nda bir araya geldi. Ayrıca, Antalya, İzmir, İzmit ve Çanakkale, Bursa, Kilis gibi çeşitli kentlerde de iş bırakma eylemleri yapıldı.

5.06.2013Ekonomi
İzmirde üç otobüsten biri sefere çıkmadı

İzmir'de üç otobüsten biri sefere çıkmadı

İZMİR’de genel grev nedeniyle her gün 1450 otobüsün sefere çıktığı kentte bu sabah sadece 1000 araç yolcu taşıdı. Genel-İş’in örgütlü olduğu İZELMAN’da işçiler direksiyon başına geçmedi. Belediye-İş’e bağlı İZLUAŞ ve ESHOT kadrolu şoförler acil hat planlamasıyla boşlukları doldurmasına karşın bazı güzergahlarda aksamalar görüldü, yolcular duraklarda bekledi. Hastanelerde de sağlık çalışanları eyleme katıldı, ancak yoğun başvuru olmadığından sorun görülmedi.

5.06.2013Ekonomi
Fransa’da dar pantolon grevi

Fransa’da dar pantolon grevi

Fransa’nın Marsilya kentinde otobüs şoförleri pantolonu aşırı dar olan yeni üniformalarını protesto etmek için Haziran ayında grev yapacaklarını açıkladı.

22.04.2013Gündem
Yunanlılar yeni kesintilere karşı meydanlarda

Yunanlılar yeni kesintilere karşı meydanlarda

Yunanistan hükümetinin aldığı yeni kemer sıkma önlemleri karşısında, toplu taşıma sektörü çalışanları 24 saatlik greve gitti.

22.09.2011Ekonomi
Akaryakıt zamları ayaklanmalara yol açtı

Akaryakıt zamları ayaklanmalara yol açtı

Akaryakıt fiyatlarındaki artış Fransa ve İspanya'dan Nepal ve Hong Kong'a kadar birçok ülkede protesto eylemlerine neden oluyor.

10.06.2008Dünya
Grev dalgası Fransa’yı vurdu

Grev dalgası Fransa’yı vurdu

Fransa’daki ulaştırma ve enerji sektörlerinde çalışanların başlattıkları greve yüz binlerce memurdan da destek gelmesi ülkeyi felce uğrattı.

20.11.2007Gündem
Toplu taşıma araçları normal seferlerine başladı

Toplu taşıma araçları normal seferlerine başladı

Fransa'da kamu toplu taşıma araçlarında perşembe günü başlatılan ve trafiğin felce uğramasına yol açan iki günlük grevden sonra, seferler bugün tekrar başlarken, bazı bölgelerde ulaşımın hala aksadığı bildirildi.

20.10.2007Dünya